2024-07-12   21:41:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sum-Sim (25m) riksfinal 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 15 december 2018 kl. 16:00

Document
Resultat
Sum-Sim (25m) 2018 riksfinal
Arrangör:
Plats: Eriksdalsbadet Svensk Simidrott & Spårvägen SF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 14 dec 2018 till den 16 dec 2018
Event 16, 200m fjärilsim pojkar 15-16 - Direktfinal
Sponsor: #fuckcancer
15-16 1:59.71 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS SWE Stockholm SWE 2008-11-22
FM: Linus Kahl (2001) 2:05.34
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 David Falk 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.63 672 2:03.92
50m: 27.84
100m: 59.13
(31.29)
150m: 1:31.54
(32.41)
200m: 2:03.92
(32.38)
2 Christopher Lindholm 2002 Väsby Simsällskap +0.66 664 2:04.43 +0.51
50m: 27.81
100m: 58.84
(31.03)
150m: 1:31.17
(32.33)
200m: 2:04.43
(33.26)
3 Edwin Nystrand 2002 Sala Simsällskap +0.67 647 2:05.48 +1.56
50m: 28.26
100m: 59.70
(31.44)
150m: 1:32.07
(32.37)
200m: 2:05.48
(33.41)
4 Ian Hangård 2002 Simklubben Lödde +0.66 635 2:06.25 +2.33
50m: 27.95
100m: 1:00.91
(32.96)
150m: 1:33.03
(32.12)
200m: 2:06.25
(33.22)
5 Robin Björklund 2002 Njurunda Simsällskap +0.68 605 2:08.29 +4.37
50m: 27.73
100m: 59.41
(31.68)
150m: 1:32.74
(33.33)
200m: 2:08.29
(35.55)
6 Axel Auer 2003 Karlskrona Simsällskap +0.56 597 2:08.90 +4.98
50m: 28.34
100m: 1:00.44
(32.10)
150m: 1:33.75
(33.31)
200m: 2:08.90
(35.15)
7 Joel Berglund 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.73 581 2:10.09 +6.17
50m: 29.45
100m: 1:01.88
(32.43)
150m: 1:35.50
(33.62)
200m: 2:10.09
(34.59)
8 Nils Tired 2003 Simklubben Poseidon +0.67 560 2:11.68 +7.76
50m: 29.58
100m: 1:02.85
(33.27)
150m: 1:36.69
(33.84)
200m: 2:11.68
(34.99)
9 Andreas Wallén 2002 Spårvägen Simförening +0.73 554 2:12.11 +8.19
50m: 30.03
100m: 1:03.90
(33.87)
150m: 1:37.94
(34.04)
200m: 2:12.11
(34.17)
10 Hugo Stenskepp 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.63 553 2:12.22 +8.30
50m: 28.95
100m: 1:03.02
(34.07)
150m: 1:38.38
(35.36)
200m: 2:12.22
(33.84)
11 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.63 549 2:12.55 +8.63
50m: 28.99
100m: 1:02.91
(33.92)
150m: 1:37.54
(34.63)
200m: 2:12.55
(35.01)
12 Noel Persson 2002 Simklubben Triton +0.79 523 2:14.66 +10.74
50m: 30.78
100m: 1:05.10
(34.32)
150m: 1:39.68
(34.58)
200m: 2:14.66
(34.98)
13 Eric Lundström Silke 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.71 523 2:14.73 +10.81
50m: 29.55
100m: 1:02.86
(33.31)
150m: 1:37.77
(34.91)
200m: 2:14.73
(36.96)
14 Simon Persson 2003 Kappsimningsklubben Karpen +0.53 522 2:14.82 +10.90
50m: 29.55
100m: 1:03.86
(34.31)
150m: 1:38.76
(34.90)
200m: 2:14.82
(36.06)
15 Stig Greiner 2003 Ängelholms Simsällskap +0.66 510 2:15.86 +11.94
50m: 29.30
100m: 1:04.44
(35.14)
150m: 1:40.04
(35.60)
200m: 2:15.86
(35.82)
16 Jesper Granath 2002 Wisby Simsällskap +0.65 507 2:16.14 +12.22
50m: 29.28
100m: 1:03.11
(33.83)
150m: 1:38.56
(35.45)
200m: 2:16.14
(37.58)
17 Felix Jedbratt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.68 491 2:17.55 +13.63
50m: 28.09
100m: 1:01.97
(33.88)
150m: 1:38.40
(36.43)
200m: 2:17.55
(39.15)
18 Ivar Simonsson 2002 Väsby Simsällskap +0.66 489 2:17.71 +13.79
50m: 31.07
100m: 1:05.99
(34.92)
150m: 1:41.70
(35.71)
200m: 2:17.71
(36.01)
19 Theo Oerther 2003 Södertälje Simsällskap +0.68 488 2:17.88 +13.96
50m: 29.85
100m: 1:04.44
(34.59)
150m: 1:41.33
(36.89)
200m: 2:17.88
(36.55)
20 Noah Emanuelsson 2003 Simklubben S 02 +0.66 485 2:18.12 +14.20
50m: 30.60
100m: 1:05.62
(35.02)
150m: 1:41.05
(35.43)
200m: 2:18.12
(37.07)
21 Jacob Söderberg 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.73 477 2:18.85 +14.93
50m: 28.91
100m: 1:02.87
(33.96)
150m: 1:39.82
(36.95)
200m: 2:18.85
(39.03)
22 Anton Strand 2003 Växjö Simsällskap +0.61 449 2:21.74 +17.82
50m: 29.86
100m: 1:04.21
(34.35)
150m: 1:41.40
(37.19)
200m: 2:21.74
(40.34)
23 Niels Kwant 2003 Kappsimningsklubben Karpen +0.64 440 2:22.72 +18.80
50m: 29.94
100m: 1:05.20
(35.26)
150m: 1:42.93
(37.73)
200m: 2:22.72
(39.79)
24 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.63 435 2:23.22 +19.30
50m: 30.10
100m: 1:06.01
(35.91)
150m: 1:43.88
(37.87)
200m: 2:23.22
(39.34)
Grenen officiell:  2018-12-15 16:26:46
2018-12-15 16:27:10 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner