2021-11-28   18:45:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2018-2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 112 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Nstved    Udskriftstidspunkt  14:30   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og NIF Svm         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 112, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Jet Li Fuhrmann  2004  Hovedstadens Svmmeklub    34.68        1:11.28   
Matias Munkholm  2004  Vallensbk IF Af 1939    34.48        1:12.34   
Alexander Marcus Englev  2004  Greve Svmmeklub    34.46        1:12.79   
Tue Vestergaard Jrs  2004  Svmmeklubben Syd    34.23        1:12.79   
Mathias Christensen  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.14        1:13.20   
Oliver Kjrsgaard Mlbak  2004  Greve Svmmeklub    34.84        1:14.24   
Rasmus Warberg  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.13        1:14.52   
Jannik Jrgensen  2004  Slagelse Svmmeklub    36.05        1:15.69   
Niklas Wiese Dobel  2004  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.67        1:15.85   
10  Alexander Cueto Rasmussen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.20        1:16.10   
11  Andreas Stampe Dalgaard  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    35.61        1:16.46   
12  Troels Fode  2004  Hovedstadens Svmmeklub    36.47        1:16.59   
13  Benjamin Koch Andersen  2004  Solrd Svmmeklub    34.93        1:16.60   
14  Kalle Gerner Knudsen  2004  Swim Team Taastrup - VATCPH    36.66        1:17.66   
15  Tobias Gammelvind  2004  Hovedstadens Svmmeklub    37.05        1:18.27   
16  Esben Rasmussen  2004  Vest-Brndby    35.49        1:18.44   
17  Daniel Bornhft Nielsen  2004  Vest-Brndby    36.22        1:18.59   
18  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Nstved IF    36.27        1:18.65   
19  Casper Madsen  2004  Slagelse Svmmeklub    37.09        1:18.98   
20  Sebastian Greisen  2004  Hovedstadens Svmmeklub    37.89        1:18.99   
21  Tobias Mlbak  2004  Ringsted Svmme Klub    36.85        1:19.62   
22  Gustav B. Frederiksen  2004  Vordingborg Svmme Klub    37.16        1:19.96   
23  Emil Sby  2004  Tune I.F. Svmmeafdeling    37.27        1:20.17   
24  Louie Hermansen  2004  VAT Copenhagen-MK31    37.74        1:20.50   
25  Nicklas Plank  2004  Tune I.F. Svmmeafdeling    38.58        1:21.02   
26  Oscar Isberg  2004  Tune I.F. Svmmeafdeling    39.92        1:23.51   
27  Philip H. Christensen  2004  Kge Svmmeklub    40.44        1:24.60   
28  Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svmmeklub    41.46        1:26.07   
29  Villads Brasch Jensen  2004  Greve Svmmeklub    41.38        1:26.68   
30  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svmmeklub    42.01        1:28.90   
Nicolai D. B. Hansen  2004  Greve Svmmeklub            DSQ  SW 7.1 fl flyben 75m 
                     
 
Lb 112, 100m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Casper Puggaard  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    35.68        1:16.92   
Malthe Berlin  2005  Rnne Svmme Klub    36.22        1:17.81   
Magnus Ulrik Larsen  2005  Tune I.F. Svmmeafdeling    37.06        1:18.57   
August Hy  2005  Herlufsholm Svmmeklub    37.21        1:18.69   
Mikkel Andersen  2005  Hovedstadens Svmmeklub    37.73        1:19.05   
Mads Mller  2005  Hovedstadens Svmmeklub    37.71        1:19.57   
Tobias Rehder Knudsen  2005  SVM Korsr    38.83        1:21.10   
Sylvester Wichmann Meisne  2005  Herlufsholm Svmmeklub    37.98        1:21.32   
Lucas Svej  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    38.42        1:21.84   
10  Theodor Mller  2005  Vest-Brndby    40.88        1:24.55   
11  Christian Se Jepsen  2005  SVM Korsr    41.46        1:25.29   
12  Nicholas Simson  2005  VAT Copenhagen-MK31    39.69        1:25.34   
13  Sebastian Rendlev  2005  Vallensbk IF Af 1939    39.63        1:25.59   
14  Marius Mains  2005  Ishj Svmme Klub    39.84        1:26.10   
15  Konrad Clausen  2005  SVM Korsr    40.96        1:26.40   
16  Anders Thgersen  2005  Glostrup Svmmeklub    40.26        1:26.64   
17  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    41.34        1:26.67   
18  Mathias Olsen  2005  Greve Svmmeklub    41.36        1:26.79   
19  Mathias Bklund Thygesen  2005  Swim Team Taastrup - VATCPH    40.37        1:27.86   
20  Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svmme Klub    42.05        1:28.53   
21  Mads Srensen  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    42.35        1:29.47   
22  Karl Svane Kristensen  2005  Svmmeklubben Kvik, Kastrup    42.88        1:29.84   
23  Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brndby    43.20        1:31.89   
Mauritz Otzen  2005  Vest-Brndby            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  14:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner