2019-12-16   12:33:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Umeracet 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Umeracet 2018
Arrangör:
Plats: Navet Umeå Simsälskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 22 sep 2018 till den 23 sep 2018
Event 12, 4x100m Frisim Damer  - Final
Plac Namn Född Förening FINA Tid Diff
1 Luleå Simsällskap 2002 Luleå Simsällskap 4:09.13
Sabina Alman 2003 AL0403 +0.76 28.39 59.31 2:01.25 2:01.25
Alva Gonzalez-Glanberg 2002 AA1802 +0.54 30.70 1:04.69 2:07.88 4:09.13
Klara Lindqvist 2005 AD1605 4:09.13 4:09.13 4:09.13
Randi Arnesen 2005 AW8405
2 Umeå Simsällskap 2001 Umeå Simsällskap 4:16.44 +7.31
Linnea Öhlund 2001 BW1201 +0.75 30.86 1:03.52 2:05.23 2:05.23
Tindra Norling 2003 BH7203 +0.21 30.62 1:03.89 2:11.21 4:16.44
Marie-Chantal Ballnus 2002 BX7602 4:16.44 4:16.44 4:16.44
Nellie Luthman 2002 AP7802
3 Umeå Simsällskap lag 3 2002 Umeå Simsällskap 4:33.64 +24.51
Lea Edvardsson 2003 AV8603 +0.74 32.04 1:07.30 2:18.05 2:18.05
Agnes Gustafsson 2003 AJ1803 +0.41 31.44 1:06.07 2:15.59 4:33.64
Elida Hansson 2002 AB3602 4:33.64 4:33.64 4:33.64
Astrid Gustafsson 2003 AV9603
4 Fauske Lag 1 Lag 1 2000 Fauske Svømmeklubb 4:42.64 +33.51
Tora  Jakobsen 2002 +0.73 32.24 1:08.23 2:24.77 2:24.77
Johanne Ronaldsdatter Fostad 2005 +0.68 35.22 1:13.98 2:17.87 4:42.64
Marie Fagerheim 2004 4:42.64 4:42.64 4:42.64
Eika Ness 2003
5 Umeå Simsällskap lag 4 2002 Umeå Simsällskap 4:55.08 +45.95
Elena Henze 2006 AN1406 35.64 1:14.01 2:30.04 2:30.04
Lilly Cramer Johnsson 2005 AE6405 +0.36 33.49 1:10.59 2:25.04 4:55.08
Alva Gustavsson 2006 AP6406 4:55.08 4:55.08 4:55.08
Elvira Ögren 2002 BR6802
6 Umeå Simsällskap lag 5 2003 Umeå Simsällskap 5:04.91 +55.78
Alice Granström 2003 BV4403 +0.71 36.31 1:17.84 2:32.15 2:32.15
Tyra Östberg 2004 BD2804 +0.50 36.43 1:16.44 2:32.76 5:04.91
Vendela Eriksson 2004 BO8404 5:04.91 5:04.91 5:04.91
Sandra Trigell 2005 AS3805
7 Umeå Simsällskap lag 6 2004 Umeå Simsällskap 5:05.79 +56.66
Tuva Lindvall 2006 AU6806 +0.83 35.84 1:15.95 2:30.65 2:30.65
Agnes Löfgren 2005 AT3805 +0.47 38.58 1:21.84 2:35.14 5:05.79
Elin Öberg 2004 AP6404 5:05.79 5:05.79 5:05.79
Ella Ohlsson 2005 AK1605
8 Umeå Simsällskap lag 7 2003 Umeå Simsällskap 5:15.85 +1:06.7
Julia Blomqvist 2005 BC2205 +0.67 34.96 1:13.54 2:34.34 2:34.34
Elina Fors 2003 CC2203 +0.03 38.27 1:21.42 2:41.51 5:15.85
Vera Wall 2006 AU8806 5:15.85 5:15.85 5:15.85
Mia Denman 2003 BV1403
9 Skellefteå Simklubb 2004 Skellefteå Simklubb 5:44.71 +1:35.5
Millie Eriksson 2007 AA1207 +0.93 38.92 1:21.85 2:56.30 2:56.30
Linnea Larsson 2006 BK5406 +0.68 39.51 1:25.95 2:48.41 5:44.71
Elma Lundström 2006 AM8606 5:44.71 5:44.71 5:44.71
Selma Westerlund 2004 BD5404
10 Umeå Simsällskap lag 8 2003 Umeå Simsällskap 5:56.98 +1:47.8
Stina Koskenniemi 2006 AU9606 40.51 1:30.49 3:01.02 3:01.02
Tua Holmström 2003 CC6403 +0.47 39.66 1:24.74 2:55.96 5:56.98
Ana Karimi 2003 BP9603 5:56.98 5:56.98 5:56.98
Hilda Tegström 2003 BM9203
11 Bureå Simsällskap 2007 Bureå Simsällskap 6:31.83 +2:22.7
Olivia Lindmark 2006 BM4806 +0.73 38.59 1:22.79 3:04.75 3:04.75
Josephine Lindmark 2007 BC4607 43.54 1:38.98 3:27.08 6:31.83
Hanna Svan 2009 AD1209 6:31.83 6:31.83 6:31.83
Adina Persson 2007 BF6207
12 Umeå Simsällskap lag 9 2006 Umeå Simsällskap 6:32.13 +2:23.0
Elsa Åström 2006 AV3206 +1.00 46.45 1:39.65 3:17.11 3:17.11
Alva Löfgren 2008 AF3408 +0.33 45.38 1:38.42 3:15.02 6:32.13
Sofia Izarra 2008 AM1808 6:32.13 6:32.13 6:32.13
Vilde Johansson Lindström 2007 AT3407
- Umeå Simsällskap lag 10 2003 Umeå Simsällskap DNS
linn vestin edman 2003 BT1203
Alva Löfgren 2008 AF3408
Sofia Izarra 2008 AM1808
Vilde Johansson Lindström 2007 AT3407
- Fauske Lag 2 lag2 2000 Fauske Svømmeklubb DNS
2018-09-22 13:12:37 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Umeå Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner