2019-12-12   16:13:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sprintstævne junior og senior

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag - Stævnestart kl. 17.15

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:24   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nina Toft  2000      31.70        1:04.30   
  Gentofte Svømme Klub  1:04.42                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000      33.28        1:06.75   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.59                 
                     
Klara Reeh  1999      32.65        1:06.99   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.17                 
                     
Victoria Vorm  2001      33.79        1:09.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.26                 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Asta Poulsen Dolan  2004      32.72        1:07.12   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.16                 
                     
Ella Stenholt  2003      32.57        1:07.34   
  Lyngby Svømmeklub  1:05.93                 
                     
Emilie Krog  2002      33.75        1:08.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.32                 
                     
Esther Else Grubert  2003      33.39        1:08.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.06                 
                     
Clara Carlquist  2003      33.92        1:09.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.77                 
                     
Sofie Maagøe  2003      33.55        1:09.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.97                 
                     
Claudia Sperling  2002      33.75        1:09.66   
  Lyngby Svømmeklub  1:07.81                 
                     
Anne Sofie Evald  2004      33.63        1:10.03   
  Gentofte Svømme Klub  1:11.26                 
                     
Jasmin Philip  2004      34.37        1:10.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:09.83                 
                     
10  Sofia Norre Bendt  2003      34.36        1:10.80   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.54                 
                     
11  Anna Myhre Rottensten  2003      34.96        1:12.60   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.85                 
                     
12  Clara Toft  2004      35.72        1:12.77   
  Gentofte Svømme Klub  1:13.81                 
                     
13  Olivia Callesen  2004      35.45        1:13.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.61                 
                     
14  Lærke Vinneck Hansen  2004      37.68        1:14.30   
  Lyngby Svømmeklub  1:10.34                 
                     
15  Malou Soelberg  2004      36.25        1:14.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:15.18                 
                     
16  Cathrine Toftelund Larsen  2003      36.73        1:15.56   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.35                 
                     
17  Frederikke Elster  2004      40.31        1:21.26   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.94                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:24 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark