2019-12-07   06:27:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Sprintstævne junior og senior

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag - Stævnestart kl. 17.15

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne junior og senior    Udskriftsdato  14 september 2018   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:11   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2018         
 
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1920-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Louise Nimb  2001      31.23        1:06.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.67                 
                     
Cæcilie Buchholt Johansen  2001      32.58        1:09.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.89                 
                     
Caroline Hørlykke  2000      32.26        1:11.08   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.77                 
                     
 
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Rindshøj  2003      30.91        1:06.20   
  Gentofte Svømme Klub  1:03.21                 
                     
Alberte V. Bisgaard  2003      31.47        1:07.29   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.11                 
                     
Ella Stenholt  2003      31.07        1:07.31   
  Lyngby Svømmeklub  1:06.57                 
                     
Astrid M. Østergaard  2004      32.41        1:08.88   
  Gentofte Svømme Klub  1:10.30                 
                     
Hannah Höesch  2003      33.55        1:11.49   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.96                 
                     
Frederikke Falk-List  2004      33.51        1:13.24   
  Gentofte Svømme Klub  1:07.53                 
                     
Josefine Zebitz  2004      34.19        1:13.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.15                 
                     
Laura Borre Jacobsen  2004      34.35        1:13.91   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.06                 
                     
Caroline Vang-Jensen  2003      34.55        1:14.69   
  Gentofte Svømme Klub  1:16.88                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  14 september 2018 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:11 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark