Results for Holdstævne Årgang, Gentofte
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.44 | ||||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.56 | ||||||
3 | Emil Søby | 2004 | GTI | 31.19 | ||||||
4 | Mads Møller | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.29 | ||||||
5 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | GTI | 32.38 | ||||||
6 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.51 | ||||||
7 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim | 33.18 | ||||||
8 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.81 | ||||||
9 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.82 | ||||||
10 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.84 | ||||||
11 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.94 | ||||||
12 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.78 | ||||||
13 | Lucas Kaavé | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 35.48 | ||||||
14 | William Agerskov | 2004 | Sigma Swim | 35.63 | ||||||
15 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 36.20 | ||||||
16 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.46 | ||||||
17 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.89 | ||||||
18 | Frederik Knakkergaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.65 | ||||||
19 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 37.89 | ||||||
20 | Lucas Emil Heinze | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.93 | ||||||
21 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | GTI | 38.06 | ||||||
22 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.12 | ||||||
23 | Sebastian Larsen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 40.07 | ||||||
24 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 40.11 | ||||||
25 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 40.27 | ||||||
26 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.71 | ||||||
27 | Calvin Christian Axen | 2006 | Køge Svømmeklub | 42.95 | ||||||
28 | Karl Marcussen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 45.64 | ||||||
29 | Emil Nissen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 49.34 | ||||||
- | Jonas Holm Clausen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | DSQ | sw 6.4 efb v 25 m | |||||
- | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim | DSQ | sw 6.4 efb v 25m | |||||
- | Mattias Sand Nielsen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | DSQ | sw 6.4 efb v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 15 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:48 |