2020-05-25   20:41:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Holdstævne Årgang, Gentofte

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag formiddag - Stævnestart kl. 10.00

Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 40 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Holdstævne for Årgangssvømmere    Udskriftsdato  16 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  14:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 september 2018         
 
 
Løb 40, 10x100m Fri Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub  100m        Opnået  Status 











 
Hovedstadens Mix  2004  Hovedstadens Svømmeklub            10:08.14   
  Jet Li Fuhrmann  2004      54.04        54.04   
  Sebastian Greisen  2004      57.67        1:51.71   
  Tobias Gammelvind  2004      59.28        2:50.99   
  Mads Møller  2005      1:02.56        3:53.55   
  Gustav Steen Andersen  2006      1:02.01        4:55.56   
  Ofelia Vejsager Nøddekær  2005      1:01.82        5:57.38   
  Coco Li Fuhrmann  2006      1:01.94        6:59.32   
  Kirstine Haunstrup Larsen  2005      1:04.14        8:03.46   
  Falka Tind  2006      1:01.86        9:05.32   
  Malu Melody Christensen  2006      1:02.82        10:08.14   
                     
Sigma Mix  2004  Sigma Swim            10:22.06   
  Alexander Vergereau  2004      58.56        58.56   
  William Ølshøj  2004      1:00.26        1:58.82   
  Mads Liechti  2004      1:01.21        3:00.03   
  Tobias Rosengaard  2005      1:00.68        4:00.71   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      1:00.34        5:01.05   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      1:04.08        6:05.13   
  Asta Højberg  2005      1:04.98        7:10.11   
  Agnete Boelt  2006      1:04.46        8:14.57   
  Caroline Bach Mindested  2005      1:02.45        9:17.02   
  Andrea Lindberg Vedøe  2006      1:05.04        10:22.06   
                     
Gentofte Hajer  Gentofte Svømme Klub            10:39.04   
  Oskar Luckow Larsen  2004      57.19        57.19   
  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      1:01.03        1:58.22   
  Cecilie C. Helmark  2005      59.60        2:57.82   
  Kristine Nilsson Norby  2005      1:02.63        4:00.45   
  August Arup Neergaard  2005      1:01.80        5:02.25   
  Liva la Cour  2006      1:08.59        6:10.84   
  Carl Emil Lundgaard  2005      1:06.61        7:17.45   
  Laurits Boserup  2005      1:04.89        8:22.34   
  Julie Heurlin Lunding  2006      1:10.85        9:33.19   
  Anna R. Strøbek  2005      1:05.85        10:39.04   
                     
Helsingør Mix  2005  Helsingør Svømmeklub            10:42.77   
  Eigil Sigfusson  2004      59.47        59.47   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      56.76        1:56.23   
  Lucas T. Mortensen  2004      1:03.88        3:00.11   
  Bjørn Cramer Hansen  2004      1:00.60        4:00.71   
  Linus Heinrichsen  2006      1:08.49        5:09.20   
  Caroline Trøjgaard  2005      1:02.71        6:11.91   
  Emmely Östman Pedersen  2005      1:07.44        7:19.35   
  Caroline Villum Færch  2005      1:07.81        8:27.16   
  Mikkeline Rud Wiberg  2005      1:06.60        9:33.76   
  Caroline Søgaard Pedersen  2005      1:09.01        10:42.77   
                     
Køge Mix  2004  Køge Svømmeklub            10:54.47   
  Oliver Schultz  2004      1:02.11        1:02.11   
  Maya Krogh Brønnicke  2005      1:03.26        2:05.37   
  Philip H. Christensen  2004      1:04.98        3:10.35   
  Amalie Wichmann Larsen  2005      1:05.10        4:15.45   
  Stefan Helding Danielsen  2005      1:05.83        5:21.28   
  Olivia Mai Gustafson  2005      1:08.39        6:29.67   
  Mikkel Roed  2004      59.61        7:29.28   
  Julie Brix Østergaard  2006      1:08.00        8:37.28   
  Joachim Poulsen  2006      1:08.67        9:45.95   
  Klara-Sofie Bollmann  2006      1:08.52        10:54.47   
                     
Gsc Mix  Gladsaxe Svømmeklub            10:56.48   
  Niels Krogh-Olsen  2004      59.13        59.13   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      1:01.10        2:00.23   
  Nikoline Marie Lange  2005      1:05.85        3:06.08   
  Mathias Bartholin Bruhn  2004      1:06.05        4:12.13   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      1:08.59        5:20.72   
  Monika Dragieva  2006      1:10.86        6:31.58   
  Jasmine Løkkegaard  2006      1:11.65        7:43.23   
  Maria Claudia S. Hansen  2006      1:11.69        8:54.92   
  Frederik Stender-Petersen  2005      1:02.49        9:57.41   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      59.07        10:56.48   
                     
Lyngby Royal Elite  2004  Lyngby Svømmeklub            11:20.24   
  Michael Halck  2004      1:02.32        1:02.32   
  Kasper Thorn  2004      1:06.12        2:08.44   
  Phillip Niemann Madsen  2004      1:00.46        3:08.90   
  Andreas Hammer Dohn  2006      1:09.20        4:18.10   
  Mads Emil Christiansen  2006      1:13.55        5:31.65   
  Mathilde Severs  2006      1:03.93        6:35.58   
  Alma Olivarius  2005      1:08.49        7:44.07   
  Kathrine E. Larsen  2005      1:10.52        8:54.59   
  Emily Reuter  2006      1:12.54        10:07.13   
  Victoria Wiingaard  2006      1:13.11        11:20.24   
                     
Hs Mix-År 1  Hørsholm Svømmeforening            11:39.95   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      1:01.55        1:01.55   
  Illia Bulba  2005      1:03.59        2:05.14   
  Frederik Rink Larsen  2004      1:07.89        3:13.03   
  Anna Bruun-Møller  2007      1:24.62        4:37.65   
  Alba Vendelboe-Schack  2005      1:05.07        5:42.72   
  Freja Mathilde Kaas  2006      1:14.23        6:56.95   
  Caroline Salskov Jensen  2005      1:05.02        8:01.97   
  Clara Katharina Sederholm  2006      1:19.14        9:21.11   
  Rasmus Fabricius Pedersen  2005      1:08.95        10:30.06   
  Alexander Nørby  2006      1:09.89        11:39.95   
                     
Gti Mix  GTI            11:49.08   
  Nicklas Plank  2004      59.34        59.34   
  Oscar Isberg  2004      1:01.25        2:00.59   
  Nicolai D. B. Hansen  2004      1:00.50        3:01.09   
  Cilas Madsen  2005      1:09.13        4:10.22   
  Mathias W. Rasmussen  2005      1:11.68        5:21.90   
  Malene Dithmar  2006      1:24.27        6:46.17   
  Sophie Amalie Rasmussen  2006      1:19.07        8:05.24   
  Marie Skole Sørensen  2006      1:16.15        9:21.39   
  Nicole Damhøj Andersen  2006      1:13.17        10:34.56   
  Mathilde Willumsen  2006      1:14.52        11:49.08   
                     
10  Hillerød Mix  Hillerød Svømmeklub            11:49.23   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      1:08.68        1:08.68   
  Morten Lindblom Andersen  2005      1:01.74        2:10.42   
  Louie Uldall  2005      1:01.32        3:11.74   
  Caroline Henning  2005      1:13.48        4:25.22   
  Athena Haugsted Pihl  2006      1:16.94        5:42.16   
  Olivia Cruse  2005      1:13.06        6:55.22   
  Olivia Franck  2005      1:15.03        8:10.25   
  Samuel Veje  2005      1:13.11        9:23.36   
  Sebastian Larsen  2006      1:15.60        10:38.96   
  Mikkel Nyvang Thorngreen  2005      1:10.27        11:49.23   
                     
Kvik Mix  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  sw 4.4 tyvstart 
  Rasmus Warberg  2004      58.46        58.46   
  Mathias Christensen  2004      58.50        1:56.96   
  Niklas Wiese Dobel  2004      59.64        2:56.60   
  Andreas Eriksen Tankmar  2004      1:00.23        3:56.83   
  Emma Karoline Guldberg  2005      1:04.07        5:00.90   
  Lise Refsgaard  2005      1:03.59        6:04.49   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  16 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  14:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark