2019-12-09   23:33:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tureberg knatte cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 10:00

Document
Resultat
Tureberg Knatte Cup 2018
Arrangör:
Plats: Sollentuna sim & sporthall Turebergs Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 6 okt 2018 till den 6 okt 2018
Event 6, 100 m bröstsim fl A, B 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elvira Flores 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 430 1:22.58
50m: 38.65
100m: 1:22.58
(43.93)
2 Ebbalisa Lidgren 2005 Turebergs Simklubb +0.71 348 1:28.59 +6.01
50m: 41.05
100m: 1:28.59
(47.54)
3 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.66 321 1:30.99 +8.41
50m: 41.52
100m: 1:30.99
(49.47)
4 Felicia Malkan-Juvelin 2005 Danderyds Simförening +0.69 320 1:31.17 +8.59
50m: 42.03
100m: 1:31.17
(49.14)
5 Johanna  Klingenstierna 2005 Turebergs Simklubb +0.72 310 1:32.10 +9.52
50m: 43.45
100m: 1:32.10
(48.65)
6 Clara Teljstedt 2006 Södertälje Simsällskap +0.75 307 1:32.42 +9.84
50m: 44.09
100m: 1:32.42
(48.33)
7 Irma Ehrengren 2005 Danderyds Simförening +0.69 282 1:35.02 +12.44
50m: 44.37
100m: 1:35.02
(50.65)
8 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim +0.58 282 1:35.05 +12.47
50m: 44.88
100m: 1:35.05
(50.17)
9 Rose Li 2006 Täby Sim +0.64 268 1:36.66 +14.08
50m: 46.70
100m: 1:36.66
(49.96)
10 Sara Andersson 2005 Södertälje Simsällskap +0.76 267 1:36.82 +14.24
50m: 45.26
100m: 1:36.82
(51.56)
11 Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb +0.47 255 1:38.22 +15.64
50m: 46.05
100m: 1:38.22
(52.17)
12 Ida Lindqvist 2005 Täby Sim +0.74 245 1:39.60 +17.02
50m: 47.79
100m: 1:39.60
(51.81)
13 Emilia Teglöf 2005 Södertälje Simsällskap +0.64 245 1:39.62 +17.04
50m: 47.56
100m: 1:39.62
(52.06)
14 Cecilia Adielsson 2006 Södertälje Simsällskap +0.73 244 1:39.72 +17.14
50m: 47.44
100m: 1:39.72
(52.28)
15 Laura Midby 2006 Saltsjöbadens Idrottsförening +0.71 244 1:39.75 +17.17
50m: 47.18
100m: 1:39.75
(52.57)
16 Ebba Näsvall 2006 Turebergs Simklubb +0.78 236 1:40.82 +18.24
50m: 47.68
100m: 1:40.82
(53.14)
17 Emma Olsson Sande 2005 Täby Sim 229 1:41.87 +19.29
50m: 48.62
100m: 1:41.87
(53.25)
18 Selma Sjödin 2006 Turebergs Simklubb +0.70 224 1:42.55 +19.97
50m: 49.14
100m: 1:42.55
(53.41)
19 Moa Berg 2006 Södertälje Simsällskap +0.81 219 1:43.35 +20.77
50m: 49.31
100m: 1:43.35
(54.04)
20 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap 211 1:44.68 +22.10
50m: 49.41
100m: 1:44.68
(55.27)
21 Astrid Enbom 2006 Täby Sim 208 1:45.22 +22.64
50m: 50.74
100m: 1:45.22
(54.48)
22 Alicia Roman 2006 Turebergs Simklubb +0.61 202 1:46.12 +23.54
50m: 50.29
100m: 1:46.12
(55.83)
23 Emelie Bilands 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.72 201 1:46.42 +23.84
50m: 50.14
100m: 1:46.42
(56.28)
24 Klara Broms 2006 Turebergs Simklubb +0.78 200 1:46.54 +23.96
50m: 51.05
100m: 1:46.54
(55.49)
25 Ängla Edin 2006 Väsby Simsällskap 160 1:54.69 +32.11
50m: 51.42
100m: 1:54.69
(1:03.27)
26 Whilda Göransson 2006 Täby Sim 154 1:56.22 +33.64
50m: 55.01
100m: 1:56.22
(1:01.21)
Grenen officiell:  2018-10-06 10:55:06
Event 6, 100 m bröstsim fl A, B 14-15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.68 496 1:18.75
50m: 37.56
100m: 1:18.75
(41.19)
2 Cornelia Ericsson 2003 Turebergs Simklubb +0.65 375 1:26.40 +7.65
50m: 40.70
100m: 1:26.40
(45.70)
3 Ella Faleij 2003 Turebergs Simklubb +0.59 346 1:28.79 +10.04
50m: 41.83
100m: 1:28.79
(46.96)
4 Julia Liu 2004 Turebergs Simklubb +0.66 208 1:45.22 +26.47
50m: 48.07
100m: 1:45.22
(57.15)
Grenen officiell:  2018-10-06 10:55:06
2018-10-06 10:55:29 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner