Resultat för Barracuda Race - Henning Degerman Memorial
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 59 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Barracuda Race |
|
Utskriftsdatum |
25 november 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
11:09 |
|
|
Arrangör |
SK S02 |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 november 2018 |
|
|
|
|
|
|
Gren 59, 200m Ryggsim Damer D, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Agnes Holmblad |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
35.10 |
1:13.00 |
1:52.88 |
|
2:31.37 |
|
2 |
Elsa Sjöström |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
36.58 |
1:17.06 |
1:58.82 |
|
2:38.48 |
|
3 |
Emma Hejdengård |
2006 |
Uddevalla Sim |
|
36.24 |
1:16.95 |
1:59.60 |
|
2:41.89 |
|
4 |
Josefin Kjellberg |
2006 |
Kolbotn IL |
|
38.86 |
1:20.36 |
2:03.86 |
|
2:44.65 |
|
5 |
Filippa Sjögren |
2006 |
Varberg Sim |
|
36.26 |
1:17.97 |
2:02.77 |
|
2:45.21 |
|
6 |
Alma Berge Kleber |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
38.22 |
1:19.70 |
2:02.58 |
|
2:45.67 |
|
7 |
Iben Eline Wilhelmsen |
2006 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
39.18 |
1:20.83 |
2:03.37 |
|
2:45.92 |
|
8 |
Albertine Røhne |
2006 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
39.53 |
1:22.03 |
2:04.88 |
|
2:46.64 |
|
9 |
Maria Bogacz |
2006 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
38.66 |
1:21.77 |
2:05.70 |
|
2:49.08 |
|
10 |
Maja Devik |
2006 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
40.76 |
1:24.94 |
2:08.98 |
|
2:52.01 |
|
11 |
Elise Dahlberg |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
38.87 |
1:22.82 |
2:08.38 |
|
2:52.16 |
|
12 |
Saga Sillerström |
2006 |
Simklubben S 02 |
|
39.93 |
1:24.17 |
2:09.08 |
|
2:52.29 |
|
13 |
Julia Andersson |
2007 |
Ronneby Simsällskap |
|
40.98 |
1:26.17 |
2:11.22 |
|
2:54.30 |
|
14 |
Elin Ha |
2006 |
Göteborg Sim |
|
40.82 |
1:25.33 |
2:10.77 |
|
2:55.11 |
|
15 |
Isebel Matoe Singsaas |
2006 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
42.45 |
1:26.97 |
2:12.54 |
|
2:55.24 |
|
16 |
Alina Andersson |
2007 |
Nässjö SLS |
|
42.72 |
1:31.05 |
2:19.86 |
|
3:03.88 |
|
17 |
Sara Avdic |
2006 |
Simklubben S 02 |
|
41.93 |
1:29.21 |
2:18.42 |
|
3:06.37 |
|
18 |
Maja Mcadam |
2006 |
Falkenbergs Simklubb |
|
43.62 |
1:31.37 |
2:20.37 |
|
3:06.89 |
|
19 |
Maja Gustafsson |
2007 |
Falkenbergs Simklubb |
|
42.66 |
1:31.89 |
2:21.76 |
|
3:08.48 |
|
20 |
Alma Mellegård Fastén |
2006 |
Göteborg Sim |
|
42.67 |
1:31.06 |
2:22.41 |
|
3:11.15 |
|
21 |
Tuva Johannesson |
2007 |
Göteborg Sim |
|
44.84 |
1:34.06 |
2:25.67 |
|
3:13.04 |
|
22 |
Ella Jansson |
2007 |
Nässjö SLS |
|
45.97 |
1:36.58 |
2:28.05 |
|
3:17.89 |
|
23 |
My Persson Sjölander |
2007 |
Nässjö SLS |
|
46.10 |
1:37.22 |
2:30.13 |
|
3:18.75 |
|
- |
Anna Tomine Vårli Angell |
2006 |
Lambertseter Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
25 november 2018 |
Licensierad till: Simklubben S 02 |
Utskriftstid |
11:09 |
|