Tulokset Sprintstævne junior og senior
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag - Stævnestart kl. 17.15
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sprintstævne junior og senior | Udskriftsdato | 14 september 2018 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:43 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2018 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1920-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 34.67 | 1:13.47 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.35 | |||||||||
2 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 35.55 | 1:15.39 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.36 | |||||||||
3 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 36.17 | 1:17.24 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.04 | |||||||||
4 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 36.79 | 1:18.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.33 | |||||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mia Rindshøj | 2003 | 36.27 | 1:16.60 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.07 | |||||||||
2 | Anna Myhre Rottensten | 2003 | 36.56 | 1:17.71 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:18.80 | |||||||||
3 | Clara Toft | 2004 | 37.47 | 1:18.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.55 | |||||||||
4 | Clara Carlquist | 2003 | 37.80 | 1:20.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.02 | |||||||||
5 | Fiona Andrea Have | 2004 | 38.81 | 1:22.48 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.57 | |||||||||
6 | Malou Soelberg | 2004 | 39.45 | 1:22.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.15 | |||||||||
7 | Jasmin Philip | 2004 | 39.38 | 1:23.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.94 | |||||||||
8 | Olivia Callesen | 2004 | 39.61 | 1:23.40 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.02 | |||||||||
9 | Frederikke Falk-List | 2004 | 39.67 | 1:24.14 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.22 | |||||||||
10 | Mia Lindberg | 2003 | 39.17 | 1:24.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.64 | |||||||||
11 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 40.19 | 1:24.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.15 | |||||||||
12 | Astrid M. Østergaard | 2004 | 40.02 | 1:25.02 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.40 | |||||||||
13 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | 41.09 | 1:25.53 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.50 | |||||||||
14 | Amalie Schou | 2003 | 39.75 | 1:25.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.49 | |||||||||
15 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 41.24 | 1:26.05 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.74 | |||||||||
16 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 41.39 | 1:26.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:24.97 | |||||||||
17 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | 41.99 | 1:29.04 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:26.30 | |||||||||
18 | Lise Elton Jokumsen | 2004 | 46.80 | 1:40.78 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:45.48 | |||||||||
19 | Amalie Klitten | 2004 | 47.58 | 1:41.55 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 1:49.15 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 14 september 2018 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:43 |