Tulokset Christmas Race
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Christmas Race 2018 | Udskriftsdato | 01 december 2018 | |||
Stævne by | 2650 Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 09:56 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 december 2018 |
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 27.63 | 1:01.03 | ||||||
VG 17 | 1:00.66 | |||||||||
2 | Mathias Immerkjær | 1999 | 27.87 | 1:01.43 | ||||||
VG 17 | 1:06.86 | |||||||||
3 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 27.37 | 1:01.65 | ||||||
VG 17 | 1:03.34 | |||||||||
4 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 28.71 | 1:01.96 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:02.80 | |||||||||
5 | Oliver Jacobsen | 1997 | 29.15 | 1:02.98 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:01.24 | |||||||||
6 | Casper Davidsen | 1999 | 29.79 | 1:04.04 | ||||||
VG 17 | 1:02.13 | |||||||||
7 | Mads Steen Petersen | 1997 | 29.68 | 1:04.75 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.80 | |||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Felix Lund | 2001 | 1:00.87 | 1:00.87 | ||||||
Herlev Svømning | 1:01.15 | |||||||||
2 | Laurits Kenskov | 2001 | 27.97 | 1:01.91 | ||||||
Herlev Svømning | 1:02.90 | |||||||||
3 | Victor Bendix Beiter | 2001 | 29.61 | 1:03.45 | ||||||
Herlev Svømning | 1:04.26 | |||||||||
4 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 29.20 | 1:03.92 | ||||||
VG 17 | 1:05.38 | |||||||||
5 | Nicklas Andersen | 2001 | 29.51 | 1:04.47 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:03.99 | |||||||||
6 | Mathias Parkhøi | 2003 | 31.64 | 1:07.62 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Thor Bols Jeppesen | 2002 | 30.92 | 1:07.95 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:08.02 | |||||||||
8 | Xander Pontoppidan | 2003 | 33.12 | 1:09.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:12.84 | |||||||||
9 | Oskar Skov Grell | 2002 | 31.89 | 1:09.45 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:08.64 | |||||||||
10 | Oliver Skadhauge | 2002 | 32.34 | 1:13.10 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.16 | |||||||||
11 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 33.30 | 1:15.39 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:17.27 | |||||||||
12 | William Jensen | 2002 | 42.34 | 1:29.81 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:31.56 | |||||||||
Løb 3, 100m Medley Herrer, Finaler 15 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 32.60 | 1:10.76 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.96 | |||||||||
2 | Alexander Griffin | 2004 | 33.42 | 1:11.92 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.62 | |||||||||
3 | Emil Gram Peters | 2005 | 33.67 | 1:12.04 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:13.06 | |||||||||
4 | Kristoffer Thaulow | 2007 | 36.35 | 1:15.73 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:20.45 | |||||||||
5 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 35.42 | 1:16.17 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:19.78 | |||||||||
6 | Victor Christiansen | 2004 | 35.52 | 1:17.96 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:22.51 | |||||||||
7 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 37.16 | 1:20.02 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:22.23 | |||||||||
8 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 37.78 | 1:20.45 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:22.69 | |||||||||
8 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 35.81 | 1:20.45 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.42 | |||||||||
10 | Tobias Frederiksen | 2006 | 37.30 | 1:21.66 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:33.60 | |||||||||
11 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 36.61 | 1:22.29 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:20.34 | |||||||||
12 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 39.35 | 1:24.18 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:28.18 | |||||||||
13 | Nicklas Kolt Købsted | 2006 | 40.47 | 1:26.03 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:28.86 | |||||||||
14 | Lasse S. Frederiksen | 2006 | 39.30 | 1:26.11 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:30.15 | |||||||||
15 | Emanuele Holm Ciampi | 2006 | 41.93 | 1:30.57 | ||||||
Farum Svømmeklub | 1:36.22 | |||||||||
16 | Andy Nguyen | 2006 | 41.48 | 1:30.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 43.56 | 1:30.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.11 | |||||||||
18 | Storm Bargmann | 2007 | 45.21 | 1:32.63 | ||||||
Herlev Svømning | 1:30.95 | |||||||||
19 | Nikolaj Assentoft Brandt | 2007 | 43.74 | 1:33.46 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:33.03 | |||||||||
20 | Louis Ellinghaus | 2008 | 46.24 | 1:36.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:37.58 | |||||||||
21 | Viktor Nymark Føge | 2008 | 1:37.82 | 1:37.82 | ||||||
Herlev Svømning | 1:59.43 | |||||||||
22 | Stefan Angjelovski | 2006 | 49.96 | 1:40.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 48.01 | 1:48.01 | ||||||
Herlev Svømning | 1:45.99 | |||||||||
24 | Aksel Kirkelund | 2007 | 50.00 | 1:48.97 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
25 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 51.79 | 1:54.99 | ||||||
Herlev Svømning | 1:56.86 | |||||||||
- | Emil Kruse Enemærke | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:13.06 | |||||||||
- | Scott Foged | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 1:27.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 01 december 2018 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 09:56 |