Resultater for Sprintstævne junior og senior
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sprintstævne junior og senior | Udskriftsdato | 14 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:42 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2018 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | 29.42 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
2 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 30.07 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.99 | |||||||||
3 | Nina Toft | 2000 | 30.35 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.87 | |||||||||
4 | Emma Maagøe | 1999 | 30.46 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.56 | |||||||||
5 | Victoria Vorm | 2001 | 32.46 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.04 | |||||||||
6 | Caroline Hørlykke | 2000 | 32.50 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.40 | |||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 32.76 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.27 | |||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Stenholt | 2003 | 30.30 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.73 | |||||||||
2 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 30.54 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.26 | |||||||||
3 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 31.80 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.66 | |||||||||
4 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 32.21 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.07 | |||||||||
5 | Frederikke Falk-List | 2004 | 32.43 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.26 | |||||||||
6 | Esther Else Grubert | 2003 | 32.73 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.77 | |||||||||
7 | Josefine Zebitz | 2004 | 33.42 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.51 | |||||||||
8 | Josephine Gribsvad | 2003 | 33.94 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 33.91 | |||||||||
9 | Mia Lindberg | 2003 | 34.46 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.58 | |||||||||
10 | Hannah Höesch | 2003 | 34.72 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.91 | |||||||||
11 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | 34.96 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 35.57 | |||||||||
12 | Fiona Andrea Have | 2004 | 35.51 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 37.64 | |||||||||
13 | Sara Emilie Nimb | 2002 | 35.58 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.77 | |||||||||
14 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 37.58 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 39.48 | |||||||||
15 | Astrid Permin | 2003 | 37.84 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.00 | |||||||||
16 | Amalie Klitten | 2004 | 38.46 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 46.04 | |||||||||
17 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | 42.08 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 44.75 | |||||||||
- | Olivia Callesen | 2004 | DNS | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:42 |