Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50 m frisim po A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
412 |
27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.50 |
346 |
28.84 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.59 |
340 |
29.02 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.59 |
314 |
29.79 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
311 |
29.88 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.59 |
281 |
30.92 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
+0.52 |
276 |
31.10 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.65 |
264 |
31.55 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.55 |
263 |
31.60 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.65 |
252 |
32.06 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.44 |
250 |
32.14 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
236 |
32.78 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.47 |
223 |
33.38 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
+0.67 |
210 |
34.05 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hugo Gustafsson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
210 |
34.08 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.69 |
203 |
34.43 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexandros Ladis |
2005 |
Täby Sim |
+0.51 |
203 |
34.43 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vincent Wettergren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.58 |
202 |
34.50 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.42 |
200 |
34.59 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frans Willquist |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.81 |
198 |
34.74 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Filip Norlin |
2005 |
Täby Sim |
+0.81 |
191 |
35.16 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ricardo Daniel Kosiec-Gomez |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.81 |
190 |
35.19 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Albin Tetli |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.77 |
189 |
35.26 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
185 |
35.55 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
Täby Sim |
+0.66 |
181 |
35.79 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kevin Lenstad |
2005 |
Täby Sim |
+0.51 |
165 |
36.89 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
157 |
37.55 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
156 |
37.60 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
William Zhao |
2006 |
Täby Sim |
+0.62 |
129 |
40.04 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oliver Timm |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
74 |
48.12 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 10:06:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50 m frisim po A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isac Persson Taylor |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.55 |
416 |
27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
368 |
28.26 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
361 |
28.45 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.71 |
303 |
30.14 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 10:06:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 10:06:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50 m frisim fl A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
494 |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
446 |
30.41 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
418 |
31.08 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
412 |
31.21 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.66 |
410 |
31.28 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
379 |
32.10 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.69 |
366 |
32.47 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
366 |
32.47 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.59 |
365 |
32.51 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.58 |
337 |
33.38 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ebba Kinnunen |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.63 |
335 |
33.44 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
330 |
33.63 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.57 |
324 |
33.81 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
321 |
33.92 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
Täby Sim |
|
311 |
34.29 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
308 |
34.41 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellie Söderholm |
2005 |
Täby Sim |
+0.75 |
304 |
34.55 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.50 |
296 |
34.86 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Teglöf |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.59 |
293 |
34.98 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ida Söderlund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
285 |
35.30 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alva Karén |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.54 |
282 |
35.43 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.54 |
281 |
35.45 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
+0.58 |
281 |
35.48 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Maria Krejci |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
280 |
35.51 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Deniz Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
+0.85 |
274 |
35.78 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julia Marklund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
272 |
35.83 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Laura Midby |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.83 |
271 |
35.87 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Cecilia Adielsson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
258 |
36.50 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Selma Sjödin |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.57 |
252 |
36.77 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
|
251 |
36.84 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Klara Broms |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.84 |
217 |
38.64 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alice Hell |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.88 |
213 |
38.86 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ängla Edin |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.49 |
208 |
39.19 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ebba Gradevik-Laurell |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.94 |
194 |
40.14 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alva Zander |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.75 |
192 |
40.26 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Alicia Roman |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.54 |
184 |
40.80 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Astrid Enbom |
2006 |
Täby Sim |
+0.55 |
184 |
40.83 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elsa Samuelsson |
2006 |
Täby Sim |
+0.38 |
184 |
40.84 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emma Van De Beek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.78 |
177 |
41.36 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sara Miller |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.63 |
169 |
41.97 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ida Källman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.77 |
157 |
43.03 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Tyra Ruin |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
115 |
47.67 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Junie Jansson Östlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 10:14:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50 m frisim fl A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
486 |
29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
465 |
29.98 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
379 |
32.09 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.83 |
341 |
33.26 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
334 |
33.48 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Almert |
2003 |
Nacka HI |
|
111 |
48.24 |
+18.70 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 10:14:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 10:15:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 3, 50 m ryggsim po C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.73 |
195 |
38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
173 |
39.86 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.80 |
147 |
42.01 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.57 |
129 |
43.92 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.55 |
127 |
44.16 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Täby Sim |
+0.64 |
121 |
44.85 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.86 |
116 |
45.51 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
112 |
45.98 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
112 |
45.99 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.67 |
110 |
46.25 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
107 |
46.73 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.60 |
99 |
47.99 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Wu |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.56 |
98 |
48.19 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
+0.70 |
95 |
48.68 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Neil Daimay |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
92 |
49.05 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Sveding |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.54 |
91 |
49.33 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Österlund |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.59 |
89 |
49.59 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Henrik Renvall |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.51 |
89 |
49.67 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olof Westas |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.48 |
86 |
50.22 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oscar Carlén |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
84 |
50.66 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
+0.52 |
80 |
51.44 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Milo Peterson |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.54 |
72 |
53.21 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Stefan Björklund |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
71 |
53.55 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.62 |
68 |
54.25 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Wilhelm Dahlen |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.76 |
62 |
55.89 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Elis Bergman |
2007 |
Täby Sim |
+0.73 |
57 |
57.61 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
+0.36 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Wessén |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 10:22:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 10:22:53 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 4, 50 m ryggsim fl C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.67 |
348 |
36.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.66 |
325 |
37.33 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
+0.79 |
276 |
39.38 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilian Holfve |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
265 |
39.92 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Kristiansson |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.79 |
256 |
40.40 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Svenarud |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.86 |
244 |
41.05 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
230 |
41.89 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.81 |
228 |
42.01 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leah Sandelius |
2007 |
Ösmo Simsällskap |
+0.73 |
215 |
42.79 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
215 |
42.80 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
214 |
42.85 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.69 |
212 |
43.01 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joanna Terander |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
209 |
43.24 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.74 |
203 |
43.64 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.87 |
200 |
43.85 |
+7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
+0.78 |
195 |
44.25 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Bäck |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
184 |
45.06 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amanda Rosborg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.72 |
181 |
45.38 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
180 |
45.40 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Catlin Bohlin |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.61 |
180 |
45.45 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
171 |
46.18 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.74 |
170 |
46.27 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
+0.57 |
169 |
46.34 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Stella Snabb |
2009 |
Täby Sim |
+0.79 |
168 |
46.49 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.72 |
164 |
46.83 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Molly Alveskär Lundfeldt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
157 |
47.52 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.99 |
153 |
47.99 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
+0.62 |
151 |
48.13 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kajsa Elmqvist |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
149 |
48.42 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
148 |
48.45 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Isabell Wertheim |
2008 |
Täby Sim |
+0.78 |
146 |
48.68 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Isabell Andersson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
146 |
48.74 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
+0.61 |
142 |
49.17 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
+0.67 |
141 |
49.30 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Matilda Elofsson |
2007 |
Täby Sim |
+0.83 |
139 |
49.48 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.72 |
138 |
49.62 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.52 |
134 |
50.08 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
+0.67 |
134 |
50.14 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
133 |
50.18 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Saga Gustavsson |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
132 |
50.33 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
130 |
50.63 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
+0.67 |
130 |
50.66 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
129 |
50.76 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Agnes Nyqvist |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.84 |
128 |
50.93 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
+0.79 |
123 |
51.59 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Matilda Holmerin |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
122 |
51.67 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Ester von Goes |
2008 |
Täby Sim |
|
121 |
51.89 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
+0.81 |
119 |
52.09 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Ester Fritzson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.70 |
116 |
52.53 |
+16.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
+0.91 |
115 |
52.64 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.67 |
110 |
53.48 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Alva Smeds |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
106 |
54.19 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
+0.81 |
105 |
54.36 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Hedda Härning Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.92 |
104 |
54.57 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.75 |
99 |
55.40 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Selma Edwall |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.73 |
98 |
55.60 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.93 |
97 |
55.80 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Annie Donaldsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
94 |
56.26 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Ebba Hertzell |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
92 |
56.68 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
+0.68 |
92 |
56.83 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Olivia Kristiansson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
91 |
57.04 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Frida Tillman |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.84 |
90 |
57.13 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Isabel Samuelsson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
+0.88 |
89 |
57.42 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Venessa Walldèn |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
84 |
58.51 |
+22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Clara Holmerin |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
+0.82 |
81 |
59.11 |
+22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
78 |
59.92 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Alma Lund Wahlberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
78 |
1:00.04 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Isabelle Lindstedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.82 |
73 |
1:01.15 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.81 |
60 |
1:05.26 |
+28.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.80 |
57 |
1:06.54 |
+30.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.58 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alva Östberg |
2010 |
Turebergs Simklubb |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.50 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 10:39:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 10:40:12 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100 m bröstsim po A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
381 |
1:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.59 |
318 |
1:21.40 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.58 |
308 |
1:22.28 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Gustafsson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
246 |
1:28.69 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
+0.65 |
241 |
1:29.28 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
241 |
1:29.30 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.59 |
240 |
1:29.46 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.65 |
227 |
1:31.06 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Tetli |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
207 |
1:33.91 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
+0.68 |
206 |
1:34.09 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
191 |
1:36.44 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.43 |
184 |
1:37.69 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexandros Ladis |
2005 |
Täby Sim |
+0.68 |
165 |
1:41.34 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Zhao |
2006 |
Täby Sim |
+0.43 |
158 |
1:42.77 |
+26.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
Täby Sim |
+0.56 |
155 |
1:43.43 |
+26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frans Willquist |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.76 |
154 |
1:43.61 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
143 |
1:46.21 |
+29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.55 |
117 |
1:53.58 |
+36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 10:44:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100 m bröstsim po A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isac Persson Taylor |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
399 |
1:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
380 |
1:16.75 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
248 |
1:28.42 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 10:44:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 10:45:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100 m bröstsim fl A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
430 |
1:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
348 |
1:28.59 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
321 |
1:30.99 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.69 |
320 |
1:31.17 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
310 |
1:32.10 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.75 |
307 |
1:32.42 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.69 |
282 |
1:35.02 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
+0.58 |
282 |
1:35.05 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.64 |
268 |
1:36.66 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
267 |
1:36.82 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.47 |
255 |
1:38.22 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
Täby Sim |
+0.74 |
245 |
1:39.60 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Teglöf |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
245 |
1:39.62 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Cecilia Adielsson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
244 |
1:39.72 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Midby |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.71 |
244 |
1:39.75 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
236 |
1:40.82 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
|
229 |
1:41.87 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selma Sjödin |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
224 |
1:42.55 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.81 |
219 |
1:43.35 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
211 |
1:44.68 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Astrid Enbom |
2006 |
Täby Sim |
|
208 |
1:45.22 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alicia Roman |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
202 |
1:46.12 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
201 |
1:46.42 |
+23.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Klara Broms |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
200 |
1:46.54 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ängla Edin |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
160 |
1:54.69 |
+32.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Whilda Göransson |
2006 |
Täby Sim |
|
154 |
1:56.22 |
+33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 10:55:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100 m bröstsim fl A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
496 |
1:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
375 |
1:26.40 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.59 |
346 |
1:28.79 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
208 |
1:45.22 |
+26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 10:55:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 10:55:29 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 7, 50 m bröstsim po C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.57 |
187 |
44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.50 |
168 |
45.70 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.54 |
143 |
48.20 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.69 |
136 |
49.04 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
134 |
49.34 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
132 |
49.55 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
130 |
49.84 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.53 |
128 |
50.08 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.48 |
106 |
53.34 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
|
105 |
53.36 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.58 |
103 |
53.70 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Sveding |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.56 |
103 |
53.70 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
101 |
54.08 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.48 |
100 |
54.24 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Milo Peterson |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.71 |
100 |
54.35 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Täby Sim |
|
98 |
54.59 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
88 |
56.58 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
88 |
56.61 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
82 |
58.05 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sebastian Österlund |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.28 |
80 |
58.49 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Henrik Renvall |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
75 |
59.83 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oscar Carlén |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
70 |
1:01.07 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oskar Wessén |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.59 |
69 |
1:01.33 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Adam Alissa |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
61 |
1:04.07 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elis Bergman |
2007 |
Täby Sim |
+0.52 |
52 |
1:07.41 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Viktor Skalmstad |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
44 |
1:11.19 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Nybling |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilhelm Dahlen |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Neil Daimay |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 11:05:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 11:05:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 8, 50 m bröstsim fl C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.64 |
291 |
43.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.76 |
287 |
43.39 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.44 |
274 |
44.06 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.75 |
261 |
44.78 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Rosborg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.38 |
260 |
44.83 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
253 |
45.23 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.49 |
247 |
45.60 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.55 |
247 |
45.61 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
+0.52 |
240 |
46.06 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.84 |
238 |
46.20 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
236 |
46.30 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
204 |
48.62 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
199 |
49.01 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.55 |
196 |
49.29 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cornelia Svenarud |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
187 |
50.03 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Sundqvist |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
183 |
50.41 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leah Sandelius |
2007 |
Ösmo Simsällskap |
+0.53 |
181 |
50.63 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.66 |
176 |
51.03 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.96 |
175 |
51.19 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alicia Melin |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
163 |
52.35 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saga Gustavsson |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.70 |
161 |
52.60 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
+0.46 |
161 |
52.62 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabell Andersson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
159 |
52.79 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.65 |
158 |
52.88 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
158 |
52.92 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
152 |
53.56 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
|
151 |
53.69 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
146 |
54.29 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Isabell Wertheim |
2008 |
Täby Sim |
|
146 |
54.32 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.59 |
140 |
55.05 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.47 |
140 |
55.07 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Hedda Härning Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.51 |
138 |
55.42 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Matilda Holmerin |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
137 |
55.47 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Joanna Terander |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.11 |
136 |
55.68 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sarah Föreland |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.56 |
136 |
55.69 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
+0.52 |
135 |
55.70 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.72 |
131 |
56.26 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.40 |
130 |
56.51 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
130 |
56.51 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
128 |
56.81 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Annie Donaldsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
126 |
57.12 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Irma Berggren |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
124 |
57.32 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
122 |
57.64 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Isabel Samuelsson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
122 |
57.69 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Kajsa Elmqvist |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
122 |
57.70 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ester von Goes |
2008 |
Täby Sim |
+0.65 |
120 |
57.96 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Elisa Andersson Darin |
2008 |
Täby Sim |
|
118 |
58.24 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Nina Zhang |
2008 |
Täby Sim |
+0.63 |
117 |
58.47 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Freja Backman |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
114 |
58.96 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Freja Hoffert |
2008 |
Täby Sim |
+0.57 |
112 |
59.28 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Linnea Ekstrand |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
112 |
59.40 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
110 |
59.71 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Olivia Kristiansson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
109 |
59.78 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Isabelle Lindstedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
109 |
59.80 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Agnes Nyqvist |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
108 |
59.96 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
107 |
1:00.22 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
106 |
1:00.51 |
+17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Venessa Walldèn |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
100 |
1:01.59 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
beatrice Nilsson |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
99 |
1:01.88 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Ebba Hertzell |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.52 |
98 |
1:02.09 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Alma Lund Wahlberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.41 |
96 |
1:02.45 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Wilma Steinmetz |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
92 |
1:03.22 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Alva Smeds |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
91 |
1:03.64 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
86 |
1:04.82 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Alva Östberg |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
85 |
1:05.07 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Catlin Bohlin |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
79 |
1:06.57 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Karina Kurbanova |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
78 |
1:06.99 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
+0.50 |
71 |
1:09.15 |
+25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Clara Holmerin |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
54 |
1:15.69 |
+32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Edwall |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Snabb |
2009 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Olsson |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linn Nordlander |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
+0.47 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 11:24:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 11:25:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100 m ryggsim po A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
322 |
1:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
296 |
1:13.38 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
278 |
1:14.87 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
262 |
1:16.41 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
257 |
1:16.91 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
246 |
1:18.05 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
+0.69 |
215 |
1:21.55 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
202 |
1:23.37 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.61 |
198 |
1:23.90 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.58 |
187 |
1:25.46 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexandros Ladis |
2005 |
Täby Sim |
+0.71 |
176 |
1:27.21 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
+0.72 |
173 |
1:27.73 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
166 |
1:28.87 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.64 |
166 |
1:29.00 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
164 |
1:29.23 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Zhao |
2006 |
Täby Sim |
+0.63 |
148 |
1:32.36 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Filip Norlin |
2005 |
Täby Sim |
+0.53 |
139 |
1:34.37 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kevin Lenstad |
2005 |
Täby Sim |
+0.67 |
138 |
1:34.58 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
Täby Sim |
+0.68 |
132 |
1:36.04 |
+24.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.78 |
124 |
1:37.90 |
+26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
110 |
1:41.83 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.79 |
103 |
1:44.28 |
+32.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Timm |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 11:46:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100 m ryggsim po A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isac Persson Taylor |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
317 |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
265 |
1:16.15 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.65 |
234 |
1:19.33 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 11:46:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 11:46:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100 m ryggsim fl A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.87 |
410 |
1:14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
334 |
1:19.26 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.62 |
322 |
1:20.24 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
307 |
1:21.54 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.89 |
296 |
1:22.50 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.85 |
276 |
1:24.49 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Karén |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.61 |
273 |
1:24.73 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Teglöf |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
269 |
1:25.20 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
253 |
1:26.97 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
Täby Sim |
+0.68 |
247 |
1:27.65 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Deniz Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
+0.86 |
244 |
1:28.03 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
234 |
1:29.19 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.77 |
234 |
1:29.19 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ebba Kinnunen |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.70 |
234 |
1:29.21 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.82 |
232 |
1:29.52 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Söderlund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
220 |
1:31.11 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Krejci |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
216 |
1:31.63 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
214 |
1:31.93 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cecilia Adielsson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.76 |
211 |
1:32.36 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellie Söderholm |
2005 |
Täby Sim |
+0.69 |
196 |
1:34.67 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
192 |
1:35.36 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alice Hell |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.88 |
188 |
1:35.96 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alva Zander |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.51 |
187 |
1:36.17 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ängla Edin |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.91 |
156 |
1:42.11 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
Täby Sim |
+0.67 |
140 |
1:45.93 |
+31.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Selma Sjödin |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
136 |
1:46.88 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Emma Van De Beek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.95 |
133 |
1:47.60 |
+33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Whilda Göransson |
2006 |
Täby Sim |
+0.69 |
130 |
1:48.57 |
+34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tyra Törnqvist |
2006 |
Täby Sim |
+0.90 |
129 |
1:48.81 |
+34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elsa Samuelsson |
2006 |
Täby Sim |
+0.89 |
116 |
1:52.59 |
+38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.07 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 11:58:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100 m ryggsim fl A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
390 |
1:15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
377 |
1:16.16 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.76 |
338 |
1:18.93 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.56 |
274 |
1:24.69 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
184 |
1:36.58 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 11:58:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 11:58:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 11, 50 m fjärilsim po C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.48 |
247 |
34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
192 |
37.74 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.43 |
153 |
40.70 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.60 |
152 |
40.80 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.51 |
114 |
44.88 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neil Daimay |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
89 |
48.80 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
85 |
49.40 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
76 |
51.30 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Wu |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.53 |
65 |
53.98 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
60 |
55.55 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
58 |
56.31 |
+21.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Carlén |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Wessén |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 12:02:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 12:05:15 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 12, 50 m fjärilsim fl C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.61 |
427 |
32.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
275 |
37.45 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Kristiansson |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.72 |
268 |
37.78 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.74 |
255 |
38.41 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.51 |
252 |
38.55 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.53 |
250 |
38.65 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
222 |
40.24 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.52 |
206 |
41.24 |
+8.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Maria Olympia Rosenqvi |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.56 |
198 |
41.76 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
198 |
41.79 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Bäck |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.61 |
196 |
41.95 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leah Sandelius |
2007 |
Ösmo Simsällskap |
+0.50 |
192 |
42.24 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
+0.67 |
184 |
42.85 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lilian Holfve |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
180 |
43.14 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.72 |
169 |
44.05 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
168 |
44.16 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
165 |
44.37 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
153 |
45.56 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
151 |
45.76 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Molly Alveskär Lundfeldt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.57 |
137 |
47.25 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
122 |
49.03 |
+16.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Saga Gustavsson |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.66 |
109 |
50.94 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
101 |
52.29 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
71 |
58.80 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Matilda Holmerin |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
63 |
1:01.20 |
+28.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
60 |
1:02.11 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Selma Edwall |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
55 |
1:03.98 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Lindstedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venessa Walldèn |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Samuelsson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Clara Holmerin |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annie Donaldsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Kristiansson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
+0.47 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelia Svenarud |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 12:13:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 12:13:57 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100 m medley po A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
388 |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.54 |
349 |
1:11.44 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
303 |
1:14.81 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
297 |
1:15.37 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.65 |
265 |
1:18.22 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.59 |
255 |
1:19.27 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
244 |
1:20.44 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.49 |
219 |
1:23.41 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.57 |
206 |
1:25.06 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.60 |
196 |
1:26.56 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
190 |
1:27.39 |
+18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vincent Wettergren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
189 |
1:27.55 |
+18.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
179 |
1:29.13 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
168 |
1:31.03 |
+22.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexandros Ladis |
2005 |
Täby Sim |
+0.53 |
166 |
1:31.37 |
+22.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.41 |
166 |
1:31.51 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kevin Lenstad |
2005 |
Täby Sim |
+0.56 |
148 |
1:34.91 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.71 |
136 |
1:37.73 |
+28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
125 |
1:40.60 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
102 |
1:47.33 |
+38.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.53 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
Täby Sim |
+0.56 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ricardo Daniel Kosiec-Gomez |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 12:19:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100 m medley po A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isac Persson Taylor |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
366 |
1:10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
360 |
1:10.69 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
303 |
1:14.83 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.73 |
264 |
1:18.39 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 12:19:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 12:19:38 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 14, 100m medley po C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.68 |
192 |
1:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.63 |
182 |
1:28.60 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.48 |
133 |
1:38.47 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
+0.35 |
115 |
1:43.29 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Neil Daimay |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
104 |
1:46.75 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
103 |
1:47.27 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Sveding |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
101 |
1:47.99 |
+20.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
100 |
1:48.06 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Wessén |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.54 |
66 |
2:04.09 |
+36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 12:23:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 12:24:08 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m medley fl A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.76 |
411 |
2:43.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.71 |
342 |
2:54.23 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
333 |
2:55.79 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.52 |
318 |
2:58.49 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.67 |
302 |
3:01.46 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.72 |
298 |
3:02.36 |
+18.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.79 |
295 |
3:02.98 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
285 |
3:04.99 |
+21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
261 |
3:10.67 |
+26.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
Täby Sim |
+0.71 |
258 |
3:11.35 |
+27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.56 |
250 |
3:13.20 |
+29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
+0.78 |
235 |
3:17.40 |
+33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Deniz Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
+0.76 |
233 |
3:18.02 |
+34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.78 |
222 |
3:21.11 |
+37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Krejci |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
220 |
3:21.69 |
+37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
|
210 |
3:24.91 |
+41.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ellie Söderholm |
2005 |
Täby Sim |
+0.67 |
185 |
3:33.70 |
+49.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Söderlund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
177 |
3:36.72 |
+52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 12:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m medley fl A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
463 |
2:37.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
397 |
2:45.75 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
280 |
3:06.14 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
278 |
3:06.61 |
+29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 12:48:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 12:48:41 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 16, 100m frisim po C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.62 |
259 |
1:10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.53 |
200 |
1:16.72 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
198 |
1:16.98 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.45 |
160 |
1:22.71 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.51 |
151 |
1:24.26 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Täby Sim |
|
143 |
1:25.75 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
133 |
1:27.91 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.55 |
124 |
1:30.04 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Neil Daimay |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
123 |
1:30.36 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
122 |
1:30.51 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.48 |
112 |
1:33.10 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.52 |
107 |
1:34.60 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Wu |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
103 |
1:35.80 |
+25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
+0.52 |
103 |
1:35.87 |
+25.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
96 |
1:38.13 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olof Westas |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
80 |
1:43.95 |
+33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oscar Carlén |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
75 |
1:46.12 |
+35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 12:54:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 12:54:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 100m frisim fl C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.50 |
387 |
1:09.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.66 |
335 |
1:13.29 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.70 |
313 |
1:14.95 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
305 |
1:15.57 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Kristiansson |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.37 |
294 |
1:16.48 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.48 |
259 |
1:19.83 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.57 |
256 |
1:20.08 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
255 |
1:20.18 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.52 |
242 |
1:21.68 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
239 |
1:22.03 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
230 |
1:23.07 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
221 |
1:24.12 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lilian Holfve |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
206 |
1:26.12 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Bäck |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.64 |
204 |
1:26.40 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
+0.61 |
201 |
1:26.78 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.53 |
198 |
1:27.34 |
+17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.66 |
196 |
1:27.52 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
188 |
1:28.78 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leah Sandelius |
2007 |
Ösmo Simsällskap |
+0.57 |
187 |
1:28.99 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
+0.57 |
184 |
1:29.42 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
|
180 |
1:30.11 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amanda Rosborg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
174 |
1:31.09 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julia Sundqvist |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
171 |
1:31.61 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Molly Alveskär Lundfeldt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.55 |
169 |
1:31.97 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellen Bystedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
168 |
1:32.09 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.33 |
159 |
1:33.91 |
+24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isabell Wertheim |
2008 |
Täby Sim |
|
155 |
1:34.60 |
+24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
155 |
1:34.61 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alexandra Sandberg |
2009 |
Täby Sim |
+0.63 |
153 |
1:35.17 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Saga Gustavsson |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.53 |
140 |
1:37.93 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Matilda Elofsson |
2007 |
Täby Sim |
+0.74 |
132 |
1:39.80 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Joanna Terander |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
132 |
1:39.95 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Isabell Andersson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.58 |
124 |
1:41.97 |
+32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
121 |
1:42.70 |
+32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Matilda Holmerin |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
115 |
1:44.63 |
+34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
114 |
1:44.76 |
+34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ebba Hertzell |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
112 |
1:45.32 |
+35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Annie Donaldsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
105 |
1:47.81 |
+37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Moa Olsson |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
85 |
1:55.54 |
+45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
79 |
1:58.17 |
+48.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Isabel Samuelsson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
76 |
1:59.77 |
+49.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Venessa Walldèn |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
75 |
2:00.40 |
+50.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Clara Holmerin |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
69 |
2:03.73 |
+53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Osund-Ireland |
2007 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 13:09:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 13:09:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 4X50m frisim po B C - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Turebergs Simklubb lag 1 |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
295 |
|
|
2:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Arnö |
2005 |
AB5505 |
+0.68 |
29.25 |
|
|
|
|
29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Argelius |
2005 |
AN1105 |
+0.59 |
30.02 |
|
|
|
|
59.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henrik Larsson |
2006 |
AF4106 |
+0.53 |
31.45 |
|
|
|
|
1:30.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Gustafsson |
2005 |
AR0905 |
+0.57 |
33.26 |
|
|
|
|
2:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
285 |
|
|
2:05.40 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
William Hamilton |
2006 |
AM2706 |
+0.61 |
30.09 |
|
|
|
|
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
David Berggren |
2005 |
AH5905 |
+0.36 |
31.17 |
|
|
|
|
1:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Harju |
2005 |
AH8905 |
+0.43 |
32.64 |
|
|
|
|
1:33.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Flores |
2008 |
AA8908 |
+0.43 |
31.50 |
|
|
|
|
2:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Södertälje Simsällskap |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
276 |
|
|
2:06.74 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
AG9106 |
+0.57 |
29.13 |
|
|
|
|
29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Tetli |
2007 |
AH6507 |
+0.44 |
33.53 |
|
|
|
|
1:02.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elton Söderberg |
2006 |
AH0306 |
+0.44 |
31.88 |
|
|
|
|
1:34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Engqvist |
2005 |
AM6505 |
+0.22 |
32.20 |
|
|
|
|
2:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
229 |
|
|
2:15.01 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
William Martin-Lamm |
2006 |
AJ5506 |
|
32.79 |
|
|
|
|
32.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
AE3505 |
+0.07 |
31.62 |
|
|
|
|
1:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Flores |
2005 |
AE5305 |
+0.29 |
32.32 |
|
|
|
|
1:36.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Hagspiel |
2009 |
AA8309 |
+0.40 |
38.28 |
|
|
|
|
2:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
166 |
|
|
2:30.15 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
Casper Drozdz |
2006 |
AG2306 |
+0.40 |
34.85 |
|
|
|
|
34.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Patrikson |
2006 |
AJ6506 |
+0.51 |
35.35 |
|
|
|
|
1:10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bouchet |
2007 |
AO8707 |
|
41.00 |
|
|
|
|
1:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neil Daimay |
2007 |
AF9107 |
|
38.95 |
|
|
|
|
2:30.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Turebergs Simklubb lag 2 |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
154 |
|
|
2:34.05 |
+30.07 |
|
|
|
|
|
Axel Mickelsson |
2006 |
AC4506 |
+0.62 |
38.54 |
|
|
|
|
38.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Wettergren |
2005 |
AG9905 |
+0.32 |
34.65 |
|
|
|
|
1:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ted Körberg |
2008 |
AG5508 |
|
38.56 |
|
|
|
|
1:51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniel Wu |
2007 |
AC7307 |
|
42.30 |
|
|
|
|
2:34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stockholms Kappsimningsklub |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
92 |
|
|
3:02.62 |
+58.64 |
|
|
|
|
|
Oskar Wessén |
2007 |
AN5307 |
+0.57 |
47.87 |
|
|
|
|
47.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Axegård |
2008 |
AI1108 |
|
43.03 |
|
|
|
|
1:30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Sveding |
2007 |
AK7707 |
+0.27 |
49.91 |
|
|
|
|
2:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Bouchet |
2009 |
AD6709 |
|
41.81 |
|
|
|
|
3:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 13:17:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 20, 50m frisim fl C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.49 |
433 |
30.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.66 |
371 |
32.32 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
336 |
33.42 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
320 |
33.95 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Kristiansson |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.49 |
316 |
34.09 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Larsson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
308 |
34.38 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
282 |
35.40 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilian Holfve |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
270 |
35.93 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
264 |
36.20 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leah Sandelius |
2007 |
Ösmo Simsällskap |
+0.53 |
258 |
36.50 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.89 |
257 |
36.51 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.78 |
255 |
36.61 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
250 |
36.88 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.74 |
246 |
37.06 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.67 |
245 |
37.10 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.61 |
242 |
37.28 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
240 |
37.39 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Cornelia Svenarud |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
217 |
38.67 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amanda Rosborg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
210 |
39.08 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
208 |
39.21 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Saga Gustavsson |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.62 |
206 |
39.33 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
205 |
39.38 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Catlin Bohlin |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
185 |
40.75 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
185 |
40.76 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
181 |
41.02 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Molly Alveskär Lundfeldt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.57 |
181 |
41.04 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
174 |
41.57 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isabel Holmertz |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
170 |
41.94 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Matilda Solén |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
167 |
42.17 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
+0.54 |
166 |
42.28 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
+0.32 |
163 |
42.51 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
155 |
43.19 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Amanda Solén |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.79 |
150 |
43.72 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Agnes Nyqvist |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
142 |
44.50 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ella Curstedt |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.79 |
140 |
44.75 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
137 |
45.00 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ester Fritzson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
134 |
45.34 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
134 |
45.41 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
|
129 |
45.95 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.50 |
129 |
45.97 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ebba Hertzell |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
125 |
46.40 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Matilda Holmerin |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.53 |
124 |
46.52 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Annie Donaldsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
122 |
46.78 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
+0.53 |
122 |
46.83 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Selma Edwall |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
121 |
46.88 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Frida Tillman |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.63 |
121 |
46.98 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alicia Melin |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
118 |
47.25 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Lea Holkedahl |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
114 |
47.80 |
+17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Sarah Föreland |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
114 |
47.91 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Taika Van Der Wijngaart |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
110 |
48.42 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Olivia Kristiansson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
110 |
48.43 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Alva Smeds |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
108 |
48.71 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Moa Olsson |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
108 |
48.74 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Wilma Steinmetz |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
104 |
49.29 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Tilde Liljequist |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
100 |
50.05 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Engla Eriksson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
99 |
50.11 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Linn Johnsson |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
99 |
50.15 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
96 |
50.69 |
+19.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Venessa Walldèn |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
94 |
51.02 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
94 |
51.04 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Agnes Klingh |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
93 |
51.19 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
93 |
51.23 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Isabelle Lindstedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
90 |
51.85 |
+21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Isabel Samuelsson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
79 |
54.03 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Clara Holmerin |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
78 |
54.38 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Lovisa Tiselius |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
76 |
54.73 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Beatrice Nilsson |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
66 |
57.23 |
+26.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Magdalena Dimencheva |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
47 |
1:04.10 |
+33.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.23 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.22 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.35 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 15:14:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 15:14:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 50m frisim po C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.55 |
216 |
33.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.53 |
207 |
34.22 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
+0.47 |
169 |
36.64 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.55 |
168 |
36.66 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.48 |
156 |
37.56 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.48 |
154 |
37.78 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Martin |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.42 |
145 |
38.55 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
144 |
38.58 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Neil Daimay |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
139 |
39.09 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Bouchet |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
122 |
40.81 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.48 |
120 |
41.01 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
|
118 |
41.23 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
+0.74 |
117 |
41.34 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Österlund |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.37 |
94 |
44.42 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.81 |
91 |
44.96 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Milo Peterson |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.75 |
89 |
45.31 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sebastian Sveding |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.58 |
88 |
45.45 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Stefan Björklund |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
85 |
45.95 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Otto Bernström |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
81 |
46.76 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
+0.55 |
77 |
47.47 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Olof Westas |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
75 |
47.87 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oskar Wessén |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.54 |
67 |
49.88 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Wilhelm Dahlen |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
62 |
51.12 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gustav Nybling |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.21 |
39 |
59.74 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.35 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 15:20:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 15:20:30 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m ryggsim fl A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.98 |
351 |
36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.70 |
342 |
36.68 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.60 |
333 |
37.00 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.72 |
328 |
37.19 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.85 |
326 |
37.28 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
317 |
37.64 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.64 |
298 |
38.41 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
291 |
38.73 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alva Karén |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.73 |
275 |
39.45 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.83 |
271 |
39.64 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
Täby Sim |
+0.75 |
263 |
40.03 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Kinnunen |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.73 |
253 |
40.56 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Milana Gheorghiu |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
252 |
40.60 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
+0.71 |
241 |
41.22 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Krejci |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
235 |
41.54 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.81 |
230 |
41.87 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Pihl |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
228 |
41.97 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Buchgeister |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.57 |
222 |
42.34 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.87 |
222 |
42.37 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
+0.77 |
220 |
42.48 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Söderlund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
220 |
42.49 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Deniz Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
|
218 |
42.63 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilia Teglöf |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
217 |
42.70 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alice Hell |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
216 |
42.77 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cecilia Adielsson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
212 |
43.02 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ellie Söderholm |
2005 |
Täby Sim |
|
209 |
43.24 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.55 |
205 |
43.52 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alva Zander |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
193 |
44.41 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tina Najafzadeh |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.82 |
191 |
44.54 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alicia Roman |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
165 |
46.72 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sara Miller |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
136 |
49.86 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Klara Broms |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
134 |
50.07 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emma Van De Beek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.94 |
132 |
50.30 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ebba Gradevik-Laurell |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.74 |
117 |
52.34 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Junie Jansson Östlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.62 |
107 |
53.92 |
+17.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Källman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.05 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 15:29:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m ryggsim fl A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.78 |
483 |
32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
460 |
33.23 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
410 |
34.54 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
361 |
36.03 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
297 |
38.46 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.54 |
264 |
40.01 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.40 |
195 |
44.26 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Almert |
2003 |
Nacka HI |
+0.85 |
98 |
55.52 |
+22.81 |
|
S10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 15:29:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 15:29:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m ryggsim po A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
310 |
32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
309 |
32.85 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.54 |
259 |
34.85 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.59 |
247 |
35.40 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
243 |
35.58 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
243 |
35.59 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
+0.70 |
205 |
37.65 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexandros Ladis |
2005 |
Täby Sim |
+0.66 |
194 |
38.37 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.52 |
187 |
38.83 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
171 |
39.98 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.64 |
170 |
40.07 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.78 |
167 |
40.28 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
+0.68 |
163 |
40.61 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
161 |
40.78 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.39 |
147 |
42.03 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
140 |
42.71 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kevin Lenstad |
2005 |
Täby Sim |
+0.54 |
139 |
42.82 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Zhao |
2006 |
Täby Sim |
+0.64 |
136 |
43.11 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.83 |
126 |
44.29 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.75 |
123 |
44.58 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elliott Sundström |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
115 |
45.69 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.84 |
100 |
47.80 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
100 |
47.85 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Norlin |
2005 |
Täby Sim |
+0.48 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 15:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m ryggsim po A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isac Persson Taylor |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
262 |
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.55 |
227 |
36.40 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
224 |
36.56 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
210 |
37.33 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 15:36:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 15:36:26 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 24, 100m bröstsim fl C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.55 |
287 |
1:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
278 |
1:35.45 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
+0.65 |
273 |
1:36.03 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.32 |
265 |
1:37.06 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
242 |
1:40.03 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.75 |
234 |
1:41.16 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Rosborg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.52 |
233 |
1:41.20 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
+0.76 |
226 |
1:42.37 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.68 |
221 |
1:43.02 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Molly Ju |
2007 |
Täby Sim |
|
216 |
1:43.88 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Larsson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
216 |
1:43.93 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.57 |
215 |
1:44.02 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
|
213 |
1:44.33 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.61 |
201 |
1:46.39 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
199 |
1:46.68 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Leah Sandelius |
2007 |
Ösmo Simsällskap |
+0.69 |
190 |
1:48.32 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Molly Alveskär Lundfeldt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.52 |
189 |
1:48.49 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Bäck |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
177 |
1:50.98 |
+16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
174 |
1:51.52 |
+17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Omazic |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
162 |
1:54.35 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabelle Isufi Berlin |
2008 |
Täby Sim |
|
157 |
1:55.59 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Saga Gustavsson |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.52 |
154 |
1:56.19 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matilda Solén |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.73 |
141 |
1:59.70 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
139 |
2:00.35 |
+25.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Matilda Holmerin |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
137 |
2:00.70 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alva Björk |
2008 |
Täby Sim |
+0.57 |
131 |
2:02.66 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hedvig Kinnunen |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
126 |
2:04.21 |
+29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elin Borgman |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.68 |
120 |
2:06.10 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
120 |
2:06.35 |
+31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Isabel Holmertz |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
117 |
2:07.16 |
+32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Olivia Kristiansson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
115 |
2:08.13 |
+33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Moa Olsson |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
110 |
2:09.80 |
+35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
88 |
2:20.19 |
+45.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Clara Holmerin |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
54 |
2:44.95 |
+1:10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Annie Donaldsson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Solén |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venessa Walldèn |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 15:51:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 15:52:02 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 25, 100m bröstsim po C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.80 |
177 |
1:38.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.48 |
141 |
1:46.67 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
140 |
1:47.01 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
+0.46 |
138 |
1:47.46 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Lörinc |
2007 |
Täby Sim |
+0.52 |
133 |
1:48.85 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.65 |
124 |
1:51.47 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noel Lundström |
2007 |
Täby Sim |
+0.41 |
117 |
1:53.38 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
117 |
1:53.43 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Sveding |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
108 |
1:56.49 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.52 |
106 |
1:57.47 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ludvig Axegård |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
97 |
2:00.94 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 15:56:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 15:56:42 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m bröstsim fl A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
338 |
41.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.68 |
332 |
41.35 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
316 |
42.04 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.57 |
312 |
42.22 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.62 |
306 |
42.50 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.55 |
301 |
42.72 |
+1.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.73 |
275 |
44.01 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milana Gheorghiu |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.77 |
269 |
44.32 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.54 |
265 |
44.55 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
Täby Sim |
+0.57 |
256 |
45.07 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.56 |
253 |
45.24 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
252 |
45.30 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Buchgeister |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
252 |
45.30 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.59 |
248 |
45.54 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
237 |
46.24 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Midby |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.79 |
237 |
46.26 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
224 |
47.11 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
|
222 |
47.27 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Cecilia Adielsson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
216 |
47.70 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Klara Broms |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
212 |
47.96 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
209 |
48.21 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tyra Törnqvist |
2006 |
Täby Sim |
|
203 |
48.67 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
200 |
48.93 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julia Marklund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
198 |
49.09 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ängla Edin |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.33 |
198 |
49.13 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Maria Krejci |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
191 |
49.65 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Tencie Spoormaker |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
188 |
49.91 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alva Zander |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.74 |
164 |
52.29 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alice Hell |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
154 |
53.34 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Junie Jansson Östlund |
2006 |
Väsby Simsällskap |
|
154 |
53.36 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tina Najafzadeh |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
153 |
53.46 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ida Källman |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
125 |
57.26 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ebba Gradevik-Laurell |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.88 |
117 |
58.47 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sara Miller |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.54 |
115 |
58.75 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 16:05:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m bröstsim fl A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
489 |
36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
403 |
38.75 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
319 |
41.90 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
319 |
41.91 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
212 |
48.00 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilia Almert |
2003 |
Nacka HI |
+0.84 |
84 |
1:05.15 |
+28.81 |
|
SB10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 16:05:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 16:05:21 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m bröstsim po A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
369 |
35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.53 |
309 |
37.32 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.55 |
274 |
38.85 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
+0.68 |
229 |
41.26 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.64 |
226 |
41.40 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.49 |
224 |
41.55 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.53 |
217 |
41.99 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vincent Wettergren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
202 |
42.99 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
199 |
43.20 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
+0.55 |
187 |
44.14 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.56 |
174 |
45.17 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.54 |
169 |
45.63 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ricardo Daniel Kosiec-Gomez |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.86 |
157 |
46.77 |
+11.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexandros Ladis |
2005 |
Täby Sim |
+0.49 |
153 |
47.19 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Zhao |
2006 |
Täby Sim |
+0.45 |
146 |
47.91 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frans Willquist |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.80 |
137 |
48.87 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
119 |
51.24 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Max Regnander |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
113 |
52.20 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Tetli |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 16:10:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m bröstsim po A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
491 |
32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
347 |
35.90 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isac Persson Taylor |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.72 |
341 |
36.12 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
244 |
40.36 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 16:10:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 16:11:07 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m ryggsim fl C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
+0.63 |
307 |
1:21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
+0.73 |
259 |
1:26.25 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
+0.79 |
244 |
1:27.97 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Kristiansson |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.66 |
244 |
1:27.98 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
224 |
1:30.51 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilian Holfve |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
214 |
1:31.91 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.82 |
205 |
1:33.27 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
+0.72 |
191 |
1:35.48 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
183 |
1:36.84 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leah Sandelius |
2007 |
Ösmo Simsällskap |
+0.80 |
170 |
1:39.25 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Bäck |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.77 |
170 |
1:39.31 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.74 |
148 |
1:43.97 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabel Holmertz |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
143 |
1:45.00 |
+23.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
109 |
1:55.07 |
+33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Venessa Walldèn |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
+0.74 |
100 |
1:58.35 |
+36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Matilda Holmerin |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
-0.04 |
96 |
2:00.01 |
+38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Hertzell |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
86 |
2:04.38 |
+42.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ella Omazic |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
82 |
2:06.24 |
+44.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Holmerin |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
71 |
2:12.52 |
+50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.40 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 16:29:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 16:31:51 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 29, 100m ryggsim po C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
+0.64 |
215 |
1:21.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Flores |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.53 |
203 |
1:23.11 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Tetli |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
164 |
1:29.37 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
+0.66 |
153 |
1:31.37 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
+0.59 |
130 |
1:36.47 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jordan Sundström |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.79 |
127 |
1:37.30 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Hagspiel |
2009 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.63 |
126 |
1:37.39 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
+0.62 |
117 |
1:39.87 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Bouchet |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.62 |
99 |
1:45.55 |
+23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yichen SUN |
2007 |
Täby Sim |
+0.74 |
98 |
1:46.04 |
+24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olof Westas |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.52 |
85 |
1:51.14 |
+29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Neil Daimay |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.61 |
80 |
1:53.13 |
+31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vasilis Maximilian Rosenqvist |
2009 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 16:34:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 16:35:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m fjärilsim fl A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.71 |
409 |
32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
326 |
35.40 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.59 |
299 |
36.43 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
292 |
36.71 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
284 |
37.08 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
278 |
37.33 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.82 |
271 |
37.64 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.94 |
264 |
37.98 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
260 |
38.16 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.60 |
250 |
38.66 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milana Gheorghiu |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
249 |
38.73 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebba Kinnunen |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.65 |
246 |
38.89 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.70 |
231 |
39.70 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Marklund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.76 |
219 |
40.40 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Cecilia Adielsson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
218 |
40.47 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.59 |
218 |
40.48 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Pihl |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
214 |
40.72 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tencie Spoormaker |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.80 |
213 |
40.79 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
213 |
40.81 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.69 |
206 |
41.23 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
Täby Sim |
+0.70 |
168 |
44.15 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
149 |
45.95 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Deniz Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
+0.71 |
143 |
46.56 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
+0.30 |
142 |
46.63 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tina Najafzadeh |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
135 |
47.46 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Bea Hellborg |
2006 |
Täby Sim |
+0.64 |
132 |
47.77 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ellie Söderholm |
2005 |
Täby Sim |
+0.67 |
126 |
48.57 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alicia Roman |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.55 |
125 |
48.76 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elsa Samuelsson |
2006 |
Täby Sim |
|
123 |
49.01 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Astrid Enbom |
2006 |
Täby Sim |
+0.82 |
104 |
51.69 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emma Van De Beek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
101 |
52.25 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sara Miller |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.52 |
91 |
54.16 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Krejci |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 16:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m fjärilsim fl A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
481 |
31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
473 |
31.29 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
463 |
31.51 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
377 |
33.73 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
277 |
37.38 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
269 |
37.75 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 16:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 16:43:28 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m fjärilsim po A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
368 |
30.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.56 |
308 |
32.26 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.61 |
305 |
32.36 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.60 |
262 |
34.04 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
247 |
34.72 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.50 |
242 |
34.97 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.61 |
223 |
35.92 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.64 |
217 |
36.25 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.51 |
212 |
36.55 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
199 |
37.30 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vincent Wettergren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
192 |
37.76 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.66 |
171 |
39.26 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
165 |
39.74 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.37 |
163 |
39.84 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.61 |
159 |
40.17 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elliott Sundström |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.70 |
133 |
42.66 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.66 |
132 |
42.80 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Zhao |
2006 |
Täby Sim |
+0.58 |
116 |
44.60 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kevin Lenstad |
2005 |
Täby Sim |
+0.60 |
92 |
48.28 |
+17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
85 |
49.54 |
+19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexandros Ladis |
2005 |
Täby Sim |
+0.63 |
81 |
50.20 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
76 |
51.30 |
+20.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 16:48:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m fjärilsim po A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
456 |
28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
354 |
30.79 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
341 |
31.18 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isac Persson Taylor |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
329 |
31.56 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.69 |
259 |
34.16 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 16:48:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 16:48:22 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m medley fl A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
363 |
1:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
358 |
1:19.81 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.75 |
311 |
1:23.59 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.71 |
298 |
1:24.79 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.67 |
269 |
1:27.72 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
Täby Sim |
+0.68 |
266 |
1:28.07 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alva Karén |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.61 |
265 |
1:28.18 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
258 |
1:28.92 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
257 |
1:29.06 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilia Adielsson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.71 |
232 |
1:32.13 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
+0.63 |
228 |
1:32.72 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Midby |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.69 |
220 |
1:33.78 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
203 |
1:36.39 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Söderlund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
198 |
1:37.12 |
+17.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellie Söderholm |
2005 |
Täby Sim |
+0.73 |
186 |
1:39.27 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alice Hell |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.90 |
173 |
1:41.51 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tina Najafzadeh |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.90 |
170 |
1:42.14 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alva Zander |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
|
159 |
1:44.43 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara Miller |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.59 |
134 |
1:50.48 |
+31.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Van De Beek |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.83 |
127 |
1:52.45 |
+33.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Gradevik-Laurell |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.24 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 16:59:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m medley fl A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.71 |
476 |
1:12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.70 |
447 |
1:14.07 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
444 |
1:14.26 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
416 |
1:15.87 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
293 |
1:25.31 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.55 |
263 |
1:28.36 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 16:59:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 16:59:49 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 33, 100m medley fl C 11 och yngre - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
+0.43 |
342 |
1:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Larsson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.55 |
262 |
1:28.46 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Eklöf |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.60 |
256 |
1:29.23 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Melissa Klintengren |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
+0.28 |
244 |
1:30.65 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Maria Olympia Rosenqvi |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
242 |
1:30.84 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Svenarud |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
240 |
1:31.15 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Audrey Glavas |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.69 |
233 |
1:32.00 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
230 |
1:32.36 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lina Thunvall |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.67 |
224 |
1:33.18 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leah Sandelius |
2007 |
Ösmo Simsällskap |
+0.58 |
208 |
1:35.63 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elise Karlsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.69 |
206 |
1:35.91 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Bäck |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.61 |
204 |
1:36.13 |
+15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Brorson |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
180 |
1:40.31 |
+19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Rosborg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.47 |
179 |
1:40.44 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alva Lindberg |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.68 |
175 |
1:41.20 |
+20.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.89 |
165 |
1:43.13 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Molly Alveskär Lundfeldt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
165 |
1:43.21 |
+22.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
163 |
1:43.68 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saga Gustavsson |
2008 |
Ösmo Simsällskap |
+0.51 |
163 |
1:43.69 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
159 |
1:44.41 |
+23.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Matilda Elofsson |
2007 |
Täby Sim |
+0.70 |
145 |
1:47.79 |
+26.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matilda Solén |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
135 |
1:50.25 |
+29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Curstedt |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.79 |
126 |
1:52.94 |
+31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ella Omazic |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.62 |
116 |
1:55.96 |
+34.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julia Boman |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
|
113 |
1:57.12 |
+36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
Södertälje Simsällskap |
|
112 |
1:57.52 |
+36.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Selma Edwall |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.68 |
107 |
1:59.29 |
+38.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emelie Hedqvist |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
105 |
1:59.89 |
+38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Venessa Walldèn |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
94 |
2:04.60 |
+43.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Isabelle Lindstedt |
2007 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
89 |
2:06.57 |
+45.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Isabel Samuelsson |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
87 |
2:07.72 |
+46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Olivia Kristiansson |
2008 |
Södertälje Simsällskap |
+0.36 |
86 |
2:08.10 |
+47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Clara Holmerin |
2009 |
Södertälje Simsällskap |
|
64 |
2:21.06 |
+1:00.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ofelia Öström |
2008 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Moshref |
2008 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amanda Solén |
2007 |
Turebergs Simklubb |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Kristiansson |
2007 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.28 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilda Holmerin |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilian Holfve |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 17:15:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 17:15:55 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 200m medley po A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.44 |
297 |
2:44.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.59 |
279 |
2:47.71 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
273 |
2:48.83 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
+0.66 |
216 |
3:02.62 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.43 |
215 |
3:02.80 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
+0.63 |
202 |
3:06.80 |
+22.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kevin Lenstad |
2005 |
Täby Sim |
+0.46 |
160 |
3:21.75 |
+37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Zhao |
2006 |
Täby Sim |
+0.57 |
152 |
3:25.07 |
+40.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.71 |
126 |
3:38.15 |
+53.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.63 |
121 |
3:41.33 |
+57.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexandros Ladis |
2005 |
Täby Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
Täby Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 17:35:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 200m medley po A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.64 |
483 |
2:19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
376 |
2:31.82 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 17:35:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 17:35:59 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m frisim fl A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
391 |
1:09.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marit Seeliger |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
376 |
1:10.50 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.61 |
375 |
1:10.59 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.70 |
359 |
1:11.61 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.57 |
341 |
1:12.82 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
+0.55 |
341 |
1:12.85 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milana Gheorghiu |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
318 |
1:14.52 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Teljstedt |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
|
298 |
1:16.14 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Andersson |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.80 |
284 |
1:17.45 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.70 |
279 |
1:17.89 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Moa Berg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
276 |
1:18.13 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Midby |
2006 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.57 |
261 |
1:19.58 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilia Teglöf |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.66 |
257 |
1:20.00 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
Täby Sim |
+0.57 |
256 |
1:20.10 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
253 |
1:20.44 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilia Buchgeister |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
253 |
1:20.49 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.57 |
250 |
1:20.77 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Deniz Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
+0.84 |
248 |
1:21.01 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Julia Marklund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.80 |
245 |
1:21.26 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ellie Söderholm |
2005 |
Täby Sim |
+0.72 |
242 |
1:21.65 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alva Karén |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.57 |
237 |
1:22.16 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maria Krejci |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
233 |
1:22.72 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ida Söderlund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
228 |
1:23.23 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
|
221 |
1:24.14 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ebba Pihl |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
203 |
1:26.52 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Cecilia Adielsson |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.73 |
190 |
1:28.47 |
+18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Klara Broms |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.88 |
171 |
1:31.57 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ängla Edin |
2006 |
Väsby Simsällskap |
+0.51 |
168 |
1:32.13 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Tina Najafzadeh |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.91 |
156 |
1:34.40 |
+24.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alicia Roman |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.20 |
155 |
1:34.61 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elsa Samuelsson |
2006 |
Täby Sim |
|
145 |
1:36.70 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tyra Törnqvist |
2006 |
Täby Sim |
|
138 |
1:38.35 |
+28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
+0.49 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 17:47:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m frisim fl A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
592 |
1:00.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
489 |
1:04.59 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
436 |
1:07.09 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.68 |
417 |
1:08.11 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelia Dahlén |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.79 |
374 |
1:10.65 |
+10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.59 |
314 |
1:14.89 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
312 |
1:15.04 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 17:47:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 17:47:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 100m frisim po A, B 12-13 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
431 |
59.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valentino Vrbanus |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.46 |
330 |
1:05.03 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.52 |
325 |
1:05.35 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.69 |
304 |
1:06.83 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
+0.64 |
280 |
1:08.65 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.65 |
275 |
1:09.03 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.53 |
266 |
1:09.82 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.63 |
256 |
1:10.77 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.55 |
244 |
1:11.90 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arvid Engqvist |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.45 |
228 |
1:13.46 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.50 |
219 |
1:14.49 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.60 |
216 |
1:14.82 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.57 |
212 |
1:15.27 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elton Söderberg |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.58 |
201 |
1:16.65 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filip Norlin |
2005 |
Täby Sim |
+0.61 |
189 |
1:18.28 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
+0.66 |
181 |
1:19.42 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.72 |
180 |
1:19.59 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vincent Wettergren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
+0.46 |
179 |
1:19.66 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
177 |
1:20.00 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Albin Tetli |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
+0.72 |
176 |
1:20.06 |
+20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexandros Ladis |
2005 |
Täby Sim |
+0.53 |
176 |
1:20.19 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elliott Sundström |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
+0.57 |
173 |
1:20.60 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frans Willquist |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.82 |
172 |
1:20.79 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ricardo Daniel Kosiec-Gomez |
2005 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.85 |
168 |
1:21.43 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kevin Lenstad |
2005 |
Täby Sim |
+0.76 |
158 |
1:22.98 |
+23.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sixten Selander |
2006 |
Södertälje Simsällskap |
+0.57 |
119 |
1:31.35 |
+31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.57 |
117 |
1:31.80 |
+32.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Max Regnander |
2006 |
Turebergs Simklubb |
+0.19 |
93 |
1:39.13 |
+39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
Täby Sim |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 17:56:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 100m frisim po A, B 14-15 år - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
498 |
56.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
+0.67 |
448 |
58.72 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isac Persson Taylor |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.66 |
383 |
1:01.88 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
+0.65 |
336 |
1:04.59 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Hallenborg |
2004 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
+0.71 |
301 |
1:07.03 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2018-10-06 17:56:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 17:56:43 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Sollentuna sim & sporthall |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 38, 4X50m frisim fl B C - Final |
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Södertälje Simsällskap |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
379 |
|
|
2:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Marit Seeliger |
2005 |
AP7205 |
+0.70 |
31.23 |
|
|
|
|
31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Berg |
2006 |
AC7206 |
+0.60 |
32.24 |
|
|
|
|
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Teljstedt |
2006 |
AL7806 |
+0.49 |
33.11 |
|
|
|
|
1:36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cheyenne Bäckstrand |
2005 |
AY8205 |
+0.42 |
33.64 |
|
|
|
|
2:10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SKK lag 1 |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
340 |
|
|
2:14.90 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Elvira Flores |
2006 |
AD9606 |
+0.74 |
29.77 |
|
|
|
|
29.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Elise Karlsson |
2007 |
BA4607 |
+0.69 |
35.81 |
|
|
|
|
1:05.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Bilands |
2006 |
AN4206 |
+0.32 |
34.97 |
|
|
|
|
1:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Eklöf |
2007 |
AD9807 |
+0.19 |
34.35 |
|
|
|
|
2:14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Turebergs Simklubb lag 1 |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
318 |
|
|
2:18.05 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
AS1405 |
+0.70 |
31.04 |
|
|
|
|
31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
AH9405 |
+0.55 |
31.58 |
|
|
|
|
1:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Milana Gheorghiu |
2005 |
BC9805 |
+0.63 |
33.47 |
|
|
|
|
1:36.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Omazic |
2007 |
AG2407 |
+0.62 |
41.96 |
|
|
|
|
2:18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Södertälje Simsällskap lag 2 |
2005 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
306 |
|
|
2:19.75 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Melissa Klintengren |
2007 |
AH0807 |
|
33.73 |
|
|
|
|
33.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Andersson |
2005 |
BQ2405 |
+0.44 |
34.21 |
|
|
|
|
1:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Adielsson |
2006 |
BC6406 |
+0.51 |
37.48 |
|
|
|
|
1:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Teglöf |
2005 |
AQ3205 |
+0.23 |
34.33 |
|
|
|
|
2:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Turebergs Simklubb lag 2 |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
290 |
|
|
2:22.25 |
+12.03 |
|
|
|
|
|
Emilia Buchgeister |
2006 |
AQ5406 |
+0.47 |
35.05 |
|
|
|
|
35.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Marklund |
2006 |
AO4206 |
+0.51 |
35.47 |
|
|
|
|
1:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vera Popova |
2006 |
AN9406 |
-0.01 |
34.89 |
|
|
|
|
1:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tencie Spoormaker |
2006 |
BC3406 |
+0.60 |
36.84 |
|
|
|
|
2:22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Turebergs Simklubb lag 3 |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
257 |
|
|
2:28.15 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Lilian Holfve |
2007 |
AC3207 |
|
36.44 |
|
|
|
|
36.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Pihl |
2005 |
BM4405 |
+0.44 |
35.91 |
|
|
|
|
1:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Krejci |
2006 |
AC6606 |
+0.08 |
36.02 |
|
|
|
|
1:48.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Solén |
2007 |
AX9807 |
|
39.78 |
|
|
|
|
2:28.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Turebergs Simklubb lag 4 |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
239 |
|
|
2:31.81 |
+21.59 |
|
|
|
|
|
Moa Larsson |
2007 |
AR0407 |
+0.65 |
35.07 |
|
|
|
|
35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Arnö |
2008 |
AB6608 |
|
37.62 |
|
|
|
|
1:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tea Hermelin |
2008 |
AD8208 |
|
38.81 |
|
|
|
|
1:51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
AO5807 |
+0.43 |
40.31 |
|
|
|
|
2:31.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Turebergs Simklubb lag 5 |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
231 |
|
|
2:33.46 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
Klara Broms |
2006 |
BC8206 |
+0.80 |
39.63 |
|
|
|
|
39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Söderlund |
2006 |
AQ2406 |
+0.51 |
36.64 |
|
|
|
|
1:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alicia Roman |
2006 |
BC9206 |
+0.37 |
39.12 |
|
|
|
|
1:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tina Najafzadeh |
2006 |
BI3406 |
+0.51 |
38.07 |
|
|
|
|
2:33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SKK lag 2 |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
180 |
|
|
2:46.76 |
+36.54 |
|
|
|
|
|
Olivia Bäck |
2007 |
AP7207 |
+0.63 |
40.62 |
|
|
|
|
40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Alveskär Lundfeldt |
2007 |
AE2207 |
+0.65 |
41.14 |
|
|
|
|
1:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Borgman |
2008 |
AT4408 |
+0.03 |
43.34 |
|
|
|
|
2:05.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Brorson |
2008 |
AT8208 |
|
41.66 |
|
|
|
|
2:46.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
SKK lag 3 |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
167 |
|
|
2:50.98 |
+40.76 |
|
|
|
|
|
Catlin Bohlin |
2008 |
AL9408 |
|
40.86 |
|
|
|
|
40.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Hertzell |
2009 |
AH9809 |
|
46.00 |
|
|
|
|
1:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ofelia Öström |
2008 |
AO6808 |
|
42.47 |
|
|
|
|
2:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Gustafsson |
2007 |
|
|
41.65 |
|
|
|
|
2:50.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
SKK lag 4 |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
138 |
|
|
3:02.35 |
+52.13 |
|
|
|
|
|
Alice Hell |
2006 |
|
|
39.70 |
|
|
|
|
39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annie Donaldsson |
2008 |
AE8408 |
|
46.95 |
|
|
|
|
1:26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Miller |
2006 |
|
|
43.43 |
|
|
|
|
2:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Lindstedt |
2007 |
|
|
52.27 |
|
|
|
|
3:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Södertälje Simsällskap lag 3 |
2007 |
Södertälje Simsällskap |
|
|
127 |
|
|
3:07.17 |
+56.95 |
|
|
|
|
|
Julia Boman |
2008 |
AT3408 |
+0.27 |
42.78 |
|
|
|
|
42.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Wahlstedt |
2010 |
AC0610 |
|
42.41 |
|
|
|
|
1:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Venessa Walldèn |
2009 |
AI1209 |
|
52.24 |
|
|
|
|
2:17.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Kristiansson |
2008 |
AV8808 |
+0.24 |
49.74 |
|
|
|
|
3:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2018-10-06 18:11:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.0 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport AB |
|
|
|
|