2020-05-26   20:33:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang, Gentofte

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag formiddag - Stævnestart kl. 10.00

Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 33 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  11:23   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 33, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub          Opnået  Status 











 
Alexander Marcus Englev  2004  GTI            32.85   
Troels Fode  2004  Hovedstadens Svømmeklub            34.21   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim            34.42   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim            34.97   
Laurits Boserup  2005  Gentofte Svømme Klub            35.07   
Oscar Kroos  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.27   
Illia Bulba  2005  Hørsholm Svømmeforening            35.59   
Alexander Griffin  2004  Gentofte Svømme Klub            35.73   
Ettore Pesci  2004  Hovedstadens Svømmeklub            35.79   
10  Søren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Svømmeklub            35.83   
11  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svømmeklub            36.12   
12  Bjørn Cramer Hansen  2004  Helsingør Svømmeklub            36.30   
13  Mads Naver  2004  Sigma Swim            36.64   
14  Aksel Thuesen Güsmer  2006  Hovedstadens Svømmeklub            37.64   
15  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svømme Klub            37.79   
16  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.45   
17  Marius Mains  2005  GTI            39.71   
18  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim            39.74   
19  Mathias Olsen  2005  GTI            39.97   
20  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening            40.11   
21  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub            40.40   
22  Frederik Knakkergaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.72   
23  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005  Hillerød Svømmeklub            41.52   
24  Laurits Poulsen  2006  Køge Svømmeklub            42.68   
25  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.76   
26  Patrick Lind  2004  Helsingør Svømmeklub            43.02   
27  Frederik Stubbe Lundsby  2004  Gentofte Svømme Klub            44.35   
28  Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            44.98   
29  Victor Henrik Ritnagel  2005  Gladsaxe Svømmeklub            45.28   
30  Max Bendixen  2007  Lyngby Svømmeklub            48.57   
31  Emil Nissen  2006  Hillerød Svømmeklub            54.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark