Results for Holdstævne Årgang, Gentofte
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag formiddag - Stævnestart kl. 10.00
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 16 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 15 september 2018 |
Løb 37, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Rasmus Warberg | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.49 | 1:05.22 | |||||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.91 | 1:07.20 | |||||
3 | Casper Puggaard | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.88 | 1:07.53 | |||||
4 | Alexander Marcus Englev | 2004 | GTI | 32.23 | 1:08.57 | |||||
5 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim | 32.21 | 1:08.58 | |||||
6 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 32.46 | 1:09.30 | |||||
7 | Troels Fode | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.38 | 1:09.32 | |||||
8 | Mads Liechti | 2004 | Sigma Swim | 33.86 | 1:09.46 | |||||
9 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.70 | 1:09.88 | |||||
10 | Viggo Prehn | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.17 | 1:11.28 | |||||
11 | Daniel Bastholm | 2005 | GTI | 33.33 | 1:12.49 | |||||
12 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.62 | 1:12.62 | |||||
13 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.03 | 1:13.58 | |||||
14 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.87 | 1:13.64 | |||||
15 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.44 | 1:13.70 | |||||
16 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.92 | 1:14.68 | |||||
17 | Louie Hansen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 34.22 | 1:14.89 | |||||
18 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.38 | 1:15.50 | |||||
19 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim | 33.94 | 1:17.20 | |||||
20 | Mathias Ankersen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.06 | 1:18.33 | |||||
21 | Mikkel Retbøll-Bauer | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 36.41 | 1:18.73 | |||||
22 | Frederik Rink Larsen | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | 36.10 | 1:18.93 | |||||
23 | Linus Heinrichsen | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 35.63 | 1:19.26 | |||||
24 | Martin Munch Svendson | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.62 | 1:21.63 | |||||
25 | Mads Sørensen | 2005 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.90 | 1:22.12 | |||||
26 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 38.48 | 1:23.51 | |||||
27 | William Folkmann | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 39.15 | 1:23.53 | |||||
28 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | GTI | 38.37 | 1:24.23 | |||||
29 | Asger Temdrup Hvilsom | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 37.03 | 1:24.31 | |||||
30 | Sander F. Høyrup Johnsen | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 40.11 | 1:25.76 | |||||
31 | Elias Jensen | 2006 | Hillerød Svømmeklub | 40.96 | 1:28.97 | |||||
32 | Andreas Bendtsen | 2007 | Helsingør Svømmeklub | 41.47 | 1:29.48 | |||||
33 | Joachim Nyvang Thorngreen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 43.50 | 1:36.86 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 16 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:20 |