2020-05-26   20:43:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang, Gentofte

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag formiddag - Stævnestart kl. 10.00

Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  10:44   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 29, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    30.45  1:03.33  1:37.56    2:13.04   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim    32.53  1:06.88  1:41.72    2:16.62   
Mads Møller  2005  Hovedstadens Svømmeklub    34.59  1:10.31  1:46.58    2:22.20   
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub    33.39  1:09.36  1:46.55    2:22.53   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.71  1:11.39  1:47.55    2:22.70   
Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    34.62  1:11.41  1:47.80    2:24.09   
Mikkel Roed  2004  Køge Svømmeklub    34.98  1:12.67  1:50.81    2:26.72   
Emil Søby  2004  GTI    34.41  1:12.45  1:51.17    2:27.54   
Magnus Ulrik Larsen  2005  GTI    33.97  1:12.47  1:51.91    2:29.19   
10  Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Svømmeklub    34.78  1:13.70  1:52.25    2:29.69   
11  Louie Hansen  2005  Gentofte Svømme Klub    36.71  1:15.70  1:56.06    2:34.26   
12  Anders Junker  2005  Gladsaxe Svømmeklub    36.55  1:17.42  1:57.32    2:35.18   
13  William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte Svømme Klub    38.43  1:18.30  1:58.36    2:35.80   
14  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  Gentofte Svømme Klub    36.70  1:15.87  1:56.69    2:36.44   
15  Frederik Rink Larsen  2004  Hørsholm Svømmeforening    37.05  1:16.95  1:57.93    2:37.66   
16  William Agerskov  2004  Sigma Swim    37.47  1:17.25  1:57.82    2:38.13   
17  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.34  1:19.26  2:00.40    2:40.19   
18  Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svømmeklub    38.83  1:19.63  2:00.83    2:41.36   
19  Stefan Helding Danielsen  2005  Køge Svømmeklub    38.06  1:18.70  2:00.87    2:42.11   
20  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    38.50  1:20.49  2:02.86    2:44.42   
21  Teodor Roed Schøning  2005  Helsingør Svømmeklub    38.10  1:20.98  2:04.56    2:45.34   
22  Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub    39.91  1:23.08  2:07.21    2:49.86   
23  Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.63  1:25.48  2:11.58    2:55.34   
24  Sebastian Larsen  2006  Hillerød Svømmeklub    41.62  1:27.43  2:13.70    2:59.22   
25  Samuel Veje  2005  Hillerød Svømmeklub    42.74  1:29.74  2:17.73    3:01.19   
26  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svømmeklub    43.43  1:30.77  2:20.14    3:04.59   
27  Gustav R. Christiansen  2006  Hørsholm Svømmeforening    44.70  1:32.98  2:23.11    3:13.70   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim            DSQ  sv6.4 efb v 150m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  10:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark