2020-05-26   20:48:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang, Gentofte

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag formiddag - Stævnestart kl. 10.00

Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 36 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 36, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  50m        Opnået  Status 











 
Coco Li Fuhrmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    32.26        1:10.51   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim    32.47        1:11.94   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim    33.27        1:12.35   
Amalie Wichmann Larsen  2005  Køge Svømmeklub    33.32        1:12.37   
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svømmeklub    32.49        1:12.98   
Caroline Trøjgaard  2005  Helsingør Svømmeklub    32.57        1:13.34   
Caroline Villum Færch  2005  Helsingør Svømmeklub    35.77        1:13.97   
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.23        1:14.20   
Ana Rosa Kragh  2005  Hovedstadens Svømmeklub    35.40        1:14.46   
10  Elisabeth Augusta Englev  2006  GTI    34.18        1:14.84   
11  Alba Vendelboe-Schack  2005  Hørsholm Svømmeforening    33.74        1:15.08   
12  Frederikke B. Hansen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.07        1:15.74   
13  Annika Britt Larsen  2005  GTI    35.09        1:16.20   
14  Emily Reuter  2006  Lyngby Svømmeklub    38.82        1:17.39   
15  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim    38.11        1:18.56   
16  Liva la Cour  2006  Gentofte Svømme Klub    36.75        1:18.63   
17  Zoe Overby Traberg  2006  Hovedstadens Svømmeklub    37.91        1:18.77   
18  Caroline Søgaard Pedersen  2005  Helsingør Svømmeklub    35.78        1:19.59   
19  Juliane Sarauw Lundsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    39.50        1:20.63   
20  Molly Szczepanski  2006  Gentofte Svømme Klub    38.97        1:20.81   
21  Agnes Dalgas Frederiksen  2005  Køge Svømmeklub    36.31        1:21.60   
22  Annette Toft  2006  Køge Svømmeklub    39.70        1:21.69   
23  Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Svømmeklub    37.78        1:22.05   
24  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.09        1:22.22   
25  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svømmeklub    37.34        1:22.44   
26  Olivia Cruse  2005  Hillerød Svømmeklub    38.93        1:22.58   
27  Julie Heurlin Lunding  2006  Gentofte Svømme Klub    37.17        1:22.98   
28  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    39.76        1:23.01   
29  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svømmeklub    37.76        1:23.89   
30  Ea Lund  2007  Helsingør Svømmeklub    41.45        1:28.43   
31  Olga Vejlby  2006  Helsingør Svømmeklub    42.59        1:29.99   
32  Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svømme Klub    40.79        1:30.24   
33  Malene Dithmar  2006  GTI    44.03        1:31.06   
34  Freya Fenger  2006  Lyngby Svømmeklub    43.68        1:33.00   
35  Thilde Hjortshøj  2006  Hørsholm Svømmeforening    43.62        1:36.70   
36  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening    47.86        1:39.43   
37  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    48.30        1:45.24   
Olivia Franck  2005  Hillerød Svømmeklub            DSQ  sw 4.4 tyvstart 
Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW 65 svøm mave 50m 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  SW44 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark