2019-11-18   00:59:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Lödde Cup 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:09   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: ICA Maxi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    30.86        1:08.26   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    32.63        1:11.95   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    34.99        1:15.35   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    36.11        1:18.02   
Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap    40.11        1:26.11   
Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    40.26        1:31.42   
Moa Fagerström  2003  SK Stimmet    43.79        1:39.01   
Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:09 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:10   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: ICA Maxi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    27.34        58.42   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    28.41        1:00.99   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    29.12        1:02.74   
Joel Wall  2001  Simklubben Hajen    32.18        1:10.21   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    31.32        1:10.66   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    37.50        1:22.34   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    38.70        1:24.73   
Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap    44.31        1:35.33   
Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde    47.49        1:44.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:10 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:15   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: ICA Maxi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    34.51        1:16.67   
Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen    35.40        1:16.83   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    35.15        1:20.21   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    36.87        1:22.21   
Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    35.49        1:22.89   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    38.33        1:23.44   
Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    38.93        1:27.79   
Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde    40.13        1:28.49   
Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    39.92        1:31.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:15 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:17   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: ICA Maxi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    32.21        1:12.07   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    36.15        1:18.37   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    34.36        1:19.47   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:17 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:23   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 5, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: ICA Maxi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    34.27        1:11.31   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    35.32        1:12.22   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    36.58        1:14.36   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    35.94        1:14.61   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen    37.17        1:17.04   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    37.15        1:17.31   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    38.60        1:19.75   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    39.11        1:23.54   
Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde    42.13        1:29.61   
10  Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde    44.31        1:32.19   
11  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen    48.38        1:39.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:23 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:48   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    32.09        1:04.46   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    31.73        1:04.93   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    33.27        1:07.83   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    38.56        1:18.84   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    40.27        1:22.33   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    41.77        1:24.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:48 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:36   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 7, 100m Ryggsim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    35.59        1:15.41   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    37.38        1:19.58   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    38.49        1:20.07   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    39.89        1:20.71   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    40.75        1:21.29   
Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde    40.24        1:22.16   
Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    39.30        1:22.55   
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    40.20        1:22.75   
Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde    41.04        1:23.33   
10  Ellen Egard  2003  Simklubben Hajen    40.36        1:24.42   
11  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    41.71        1:24.67   
12  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    42.98        1:27.43   
13  Victoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    42.67        1:27.65   
14  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde    43.88        1:29.07   
15  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde    43.15        1:30.62   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:36 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:44   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 8, 100m Ryggsim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    35.85        1:12.77   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    36.60        1:16.51   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    37.16        1:16.98   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    39.19        1:21.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:44 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:45   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    34.91        1:15.40   
Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen    40.97        1:26.58   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    42.11        1:29.17   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    42.96        1:29.53   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    43.87        1:33.02   
Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen    48.21        1:41.19   
Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap    49.97        1:43.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:45 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:46   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: HEAD 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    34.81        1:13.97   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    35.28        1:14.20   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    37.06        1:17.80   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    41.70        1:27.26   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    43.78        1:32.21   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    46.38        1:37.66   
Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde    58.26        2:00.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:46 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:25   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    32.33  1:06.70  1:41.87    2:16.83   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    33.57  1:10.32  1:46.56    2:21.10   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    33.78  1:11.29  1:47.89    2:21.71   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    34.79  1:11.86  1:49.43    2:27.05   
Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen    34.69  1:12.64  1:50.14    2:27.28   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    33.93  1:11.97  1:51.28    2:28.39   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    34.67  1:13.14  1:51.63    2:28.64   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    35.62  1:14.33  1:54.91    2:31.76   
Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    33.54  1:11.50  1:51.31    2:32.19   
10  Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    34.86  1:13.33  1:52.64    2:32.40   
10  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde    35.74  1:14.54  1:54.14    2:32.40   
12  Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    35.02  1:13.78  1:53.73    2:33.02   
13  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    35.35  1:15.59  1:57.95    2:38.95   
14  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    37.39  1:18.16  2:01.10    2:43.19   
15  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    36.25  1:17.39  2:01.75    2:45.53   
16  Ellen Egard  2003  Simklubben Hajen    37.43  1:20.11  2:03.74    2:46.75   
17  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen    40.20  1:25.17  2:10.37    2:53.36   
18  Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde    42.50  1:30.96  2:19.44    3:03.30   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  10:25 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    30.12  1:03.00  1:34.66    2:04.68   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    29.59  1:02.39  1:35.79    2:06.58   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    31.45  1:06.21  1:40.67    2:14.11   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    31.12  1:06.37  1:42.00    2:18.10   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    32.74  1:08.68  1:45.54    2:21.70   
Joel Wall  2001  Simklubben Hajen    32.13  1:07.73  1:45.58    2:22.92   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    33.38  1:10.39  1:47.55    2:23.11   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    33.73  1:10.59  1:49.16    2:26.44   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    34.25  1:11.71  2:28.23    2:28.23   
10  Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    33.45  1:11.11  2:30.88    2:30.88   
11  Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    36.02  1:16.59  2:36.36    2:36.36   
12  Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    36.20  1:16.35  2:36.69    2:36.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:38   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    32.02        1:08.90   
Emma Persson  1999  Simklubben Lödde    33.99        1:14.08   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    33.89        1:14.39   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    36.49        1:16.90   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    35.90        1:17.75   
Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen    37.08        1:17.84   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    36.37        1:17.89   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    36.45        1:20.34   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen    36.90        1:20.56   
10  Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    37.13        1:20.83   
11  Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    38.39        1:21.67   
12  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    40.05        1:21.77   
13  Victoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    41.23        1:22.62   
14  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    40.11        1:23.27   
15  Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap    39.51        1:23.56   
16  Liv Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    40.68        1:24.64   
17  Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    39.88        1:24.65   
18  Kajsa Rasmusson  2006  Höganäs Simsällskap    39.94        1:27.72   
19  Ellen Egard  2003  Simklubben Hajen    40.76        1:28.17   
19  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet    41.36        1:28.17   
21  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde    41.98        1:28.21   
22  Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    41.97        1:28.34   
23  Marina Jönsson  2004  Ystads Simsällskap    40.91        1:28.41   
24  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    41.14        1:28.51   
25  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    42.90        1:30.06   
26  Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde    40.43        1:30.95   
27  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen    45.11        1:36.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  10:38 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:03   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    29.75        1:04.28   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    30.98        1:06.78   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    32.21        1:10.33   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    33.92        1:11.01   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    35.35        1:13.00   
Joel Wall  2001  Simklubben Hajen    34.20        1:14.33   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    34.79        1:15.00   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    34.88        1:17.35   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    36.96        1:19.44   
10  Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    42.17        1:28.78   
11  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap    46.17        1:33.41   
12  Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde    46.12        1:41.29   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:03 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:04   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 15, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
Sponsor: Sparbanken Skåne 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    32.44  1:11.01  1:52.00    2:34.09   
Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen    37.86  1:22.97  2:09.31    2:53.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:04 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:07   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 16, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Sponsor: KKB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    29.91  1:04.21  1:39.19    2:13.85   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    31.43  1:07.96  1:46.27    2:24.76   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    44.14  1:33.45  2:24.73    3:11.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:07 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:14   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
Sponsor: KKB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    37.28  1:15.90  1:54.71    2:32.83   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    36.31  1:15.57  1:55.89    2:33.26   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen    39.39  1:20.99  2:02.01    2:41.77   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    38.14  1:19.64  2:02.69    2:45.14   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    39.06  1:21.74  2:04.90    2:46.45   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    39.81  1:22.62  2:07.80    2:49.96   
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    40.44  1:23.71  2:08.07    2:50.50   
Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde    41.26  1:25.85  2:12.24    2:56.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:14 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:18   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
Sponsor: KKB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    33.45  1:11.19  1:50.18    2:27.29   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    36.64  1:16.05  1:55.87    2:34.94   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    39.25  1:21.28  2:04.55    2:45.99   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    42.42  1:26.17  2:11.15    2:56.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:18 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:24   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: KKB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tindra D´aubigné  2004  Simklubben Hajen    41.71  1:28.58  2:15.32    3:00.32   
Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    39.15  1:25.27  2:13.93    3:01.80   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    42.29  1:30.72  2:20.27    3:10.02   
Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde    44.46  1:34.12  2:25.97    3:15.54   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    44.01  1:33.83  2:25.72    3:16.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:24 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:32   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 20, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Sponsor: KKB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    32.18  1:09.20  1:48.18    2:27.03   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    35.77  1:16.46  1:57.84    2:40.12   
Malte Laurén  2004  Simklubben Hajen    37.38  1:19.85  2:02.08    2:43.02   
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap    37.37  1:19.96  2:03.96    2:47.79   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    38.63  1:22.95  2:06.67    2:48.23   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    38.63  1:22.97  2:09.80    2:56.98   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    41.28  1:26.39  2:13.26    2:59.94   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:32 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:39   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 21, 100m Bröstsim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: Akea 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    39.57        1:24.39   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    40.32        1:25.47   
Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen    41.37        1:26.80   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    41.43        1:27.33   
Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    41.81        1:28.56   
Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    40.73        1:28.66   
Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    41.60        1:28.76   
Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde    44.98        1:35.31   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    45.33        1:35.87   
10  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    45.78        1:37.40   
11  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    46.69        1:37.73   
12  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde    46.49        1:44.08   
13  Ida Rönnqvist  2004  Ängelholms Simsällskap    47.05        1:46.01   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:39 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:42   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 22, 100m Bröstsim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: Akea 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    36.30        1:19.05   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    37.62        1:21.44   
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    38.54        1:22.88   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    39.88        1:23.88   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    39.73        1:27.00   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    41.44        1:29.99   
Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen    43.34        1:32.10   
Erik Koch  2004  Simklubben Hajen    49.57        1:44.43   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:42 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:11   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
Sponsor: Akea 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    31.34        1:03.32   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    31.17        1:03.64   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    32.32        1:05.88   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    32.80        1:06.90   
Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    32.78        1:08.42   
Alice Bitzén  2006  Simklubben Hajen    33.14        1:08.44   
Josefine Lyngemark  2001  Ängelholms Simsällskap    33.27        1:09.91   
Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    33.54        1:10.49   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    33.19        1:11.17   
10  Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    36.21        1:14.02   
11  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet    36.00        1:17.37   
12  Violetta Pflug  2008  Simklubben Lödde    37.35        1:17.54   
13  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde    35.61        1:17.62   
14  Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde    37.56        1:17.64   
15  Tyra Mårtensson  2006  Simklubben Hajen    39.44        1:21.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  16:11 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:17   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Sponsor: Akea 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap    26.06        55.46   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    27.55        56.60   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    27.86        57.53   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    29.50        1:01.67   
Hampus Erdös  2003  Simklubben Lödde    29.61        1:02.20   
Joel Wall  2001  Simklubben Hajen    31.02        1:05.48   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    32.36        1:06.44   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    32.89        1:07.01   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    33.96        1:11.15   
10  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap    36.04        1:14.21   
11  Jonathan Gustafsson  2006  Ängelholms Simsällskap    36.43        1:19.67   
12  Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde    41.12        1:28.35   
13  Leo Eriksson  2008  Simklubben Lödde    41.77        1:30.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  16:17 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:25   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 25, 100m Frisim Fl 14-15, Finaler 
Sponsor: Akea 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Bianca Jarbsjö  2003  Ängelholms Simsällskap    31.63        1:05.64   
Isabell Tretinjak  2003  Simklubben Hajen    32.24        1:06.58   
Felicia Zander  2004  Ängelholms Simsällskap    32.01        1:06.64   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    32.71        1:06.89   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen    32.97        1:08.69   
Emilia Möller  2004  Simklubben Hajen    33.98        1:09.57   
Johanna Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    33.20        1:10.09   
Olivia Pantzar  2004  Simklubben Hajen    33.67        1:10.34   
Linn Martinsson  2004  Ystads Simsällskap    33.40        1:10.73   
10  Elvira Eriksson  2003  Ystads Simsällskap    33.69        1:12.21   
11  Marina Jönsson  2004  Ystads Simsällskap    34.87        1:13.56   
12  Victoria Andersson  2003  Ängelholms Simsällskap    35.25        1:13.81   
13  Ellen Egard  2003  Simklubben Hajen    35.53        1:14.09   
14  Klara Harrysson  2004  Ängelholms Simsällskap    36.16        1:15.09   
15  Caisa Renström  2004  Ängelholms Simsällskap    36.33        1:16.00   
16  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet    37.36        1:17.72   
17  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde    39.41        1:20.83   
18  Hedda Andréasson  2004  Simklubben Lödde    38.65        1:21.95   
19  Ida Rönnqvist  2004  Ängelholms Simsällskap    40.13        1:26.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  16:25 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:28   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Po 14-15, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Witzell  2004  Simklubben Lödde    29.61        1:00.32   
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap    30.12        1:02.81   
Måns Burmester-Lysell  2004  Simklubben Hajen    30.94        1:04.13   
Noa Rydén  2004  Ängelholms Simsällskap    31.74        1:07.21   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    32.22        1:09.12   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    34.16        1:11.44   
Theo Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    33.84        1:11.77   
Carl Rogmark  2004  Simklubben Hajen    35.02        1:13.65   
Erik Koch  2004  Simklubben Hajen    38.16        1:18.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  16:28 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:47   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 27, 200m Medley Damer, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Ranevi  1999  Simklubben Lödde    31.55  1:11.73  1:53.17    2:29.62   
Isabel Smideberg  2004  Simklubben Lödde    33.58  1:14.73  1:58.64    2:35.78   
Carolina Åsberg  2002  Simklubben Lödde    36.07  1:15.97  2:06.25    2:41.75   
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    35.44  1:18.10  2:07.41    2:46.68   
Julia Nilsson  2004  Simklubben Lödde    37.62  1:20.30  2:07.84    2:46.77   
Alice Tufvesson  2003  Höganäs Simsällskap    34.98  1:15.44  2:08.10    2:47.57   
Filippa Dihle  2003  Simklubben Lödde    37.93  1:21.11  2:13.52    2:51.14   
Kinga Szczesniak  2001  SK Stimmet    39.84  1:26.24  2:15.12    2:51.64   
Leah Ljungerud  2006  Ängelholms Simsällskap    39.21  1:22.20  2:14.58    2:51.74   
10  Julia Andersson  2003  Höganäs Simsällskap    38.61  1:24.41  2:14.00    2:54.84   
11  Tilde Klehn  2004  Simklubben Lödde    41.17  1:26.87  2:20.80    2:58.47   
12  Agnes Ljungberg  2004  Simklubben Lödde    40.05  1:24.65  2:19.79    3:03.03   
13  Simona Gunnarsson  2007  SK Stimmet    41.37  1:30.85  2:29.95    3:08.98   
14  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet    43.59  1:33.75  2:29.35    3:12.28   
15  Emma Martinsson  2004  Simklubben Lödde    45.73  1:35.89  2:27.92    3:12.64   
Alma Mårtensson  2004  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  16:47 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:47   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 28, 200m Medley Herrar, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    29.58  1:04.81  1:45.80    2:17.79   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    32.22  1:09.29  1:51.68    2:24.13   
Aron Persson  2004  Ystads Simsällskap    35.14  1:17.65  2:01.51    2:38.43   
Joel Wall  2001  Simklubben Hajen    32.13  1:13.33  2:02.47    2:39.93   
Love Andersson  2004  Höganäs Simsällskap    34.68  1:17.82  2:04.95    2:45.93   
Jacob Hansson  2002  Simklubben Hajen    41.06  1:26.79  2:15.55    2:53.84   
Marco Lindström  2004  Höganäs Simsällskap    41.55  1:27.45  2:21.05    3:00.20   
Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap    45.59  1:42.31  2:40.22    3:22.22   
Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde    49.82  1:47.60  2:53.56    3:41.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  16:47 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:12   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 29, 25m Bröstsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Svensson  2009  Höganäs Simsällskap            22.82   
Elin Kugg  2010  Ängelholms Simsällskap            25.26   
Hilda L Christensen  2010  Ringsjö Simklubb            26.35   
Viola Modig  2009  Simklubben Hajen            26.66   
Selma Green  2009  Simklubben Ran            27.49   
Tindra Warnholtz  2010  Simklubben Ran            28.63   
Stina Renström  2010  Ängelholms Simsällskap            28.86   
Cornelia Henriksson  2009  Simklubben Lödde            29.16   
Ella Wadsäter  2010  Simklubben Hajen            29.35   
10  Sarah-Mai Häger  2010  Simklubben Ran            33.70   
11  Nora-My Häger  2011  Simklubben Ran            40.55   
Elise Henriksson  2009  Ringsjö Simklubb            DSQ   
Freja Keldebäk  2011  Simklubben Lödde            DSQ   
Sara Stråth  2009  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:12 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 30, 25m Bröstsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: Agent A 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            24.83   
Jacob Björk  2009  Höganäs Simsällskap            24.95   
Liam Donner  2009  Simklubben Lödde            26.33   
Theodor Åkerman  2010  Ringsjö Simklubb            26.58   
Casper Huasson  2011  Ringsjö Simklubb            27.92   
Valdemar Winstrand Lövin  2009  Simklubben Ran            29.14   
Alfred Pedersen  2009  Simklubben Ran            33.47   
Scott Köster  2009  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:23   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 31, 25m Fjärilsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: Oatly 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Kugg  2010  Ängelholms Simsällskap            20.77   
Elly Vendel  2010  Höganäs Simsällskap            21.70   
Hilda L Christensen  2010  Ringsjö Simklubb            24.66   
Isabelle Svensson  2009  Höganäs Simsällskap            25.40   
Rebecca Ericsson  2009  Simsällskapet Iden            25.96   
Livia Berggren  2009  SK Stimmet            26.49   
Viola Modig  2009  Simklubben Hajen            26.50   
Mathilda Molin  2009  Simklubben Ran            26.69   
Elise Henriksson  2009  Ringsjö Simklubb            28.34   
10  Tindra Warnholtz  2010  Simklubben Ran            32.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:23 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:23   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 32, 25m Fjärilsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: Oatly 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Björk  2009  Simklubben Lödde            21.24   
Eric Sandrup  2009  Höganäs Simsällskap            21.32   
Theodor Åkerman  2010  Ringsjö Simklubb            28.71   
Casper Huasson  2011  Ringsjö Simklubb            36.42   
Scott Köster  2009  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:23 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:31   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Fl 10-11, Finaler 
Sponsor: Oatly 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            40.18   
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            42.14   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            42.76   
Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            42.91   
Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            45.36   
Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            45.93   
Alice Johansson  2007  Höganäs Simsällskap            46.64   
Tilda Montelin  2007  Simklubben Hajen            46.69   
Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap            46.71   
10  Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran            46.74   
11  Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            47.09   
12  Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran            47.59   
13  Ida Olsson  2007  Ängelholms Simsällskap            47.64   
14  Hanna Dahlander  2008  Simklubben Lödde            47.71   
15  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            48.53   
16  Ruth Ramdsen  2008  Ängelholms Simsällskap            50.72   
17  Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            51.70   
18  Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            52.53   
19  Elsa Mårtensson  2008  Simklubben Hajen            55.72   
20  Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            55.98   
21  Edith Eriksson  2007  Simklubben Hajen            58.43   
22  Saga Johansson  2008  Ängelholms Simsällskap            1:04.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:31 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:34   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Po 10-11, Finaler 
Sponsor: Oatly 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            40.35   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            42.08   
Ruben Gustavsson  2008  Ängelholms Simsällskap            42.87   
Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran            44.58   
Edvin Nilsson  2008  Höganäs Simsällskap            44.77   
Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap            44.90   
Elias Lindeberg  2008  Simklubben Lödde            45.15   
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            47.04   
Kasper Ketelsen  2007  Simklubben Ran            47.30   
10  Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            49.15   
11  Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            53.07   
12  Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            53.92   
13  Hampus Björkdahl  2008  Simsällskapet Iden            55.11   
14  Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim            1:03.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:34 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:40   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 35, 50m Fjärilsim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: Oatly 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde            34.44   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet            34.94   
Lykke Löfqvist  2005  Simklubben Lödde            38.77   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet            38.81   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde            39.12   
Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap            39.15   
Kajsa Rasmusson  2006  Höganäs Simsällskap            39.71   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen            39.91   
Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran            40.41   
10  Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap            41.67   
11  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen            43.28   
12  Vilma Gillerfors  2006  Simklubben Lödde            45.42   
13  Julia Keldebäk  2005  Simklubben Lödde            45.73   
14  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde            45.94   
15  Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran            46.96   
16  Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde            47.25   
17  Maya Johansson  2005  SK Stimmet            48.00   
18  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran            48.23   
19  Luna Simonsson  2005  Ringsjö Simklubb            49.05   
Klara Kylefors  2006  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:40 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  09:55   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: Midsona 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde            34.54   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet            34.77   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde            34.99   
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran            36.71   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran            38.15   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim            39.24   
Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde            40.28   
Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap            41.13   
William Madsen  2006  Simklubben Ran            42.28   
10  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran            43.30   
11  Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap            47.38   
12  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet            50.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  09:55 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:21   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 37, 25m Ryggsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: Midsona 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Kugg  2010  Ängelholms Simsällskap            22.91   
Emma Vitazka  2011  Simklubben Sydsim            25.21   
Mathilda Molin  2009  Simklubben Ran            25.22   
Viola Modig  2009  Simklubben Hajen            25.38   
Selma Green  2009  Simklubben Ran            25.45   
Isabelle Svensson  2009  Höganäs Simsällskap            25.70   
Ella Wadsäter  2010  Simklubben Hajen            27.25   
Nora-My Häger  2011  Simklubben Ran            27.87   
Stina Renström  2010  Ängelholms Simsällskap            28.01   
10  Hilda L Christensen  2010  Ringsjö Simklubb            29.04   
11  Amanda Nettleingham  2009  Simklubben Ran            29.15   
12  Freja Johansson  2010  Simklubben Ran            29.78   
13  Sara Stråth  2009  Simklubben Ran            30.39   
14  Sarah-Mai Häger  2010  Simklubben Ran            31.72   
15  Elise Henriksson  2009  Ringsjö Simklubb            32.08   
16  Tindra Warnholtz  2010  Simklubben Ran            33.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  10:21 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:29   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 38, 25m Ryggsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: Midsona 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Liam Donner  2009  Simklubben Lödde            22.59   
Simon Björk  2009  Simklubben Lödde            23.42   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            23.59   
Scott Köster  2009  Simklubben Hajen            28.34   
Theodor Åkerman  2010  Ringsjö Simklubb            28.43   
Valdemar Winstrand Lövin  2009  Simklubben Ran            28.67   
Alfred Pedersen  2009  Simklubben Ran            29.10   
Casper Huasson  2011  Ringsjö Simklubb            35.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  10:29 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:30   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 39, 25m Frisim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: Midsona 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elly Vendel  2010  Höganäs Simsällskap            18.54   
Elin Kugg  2010  Ängelholms Simsällskap            20.40   
Hilda L Christensen  2010  Ringsjö Simklubb            22.19   
Isabelle Svensson  2009  Höganäs Simsällskap            22.20   
Emma Vitazka  2011  Simklubben Sydsim            22.21   
Viola Modig  2009  Simklubben Hajen            22.21   
Tindra Warnholtz  2010  Simklubben Ran            23.88   
Ella Wadsäter  2010  Simklubben Hajen            24.46   
Elise Henriksson  2009  Ringsjö Simklubb            25.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  10:30 
 
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:31   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 40, 25m Frisim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: Midsona 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Sandrup  2009  Höganäs Simsällskap            18.84   
Teo Gustafsson  2009  Simklubben Sydsim            20.66   
Theodor Åkerman  2010  Ringsjö Simklubb            22.39   
Scott Köster  2009  Simklubben Hajen            22.76   
Casper Huasson  2011  Ringsjö Simklubb            23.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  10:31 
 
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 41, 50m Ryggsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: Cool Stuff 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Livia Berggren  2009  SK Stimmet            51.76   
Cornelia Henriksson  2009  Simklubben Lödde            54.67   
Rebecca Ericsson  2009  Simsällskapet Iden            59.38   
Elly Vendel  2010  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 42, 50m Ryggsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: Cool Stuff 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Sandrup  2009  Höganäs Simsällskap            48.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  10:50   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 43, 50m Ryggsim Fl 10-11, Finaler 
Sponsor: Cool Stuff 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            44.37   
Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran            44.42   
Molly Emilsson  2008  Ystads Simsällskap            44.68   
Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran            44.90   
Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            45.21   
Ida Olsson  2007  Ängelholms Simsällskap            45.64   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            45.90   
Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            45.92   
Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            46.35   
10  Alice Johansson  2007  Höganäs Simsällskap            46.41   
11  Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            46.54   
12  Hanna Dahlander  2008  Simklubben Lödde            46.66   
13  Tilda Montelin  2007  Simklubben Hajen            47.47   
14  Elsa Mårtensson  2008  Simklubben Hajen            48.68   
15  Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            48.75   
16  Izabella Wong Maspers  2007  Simklubben Ran            48.91   
17  Ruth Ramdsen  2008  Ängelholms Simsällskap            48.93   
18  Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap            49.31   
19  Tora Stark Friis  2008  Ystads Simsällskap            49.74   
20  Inez Lund  2007  Simklubben Lödde            50.27   
21  Edith Eriksson  2007  Simklubben Hajen            50.66   
22  Sara Matoussi  2008  Simklubben Ran            51.01   
23  Ida Gadsbøll  2007  Simklubben Ran            51.77   
24  Isabella Ahlfors-Braun  2008  Simklubben Ran            52.57   
25  Annie Persson  2007  Simklubben Sydsim            54.31   
26  Julia Edsäter  2008  Simklubben Lödde            55.89   
27  Annabell Apelgren  2008  Simklubben Lödde            58.58   
28  Saga Johansson  2008  Ängelholms Simsällskap            59.48   
29  Zoé Jindal  2008  Simklubben Lödde            1:01.30   
Amila Jelacic  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Elina Svensson  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  10:50 
 
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  11:09   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 44, 50m Ryggsim Po 10-11, Finaler 
Sponsor: Cool Stuff 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Lindeberg  2008  Simklubben Lödde            42.49   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            43.15   
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            44.28   
Leo Carrasco  2008  Simklubben Ran            44.55   
Edvin Nilsson  2008  Höganäs Simsällskap            44.79   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            44.87   
Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran            45.38   
Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            45.82   
Ruben Gustavsson  2008  Ängelholms Simsällskap            46.05   
10  Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde            46.83   
11  Kasper Ketelsen  2007  Simklubben Ran            47.23   
12  Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            47.50   
13  Yusuf Afrin Ajredin  2007  Simklubben Sydsim            48.60   
14  Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim            48.67   
15  Daniel Hachem  2008  Simklubben Ran            49.16   
16  Jack Rosengren  2008  Simklubben Sydsim            49.91   
Adrian Bajram  2007  Simklubben Sydsim            DSQ   
Hugo Evander  2007  Simklubben Ran            DSQ   
Joel Eidenhag  2007  Ängelholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  11:09 
 
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  11:16   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 45, 100m Ryggsim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: Cool Stuff 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap    40.18        1:22.05   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet    41.48        1:22.81   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen    40.06        1:22.82   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    41.06        1:23.79   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    40.46        1:24.02   
Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap    42.04        1:24.56   
Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap    41.21        1:27.85   
Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen    42.86        1:28.41   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen    44.57        1:29.30   
10  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    44.06        1:31.58   
11  Kajsa Rasmusson  2006  Höganäs Simsällskap    44.79        1:31.68   
12  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran    46.58        1:35.50   
13  Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran    47.31        1:37.91   
14  Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde    47.79        1:40.13   
15  Luna Simonsson  2005  Ringsjö Simklubb    49.03        1:41.03   
16  Vilma Gillerfors  2006  Simklubben Lödde    50.27        1:41.47   
17  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim    50.82        1:41.49   
18  Klara Kylefors  2006  Simklubben Hajen    50.82        1:42.16   
19  Aurora Mengjiqi  2006  Simklubben Sydsim    47.80        1:42.27   
Maya Johansson  2005  SK Stimmet            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  11:16 
 
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  11:23   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 46, 100m Ryggsim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: Däck och Bilvårdscenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    39.39        1:19.24   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    39.05        1:19.92   
Ted Nilsson  2006  Simklubben Lödde    42.32        1:24.55   
Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde    42.00        1:27.07   
Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim    44.41        1:29.73   
Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde    45.27        1:30.97   
Jonathan Gustafsson  2006  Ängelholms Simsällskap    44.56        1:31.65   
William Madsen  2006  Simklubben Ran    44.71        1:31.86   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran    45.27        1:32.89   
10  Marius Jensen  2006  Simklubben Hajen    46.10        1:33.16   
11  Elias Berg  2005  Ängelholms Simsällskap    49.97        1:39.74   
12  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    49.48        1:40.93   
13  Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap    50.35        1:43.30   
14  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran    51.43        1:43.90   
15  Hugo Peterson  2005  Simklubben Lödde    51.40        1:47.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  11:23 
 
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:12   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 47, 100m Bröstsim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: Däck och Bilvårdscenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    41.95        1:28.52   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    43.30        1:32.00   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet    44.22        1:32.25   
Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    43.76        1:32.80   
Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen    43.94        1:33.52   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    46.49        1:38.55   
Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran    46.86        1:38.80   
Klara Kylefors  2006  Simklubben Hajen    48.17        1:39.09   
Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen    46.75        1:39.29   
10  Lykke Löfqvist  2005  Simklubben Lödde    47.90        1:39.60   
11  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    48.04        1:39.61   
12  Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap    47.39        1:39.71   
13  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde    47.42        1:40.08   
14  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim    47.67        1:40.91   
15  Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap    49.34        1:41.89   
16  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran    49.72        1:44.07   
17  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen    49.62        1:44.46   
18  Ida Viberg Mårtensson  2005  Ystads Simsällskap    50.29        1:45.66   
19  Julia Keldebäk  2005  Simklubben Lödde    50.75        1:46.59   
20  Maya Johansson  2005  SK Stimmet    49.89        1:47.01   
21  Saga Wemlén  2006  Simklubben Hajen    52.24        1:48.05   
22  Tindra Karlsson  2006  Ystads Simsällskap    52.36        1:50.33   
23  Luna Simonsson  2005  Ringsjö Simklubb    53.30        1:50.61   
24  Julia Björk  2006  Höganäs Simsällskap    54.65        1:51.86   
25  Aurora Mengjiqi  2006  Simklubben Sydsim    52.27        1:53.57   
26  Vilma Gillerfors  2006  Simklubben Lödde    57.45        2:00.93   
27  Amelia Johansson Lindkvist  2006  Simklubben Ran    57.15        2:09.57   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:12 
 
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:17   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 48, 100m Bröstsim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: Däck och Bilvårdscenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    42.74        1:29.57   
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    43.71        1:30.81   
Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde    43.92        1:30.83   
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    45.74        1:33.63   
Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran    45.80        1:36.11   
Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap    46.72        1:38.75   
William Madsen  2006  Simklubben Ran    48.46        1:40.42   
Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran    48.98        1:40.55   
Marius Jensen  2006  Simklubben Hajen    48.59        1:41.05   
10  Hugo Peterson  2005  Simklubben Lödde    50.83        1:49.22   
11  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    52.15        1:51.48   
12  Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde    54.14        1:52.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:17 
 
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 49, 50m Bröstsim Fl 10-11, Finaler 
Sponsor: Däck och Bilvårdscenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilda Berg  2007  Simklubben Lödde            46.72   
Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            46.87   
Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran            47.24   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            47.79   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            48.75   
Ella Johnsson  2007  Simklubben Hajen            49.10   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            49.19   
Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap            49.45   
Amanda Pantzar  2008  Simklubben Hajen            49.50   
10  Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            49.74   
11  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            50.08   
12  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            50.73   
13  Molly Emilsson  2008  Ystads Simsällskap            50.83   
14  My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            50.96   
15  Nina Ljungberg  2008  Simklubben Lödde            52.13   
16  Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            52.14   
17  Ruth Ramdsen  2008  Ängelholms Simsällskap            52.29   
18  Klara Stegmark  2007  Simklubben Hajen            52.36   
19  Izabella Wong Maspers  2007  Simklubben Ran            52.46   
20  Hanna Dahlander  2008  Simklubben Lödde            52.67   
21  Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran            52.97   
22  Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            53.05   
23  Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim            54.20   
24  Ingrid Chrintz-Gath  2008  Simklubben Lödde            55.31   
25  Tilda Montelin  2007  Simklubben Hajen            55.39   
26  Elsa Mårtensson  2008  Simklubben Hajen            56.77   
27  Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            56.83   
28  Elina Svensson  2008  Simklubben Ran            57.21   
29  Tora Stark Friis  2008  Ystads Simsällskap            58.04   
30  Annie Persson  2007  Simklubben Sydsim            58.35   
31  Amila Jelacic  2008  Simklubben Ran            59.67   
32  Sara Yosefi  2007  Simklubben Hajen            59.86   
33  Edith Eriksson  2007  Simklubben Hajen            1:00.81   
34  Luna Kant  2007  Simklubben Lödde            1:02.18   
35  Saga Johansson  2008  Ängelholms Simsällskap            1:03.49   
36  Zoé Jindal  2008  Simklubben Lödde            1:07.44   
37  Rosa Thell  2008  Simklubben Lödde            1:08.13   
Alice Johansson  2007  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Annabell Apelgren  2008  Simklubben Lödde            DSQ   
Ida Gadsbøll  2007  Simklubben Ran            DSQ   
Inez Lund  2007  Simklubben Lödde            DSQ   
Sara Matoussi  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Vanja Flisbäck  2007  Simsällskapet Iden            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:31 
 
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:45   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 50, 50m Bröstsim Po 10-11, Finaler 
Sponsor: Däck och Bilvårdscenter 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            45.29   
Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap            48.39   
Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            49.10   
Anton Vitazka  2008  Simklubben Sydsim            49.28   
Sebastian Björk  2007  Simklubben Lödde            49.40   
Elias Lindeberg  2008  Simklubben Lödde            50.08   
Kasper Ketelsen  2007  Simklubben Ran            50.13   
Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran            50.35   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            50.78   
10  Joel Eidenhag  2007  Ängelholms Simsällskap            52.10   
11  Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde            52.35   
12  Yusuf Afrin Ajredin  2007  Simklubben Sydsim            52.89   
13  Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim            53.09   
14  Leo Carrasco  2008  Simklubben Ran            56.29   
14  Leo Eriksson  2008  Simklubben Lödde            56.29   
16  Ruben Gustavsson  2008  Ängelholms Simsällskap            1:00.53   
Adrian Bajram  2007  Simklubben Sydsim            DSQ   
Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
Daniel Hachem  2008  Simklubben Ran            DSQ   
Elliot Feldt  2007  Simklubben Ran            DSQ   
Hugo Evander  2007  Simklubben Ran            DSQ   
Jack Rosengren  2008  Simklubben Sydsim            DSQ   
Magnus Reial  2007  Simklubben Hajen            DSQ   
Oliver Björk  2007  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:45 
 
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:46   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 51, 50m Bröstsim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: Acando 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elise Henriksson  2009  Ringsjö Simklubb            56.92   
Elly Vendel  2010  Höganäs Simsällskap            57.08   
Hilda L Christensen  2010  Ringsjö Simklubb            58.01   
Rebecca Ericsson  2009  Simsällskapet Iden            1:01.88   
Livia Berggren  2009  SK Stimmet            1:02.48   
Miranda Olsson  2009  Simklubben Lödde            1:03.69   
Mathilda Molin  2009  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:46 
 
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  15:50   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 52, 50m Bröstsim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: Acando 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Björk  2009  Simklubben Lödde            57.70   
Ishak Hadzimahovic  2009  Simklubben Hajen            58.73   
Alexander Lindberg  2009  Simklubben Hajen            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  15:50 
 
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:22   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 53, 100m Frisim Fl 12-13, Finaler 
Sponsor: Acando 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emilia Berg  2005  Simklubben Lödde    33.00        1:09.13   
Olivia Smith  2005  Höganäs Simsällskap    33.83        1:10.87   
Elsa Pettersson  2005  SK Stimmet    34.12        1:11.48   
Johanna Jönsson  2005  Ystads Simsällskap    34.80        1:11.63   
Nellie Emilsson  2005  Ystads Simsällskap    34.21        1:12.85   
Ida Husby  2006  Simklubben Lödde    34.68        1:13.33   
Lovisa Rosenström  2005  Ängelholms Simsällskap    34.80        1:13.38   
Alice Öberg  2005  SK Stimmet    36.63        1:15.49   
Alexandra Engström  2006  Simklubben Ran    37.60        1:17.42   
10  Anna Contis Pavel  2006  Simklubben Hajen    36.60        1:17.89   
11  Vega Mårtensson  2006  Simklubben Ran    37.39        1:18.16   
12  Kajsa Rasmusson  2006  Höganäs Simsällskap    37.91        1:19.55   
13  Saga Tretinjak  2006  Simklubben Hajen    39.34        1:21.01   
14  Elsa Winberg  2006  Simklubben Hajen    39.99        1:22.09   
15  Ella Andréasson  2005  Simklubben Lödde    40.40        1:23.21   
16  Lisa Harde  2006  Simklubben Ran    41.18        1:23.77   
17  Tora Häll  2005  Simklubben Sydsim    39.96        1:23.86   
18  Klara Kylefors  2006  Simklubben Hajen    40.70        1:24.16   
19  Tindra Karlsson  2006  Ystads Simsällskap    42.98        1:28.63   
20  Eleonora Sjögren  2006  Simklubben Lödde    41.07        1:29.21   
21  Aurora Mengjiqi  2006  Simklubben Sydsim    41.39        1:30.89   
22  Ida Viberg Mårtensson  2005  Ystads Simsällskap    43.88        1:31.11   
23  Julia Björk  2006  Höganäs Simsällskap    45.77        1:32.43   
24  Amelia Johansson Lindkvist  2006  Simklubben Ran    43.16        1:33.31   
25  Vilma Gillerfors  2006  Simklubben Lödde    47.30        1:35.93   
26  Maya Johansson  2005  SK Stimmet    44.37        1:37.78   
27  Julia Keldebäk  2005  Simklubben Lödde    45.03        1:37.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  16:22 
 
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:29   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 54, 100m Frisim Po 12-13, Finaler 
Sponsor: Acando 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Aron Paulsson  2006  Simklubben Lödde    31.43        1:06.36   
Nikolas Koumbaros  2006  Simklubben Ran    32.96        1:07.82   
Alexander Ljungdahl  2006  SK Stimmet    32.70        1:08.60   
Pelle Erdös  2005  Simklubben Lödde    34.40        1:11.01   
Jonathan Gustafsson  2006  Ängelholms Simsällskap    35.78        1:16.91   
William Madsen  2006  Simklubben Ran    37.12        1:17.41   
Albin Lundkvist  2006  Simklubben Lödde    37.41        1:18.06   
Marius Jensen  2006  Simklubben Hajen    38.27        1:19.56   
Patrik Eidenhag  2005  Ängelholms Simsällskap    38.90        1:21.41   
10  Emil Hjalmarsson  2006  Simklubben Ran    38.87        1:21.71   
11  Jonathan Olofsson  2006  Simklubben Sydsim    40.29        1:23.67   
12  Kevin Andersson  2005  Simklubben Ran    41.62        1:25.96   
13  Samuel Nilsson  2006  SK Stimmet    41.38        1:28.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  16:29 
 
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:40   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 55, 50m Frisim Fl 10-11, Finaler 
Sponsor: Axis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Bruér  2007  Simklubben Hajen            35.15   
Karla Rosvall  2008  Simklubben Ran            35.59   
Meya Nilsson  2007  Simklubben Hajen            36.02   
Philippa Lindgren  2008  Simklubben Sydsim            36.46   
Elinor Fröjd  2007  Simklubben Sydsim            37.25   
Rebecka Agardh  2007  Simklubben Hajen            37.77   
Molly Emilsson  2008  Ystads Simsällskap            37.84   
Amanda Pantzar  2008  Simklubben Hajen            38.77   
Ella Johnsson  2007  Simklubben Hajen            39.02   
10  Hanna Dahlander  2008  Simklubben Lödde            39.22   
11  Tilda Montelin  2007  Simklubben Hajen            39.32   
12  Alice Johansson  2007  Höganäs Simsällskap            40.04   
13  Signe Nilsson  2008  SK Stimmet            40.64   
14  Wilma Sonesson  2007  Simklubben Ran            40.75   
15  Anna Böcker  2007  Ängelholms Simsällskap            40.81   
16  Selma Lindell  2008  Simklubben Lödde            40.93   
17  Sara Matoussi  2008  Simklubben Ran            41.49   
18  Edith Eriksson  2007  Simklubben Hajen            41.83   
19  Anna Gutenwik  2008  Simklubben Hajen            41.84   
20  Moa Haglund  2008  Simklubben Sydsim            42.01   
21  Izabella Wong Maspers  2007  Simklubben Ran            42.21   
22  Elvira Andersson  2008  Simklubben Sydsim            42.28   
23  Klara Stegmark  2007  Simklubben Hajen            43.32   
24  Elsa Mårtensson  2008  Simklubben Hajen            43.36   
25  Ruth Ramdsen  2008  Ängelholms Simsällskap            43.45   
26  Gabriella Ljungdahl  2008  SK Stimmet            43.61   
27  Nina Ljungberg  2008  Simklubben Lödde            43.63   
28  My Oredsson  2008  Simklubben Sydsim            44.30   
29  Tora Stark Friis  2008  Ystads Simsällskap            44.35   
30  Saga Johansson  2008  Ängelholms Simsällskap            45.44   
31  Ida Olsson  2007  Ängelholms Simsällskap            45.56   
32  Ingrid Chrintz-Gath  2008  Simklubben Lödde            46.22   
33  Inez Lund  2007  Simklubben Lödde            46.60   
34  Annie Persson  2007  Simklubben Sydsim            46.69   
35  Luna Kant  2007  Simklubben Lödde            47.92   
36  Tyra Johansson  2008  Simklubben Sydsim            47.96   
37  Elina Svensson  2008  Simklubben Ran            48.93   
38  Ida Gadsbøll  2007  Simklubben Ran            50.54   
39  Rosa Thell  2008  Simklubben Lödde            52.01   
40  Sara Yosefi  2007  Simklubben Hajen            53.36   
40  Vanja Flisbäck  2007  Simsällskapet Iden            53.36   
42  Annabell Apelgren  2008  Simklubben Lödde            54.38   
43  Amila Jelacic  2008  Simklubben Ran            54.70   
Tova Jönsson  2007  Simklubben Ran            DSQ   
Zoé Jindal  2008  Simklubben Lödde            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  16:40 
 
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:46   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 56, 50m Frisim Po 10-11, Finaler 
Sponsor: Axis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ruben Gustavsson  2008  Ängelholms Simsällskap            35.41   
Simon Frank  2007  Ystads Simsällskap            35.56   
Anton Bjursell  2008  Simklubben Ran            35.58   
Viktor Lövberg  2007  Simklubben Sydsim            35.65   
Elliot Feldt  2007  Simklubben Ran            36.06   
Kasper Ketelsen  2007  Simklubben Ran            36.44   
Markus Thorsson  2008  Simklubben Hajen            38.01   
Elias Ljung  2007  Höganäs Simsällskap            38.08   
Yusuf Afrin Ajredin  2007  Simklubben Sydsim            38.09   
10  Kasper Andersson  2008  Simklubben Ran            38.13   
11  Crisitan Stefan Nicoara  2008  Simklubben Sydsim            38.41   
12  Anton Forsberg  2007  Simklubben Hajen            38.82   
13  Tim Edelberg  2007  Simklubben Lödde            39.35   
14  Alp Naoumov  2008  Simklubben Sydsim            39.62   
15  Elias Lindeberg  2008  Simklubben Lödde            39.86   
16  Adrian Bajram  2007  Simklubben Sydsim            40.69   
17  Leo Eriksson  2008  Simklubben Lödde            41.07   
18  Leo Carrasco  2008  Simklubben Ran            42.36   
19  Daniel Hachem  2008  Simklubben Ran            43.83   
20  Hugo Evander  2007  Simklubben Ran            44.43   
21  Hampus Björkdahl  2008  Simsällskapet Iden            44.56   
22  Jack Rosengren  2008  Simklubben Sydsim            45.31   
23  Joel Eidenhag  2007  Ängelholms Simsällskap            48.16   
24  Magnus Reial  2007  Simklubben Hajen            1:00.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:51   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 57, 50m Frisim Fl 0-9, Finaler 
Sponsor: Axis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elly Vendel  2010  Höganäs Simsällskap            41.98   
Livia Berggren  2009  SK Stimmet            43.25   
Rebecca Ericsson  2009  Simsällskapet Iden            47.77   
Cornelia Henriksson  2009  Simklubben Lödde            49.13   
Amanda Nettleingham  2009  Simklubben Ran            50.18   
Selma Green  2009  Simklubben Ran            50.48   
Mathilda Molin  2009  Simklubben Ran            53.44   
Miranda Olsson  2009  Simklubben Lödde            59.83   
Sarah-Mai Häger  2010  Simklubben Ran            1:05.24   
10  Sara Stråth  2009  Simklubben Ran            1:06.92   
11  Nora-My Häger  2011  Simklubben Ran            1:10.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  16:51 
 
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Lödde Cup    Utskriftsdatum  30 september 2018   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:53   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 september 2018         
 
 
Gren 58, 50m Frisim Po 0-9, Finaler 
Sponsor: Axis 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Björk  2009  Simklubben Lödde            44.59   
Liam Donner  2009  Simklubben Lödde            44.76   
Jacob Björk  2009  Höganäs Simsällskap            45.59   
Alexander Lindberg  2009  Simklubben Hajen            52.71   
Alfred Pedersen  2009  Simklubben Ran            58.34   
Ishak Hadzimahovic  2009  Simklubben Hajen            1:04.70   
Valdemar Winstrand Lövin  2009  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  30 september 2018 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  16:53 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner