2021-12-06   04:01:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Holdstævne Årgang, Gentofte

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag - Stævnestart kl. 10.15

Resultat Lb 9 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 9 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Holdstvne for rgangssvmmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Gentofte Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  15 september 2018         
 
 
Lb 9, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub          Opnet  Status 











 
Nicklas Plank  2004  GTI            27.28   
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingr Svmmeklub            27.39   
Oliver Kjrsgaard Mlbak  2004  GTI            28.68   
Lucas T. Mortensen  2004  Helsingr Svmmeklub            28.90   
Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svmmeklub            29.45   
William lshj  2004  Sigma Swim            29.78   
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svmme Klub            30.38   
Lucas Kaav  2004  Hrsholm Svmmeforening            30.54   
William Bog Andersen  2005  Gladsaxe Svmmeklub            31.01   
10  Daniel Bastholm  2005  GTI            31.06   
11  Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            31.95   
12  Theodor Wernberg Lvgreen  2005  Sigma Swim            32.34   
13  Louie Uldall  2005  Hillerd Svmmeklub            32.40   
14  William Leth  2004  Gladsaxe Svmmeklub            32.55   
15  William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svmmeklub            32.66   
16  Cilas Madsen  2005  GTI            32.73   
17  Alexander Hillhouse  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            33.26   
18  Villads Brasch Jensen  2004  GTI            33.72   
19  August Slvsteen  2005  Gentofte Svmme Klub            34.18   
20  Gustav Steen Andersen  2006  Hovedstadens Svmmeklub            34.52   
21  Gustav Majkjr Mikkelsen  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            34.83   
22  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svmmeklub            34.94   
23  Stefan Helding Danielsen  2005  Kge Svmmeklub            35.65   
24  Joachim Poulsen  2006  Kge Svmmeklub            35.92   
25  Asger Temdrup Hvilsom  2007  Helsingr Svmmeklub            36.33   
26  Andreas Bendtsen  2007  Helsingr Svmmeklub            37.42   
27  Sander F. Hyrup Johnsen  2007  Lyngby Svmmeklub            37.50   
28  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim            37.83   
29  Andreas Kelstrup Schou  2005  Gladsaxe Svmmeklub            39.02   
30  Gustav R. Christiansen  2006  Hrsholm Svmmeforening            40.46   
31  Johan Klitten  2006  Hillerd Svmmeklub            43.00   
Lucas Svej  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  sw84 esb v25m 
Max Bendixen  2007  Lyngby Svmmeklub            DSQ  sw44 tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  12:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner