2020-03-29   17:30:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang, Gentofte

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:35   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 1, 10x50m fri mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Hovedstadens Mix  2004  Hovedstadens Svømmeklub            4:35.87   
  Jet Li Fuhrmann  2004      25.44        25.44   
  Sebastian Greisen  2004      27.05        52.49   
  Gustav Steen Andersen  2006      28.10        1:20.59   
  Tobias Gammelvind  2004      27.09        1:47.68   
  Mads Møller  2005      27.66        2:15.34   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      29.24        2:44.58   
  Falka Tind  2006      27.99        3:12.57   
  Malu Melody Christensen  2006      27.84        3:40.41   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      27.94        4:08.35   
  Coco Li Fuhrmann  2006      27.52        4:35.87   
                     
Sigma Mix  2004  Sigma Swim            4:43.39   
  Alexander Vergereau  2004      26.40        26.40   
  Mads Liechti  2004      27.91        54.31   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      29.32        1:23.63   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      28.40        1:52.03   
  Astrid Mulipola  2006      31.01        2:23.04   
  Tobias Rosengaard  2005      27.61        2:50.65   
  Caroline Bach Mindested  2005      28.31        3:18.96   
  Agnete Boelt  2006      28.86        3:47.82   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      28.57        4:16.39   
  William Ølshøj  2004      27.00        4:43.39   
                     
Kvik Mix  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            4:44.75   
  Rasmus Warberg  2004      26.57        26.57   
  Andreas Eriksen Tankmar  2004      28.28        54.85   
  Casper Puggaard  2005      26.95        1:21.80   
  Niklas Wiese Dobel  2004      27.92        1:49.72   
  Emma Karoline Guldberg  2005      29.33        2:19.05   
  Sofie Ravn Herche  2007      28.28        2:47.33   
  Mille Maxwell Berthou  2005      29.91        3:17.24   
  Victoria W. Stahl  2005      30.47        3:47.71   
  Martine Damborg  2007      30.23        4:17.94   
  Mathias Christensen  2004      26.81        4:44.75   
                     
Gentofte Lamaer  Gentofte Svømme Klub            4:44.77   
  Oskar Luckow Larsen  2004      26.01        26.01   
  Cecilie C. Helmark  2005      27.01        53.02   
  August Arup Neergaard  2005      27.02        1:20.04   
  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      26.70        1:46.74   
  Kristine Nilsson Norby  2005      27.83        2:14.57   
  Laurits Boserup  2005      29.52        2:44.09   
  Liva la Cour  2006      29.70        3:13.79   
  Stella Demuth Andersen  2006      31.35        3:45.14   
  William Hoffmann Hyldig  2004      30.10        4:15.24   
  Alberte Kreiser-Petersen  2005      29.53        4:44.77   
                     
Gsc Mix  Gladsaxe Svømmeklub            4:48.37   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      27.11        27.11   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      26.94        54.05   
  Niels Krogh-Olsen  2004      27.24        1:21.29   
  William Bendix Schmidt  2005      28.64        1:49.93   
  Frederik Stender-Petersen  2005      28.39        2:18.32   
  Nikoline Marie Lange  2005      28.31        2:46.63   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      29.42        3:16.05   
  Monika Dragieva  2006      30.55        3:46.60   
  Jasmine Løkkegaard  2006      31.42        4:18.02   
  Kamma Rasmussen  2006      30.35        4:48.37   
                     
Gti Mix  GTI            4:51.68   
  Nicklas Plank  2004      26.08        26.08   
  Oscar Isberg  2004      26.24        52.32   
  Nicolai D. B. Hansen  2004      26.19        1:18.51   
  Daniel Bastholm  2005      27.95        1:46.46   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      27.96        2:14.42   
  Annika Britt Larsen  2005      30.26        2:44.68   
  Sabrina Meldgaard Pejø  2006      30.16        3:14.84   
  Julie Segato  2005      31.82        3:46.66   
  Frida Høj Andersen  2005      32.19        4:18.85   
  Lærke Marie Clausen  2005      32.83        4:51.68   
                     
Lyngby Royal Sprinters  2004  Lyngby Svømmeklub            5:03.01   
  Phillip Niemann Madsen  2004      28.06        28.06   
  Michael Halck  2004      27.92        55.98   
  Kasper Thorn  2004      27.53        1:23.51   
  Andreas Hammer Dohn  2006      30.32        1:53.83   
  Mads Emil Christiansen  2006      32.02        2:25.85   
  Mathilde Severs  2006      29.30        2:55.15   
  Kathrine E. Larsen  2005      32.32        3:27.47   
  Alma Olivarius  2005      29.50        3:56.97   
  Laura Cecilie Salling  2006      33.50        4:30.47   
  Victoria Wiingaard  2006      32.54        5:03.01   
                     
Køge Mix  2004  Køge Svømmeklub            5:03.52   
  Julie Brix Østergaard  2006      30.06        30.06   
  Mikkel Roed  2004      27.31        57.37   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      29.03        1:26.40   
  Lucas Emil Heinze  2005      31.02        1:57.42   
  Annette Toft  2006      33.21        2:30.63   
  Philip H. Christensen  2004      30.08        3:00.71   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      31.99        3:32.70   
  Stefan Helding Danielsen  2005      30.79        4:03.49   
  Agnes Dalgas Frederiksen  2005      1:00.03        5:03.52   
  Oliver Schultz  2004              5:03.52   
                     
Hs Mix-År 1  Hørsholm Svømmeforening            5:07.94   
  Illia Bulba  2005      28.37        28.37   
  Alba Vendelboe-Schack  2005      29.14        57.51   
  Clara Katharina Sederholm  2006      35.55        1:33.06   
  Caroline Salskov Jensen  2005      29.34        2:02.40   
  Freja Mathilde Kaas  2006      32.95        2:35.35   
  Thilde Hjortshøj  2006      36.05        3:11.40   
  Frederik Rink Larsen  2004      30.01        3:41.41   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      27.55        4:08.96   
  Lucas Kaavé  2004      27.55        4:36.51   
  Rasmus Fabricius Pedersen  2005      31.43        5:07.94   
                     
10  Hillerød Mix  Hillerød Svømmeklub            5:14.66   
  Morten Lindblom Andersen  2005      28.18        28.18   
  Louie Uldall  2005      27.86        56.04   
  Caroline Henning  2005      31.97        1:28.01   
  Olivia Cruse  2005      32.38        2:00.39   
  Samuel Veje  2005      31.80        2:32.19   
  Sebastian Larsen  2006      33.53        3:05.72   
  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      32.14        3:37.86   
  Athena Haugsted Pihl  2006      33.10        4:10.96   
  Silje Lyse Legaard  2006      33.46        4:44.42   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      30.24        5:14.66   
                     
Helsingør Mix  2005  Helsingør Svømmeklub            DSQ  sw44 tyvstart 
  Eigil Sigfusson  2004      26.86        26.86   
  Bjørn Cramer Hansen  2004      27.39        54.25   
  Lucas T. Mortensen  2004      28.04        1:22.29   
  Caroline Trøjgaard  2005      28.69        1:50.98   
  Caroline Villum Færch  2005      29.99        2:20.97   
  Filippa Martinsen  2005      31.32        2:52.29   
  Emmely Östman Pedersen  2005      28.71        3:21.00   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      25.12        3:46.12   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:35 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            28.47   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            28.69   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub            28.84   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            28.91   
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svømmeklub            28.95   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub            29.06   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.21   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim            29.74   
Asta Højberg  2005  Sigma Swim            29.89   
10  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.90   
11  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.34   
11  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            30.34   
13  Caroline Søgaard Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            30.46   
14  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.83   
15  Liva la Cour  2006  Gentofte Svømme Klub            31.23   
16  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.51   
17  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            31.80   
18  Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub            31.93   
19  Sarah Ankjær Pedersen  2006  GTI            32.20   
20  Sofie Anker Nielsen  2006  Helsingør Svømmeklub            32.24   
21  Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub            32.28   
22  Dikte Johanne Schrøder  2006  Gentofte Svømme Klub            32.41   
23  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim            32.58   
24  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub            32.65   
25  Olivia Franck  2005  Hillerød Svømmeklub            33.35   
26  Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub            33.87   
27  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  Gentofte Svømme Klub            33.96   
28  Lærke Marie Clausen  2005  GTI            34.39   
29  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            34.73   
30  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            34.81   
31  Amalie Lythcke  2006  Hillerød Svømmeklub            35.03   
32  Clara Katharina Sederholm  2006  Hørsholm Svømmeforening            35.57   
33  Freya Fenger  2006  Lyngby Svømmeklub            36.05   
34  Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            36.62   
35  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            38.80   
Isabella El-Nagdy  2005  Hørsholm Svømmeforening              DNS Akut syg 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:42 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Nicklas Plank  2004  GTI            25.90   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub            26.17   
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Svømmeklub            27.54   
Ettore Pesci  2004  Hovedstadens Svømmeklub            27.61   
August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svømme Klub            27.88   
Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub            27.88   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim            28.13   
Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.25   
Daniel Bastholm  2005  GTI            28.32   
10  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            28.39   
11  Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            28.41   
12  Villads Arfelt  2004  Sigma Swim            28.73   
13  William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            29.29   
14  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.60   
15  Mathias Bartholin Bruhn  2004  Gladsaxe Svømmeklub            29.85   
16  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            30.14   
17  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.15   
18  Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening            30.20   
19  Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            30.48   
19  Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.48   
21  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim            30.67   
22  Erik Schmidt  2005  Gentofte Svømme Klub            31.05   
23  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.98   
24  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            32.25   
24  Samuel Veje  2005  Hillerød Svømmeklub            32.25   
26  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI            32.38   
27  Elias Jensen  2006  Hillerød Svømmeklub            32.55   
28  Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            33.05   
29  Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            34.31   
30  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            34.86   
31  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub            36.78   
32  Alexander Brink  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.01   
Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            DNS   
Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Peter Mortensen  2005  Helsingør Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:06 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub    32.48        1:07.27   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    34.73        1:09.84   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    33.89        1:09.86   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim    33.78        1:10.76   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim    35.04        1:12.41   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    36.22        1:13.22   
Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub    35.75        1:13.40   
Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening    35.58        1:13.73   
Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.64        1:13.74   
10  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.46        1:14.22   
11  Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub    36.06        1:15.12   
12  Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svømme Klub    37.09        1:15.47   
13  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.19        1:15.80   
14  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim    37.63        1:16.89   
15  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.17        1:17.00   
16  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Svømmeklub    37.65        1:17.13   
17  Alberte Crone Larsen  2006  GTI    37.81        1:17.33   
18  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    38.84        1:17.46   
19  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    38.10        1:19.48   
20  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    37.87        1:20.54   
21  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub    39.17        1:21.42   
22  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub    41.50        1:21.96   
23  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub    40.55        1:22.06   
24  Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub    39.93        1:22.21   
25  Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Svømmeklub    39.64        1:22.78   
26  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    40.36        1:23.42   
27  Emma Mølholm  2005  Hillerød Svømmeklub    41.60        1:24.33   
28  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    41.44        1:24.80   
29  Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svømme Klub    41.75        1:24.99   
30  Mathilde Willumsen  2006  GTI    41.42        1:26.78   
31  Mille Giolbas  2006  GTI    42.14        1:26.80   
32  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub    43.55        1:27.86   
33  Ea Lund  2007  Helsingør Svømmeklub    44.27        1:30.69   
34  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub    45.28        1:33.11   
35  Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening    45.30        1:34.74   
36  Alberte Ricken  2007  Hillerød Svømmeklub    45.75        1:35.93   
Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  sw64 efb v 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:06 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:43   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.07        1:01.77   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim    31.21        1:03.76   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.92        1:06.27   
Nicolai D. B. Hansen  2004  GTI    32.29        1:07.07   
Emil Søby  2004  GTI    32.79        1:07.72   
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    33.18        1:07.73   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    33.23        1:08.64   
Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    33.22        1:09.02   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub    33.44        1:09.07   
10  Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI    34.00        1:09.96   
11  Louie Hansen  2005  Gentofte Svømme Klub    34.79        1:11.33   
12  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  Gentofte Svømme Klub    34.89        1:11.81   
13  Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub    34.76        1:11.90   
14  William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte Svømme Klub    35.55        1:12.21   
15  Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub    35.64        1:12.62   
16  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub    34.56        1:12.72   
17  William Agerskov  2004  Sigma Swim    36.43        1:14.10   
18  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim    36.20        1:14.50   
19  Lucas Kaavé  2004  Hørsholm Svømmeforening    37.45        1:14.81   
20  Frederik Rink Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening    37.03        1:15.31   
21  Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub    36.03        1:15.44   
22  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.25        1:16.81   
23  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    37.59        1:17.01   
24  Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub    38.00        1:17.03   
25  Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub    38.01        1:18.86   
26  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.32        1:19.37   
27  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.19        1:20.54   
28  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub    38.04        1:20.61   
29  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    39.63        1:21.10   
30  William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    39.02        1:21.57   
31  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening    39.77        1:21.88   
32  Asger Temdrup Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    39.73        1:22.00   
33  Karl Marcussen  2007  Lyngby Svømmeklub    46.07        1:33.39   
34  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub    45.35        1:33.83   
35  Johan Klitten  2006  Hillerød Svømmeklub    45.23        1:37.09   
36  Joachim Nyvang Thorngreen  2007  Hillerød Svømmeklub    45.85        1:37.44   
Victor Henrik Ritnagel  2005  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  sw64 efb v 75m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:43 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:36   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    38.04  1:21.36  2:04.80    2:49.11   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub    38.83  1:22.62  2:06.87    2:50.04   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim    40.34  1:24.62  2:09.05    2:51.99   
Anna R. Strøbek  2005  Gentofte Svømme Klub    39.48  1:22.98  2:07.95    2:52.14   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim    39.71  1:25.11  2:09.64    2:54.18   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.43  1:25.55  2:11.80    2:57.30   
Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub    39.52  1:25.11  2:12.04    2:58.05   
Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    39.89  1:25.14  2:11.50    2:58.69   
Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    42.67  1:28.53  2:14.60    3:00.00   
10  Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.83  1:27.27  2:15.93    3:01.69   
11  Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.46  1:28.25  2:16.16    3:03.27   
12  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    40.85  1:27.89  2:16.88    3:05.50   
13  Molly Szczepanski  2006  Gentofte Svømme Klub    42.46  1:30.24  2:18.48    3:06.16   
14  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub    43.86  1:32.31  2:21.54    3:07.73   
15  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim    42.80  1:31.00  2:19.07    3:07.98   
16  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub    43.41  1:31.34  2:20.04    3:08.39   
17  Frida Høj Andersen  2005  GTI    43.16  1:32.69  2:22.77    3:08.83   
18  Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub    42.86  1:31.43  2:21.09    3:09.22   
19  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.87  1:29.05  2:20.31    3:12.48   
20  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    42.92  1:32.06  2:22.59    3:12.56   
21  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI    43.57  1:33.07  2:23.92    3:12.89   
22  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub    43.68  1:32.54  2:22.99    3:13.61   
23  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub    44.43  1:34.70  2:25.30    3:14.57   
24  Olivia Cruse  2005  Hillerød Svømmeklub    43.42  1:32.81  2:23.84    3:15.12   
25  Lærke Marie Clausen  2005  GTI    45.33  1:35.48  2:28.41    3:18.32   
26  Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub    46.33  1:37.56  2:29.75    3:21.16   
27  Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening    45.39  1:36.82  2:30.08    3:22.79   
28  Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening    52.44  1:52.13  2:54.78    3:58.10   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:36 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  12:00   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.60  1:12.92  1:51.14    2:29.48   
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.17  1:15.98  1:55.69    2:35.87   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    35.51  1:16.82  1:58.53    2:39.85   
Alexander Marcus Englev  2004  GTI    35.99  1:17.16  1:59.63    2:41.55   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim    37.78  1:20.34  2:01.09    2:42.91   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim    37.56  1:19.55  2:02.34    2:43.15   
Laurits Boserup  2005  Gentofte Svømme Klub    37.12  1:19.43  2:02.98    2:46.28   
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub    37.44  1:19.88  2:03.35    2:46.58   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening    37.19  1:20.70  2:05.01    2:49.07   
10  Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub    38.43  1:22.28  2:06.30    2:50.33   
11  Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub    37.85  1:22.27  2:07.41    2:53.66   
12  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    40.56  1:24.98  2:10.68    2:54.87   
13  Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub    41.06  1:27.57  2:14.64    3:00.07   
14  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim    40.77  1:27.85  2:15.67    3:01.66   
15  Oscar Rybak-Andersen  2005  Gentofte Svømme Klub    44.14  1:32.26  2:20.82    3:07.97   
16  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub    43.36  1:32.09  2:21.12    3:08.75   
17  Mathias Olsen  2005  GTI    40.91  1:28.49  2:19.68    3:09.20   
18  Marius Mains  2005  GTI    42.06  1:31.32  2:22.24    3:11.96   
19  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.51  1:32.45  2:22.37    3:12.44   
20  Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening    43.55  1:34.59  2:26.05    3:16.25   
21  Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub    43.94  1:35.11  2:27.38    3:18.30   
22  Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    45.74  1:38.76  2:32.73    3:25.66   
23  Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    45.32  1:38.22  2:32.69    3:25.90   
24  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub    45.84  1:41.79  2:39.71    3:35.98   
25  Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub    49.57  1:46.92  2:45.89    3:45.12   
Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub            DNS   
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  sw76 esb v 125m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:00 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  12:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            30.35   
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub            30.40   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            30.44   
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            30.65   
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svømmeklub            31.06   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim            31.15   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            31.25   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.61   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Svømmeklub            32.14   
10  Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub            32.15   
11  Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim            32.16   
12  Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.58   
13  Caroline Søgaard Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            32.78   
14  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            33.54   
15  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svømme Klub            34.29   
16  Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.53   
17  Nicole Damhøj Andersen  2006  GTI            34.77   
18  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            35.33   
19  Anna Olivia Kirchhoff  2005  Hillerød Svømmeklub            35.47   
20  Julie Segato  2005  GTI            35.87   
21  Johanne Hummelmose  2006  Gentofte Svømme Klub            37.26   
22  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            37.71   
23  Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerød Svømmeklub            37.88   
24  Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening            38.67   
25  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            39.39   
26  Sophie Amalie Rasmussen  2006  GTI            39.44   
27  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub            40.11   
28  Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            41.42   
29  Freya Fenger  2006  Lyngby Svømmeklub            42.50   
30  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            43.67   
31  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            44.80   
32  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub            44.97   
33  Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening            46.49   
34  Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub            46.94   
Isabella El-Nagdy  2005  Hørsholm Svømmeforening              DNS akut syg 
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  sw88 esb v25m 
Liva la Cour  2006  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw44 tyvstart 
Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  sw76 esb v 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:09 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Nicklas Plank  2004  GTI            27.28   
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            27.39   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  GTI            28.68   
Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub            28.90   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            29.45   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim            29.78   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            30.38   
Lucas Kaavé  2004  Hørsholm Svømmeforening            30.54   
William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            31.01   
10  Daniel Bastholm  2005  GTI            31.06   
11  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.95   
12  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim            32.34   
13  Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub            32.40   
14  William Leth  2004  Gladsaxe Svømmeklub            32.55   
15  William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            32.66   
16  Cilas Madsen  2005  GTI            32.73   
17  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.26   
18  Villads Brasch Jensen  2004  GTI            33.72   
19  August Sølvsteen  2005  Gentofte Svømme Klub            34.18   
20  Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            34.52   
21  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.83   
22  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            34.94   
23  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub            35.65   
24  Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            35.92   
25  Asger Temdrup Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            36.33   
26  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            37.42   
27  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            37.50   
28  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim            37.83   
29  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub            39.02   
30  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening            40.46   
31  Johan Klitten  2006  Hillerød Svømmeklub            43.00   
Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  sw84 esb v25m 
Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            DSQ  sw44 tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:14 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  12:54   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 10, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub    1:13.24  2:29.56  4:00.86    5:10.94   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:11.93  2:30.28  3:58.23    5:11.16   
Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte Svømme Klub    1:09.43  2:28.24  4:03.86    5:16.41   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:14.94  2:33.97  4:05.94    5:22.47   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub    1:14.46  2:38.81  4:23.44    5:38.51   
Annika Britt Larsen  2005  GTI    1:20.13  2:42.57  4:24.57    5:44.49   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim    1:22.24  2:46.68  4:27.53    5:44.70   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:18.07  2:45.67  4:24.75    5:44.74   
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI    1:17.29  2:46.44  4:26.25    5:44.99   
10  Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub    1:23.98  2:53.05  4:27.78    5:46.08   
11  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    1:19.58  2:49.06  4:30.35    5:49.07   
12  Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    1:23.49  2:54.13  4:33.55    5:52.18   
13  Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:24.44  2:56.95  4:36.19    5:55.70   
14  Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:31.64  2:55.61  4:39.16    5:56.69   
15  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    1:23.41  2:53.81  4:37.78    5:59.47   
16  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim    1:31.29  2:57.52  4:39.67    6:00.28   
17  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:25.38  3:48.94  5:21.36    6:01.88   
18  Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening    1:21.67  2:52.01  4:42.12    6:02.67   
19  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub    1:22.79  2:57.14  4:45.98    6:10.92   
20  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub    1:32.42  3:05.74  4:49.57    6:11.95   
21  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    1:34.40  3:10.23  4:56.31    6:27.00   
22  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    1:38.24  3:14.22  5:01.20    6:31.24   
23  Emma Mølholm  2005  Hillerød Svømmeklub    1:41.42  3:12.99  5:08.93    6:33.11   
24  Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub    1:33.30  3:15.82  5:13.57    6:39.91   
Asta Højberg  2005  Sigma Swim            DSQ  sw64 efb v 125m 
Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  sw64 efb v 125 m 
Katrine G. Kristensen  2005  Helsingør Svømmeklub            DSQ  sw64 efb v 125 m 
Patricia Petersen  2005  Lyngby Svømmeklub            DSQ  sw65 afsl p m v 200 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:54 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  13:21   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 11, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:04.39  2:19.56  3:40.35    4:49.12   
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:07.58  2:23.74  3:46.17    4:55.26   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    1:10.57  2:28.66  3:55.26    5:03.45   
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub    1:08.47  2:27.39  3:54.96    5:05.39   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:10.26  2:31.23  3:56.47    5:07.98   
Oscar Isberg  2004  GTI    1:08.96  2:29.38  4:02.02    5:08.34   
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Svømmeklub    1:10.71  2:30.17  4:01.47    5:09.88   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  GTI    1:07.90  2:29.65  3:56.57    5:10.17   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:11.25  2:33.28  4:00.33    5:11.49   
10  Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening    1:17.88  2:40.41  4:08.77    5:17.41   
11  Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    1:15.12  2:34.32  4:05.14    5:18.38   
12  Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim    1:15.07  2:34.58  4:07.82    5:18.65   
13  Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    1:12.95  2:33.58  4:09.58    5:19.74   
14  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:15.27  2:40.65  4:13.93    5:29.11   
15  Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub    1:08.12  2:33.88  5:29.52    5:29.52   
16  Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub    1:16.95  2:45.50  4:23.29    5:37.02   
17  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim    1:19.37  2:44.90  4:24.06    5:37.25   
18  Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub    1:21.83  2:50.57  4:23.71    5:40.55   
19  August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svømme Klub    1:20.28  2:50.89  4:30.94    5:45.40   
20  William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte Svømme Klub    1:25.69  2:53.35  4:31.26    5:46.62   
21  Frederik Rink Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening    1:20.87  2:46.01  4:32.50    5:53.52   
22  Samuel Veje  2005  Hillerød Svømmeklub    1:35.20  3:12.21  5:13.11    6:38.21   
Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub            DNS   
Mads Naver  2004  Sigma Swim            DSQ  sw7.6 esb v 225 m 
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            DSQ  sw64 efb v 125 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:21 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  13:58   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 12, Jokerløb Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            32.08   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim            34.03   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim            34.48   
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svømmeklub            34.79   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub            37.84   
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub            39.11   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            39.75   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub            41.42   
Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            41.60   
10  Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            43.31   
11  Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            43.81   
12  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.13   
13  Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            45.34   
14  Frida Høj Andersen  2005  GTI            45.42   
15  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            45.72   
16  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            47.39   
17  Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.00  +5 sek 
18  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            52.57  +5 sek 
19  Alberte Crone Larsen  2006  GTI            54.04  +5 sek 
20  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            55.39  +10 sek 
21  Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub            56.58  +5 sek 
22  Olivia Cruse  2005  Hillerød Svømmeklub            1:00.02  +5 sek 
23  Molly Szczepanski  2006  Gentofte Svømme Klub            1:06.47  +10 sek 
24  Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:15.25  +10 sek 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  13:58 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  14:02   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 13, Jokerløb Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim            33.40   
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.78   
Alexander Marcus Englev  2004  GTI            36.11   
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub            37.17   
Emil Søby  2004  GTI            37.20   
Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub            38.09   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub            39.02   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub            40.13   
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub            40.51   
10  William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            41.53   
11  Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub            44.97   
12  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            46.62  +5 sek 
13  Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub            47.49  +5 sek 
14  Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            47.84  +5 sek 
15  Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub            49.36   
16  Laurits Boserup  2005  Gentofte Svømme Klub            54.50  +5 sek 
17  Lucas Kaavé  2004  Hørsholm Svømmeforening            54.95  +5 sek 
18  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            57.16  +5 sek 
19  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            1:02.32  +10 sek 
20  Samuel Veje  2005  Hillerød Svømmeklub            1:08.91  +10 sek 
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Armtag v vejrtr v 40 
Mads Liechti  2004  Sigma Swim            DSQ  Indslag 1 hånd v50m 
Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub            DSQ  Indslag 1 hånd v25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:02 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  16:31   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 14, 8x100m IM Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m        Opnået  Status 











 
Hovedstadens Herre  2004  Hovedstadens Svømmeklub            9:11.37   
  Jet Li Fuhrmann  2004      1:01.07        1:01.07   
  Sebastian Greisen  2004      1:05.66        2:06.73   
  Tobias Gammelvind  2004      1:08.70        3:15.43   
  Mads Møller  2005      1:09.38        4:24.81   
  Mikkel Andersen  2005      1:08.95        5:33.76   
  Gustav Steen Andersen  2006      1:13.61        6:47.37   
  Troels Fode  2004      1:07.74        7:55.11   
  Aksel Thuesen Güsmer  2006      1:16.26        9:11.37   
                     
Kvik Drenge  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            9:19.85   
  Rasmus Warberg  2004      1:06.13        1:06.13   
  Mathias Christensen  2004      1:05.71        2:11.84   
  Casper Puggaard  2005      1:07.95        3:19.79   
  Niklas Wiese Dobel  2004      1:08.56        4:28.35   
  Oscar Kroos  2004      1:10.44        5:38.79   
  Viggo Prehn  2004      1:13.23        6:52.02   
  Andreas Eriksen Tankmar  2004      1:14.63        8:06.65   
  Carlo-Viggo Cairo  2005      1:13.20        9:19.85   
                     
Sigma Drenge  2004  Sigma Swim            9:21.38   
  Mads Liechti  2004      2:18.32        2:18.32   
  Tobias Rosengaard  2005      1:11.88        3:30.20   
  Mads Naver  2004      1:07.66        4:37.86   
  William Ølshøj  2004      1:09.99        5:47.85   
  Villads Arfelt  2004      1:13.10        7:00.95   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      1:14.63        8:15.58   
  Theodor Wernberg Løvgreen  2005      1:05.80        9:21.38   
  Alexander Vergereau  2004              9:21.38   
                     
Gsc Drenge  Gladsaxe Svømmeklub            9:30.78   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      1:08.78        1:08.78   
  Niels Krogh-Olsen  2004      1:07.76        2:16.54   
  William Bogø Andersen  2005      1:12.86        3:29.40   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      1:08.22        4:37.62   
  Frederik Stender-Petersen  2005      1:11.17        5:48.79   
  William Bendix Schmidt  2005      1:14.00        7:02.79   
  Nicholas H. Hansen  2005      1:12.23        8:15.02   
  Søren Wandall Ohlsen  2004      1:15.76        9:30.78   
                     
Gti Drenge  GTI            9:41.32   
  Alexander Marcus Englev  2004      1:09.08        1:09.08   
  Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004      1:06.33        2:15.41   
  Emil Søby  2004      1:08.03        3:23.44   
  Villads Brasch Jensen  2004      1:17.14        4:40.58   
  Magnus Ulrik Larsen  2005      1:10.11        5:50.69   
  Marius Mains  2005      1:18.87        7:09.56   
  Mathias Olsen  2005      1:20.28        8:29.84   
  Daniel Bastholm  2005      1:11.48        9:41.32   
                     
Gentofte Løver  Gentofte Svømme Klub            9:42.81   
  Oskar Luckow Larsen  2004      1:06.76        1:06.76   
  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      1:08.73        2:15.49   
  August Arup Neergaard  2005      1:12.19        3:27.68   
  Alexander Griffin  2004      1:14.17        4:41.85   
  Carl Emil Lundgaard  2005      1:16.52        5:58.37   
  William Hoffmann Hyldig  2004      1:15.65        7:14.02   
  Erik Schmidt  2005      1:15.40        8:29.42   
  Louie Hansen  2005      1:13.39        9:42.81   
                     
Helsingør Drenge  2004  Helsingør Svømmeklub            9:54.92   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      1:03.99        1:03.99   
  Eigil Sigfusson  2004      1:03.92        2:07.91   
  Lucas T. Mortensen  2004      1:11.45        3:19.36   
  Bjørn Cramer Hansen  2004      1:11.58        4:30.94   
  Linus Heinrichsen  2006      1:18.00        5:48.94   
  Nicklas Reinstrup  2006      1:20.75        7:09.69   
  Teodor Roed Schøning  2005      1:20.93        8:30.62   
  Asger Temdrup Hvilsom  2007      1:24.30        9:54.92   
                     
Hørshol Drenge  Hørsholm Svømmeforening            10:17.75   
  Frederik Rink Larsen  2004      1:17.05        1:17.05   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      1:08.98        2:26.03   
  Rasmus Fabricius Pedersen  2005      1:22.05        3:48.08   
  Illia Bulba  2005      1:11.02        4:59.10   
  Gustav R. Christiansen  2006      1:27.45        6:26.55   
  Mikkel Retbøll-Bauer  2006      1:17.64        7:44.19   
  Alexander Nørby  2006      1:20.65        9:04.84   
  Lucas Kaavé  2004      1:12.91        10:17.75   
                     
Køge Drenge  2004  Køge Svømmeklub            10:36.37   
  Oliver Schultz  2004      1:13.72        1:13.72   
  Calvin Christian Axen  2006      1:28.33        2:42.05   
  Philip H. Christensen  2004      1:17.29        3:59.34   
  Joachim Poulsen  2006      1:22.13        5:21.47   
  Lucas Emil Heinze  2005      1:21.03        6:42.50   
  Stefan Helding Danielsen  2005      1:17.64        8:00.14   
  Laurits Poulsen  2006      1:25.73        9:25.87   
  Mikkel Roed  2004      1:10.50        10:36.37   
                     
10  Lyngby Royal Princes  2004  Lyngby Svømmeklub            10:47.08   
  Phillip Niemann Madsen  2004      1:09.26        1:09.26   
  Michael Halck  2004      1:12.74        2:22.00   
  Kasper Thorn  2004      1:13.29        3:35.29   
  Andreas Hammer Dohn  2006      1:19.26        4:54.55   
  Mads Emil Christiansen  2006      1:23.14        6:17.69   
  Sander F. Høyrup Johnsen  2007      1:27.17        7:44.86   
  Alexander Hartvigsen  2006      1:33.84        9:18.70   
  Max Bendixen  2007      1:28.38        10:47.08   
                     
Hillerød Drenge  Hillerød Svømmeklub            DSQ  sw 6.5 afslut mave 
  Morten Lindblom Andersen  2005      1:12.81        1:12.81   
  Louie Uldall  2005      1:11.36        2:24.17   
  Samuel Veje  2005      1:30.38        3:54.55   
  Sebastian Larsen  2006      1:26.55        5:21.10   
  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      1:24.45        6:45.55   
  Johan Klitten  2006      1:34.69        8:20.24   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:31 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  16:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte Svømme Klub    29.57        1:03.76   
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svømmeklub    31.64        1:08.68   
Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub    32.67        1:09.29   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub    32.16        1:10.02   
Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening    33.51        1:10.63   
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub    32.89        1:11.07   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    34.50        1:12.55   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim    33.86        1:12.56   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    34.43        1:12.93   
10  Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim    34.56        1:14.97   
11  Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.58        1:15.61   
12  Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.63        1:16.84   
13  Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Svømmeklub    34.17        1:16.86   
14  Nicole Damhøj Andersen  2006  GTI    36.39        1:17.19   
15  Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub    35.09        1:17.31   
16  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub    35.78        1:17.81   
17  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    36.04        1:18.00   
18  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.49        1:18.16   
19  Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.08        1:18.35   
20  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    36.63        1:19.87   
21  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.53        1:23.25   
22  Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svømme Klub    40.16        1:24.06   
23  Sarah Ankjær Pedersen  2006  GTI    37.30        1:24.57   
24  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub    38.42        1:24.60   
25  Julie Segato  2005  GTI    37.78        1:25.82   
26  Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub    41.30        1:26.74   
27  Mathilde Willumsen  2006  GTI    38.71        1:27.21   
28  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub    40.03        1:27.85   
29  Ada Hasløv Brunsgaard  2006  Gentofte Svømme Klub    40.57        1:28.88   
30  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub    42.60        1:30.57   
31  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    39.73        1:31.07   
32  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svømmeklub    41.46        1:32.82   
33  Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerød Svømmeklub    42.83        1:32.84   
34  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub    43.05        1:37.97   
35  Freya Fenger  2006  Lyngby Svømmeklub    44.85        1:40.54   
36  Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening    47.20        1:42.04   
37  Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening    49.07        1:49.01   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:45 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  16:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub    27.93        1:00.19   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub    29.66        1:03.66   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  GTI    29.78        1:04.83   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim    29.87        1:04.97   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub    31.14        1:05.65   
Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub    30.17        1:05.72   
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub    30.99        1:06.34   
Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub    31.19        1:07.86   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.35        1:11.61   
10  Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.52        1:12.57   
11  Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub    33.21        1:12.67   
12  Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim    33.89        1:12.81   
13  Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub    33.22        1:13.33   
14  Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim    34.16        1:13.40   
15  Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening    34.17        1:14.19   
16  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.21        1:14.52   
17  William Bogø Andersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    33.71        1:15.82   
18  Villads Brasch Jensen  2004  GTI    35.18        1:16.96   
19  Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    36.91        1:18.72   
20  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.82        1:19.14   
21  August Sølvsteen  2005  Gentofte Svømme Klub    36.12        1:19.26   
22  Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.78        1:27.54   
23  Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.99        1:28.80   
24  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    41.05        1:28.82   
25  William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    43.08        1:30.57   
26  Sebastian Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub    42.31        1:31.44   
27  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub    40.99        1:34.45   
Lucas Kaavé  2004  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  sw 4.4 tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  16:53 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:14   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte Svømme Klub    30.66  1:04.74  1:39.09    2:11.73   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub    30.10  1:03.23  1:38.53    2:12.26   
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    30.69  1:05.18  1:39.38    2:13.04   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    30.97  1:05.40  1:41.45    2:17.38   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    32.16  1:08.18  1:44.38    2:17.74   
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    31.79  1:07.71  1:44.40    2:18.08   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    30.61  1:05.38  1:42.21    2:18.98   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim    33.32  1:08.47  1:44.40    2:19.77   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim    32.03  1:08.41  1:46.03    2:22.37   
10  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    32.19  1:08.64  1:46.31    2:24.54   
11  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.68  1:11.19  1:48.64    2:26.20   
12  Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    33.22  1:10.08  1:48.27    2:26.54   
13  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI    32.86  1:10.14  1:49.21    2:26.59   
14  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.99  1:10.98  1:49.27    2:27.00   
15  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.98  1:08.96  1:48.42    2:28.11   
16  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    35.23  1:13.82  1:52.35    2:30.04   
17  Anna Olivia Kirchhoff  2005  Hillerød Svømmeklub    33.84  1:12.37  1:51.82    2:30.19   
18  Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub    35.11  1:14.37  1:55.35    2:34.78   
19  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub    35.66  1:16.70  1:57.99    2:37.35   
20  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    35.73  1:16.44  1:58.40    2:40.22   
21  Olivia Franck  2005  Hillerød Svømmeklub    35.74  1:16.73  1:59.64    2:40.52   
22  Lærke Marie Clausen  2005  GTI    37.30  1:18.32  2:01.12    2:40.82   
23  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub    38.69  1:19.87  2:01.11    2:41.82   
24  Mille Giolbas  2006  GTI    37.06  1:18.99  2:02.99    2:46.73   
25  Clara Katharina Sederholm  2006  Hørsholm Svømmeforening    39.26  1:24.00  2:10.71    2:54.52   
26  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening    41.90  1:27.98  2:15.35    3:01.30   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:14 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:28   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    29.83  1:01.78  1:31.29    2:01.81   
Oscar Isberg  2004  GTI    28.89  1:01.35  1:34.65    2:05.85   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    30.29  1:02.87  1:35.29    2:07.24   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim    29.69  1:02.32  1:35.47    2:07.51   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub    29.53  1:01.57  1:35.02    2:07.96   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.44  1:03.47  1:36.49    2:09.17   
Nicolai D. B. Hansen  2004  GTI    28.82  1:02.25  1:36.44    2:10.11   
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Svømmeklub    30.22  1:03.26  1:36.65    2:10.70   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    31.09  1:04.90  1:39.81    2:13.64   
10  Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub    29.98  1:03.63  1:39.26    2:14.08   
11  Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub    30.77  1:05.45  1:40.97    2:16.10   
12  William Leth  2004  Gladsaxe Svømmeklub    30.87  1:05.07  1:40.55    2:17.20   
13  Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    31.83  1:07.28  1:43.40    2:17.79   
14  Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    32.48  1:08.21  1:43.47    2:18.20   
15  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.26  1:06.43  1:42.96    2:19.29   
16  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    32.45  1:07.96  1:45.79    2:22.12   
17  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    31.77  1:07.47  1:46.00    2:23.27   
18  Cilas Madsen  2005  GTI    33.28  1:09.78  1:47.55    2:23.73   
19  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub    33.24  1:10.21  1:48.18    2:25.36   
20  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim    34.65  1:12.41  1:50.96    2:27.04   
21  Erik Schmidt  2005  Gentofte Svømme Klub    34.13  1:11.01  1:49.14    2:27.40   
22  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.64  1:12.56  1:51.35    2:27.50   
23  Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening    32.90  1:10.81  1:50.43    2:28.56   
24  Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub    33.68  1:11.21  1:50.43    2:28.72   
25  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening    34.36  1:12.96  1:53.08    2:32.09   
26  Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub    34.98  1:15.03  1:57.49    2:40.30   
27  Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub    34.45  1:15.21  2:00.37    2:43.94   
28  Johan Klitten  2006  Hillerød Svømmeklub    38.84  1:24.23  2:10.25    2:54.85   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:28 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub            31.36   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            31.97   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            32.24   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            32.67   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim            32.88   
Asta Højberg  2005  Sigma Swim            33.86   
Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening            34.48   
Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub            34.65   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            34.76   
10  Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svømme Klub            35.07   
11  Dikte Johanne Schrøder  2006  Gentofte Svømme Klub            35.11   
12  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.29   
13  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.63   
14  Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub            36.35   
15  Alberte Crone Larsen  2006  GTI            36.55   
16  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            36.60   
17  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub            37.04   
18  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim            37.05   
19  Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub            37.35   
20  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            37.48   
21  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            37.64   
22  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            37.96   
23  Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.22   
24  Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub            38.49   
25  Patricia Petersen  2005  Lyngby Svømmeklub            38.70   
26  Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub            38.91   
27  Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening            38.95   
28  Nicole Damhøj Andersen  2006  GTI            39.03   
29  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.06   
30  Julia Tholstrup  2005  Gentofte Svømme Klub            39.47   
31  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            40.01   
32  Alberte Ricken  2007  Hillerød Svømmeklub            45.19   
Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            DSQ  svøm på maven 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:42 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:48   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 20, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.44   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            30.56   
Emil Søby  2004  GTI            31.19   
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub            32.29   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI            32.38   
William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte Svømme Klub            32.51   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim            33.18   
Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.81   
Joakim Hjulmand-Lassen  2005  Gentofte Svømme Klub            33.82   
10  Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub            33.84   
11  Louie Hansen  2005  Gentofte Svømme Klub            33.94   
12  Mathias Bartholin Bruhn  2004  Gladsaxe Svømmeklub            34.78   
13  Lucas Kaavé  2004  Hørsholm Svømmeforening            35.48   
14  William Agerskov  2004  Sigma Swim            35.63   
15  Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub            36.20   
16  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub            36.46   
17  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.89   
18  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.65   
19  Asger Temdrup Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub            37.89   
20  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub            37.93   
21  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI            38.06   
22  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.12   
23  Sebastian Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub            40.07   
24  Andreas Bendtsen  2007  Helsingør Svømmeklub            40.11   
25  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            40.27   
26  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            40.71   
27  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            42.95   
28  Karl Marcussen  2007  Lyngby Svømmeklub            45.64   
29  Emil Nissen  2006  Hillerød Svømmeklub            49.34   
Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  sw 6.4 efb v 25 m 
Magnus Løfquist  2005  Sigma Swim            DSQ  sw 6.4 efb v 25m 
Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  sw 6.4 efb v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:48 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 21 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:58   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub    35.02        1:15.08   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub    36.87        1:17.44   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    36.64        1:17.77   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim    37.97        1:18.93   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim    38.33        1:19.46   
Anna R. Strøbek  2005  Gentofte Svømme Klub    38.54        1:20.91   
Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub    38.17        1:21.01   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub    38.34        1:21.08   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.81        1:22.58   
10  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    38.94        1:23.07   
11  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    39.07        1:23.29   
12  Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.88        1:23.50   
13  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    41.30        1:25.63   
14  Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub    41.43        1:26.80   
15  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    41.33        1:27.12   
16  Molly Szczepanski  2006  Gentofte Svømme Klub    41.06        1:27.33   
17  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    41.62        1:27.99   
18  Frida Høj Andersen  2005  GTI    41.89        1:28.35   
19  Sarah Ankjær Pedersen  2006  GTI    41.26        1:28.42   
20  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim    42.14        1:28.78   
21  Olivia Cruse  2005  Hillerød Svømmeklub    41.18        1:29.52   
22  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub    43.58        1:29.76   
23  Sofie Anker Nielsen  2006  Helsingør Svømmeklub    41.93        1:30.30   
24  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.78        1:32.29   
25  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub    44.05        1:32.79   
26  Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening    45.99        1:36.44   
27  Julie Heurlin Lunding  2006  Gentofte Svømme Klub    45.41        1:37.26   
28  Ea Lund  2007  Helsingør Svømmeklub    45.68        1:37.41   
29  Fiona Emilie West  2006  Helsingør Svømmeklub    45.25        1:39.15   
30  Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub    49.96        1:45.07   
31  Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening    50.16        1:46.71   
32  Amalie Lythcke  2006  Hillerød Svømmeklub    48.21        1:46.80   
33  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub    50.58        1:47.95   
34  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    50.80        1:52.99   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:58 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 22 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:13   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Alexander Marcus Englev  2004  GTI    33.97        1:13.13   
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub    35.29        1:13.89   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim    35.63        1:14.81   
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.75        1:14.93   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.79        1:15.22   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim    36.43        1:16.18   
Laurits Boserup  2005  Gentofte Svømme Klub    35.77        1:16.71   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening    35.72        1:16.95   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    36.73        1:17.07   
10  Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub    36.79        1:17.64   
11  Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub    37.03        1:19.29   
12  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    37.60        1:19.47   
13  Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub    38.38        1:20.73   
14  Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub    37.71        1:21.24   
15  Ettore Pesci  2004  Hovedstadens Svømmeklub    38.14        1:22.25   
16  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.35        1:24.21   
17  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim    40.53        1:24.99   
18  Erik Schmidt  2005  Gentofte Svømme Klub    39.98        1:25.81   
19  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim    41.11        1:25.92   
20  Oliver Schultz  2004  Køge Svømmeklub    40.28        1:26.67   
21  Mathias Olsen  2005  GTI    41.36        1:27.04   
22  Marius Mains  2005  GTI    41.82        1:29.92   
23  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub    43.29        1:30.04   
24  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.49        1:30.21   
25  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.99        1:31.30   
26  Nicklas Reinstrup  2006  Helsingør Svømmeklub    43.26        1:33.75   
27  Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte Svømme Klub    44.47        1:35.13   
28  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening    44.41        1:35.23   
29  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub    44.87        1:35.71   
30  Victor Henrik Ritnagel  2005  Gladsaxe Svømmeklub    45.57        1:36.56   
31  Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    46.28        1:38.13   
32  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub    52.84        1:52.86   
Marcus Munk  2007  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            DSQ  sw 4.4 tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:13 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:37   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub    32.33  1:09.32  1:51.51    2:26.18   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim    33.21  1:13.73  1:59.39    2:34.99   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    34.56  1:14.10  2:01.80    2:36.41   
Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub    33.84  1:14.39  2:01.26    2:37.04   
Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub    34.99  1:16.54  2:03.72    2:40.08   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.35  1:16.06  2:05.87    2:41.47   
Asta Højberg  2005  Sigma Swim    36.26  1:16.16  2:03.40    2:41.69   
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub    33.48  1:16.27  2:05.20    2:41.71   
Annika Britt Larsen  2005  GTI    36.10  1:16.09  2:04.94    2:41.83   
Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI    34.80  1:16.19  2:06.32    2:41.83   
11  Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub    35.69  1:16.07  2:05.55    2:43.66   
12  Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    34.78  1:17.65  2:06.03    2:43.72   
13  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    36.11  1:17.24  2:07.58    2:45.29   
14  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.69  1:16.92  2:06.85    2:46.43   
15  Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub    36.81  1:23.04  2:10.37    2:48.48   
16  Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    36.78  1:20.71  2:11.29    2:50.74   
17  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    37.26  1:23.13  2:13.38    2:53.33   
18  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.03  1:22.19  2:14.50    2:53.93   
19  Dikte Johanne Schrøder  2006  Gentofte Svømme Klub    39.03  1:21.88  2:14.81    2:55.16   
20  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    37.10  1:21.73  2:13.89    2:55.20   
21  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    43.28  1:29.12  2:17.05    3:00.24   
22  Katrine G. Kristensen  2005  Helsingør Svømmeklub    39.69  1:26.25  2:21.43    3:02.67   
23  Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub    44.64  1:30.67  2:22.96    3:05.53   
24  Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening    42.51  1:30.70  2:26.93    3:10.17   
25  Emma Mølholm  2005  Hillerød Svømmeklub    47.01  1:33.34  2:34.02    3:16.54   
26  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub    45.29  1:36.19  2:33.23    3:21.26   
27  Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening    48.92  1:37.06  2:38.36    3:22.91   
Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub            DSQ  en hånd i vend v 25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:37 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 24 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 24, 200m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    28.71  1:03.98  1:42.11    2:13.82   
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    28.75  1:03.71  1:42.85    2:14.33   
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub    30.64  1:07.61  1:51.45    2:24.84   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    32.82  1:10.80  1:53.80    2:27.52   
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    34.41  1:12.41  1:55.44    2:27.70   
Oscar Isberg  2004  GTI    30.85  1:10.45  1:57.37    2:27.78   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim    32.27  1:11.20  1:54.19    2:28.76   
Mads Naver  2004  Sigma Swim    34.97  1:16.05  1:58.11    2:34.00   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.12  1:15.06  2:00.61    2:35.46   
10  Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svømmeklub    34.00  1:13.75  2:01.49    2:36.47   
11  Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub    30.94  1:13.41  1:59.90    2:37.10   
12  Daniel Bastholm  2005  GTI    33.27  1:16.49  2:04.66    2:39.24   
13  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    34.67  1:17.00  2:04.49    2:41.05   
14  August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svømme Klub    34.93  1:18.58  2:06.74    2:42.86   
15  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    37.76  1:19.46  2:07.20    2:43.97   
16  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    37.63  1:19.81  2:08.41    2:45.35   
17  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.18  1:20.92  2:10.58    2:48.62   
18  Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub    37.19  1:21.87  2:17.18    2:53.91   
19  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening    40.42  1:26.25  2:17.56    2:55.13   
20  Asger Temdrup Hvilsom  2007  Helsingør Svømmeklub    36.84  1:25.62  2:23.71    3:05.46   
21  Samuel Veje  2005  Hillerød Svømmeklub    43.01  1:31.52  2:31.10    3:10.47   
22  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub    44.52  1:36.33  2:30.12    3:11.03   
23  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub    43.05  1:34.25  2:32.04    3:15.58   
24  Alexander Hartvigsen  2006  Lyngby Svømmeklub    44.30  1:37.14  2:36.10    3:21.45   
August Sølvsteen  2005  Gentofte Svømme Klub            DSQ  ej samti berør v150m 
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  sw 4.4 tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:15 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 25 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 25, 8x100m IM Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m        Opnået  Status 











 
Hovedstadens Damer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            9:37.45   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      1:09.93        1:09.93   
  Coco Li Fuhrmann  2006      1:12.20        2:22.13   
  Rebecca Petersen  2005      1:10.53        3:32.66   
  Falka Tind  2006      1:11.81        4:44.47   
  Ana Rosa Kragh  2005      1:14.61        5:59.08   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      1:10.71        7:09.79   
  Matilde Schmidt-Lund  2005      1:16.44        8:26.23   
  Malu Melody Christensen  2006      1:11.22        9:37.45   
                     
Sigma Piger  2005  Sigma Swim            9:56.19   
  Agnete Boelt  2006      1:12.19        1:12.19   
  Caroline Bach Mindested  2005      1:13.07        2:25.26   
  Asta Højberg  2005      1:14.09        3:39.35   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      1:16.91        4:56.26   
  Astrid Mulipola  2006      1:12.70        6:08.96   
  Nikoline R. Amstrup  2005      1:17.17        7:26.13   
  Catrine Porsdal  2005      1:16.07        8:42.20   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      1:13.99        9:56.19   
                     
Kvik Piger  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            10:11.59   
  Sofie Ravn Herche  2007      1:14.46        1:14.46   
  Caroline Koch  2005      1:13.88        2:28.34   
  Martine Damborg  2007      1:18.07        3:46.41   
  Mille Maxwell Berthou  2005      1:15.29        5:01.70   
  Lise Refsgaard  2005      1:17.02        6:18.72   
  Victoria W. Stahl  2005      1:18.47        7:37.19   
  Amalie Backhausen  2006      1:16.07        8:53.26   
  Emma Karoline Guldberg  2005      1:18.33        10:11.59   
                     
Køge Piger  2005  Køge Svømmeklub            10:34.88   
  Julie Brix Østergaard  2006      1:17.99        1:17.99   
  Agnes Dalgas Frederiksen  2005      1:22.08        2:40.07   
  Anna Hjorth Christensen  2006      1:22.70        4:02.77   
  Olivia Mai Gustafson  2005      1:16.64        5:19.41   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      1:14.39        6:33.80   
  Annette Toft  2006      1:22.75        7:56.55   
  Klara-Sofie Bollmann  2006      1:19.30        9:15.85   
  Andrea Nøhr Petersen  2006      1:19.03        10:34.88   
                     
Gti Piger  GTI            10:38.54   
  Lærke Marie Clausen  2005      1:25.76        1:25.76   
  Elisabeth Augusta Englev  2006      1:15.46        2:41.22   
  Alberte Crone Larsen  2006      1:18.04        3:59.26   
  Sarah Ankjær Pedersen  2006      1:23.33        5:22.59   
  Annika Britt Larsen  2005      1:14.99        6:37.58   
  Sabrina Meldgaard Pejø  2006      1:16.68        7:54.26   
  Frida Høj Andersen  2005      1:19.92        9:14.18   
  Mille Giolbas  2006      1:24.36        10:38.54   
                     
Gsc Piger  Gladsaxe Svømmeklub            10:38.91   
  Nikoline Marie Lange  2005      1:12.24        1:12.24   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      1:17.00        2:29.24   
  Monika Dragieva  2006      1:17.70        3:46.94   
  Josefine Staudt  2005      1:16.94        5:03.88   
  Kamma Rasmussen  2006      1:23.92        6:27.80   
  Jasmine Løkkegaard  2006      1:22.47        7:50.27   
  Henriette Roos  2006      1:23.93        9:14.20   
  Maja Damkjær Bartels  2006      1:24.71        10:38.91   
                     
Lyngby Royal Princesses  2005  Lyngby Svømmeklub            10:46.88   
  Mathilde Severs  2006      1:13.50        1:13.50   
  Emily Reuter  2006      1:21.24        2:34.74   
  Alma Olivarius  2005      1:16.59        3:51.33   
  Kathrine E. Larsen  2005      1:21.26        5:12.59   
  Victoria Wiingaard  2006      1:23.00        6:35.59   
  Marie Elster  2006      1:23.73        7:59.32   
  Nina Katrine N. Nissen  2006      1:24.53        9:23.85   
  Patricia Petersen  2005      1:23.03        10:46.88   
                     
Hillerød Piger  Hillerød Svømmeklub            11:42.22   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      1:24.20        1:24.20   
  Athena Haugsted Pihl  2006      1:26.16        2:50.36   
  Caroline Henning  2005      1:25.77        4:16.13   
  Emma Mølholm  2005      1:34.59        5:50.72   
  Olivia Cruse  2005      1:24.20        7:14.92   
  Silje Lyse Legaard  2006      1:27.93        8:42.85   
  Olivia Franck  2005      1:23.39        10:06.24   
  Amalie Lythcke  2006      1:35.98        11:42.22   
                     
Hørsholm Piger  Hørsholm Svømmeforening            12:06.46   
  Caroline Salskov Jensen  2005      1:15.18        1:15.18   
  Alba Vendelboe-Schack  2005      1:16.73        2:31.91   
  Freja Mathilde Kaas  2006      1:26.64        3:58.55   
  Victoria Haslund Mourier  2007      1:37.51        5:36.06   
  Anna Bruun-Møller  2007      1:40.79        7:16.85   
  Emilie Dommer  2007      1:34.38        8:51.23   
  Clara Katharina Sederholm  2006      1:37.34        10:28.57   
  Thilde Hjortshøj  2006      1:37.89        12:06.46   
                     
Gentofte Tigere  Gentofte Svømme Klub            DSQ  esb v 75m 
                     
Helsingør Piger  2005  Helsingør Svømmeklub            DSQ  flere fly ben 550 m 
  Caroline Trøjgaard  2005      1:13.58        1:13.58   
  Emmely Östman Pedersen  2005      1:14.85        2:28.43   
  Caroline Villum Færch  2005      1:13.57        3:42.00   
  Mikkeline Rud Wiberg  2005      1:14.77        4:56.77   
  Johanne Weber  2005      1:18.07        6:14.84   
                     
Hg Piger  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  tyvstart 
  Mie Visler  2006      1:28.69        1:28.69   
  Mie Ankersen  2006      1:20.58        2:49.27   
  Laura Meyer  2006      1:23.48        4:12.75   
  Kamille Bentsen  2006      1:25.03        5:37.78   
  Frederikke B. Hansen  2005      1:14.38        6:52.16   
  Andrea Holm Sørensen  2005      1:42.29        8:34.45   
  Amalie Østerlund  2005      1:19.07        9:53.52   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:42 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 26 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:43   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 26, Jokerløb Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub            43.50   
Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim            43.90   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub            43.92   
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.85   
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            45.81   
Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening            46.31   
Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub            46.39   
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub            46.98   
Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening            47.50   
10  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.61   
11  Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub            48.76   
12  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            48.88   
13  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub            49.19   
14  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub            49.50   
15  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub            51.21   
16  Anna Olivia Kirchhoff  2005  Hillerød Svømmeklub            52.43   
17  Annika Britt Larsen  2005  GTI            52.48   
18  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            53.92   
19  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            55.30   
20  Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI            57.31   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim            DSQ  vend før 15 m 
Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte Svømme Klub            DSQ  vend før 15m 
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub            DSQ  vend for tid 5 m 
Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub            DSQ  vend før 15 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:43 
 
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 27 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  19:42   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 27, Jokerløb Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub            39.18   
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub            42.02   
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening            43.02   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub            43.56   
Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.88   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svømme Klub            44.08   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  GTI            44.52   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub            44.84   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            45.48   
10  Niklas Wiese Dobel  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.57   
11  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            45.70   
12  August Sølvsteen  2005  Gentofte Svømme Klub            45.79   
13  Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub            48.19   
14  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            49.05   
15  Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            49.68   
16  Villads Arfelt  2004  Sigma Swim            49.80   
17  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim            50.01   
18  Sander F. Høyrup Johnsen  2007  Lyngby Svømmeklub            52.17   
19  Villads Brasch Jensen  2004  GTI            54.60   
20  Joachim Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            57.33   
21  Sebastian Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub            57.64   
22  Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening            59.63   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  19:42 
 
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 28 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:27   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 28, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svømme Klub    33.07  1:09.67  1:47.35    2:23.90   
Falka Tind  2006  Hovedstadens Svømmeklub    35.15  1:14.21  1:53.10    2:29.65   
Annika Britt Larsen  2005  GTI    36.50  1:15.35  1:54.94    2:34.36   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim    36.37  1:15.69  1:56.38    2:35.17   
Lise Refsgaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.06  1:16.08  1:56.60    2:35.34   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    36.52  1:15.98  1:56.43    2:35.67   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svømmeklub    37.77  1:18.61  1:58.44    2:36.33   
Alba Mantoni  2006  Gentofte Svømme Klub    36.14  1:16.01  1:57.34    2:37.25   
Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svømme Klub    36.54  1:15.65  1:57.05    2:37.89   
10  Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingør Svømmeklub    37.36  1:17.59  1:58.23    2:38.15   
11  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.27  1:18.96  2:00.42    2:39.60   
12  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim    38.19  1:18.43  1:59.50    2:39.86   
13  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.15  1:17.38  1:58.78    2:40.10   
14  Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    38.10  1:19.38  2:02.60    2:41.05   
15  Sara Kaarup Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    38.82  1:20.13  2:01.80    2:41.60   
16  Alberte Crone Larsen  2006  GTI    37.90  1:19.31  2:01.57    2:42.86   
17  Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    38.76  1:20.59  2:02.37    2:43.40   
18  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    36.99  1:19.16  2:04.10    2:45.83   
19  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svømmeklub    41.27  1:24.47  2:07.09    2:49.49   
20  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    40.45  1:25.46  2:10.48    2:52.44   
21  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub    40.81  1:24.95  2:09.32    2:52.48   
22  Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingør Svømmeklub    41.25  1:25.29  2:10.18    2:52.87   
23  Emma Mølholm  2005  Hillerød Svømmeklub    43.63  1:28.71  2:13.89    2:57.87   
24  Freja Mathilde Kaas  2006  Hørsholm Svømmeforening    42.79  1:28.95  2:14.94    2:58.55   
25  Caroline Henning  2005  Hillerød Svømmeklub    41.93  1:27.91  2:14.36    2:59.06   
26  Rebecca Bell  2007  Lyngby Svømmeklub    40.61  1:29.14  2:17.08    3:02.95   
27  Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening    43.59  1:30.77  2:18.81    3:05.77   
28  Sophie Amalie Rasmussen  2006  GTI    44.55  1:32.49  2:19.17    3:07.30   
29  Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub    46.27  1:34.53  2:23.01    3:09.85   
Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            DSQ  sw6.4 efb v 100m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:27 
 
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.45  1:03.33  1:37.56    2:13.04   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim    32.53  1:06.88  1:41.72    2:16.62   
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    34.59  1:10.31  1:46.58    2:22.20   
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub    33.39  1:09.36  1:46.55    2:22.53   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.71  1:11.39  1:47.55    2:22.70   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.62  1:11.41  1:47.80    2:24.09   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    34.98  1:12.67  1:50.81    2:26.72   
Emil Søby  2004  GTI    34.41  1:12.45  1:51.17    2:27.54   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI    33.97  1:12.47  1:51.91    2:29.19   
10  Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    34.78  1:13.70  1:52.25    2:29.69   
11  Louie Hansen  2005  Gentofte Svømme Klub    36.71  1:15.70  1:56.06    2:34.26   
12  Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub    36.55  1:17.42  1:57.32    2:35.18   
13  William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte Svømme Klub    38.43  1:18.30  1:58.36    2:35.80   
14  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  Gentofte Svømme Klub    36.70  1:15.87  1:56.69    2:36.44   
15  Frederik Rink Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening    37.05  1:16.95  1:57.93    2:37.66   
16  William Agerskov  2004  Sigma Swim    37.47  1:17.25  1:57.82    2:38.13   
17  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.34  1:19.26  2:00.40    2:40.19   
18  Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub    38.83  1:19.63  2:00.83    2:41.36   
19  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    38.06  1:18.70  2:00.87    2:42.11   
20  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    38.50  1:20.49  2:02.86    2:44.42   
21  Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub    38.10  1:20.98  2:04.56    2:45.34   
22  Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub    39.91  1:23.08  2:07.21    2:49.86   
23  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.63  1:25.48  2:11.58    2:55.34   
24  Sebastian Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub    41.62  1:27.43  2:13.70    2:59.22   
25  Samuel Veje  2005  Hillerød Svømmeklub    42.74  1:29.74  2:17.73    3:01.19   
26  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub    43.43  1:30.77  2:20.14    3:04.59   
27  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening    44.70  1:32.98  2:23.11    3:13.70   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim            DSQ  sv6.4 efb v 150m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:44 
 
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 30 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 30, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Kirstine Haunstrup Larsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    29.57        1:01.31   
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005  Hovedstadens Svømmeklub    29.47        1:02.12   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub    29.79        1:02.43   
Caroline Salskov Jensen  2005  Hørsholm Svømmeforening    30.70        1:03.12   
Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.91        1:03.31   
Rebecca Petersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    31.24        1:03.33   
Maya Krogh Brønnicke  2005  Køge Svømmeklub    29.95        1:03.56   
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim    30.62        1:03.94   
Andrea Lindberg Vedøe  2006  Sigma Swim    30.83        1:05.02   
10  Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub    31.23        1:05.38   
11  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    31.03        1:05.48   
12  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.06        1:05.51   
13  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.21        1:06.33   
14  Olivia Mai Gustafson  2005  Køge Svømmeklub    32.04        1:06.95   
15  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    32.20        1:07.05   
16  Sabrina Meldgaard Pejø  2006  GTI    32.33        1:07.39   
17  Anna Olivia Kirchhoff  2005  Hillerød Svømmeklub    31.81        1:07.45   
18  Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svømme Klub    32.68        1:07.75   
19  Liva la Cour  2006  Gentofte Svømme Klub    33.26        1:09.19   
20  Filippa Martinsen  2005  Helsingør Svømmeklub    33.79        1:09.71   
21  Dikte Johanne Schrøder  2006  Gentofte Svømme Klub    33.81        1:10.08   
22  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.65        1:10.11   
23  Johanne Hummelmose  2006  Gentofte Svømme Klub    33.33        1:10.72   
24  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub    34.86        1:11.36   
25  Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerød Svømmeklub    33.67        1:11.81   
26  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    33.70        1:11.99   
27  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    35.41        1:14.21   
28  Mille Giolbas  2006  GTI    35.70        1:15.04   
29  Mathilde Willumsen  2006  GTI    35.76        1:15.10   
30  Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub    36.10        1:17.87   
31  Clara Katharina Sederholm  2006  Hørsholm Svømmeforening    37.25        1:17.94   
32  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub    36.39        1:18.25   
33  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub    35.32        1:20.09   
34  Nikoline E. Larsen  2007  Lyngby Svømmeklub    40.63        1:24.65   
35  Celine van Breugel  2007  Lyngby Svømmeklub    40.80        1:27.18   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:53 
 
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:04   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 31, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svømmeklub    26.13        54.25   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub    27.82        57.76   
Nicklas Plank  2004  GTI    27.79        57.81   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim    27.92        58.15   
Ettore Pesci  2004  Hovedstadens Svømmeklub    29.15        1:00.55   
Sebastian Hviid Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening    29.14        1:00.55   
Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.27        1:00.62   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svømmeklub    29.64        1:00.72   
Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.76        1:01.89   
10  Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub    28.86        1:01.96   
11  Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    30.47        1:01.97   
12  Villads Arfelt  2004  Sigma Swim    30.02        1:02.26   
13  Lucas T. Mortensen  2004  Helsingør Svømmeklub    29.65        1:04.47   
14  William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub    30.35        1:04.66   
15  Mathias Bartholin Bruhn  2004  Gladsaxe Svømmeklub    30.99        1:05.72   
16  Linus Heinrichsen  2006  Helsingør Svømmeklub    31.68        1:06.02   
17  Cilas Madsen  2005  GTI    31.76        1:06.69   
18  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim    32.20        1:07.35   
19  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim    32.87        1:07.59   
20  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.58        1:08.20   
21  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hørsholm Svømmeforening    33.64        1:09.77   
22  Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    33.11        1:10.13   
23  William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    33.55        1:10.27   
24  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    34.03        1:10.47   
25  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.78        1:10.51   
26  Oscar Rybak-Andersen  2005  Gentofte Svømme Klub    34.95        1:11.14   
27  Tristan Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    33.81        1:11.26   
28  Mads Emil Christiansen  2006  Lyngby Svømmeklub    34.11        1:11.74   
29  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.61        1:12.78   
30  Mathias W. Rasmussen  2005  GTI    34.01        1:13.02   
31  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svømmeklub    34.77        1:14.35   
32  Elias Jensen  2006  Hillerød Svømmeklub    33.95        1:14.91   
33  Johan Klitten  2006  Hillerød Svømmeklub    37.09        1:17.76   
34  Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub    37.00        1:18.71   
35  Jonas Holm Clausen  2006  Helsingør Svømmeklub    36.48        1:20.76   
36  Karl Marcussen  2007  Lyngby Svømmeklub    40.71        1:24.82   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:04 
 
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 32 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim            35.44   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub            35.55   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub            36.30   
Jasmin Egeskov Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            36.41   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim            36.95   
Caroline Koch  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.04   
Anna R. Strøbek  2005  Gentofte Svømme Klub            37.09   
Johanne Weber  2005  Helsingør Svømmeklub            37.09   
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svømmeklub            37.34   
10  Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Svømmeklub            37.39   
11  Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub            37.52   
12  Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.49   
13  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.54   
14  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub            39.64   
15  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub            39.90   
16  Sarah Ankjær Pedersen  2006  GTI            40.00   
17  Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Svømmeklub            40.06   
18  Molly Szczepanski  2006  Gentofte Svømme Klub            40.14   
19  Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub            40.42   
20  Olivia Cruse  2005  Hillerød Svømmeklub            40.46   
21  Sofie Anker Nielsen  2006  Helsingør Svømmeklub            40.60   
22  Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svømme Klub            40.82   
23  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            41.07   
24  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            41.20   
25  Frida Høj Andersen  2005  GTI            41.31   
26  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim            41.46   
26  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Svømmeklub            41.46   
28  Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            41.61   
29  Lærke Marie Clausen  2005  GTI            42.11   
30  Andrea Søeborg  2006  Helsingør Svømmeklub            42.30   
31  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svømme Klub            42.41   
32  Patricia Petersen  2005  Lyngby Svømmeklub            42.67   
33  Fiona Emilie West  2006  Helsingør Svømmeklub            42.71   
34  Olivia Franck  2005  Hillerød Svømmeklub            43.46   
35  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.96   
36  Ingrid Due Nygaard  2007  Lyngby Svømmeklub            49.25   
37  Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svømme Klub            49.75   
38  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            50.85   
39  Victoria Haslund Mourier  2007  Hørsholm Svømmeforening            52.13   
40  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            52.71   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  sv4.4 tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:23 
 
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 33, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Alexander Marcus Englev  2004  GTI            32.85   
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub            34.21   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim            34.42   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim            34.97   
Laurits Boserup  2005  Gentofte Svømme Klub            35.07   
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.27   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening            35.59   
Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub            35.73   
Ettore Pesci  2004  Hovedstadens Svømmeklub            35.79   
10  Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub            35.83   
11  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            36.12   
12  Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            36.30   
13  Mads Naver  2004  Sigma Swim            36.64   
14  Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            37.64   
15  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub            37.79   
16  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.45   
17  Marius Mains  2005  GTI            39.71   
18  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim            39.74   
19  Mathias Olsen  2005  GTI            39.97   
20  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            40.11   
21  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub            40.40   
22  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.72   
23  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub            41.52   
24  Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            42.68   
25  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.76   
26  Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            43.02   
27  Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte Svømme Klub            44.35   
28  Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            44.98   
29  Victor Henrik Ritnagel  2005  Gladsaxe Svømmeklub            45.28   
30  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            48.57   
31  Emil Nissen  2006  Hillerød Svømmeklub            54.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:23 
 
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 34 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:45   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 34, 200m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Cecilie C. Helmark  2005  Gentofte Svømme Klub    31.32  1:09.19  1:50.54    2:31.75   
Malu Melody Christensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    35.08  1:15.96  1:58.58    2:41.22   
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svømme Klub    35.07  1:16.51  2:00.58    2:44.84   
Matilde Schmidt-Lund  2005  Hovedstadens Svømmeklub    36.76  1:19.73  2:02.91    2:46.37   
Emmely Östman Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub    34.67  1:16.05  2:00.78    2:48.04   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim    37.78  1:22.84  2:08.80    2:53.45   
Klara-Sofie Bollmann  2006  Køge Svømmeklub    36.46  1:20.33  2:09.20    2:58.35   
Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    36.88  1:21.17  2:10.48    2:59.71   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svømmeklub    37.41  1:23.36  2:11.75    3:00.11   
10  Nicole Damhøj Andersen  2006  GTI    3:00.32        3:00.32   
11  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svømmeklub    38.33  2:12.81      3:00.90   
12  Sofie Amalie Krag  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.54  1:28.76  2:17.32    3:04.26   
13  Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.71  1:25.98  2:16.22    3:05.02   
14  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim    39.61  1:27.17  2:17.60    3:05.26   
15  Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.02  1:27.75  2:17.71    3:07.48   
16  Marie Elster  2006  Lyngby Svømmeklub    40.71  1:28.91  2:18.37    3:08.91   
17  Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub    38.69  1:26.73  2:18.28    3:09.17   
18  Athena Haugsted Pihl  2006  Hillerød Svømmeklub    41.60  1:32.72  2:24.38    3:11.99   
19  Katrine G. Kristensen  2005  Helsingør Svømmeklub    44.17  1:34.04  2:28.45    3:23.08   
20  Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svømmeklub    43.57  1:37.80  2:33.04    3:25.89   
21  Silje Lyse Legaard  2006  Hillerød Svømmeklub    45.31  1:38.22  2:34.52    3:27.66   
22  Julie Segato  2005  GTI    38.78  1:29.25  2:30.07    3:35.50   
23  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svømmeklub    44.78  1:45.53  2:46.00    3:46.63   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:45 
 
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:53   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 35, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Christensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    31.73  1:07.42  1:44.67    2:21.40   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svømmeklub    32.72  1:09.77  1:47.15    2:25.53   
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svømme Klub    31.00  1:07.47  1:47.16    2:25.81   
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingør Svømmeklub    28.93  1:04.99  1:44.45    2:26.35   
Oliver Kjærsgaard Mølbak  2004  GTI    31.39  1:09.06  1:47.96    2:26.93   
William Ølshøj  2004  Sigma Swim    31.80  1:10.64  1:50.46    2:31.30   
Theodor Wernberg Løvgreen  2005  Sigma Swim    35.05  1:15.69  1:57.58    2:39.53   
Kasper Thorn  2004  Lyngby Svømmeklub    33.64  1:14.04  1:57.01    2:39.60   
William Leth  2004  Gladsaxe Svømmeklub    36.06  1:18.15  2:01.08    2:42.96   
10  William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svømmeklub    34.87  1:17.03  2:00.44    2:43.18   
11  Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    36.28  1:18.96  2:02.29    2:44.45   
12  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    33.75  1:14.54  1:59.17    2:44.55   
13  Eigil Sigfusson  2004  Helsingør Svømmeklub    33.81  1:15.63  2:01.95    2:49.23   
14  Villads Brasch Jensen  2004  GTI    37.57  1:21.62  2:06.13    2:49.82   
15  Louie Uldall  2005  Hillerød Svømmeklub    35.76  1:17.68  2:04.01    2:53.33   
16  Lucas Emil Heinze  2005  Køge Svømmeklub    38.36  1:23.38  2:09.76    2:54.56   
17  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    39.61  1:26.24  2:13.68    2:58.99   
18  Lucas Svej  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.48  1:22.84  2:12.49    3:00.27   
19  August Sølvsteen  2005  Gentofte Svømme Klub    39.22  1:26.46  2:14.54    3:01.10   
20  Alexander Nørby  2006  Hørsholm Svømmeforening    40.06  1:27.72  2:17.02    3:06.26   
21  Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerød Svømmeklub    34.68  1:18.35  2:09.95    3:06.32   
22  Alexander Hillhouse  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.12  1:27.21  2:18.08    3:07.70   
23  Oscar Rybak-Andersen  2005  Gentofte Svømme Klub    43.09  1:35.24  2:27.54    3:19.64   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:53 
 
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    32.26        1:10.51   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim    32.47        1:11.94   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim    33.27        1:12.35   
Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub    33.32        1:12.37   
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svømmeklub    32.49        1:12.98   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub    32.57        1:13.34   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub    35.77        1:13.97   
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.23        1:14.20   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    35.40        1:14.46   
10  Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI    34.18        1:14.84   
11  Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening    33.74        1:15.08   
12  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.07        1:15.74   
13  Annika Britt Larsen  2005  GTI    35.09        1:16.20   
14  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub    38.82        1:17.39   
15  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim    38.11        1:18.56   
16  Liva la Cour  2006  Gentofte Svømme Klub    36.75        1:18.63   
17  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    37.91        1:18.77   
18  Caroline Søgaard Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub    35.78        1:19.59   
19  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    39.50        1:20.63   
20  Molly Szczepanski  2006