2021-11-28   18:28:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2018-2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Lb 15 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Nstved    Udskriftstidspunkt  16:00   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og NIF Svm         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 15, 4X50m Rygsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vat 1  2005              2:13.11   
  VAT Copenhagen  2:17.22                 
  Liva Lund Hansen  2005      33.94        33.94   
  Hannah B. Pedersen  2005      34.92        1:08.86   
  Kajsa Salomonsen  2005      34.99        1:43.85   
  Schastine Skifter Tabor  2005      29.26        2:13.11   
                     
Hovedstadens Piger A  2005              2:13.33   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:09.90                 
  Malu Melody Christensen  2006      33.40        33.40   
  Rebecca Petersen  2005      33.45        1:06.85   
  Falka Tind  2006      33.69        1:40.54   
  Ofelia Vejsager Nddekr  2005      32.79        2:13.33   
                     
Kge Piger 1  2005              2:17.24   
  Kge Svmmeklub  2:15.00                 
  Amalie Wichmann Larsen  2005      33.01        33.01   
  Klara-Sofie Bollmann  2006      37.29        1:10.30   
  Julie Brix stergaard  2006      32.92        1:43.22   
  Maya Krogh Brnnicke  2005      34.02        2:17.24   
                     
Kvik K2 Piger 1  2005              2:21.53   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:17.50                 
  Lise Refsgaard  2005      35.50        35.50   
  Victoria W. Stahl  2005      36.46        1:11.96   
  Siv Reimer  2006      35.06        1:47.02   
  Lara Smerdal  2006      34.51        2:21.53   
                     
Hovedstadens Piger B  2005              2:22.44   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:21.30                 
  Ana Rosa Kragh  2005      37.81        37.81   
  Sara Kaarup Andersen  2006      36.50        1:14.31   
  Coco Li Fuhrmann  2006      35.36        1:49.67   
  Jasmin Egeskov Andersen  2005      32.77        2:22.44   
                     
Gti Piger  2005              2:22.79   
  GTI  2:20.41                 
  Julie Liv Madsen  2006      34.59        34.59   
  Annika Britt Larsen  2005      34.73        1:09.32   
  Julie Segato  2005      36.90        1:46.22   
  Alberte Crone Larsen  2006      36.57        2:22.79   
                     
Hg 2 Piger  2005              2:22.81   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
  Fanta O. Petersen  2005      35.81        35.81   
  Amalie sterlund  2005      34.35        1:10.16   
  Kamille Bentsen  2006      37.67        1:47.83   
  Frederikke B. Hansen  2005      34.98        2:22.81   
                     
Vg17 Piger  2005              2:25.90   
  VG 17  2:18.00                 
  Ella Gohr Metz  2005      35.72        35.72   
  Freya Ry Nielsen  2005      37.66        1:13.38   
  Thea Mikkelsen  2005      34.13        1:47.51   
  Natascha Packert-Frandsen  2005      38.39        2:25.90   
                     
Haslev  2005              2:27.60   
  Haslev Svmmeklub  2:28.00                 
  Sisse Berg Olesen  2005      35.08        35.08   
  Mathilde Hjort Lodstrup  2005      40.54        1:15.62   
  Petrine R. E. Srensen  2005      35.09        1:50.71   
  Lrke Mller  2005      36.89        2:27.60   
                     
10  Vat 2  2005              2:27.84   
  VAT Copenhagen  2:28.42                 
  Filippa Eiler  2005      38.60        38.60   
  Annika Khn  2005      37.07        1:15.67   
  Emilie Hartvig-Olsen  2006      35.32        1:50.99   
  Cille Kirketerp  2005      36.85        2:27.84   
                     
11  Kvik K2 Piger 2  2005              2:27.97   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.90                 
  Mille Maxwell Berthou  2005      36.48        36.48   
  Amalie Backhausen  2006      38.01        1:14.49   
  Caroline Koch  2005      36.07        1:50.56   
  Katja Poulsen  2006      37.41        2:27.97   
                     
12  Young Sunswim 1  2005              2:29.70   
  Solrd Svmmeklub  2:31.29                 
  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005      37.69        37.69   
  Nynne Zandra Opperfelt  2006      38.57        1:16.26   
  Mathilde Holm Villadsen  2006      37.06        1:53.32   
  Natacha Munch  2005      36.38        2:29.70   
                     
13  Kge Piger 2  2005              2:31.07   
  Kge Svmmeklub  2:27.00                 
  Agnes Dalgas Frederiksen  2005      37.32        37.32   
  Olivia Mai Gustafson  2005      36.55        1:13.87   
  Andrea Nhr Petersen  2006      39.09        1:52.96   
  Annette Toft  2006      38.11        2:31.07   
                     
14  Vg17 Piger 2  2006              2:32.64   
  VG 17  2:36.00                 
  Marie Nissov-Johansen  2006      38.58        38.58   
  Leonora M Postgaard  2006      39.53        1:18.11   
  Liva Gottorp Srensen  2006      36.98        1:55.09   
  Rikke Therp  2006      37.55        2:32.64   
                     
15  Hg 3 Piger  2005              2:32.71   
  Herlufsholm Svmmeklub                   
  Mie Ankersen  2006      38.86        38.86   
  Mie Visler  2006      39.87        1:18.73   
  Laura Meyer  2006      36.85        1:55.58   
  Andrea Holm Srensen  2005      37.13        2:32.71   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  16:00 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner