Resultater for Holdstævne Årgang, Gentofte
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 38 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 38, 400m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
1 | Kirstine Haunstrup Larsen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.38 | 2:20.43 | 3:34.32 | 4:45.01 | |||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:09.43 | 2:23.72 | 3:38.29 | 4:49.60 | |||
3 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.95 | 2:25.59 | 3:39.22 | 4:49.98 | |||
4 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:08.50 | 2:22.93 | 3:38.57 | 4:52.23 | |||
5 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | Sigma Swim | 1:09.69 | 2:24.75 | 3:40.47 | 4:55.88 | |||
6 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | Sigma Swim | 1:10.75 | 2:28.68 | 3:46.62 | 5:01.13 | |||
7 | Anna R. Strøbek | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.49 | 2:30.73 | 3:47.80 | 5:01.72 | |||
8 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.42 | 2:27.94 | 3:46.17 | 5:03.55 | |||
9 | Lise Refsgaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.79 | 2:30.46 | 3:48.30 | 5:04.21 | |||
10 | Molly Namensen | 2006 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.46 | 2:30.61 | 3:49.37 | 5:06.45 | |||
11 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 1:11.62 | 2:30.88 | 3:50.23 | 5:07.05 | |||
12 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.99 | 2:38.58 | 3:56.85 | 5:13.54 | |||
13 | Ellen Marie Ulrich-Jørgen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.35 | 2:31.65 | 3:53.16 | 5:14.01 | |||
14 | Frida Høj Andersen | 2005 | GTI | 1:14.23 | 2:34.13 | 3:55.23 | 5:15.89 | |||
15 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | GTI | 1:14.48 | 2:36.57 | 3:58.91 | 5:19.36 | |||
16 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.85 | 2:41.53 | 4:05.05 | 5:23.99 | |||
17 | Julie Brix Østergaard | 2006 | Køge Svømmeklub | 1:18.76 | 2:43.48 | 4:06.40 | 5:24.20 | |||
18 | Olivia Mai Gustafson | 2005 | Køge Svømmeklub | 1:14.86 | 2:37.91 | 4:02.52 | 5:25.03 | |||
19 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 1:17.76 | 2:41.53 | 4:06.63 | 5:26.03 | |||
20 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.77 | 2:46.07 | 4:10.69 | 5:31.95 | |||
21 | Johanne Weber | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:19.57 | 2:46.66 | 4:14.85 | 5:37.26 | |||
22 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.37 | 2:43.94 | 5:37.46 | ||||
23 | Filippa Martinsen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 1:20.63 | 2:48.50 | 4:17.41 | 5:38.53 | |||
24 | Josefine Staudt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:19.94 | 2:46.45 | 4:14.62 | 5:41.66 | |||
25 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.98 | 2:51.67 | 4:23.76 | 5:51.81 | |||
26 | Silje Lyse Legaard | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 1:27.86 | 3:00.83 | 4:32.01 | 5:58.11 | |||
27 | Clara Katharina Sederholm | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 1:26.14 | 3:00.89 | 4:35.70 | 6:06.39 | |||
28 | Marie Skole Sørensen | 2006 | GTI | 1:21.23 | 2:53.65 | 4:28.33 | 6:06.65 | |||
- | Stella Demuth Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW108 Tape om foden | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:07 |