2021-11-30   07:15:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för LH-Games 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag EM

Document
Resultat
LH-Games 2019
Arrangör:
Plats: Citadellbadet HS & LS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 5 jul 2019 till den 7 jul 2019
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 10 och yngre - Final
Sponsor: HT Emballage
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hannes Aminoff 2009 Göteborg Sim 40.91
2 Albin Holmgren 2009 Täby Sim 41.67 +0.76
3 Alexander Ahlin 2009 Göteborg Sim 44.67 +3.76
4 Elias Bengtsson 2009 Simklubben Laxen 57.70 +16.79
5 Joel Petersson 2009 Karlskrona Simsällskap 58.79 +17.88
Grenen officiell:  2019-07-05 15:59:38
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 11-12 år - Final
Sponsor: HT Emballage
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Karlsson 2007 Simklubben Laxen 33.77
2 Alejandro Poller 2007 Kungsbacka Simsällskap 34.42 +0.65
3 Aaron Hullegård 2007 Simklubben Laxen 35.16 +1.39
3 Theo Muscalu 2007 Simsällskapet Iden 35.16 +1.39
5 Martin Löf 2008 Järfälla Simsällskap 35.50 +1.73
6 Simon Meuller 2007 Simklubben Laxen 35.71 +1.94
7 Oliver Björk 2007 Simklubben Lödde 36.03 +2.26
8 Erling Erlendsson 2007 Havnar Svimjifelag 36.54 +2.77
9 Nils Franzen 2008 Järfälla Simsällskap 37.04 +3.27
10 Sixten Ersson 2007 Täby Sim 37.47 +3.70
11 Kasper Prahl 2008 Helsingborgs Simsällskap 37.58 +3.81
12 Miles Engdar 2007 Kungsbacka Simsällskap 38.59 +4.82
13 Filip Jälminger 2008 Helsingborgs Simsällskap 38.95 +5.18
14 Neo Evertsson 2007 Karlskrona Simsällskap 39.44 +5.67
15 Andy Hadzic 2007 Landskrona Simsällskap 39.51 +5.74
16 Troy Sevonen 2008 Täby Sim 39.64 +5.87
17 Max Andersson 2007 Kungsbacka Simsällskap 39.67 +5.90
18 Lucas Langell 2007 Helsingborgs Simsällskap 39.72 +5.95
19 Tim Edelberg 2007 Simklubben Lödde 40.07 +6.30
20 Oscar Sjöberg 2007 Järfälla Simsällskap 40.58 +6.81
21 Maximilian Thorsell 2007 Kungsbacka Simsällskap 41.05 +7.28
22 Otto Lövdahl 2007 Simklubben Laxen 41.07 +7.30
23 Wille Zetterström 2008 Helsingborgs Simsällskap 41.12 +7.35
24 Gustav Ingoldsson 2007 Helsingborgs Simsällskap 41.59 +7.82
25 Simon Siljekvist 2008 Järfälla Simsällskap 42.22 +8.45
26 Noah Brylski 2008 Kristianstads SLS 42.45 +8.68
27 Gustav Skantz 2008 Järfälla Simsällskap 42.67 +8.90
28 Anders Watanabe 2008 Järfälla Simsällskap 42.87 +9.10
28 Felix Hoffmann 2007 Karlskrona Simsällskap 42.87 +9.10
30 Anton Ekstrand 2008 Simklubben Laxen 43.13 +9.36
30 Rasmus Strömstedt 2007 Simklubben Laxen 43.13 +9.36
32 Simon Tellander 2007 Simklubben Laxen 44.70 +10.93
33 William Hörgren 2007 Kungsbacka Simsällskap 45.57 +11.80
34 Vilmer Johansson Rönqvist 2007 Landskrona Simsällskap 46.29 +12.52
35 Hans Feng 2008 Göteborg Sim 47.97 +14.20
36 Viljamas  Aniulis 2007 Klippans Simsällskap 48.27 +14.50
37 Julius Boman 2007 Kungsbacka Simsällskap 49.15 +15.38
38 Elias Väinölä 2007 Kungsbacka Simsällskap 53.26 +19.49
39 Gustav Jacobsson 2007 Simklubben Laxen 53.90 +20.13
40 Alexander Alvstrand 2007 Kungsbacka Simsällskap 54.54 +20.77
41 Max Petersson 2008 Karlskrona Simsällskap 54.64 +20.87
42 Filip Kalin 2007 Kungsbacka Simsällskap 55.81 +22.04
43 Victor Rudolfsson 2007 Göteborg Sim 56.44 +22.67
44 Max Löfgren 2008 Järfälla Simsällskap 57.36 +23.59
45 Erik Knezovic-Potter 2008 Simklubben Sydsim 1:01.48 +27.71
- Erik Edbom 2007 Järfälla Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2019-07-05 15:59:38
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 13-14 år - Final
Sponsor: HT Emballage
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Sebastian Karal Melberg 2005 OI Svømming 28.74
2 Victor Borg 2005 Simklubben Triton 31.05 +2.31
3 Anton Liebenhagen 2005 Landskrona Simsällskap 31.26 +2.52
4 Karl Oredsson 2006 Simsällskapet Delfin 31.39 +2.65
5 Emil Wannem 2006 Simklubben Laxen 31.42 +2.68
6 Bence Barnabás Márkus 2005 Simklubben Laxen 31.49 +2.75
7 Jonas Solbu Gulbrandsen 2006 OI Svømming 31.52 +2.78
8 Ludvig Hoff 2005 Landskrona Simsällskap 31.69 +2.95
9 Jacob Glans 2006 Kristianstads SLS 31.79 +3.05
10 Jacob Olsson 2006 Kristianstads SLS 31.80 +3.06
11 Daniel Choinski Nielsen 2005 Föreningen Trelleborg Sim 31.85 +3.11
12 Anton Windeman 2006 Kungsbacka Simsällskap 31.89 +3.15
13 Axel Gladher 2006 Karlskrona Simsällskap 32.09 +3.35
14 Marcus Kvarnhäll 2006 Simklubben Laxen 32.20 +3.46
15 Emil Flodmark 2006 Ängelholms Simsällskap 32.26 +3.52
16 Erik Komstedt 2005 Simklubben Sydsim 32.39 +3.65
17 Gabriel Ekelund 2006 Kristianstads SLS 32.42 +3.68
18 Anton Forsberg 2005 Helsingborgs Simsällskap 32.51 +3.77
19 Anders Runeqvist 2005 Värnamo Simsällskap 32.99 +4.25
20 Anton Lind 2006 Järfälla Simsällskap 33.08 +4.34
21 Måns Fridström 2006 Karlskrona Simsällskap 33.09 +4.35
22 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim 33.12 +4.38
23 Yousef Abu Hajaj 2005 Karlskrona Simsällskap 33.24 +4.50
24 Alexander Ljungdahl 2006 Ängelholms Simsällskap 33.26 +4.52
25 Benjamin Todorovac Hallongre 2006 Täby Sim 33.44 +4.70
26 Anton Ymén 2005 Simklubben Laxen 34.03 +5.29
27 Jonah Hullegård 2006 Simklubben Laxen 34.27 +5.53
28 Elias Chawki 2006 Simklubben Laxen 34.47 +5.73
29 Axel Bech 2006 Malmö Kappsimningsklubb 34.59 +5.85
29 Nikolas Koumbaros 2006 Simklubben Ran 34.59 +5.85
31 Gustav Freiholtz 2006 Kungsbacka Simsällskap 34.60 +5.86
32 Vidar Green 2006 Helsingborgs Simsällskap 34.69 +5.95
33 Robin Suves 2006 Täby Sim 35.00 +6.26
34 Emil Alsered Fällman 2006 Järfälla Simsällskap 35.38 +6.64
35 Elias Albrektsson 2006 Simsällskapet Iden 35.93 +7.19
36 Noah Johansson 2005 Kungsbacka Simsällskap 35.94 +7.20
37 Edvin Viktorsson 2006 Simklubben Laxen 36.04 +7.30
38 Jonathan Olofsson 2006 Simklubben Sydsim 36.10 +7.36
39 Emil Hjalmarsson 2006 Simklubben Ran 36.29 +7.55
40 Barnabás Tóth 2005 Karlskrona Simsällskap 36.40 +7.66
41 Elvin Degerbalkan 2006 Täby Sim 36.52 +7.78
42 Oliver Haux 2005 Täby Sim 36.72 +7.98
43 Albin Amrén 2006 Kungsbacka Simsällskap 37.37 +8.63
44 Emil Magnusson 2006 Kungsbacka Simsällskap 37.64 +8.90
45 Elias Lai 2006 Göteborg Sim 37.84 +9.10
46 William Madsen 2006 Simklubben Ran 38.07 +9.33
47 Filip Göthlin 2006 OI Svømming 39.04 +10.30
48 Kevin Andersson 2005 Simklubben Ran 39.09 +10.35
49 Jonathan Gustafsson 2006 Ängelholms Simsällskap 39.54 +10.80
50 Max Ha 2006 Göteborg Sim 39.64 +10.90
51 Malte Olsson 2005 Karlshamns Simklubb 40.23 +11.49
52 Melvin Petersson 2005 Karlskrona Simsällskap 40.87 +12.13
53 Wille Damber 2005 Göteborg Sim 41.31 +12.57
54 Emil Vallbo 2005 Karlskrona Simsällskap 41.97 +13.23
55 Linus Svensson 2005 Kristianstads SLS 42.99 +14.25
56 Nils Lindblad 2006 Göteborg Sim 44.44 +15.70
Grenen officiell:  2019-07-05 15:59:38
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 15-16 år - Final
Sponsor: HT Emballage
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Markus Rydgren 2003 Landskrona Simsällskap 28.06
2 Mathias Benoni Martinussen 2004 Fauske Svømmeklubb 28.13 +0.07
3 Felix Jönsson 2004 Kristianstads SLS 28.16 +0.10
4 Adam Skare 2003 OI Svømming 28.79 +0.73
5 Alexander McAdam 2004 Simklubben Laxen 29.12 +1.06
6 Kevin Chen 2004 Göteborg Sim 29.42 +1.36
7 Arvid Nilsson 2003 Simklubben Triton 29.65 +1.59
8 Max Ringström 2004 Föreningen Trelleborg Sim 29.69 +1.63
9 Alexander Larsson 2003 Helsingborgs Simsällskap 29.79 +1.73
10 Ludvig Romare 2004 Föreningen Trelleborg Sim 29.86 +1.80
11 Mathias Parkhøi 2003 Hvidovre Svømmeklub 30.02 +1.96
12 Jesper Ring 2003 Landskrona Simsällskap 30.05 +1.99
13 Jóhannis Erlendsson 2003 Havnar Svimjifelag 30.06 +2.00
14 Anton Bäckman 2003 Värnamo Simsällskap 30.09 +2.03
15 Loke Egnell 2003 Göteborg Sim 30.23 +2.17
15 Jónas L. Schiller 2003 Havnar Svimjifelag 30.23 +2.17
17 Melvin Andersson 2003 Simklubben Sydsim 30.38 +2.32
18 Adam Juliusson 2004 Helsingborgs Simsällskap 30.48 +2.42
19 Simon Swedblom 2004 Simklubben Laxen 30.66 +2.60
20 Ludvig Asplund 2003 Kalmar Simsällskap 31.20 +3.14
21 Oskar Lövberg 2003 Malmö Kappsimningsklubb 31.23 +3.17
21 Sebastian Ljungdahl 2004 Ängelholms Simsällskap 31.23 +3.17
23 Elliot Asplund 2003 Kalmar Simsällskap 31.42 +3.36
24 Carl Jonathan Blydt-Hansen 2003 OI Svømming 31.54 +3.48
25 Kristian Eide Haugholt 2004 OI Svømming 31.66 +3.60
26 Gabriel Olsson 2004 Föreningen Trelleborg Sim 31.73 +3.67
27 Max Alm 2003 Simklubben Triton 31.85 +3.79
28 Niklas Jógvan Arge 2004 Havnar Svimjifelag 31.88 +3.82
29 Melvin Lentonsson 2004 Malmö Kappsimningsklubb 32.21 +4.15
30 David Alderbrink 2003 Helsingborgs Simsällskap 32.39 +4.33
31 Hampus Klebom 2004 Göteborg Sim 32.64 +4.58
32 Mats Moen Mareliussen 2004 Fauske Svømmeklubb 33.01 +4.95
33 Johannes Edman 2004 Landskrona Simsällskap 33.65 +5.59
33 Noa Rydén 2004 Ängelholms Simsällskap 33.65 +5.59
35 Marius Genton 2004 OI Svømming 34.49 +6.43
36 Marcus Riis 2004 Landskrona Simsällskap 34.95 +6.89
37 Vincent Tran 2004 Malmö Kappsimningsklubb 35.70 +7.64
38 Carl Thelin 2004 Värnamo Simsällskap 36.03 +7.97
39 Viggo Thomsen 2004 Landskrona Simsällskap 36.06 +8.00
40 Gustav Franzén 2004 Kalmar Simsällskap 36.43 +8.37
41 Erik Hakopian 2004 Simklubben Laxen 36.76 +8.70
42 Karl Pettersson 2004 Göteborg Sim 39.06 +11.00
Grenen officiell:  2019-07-05 15:59:38
Gren 1, 50m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final
Sponsor: HT Emballage
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emil Hassling 2000 Landskrona Simsällskap 25.85
2 Oliver Jacobsen 1997 Hvidovre Svømmeklub 25.87 +0.02
3 Alfred Christensson 1998 Landskrona Simsällskap 26.02 +0.17
4 Frederik Møller 2002 Ringsted Svømme Klub 26.24 +0.39
5 Gustaf Hansson 2001 Helsingborgs Simsällskap 26.62 +0.77
6 Gustav Haugård Hansen 2002 Hvidovre Svømmeklub 27.15 +1.30
7 Hampus Svensson 1999 Landskrona Simsällskap 27.67 +1.82
8 Filip Christensson 1991 Simklubben Laxen 27.71 +1.86
9 Jonatan Wede 1988 Landskrona Simsällskap 28.08 +2.23
10 Marcus Barkrot 2002 Karlskrona Simsällskap 28.24 +2.39
11 Vilhelm Andersson 2002 Simklubben Sydsim 28.28 +2.43
12 Mats Rehn 2002 Simklubben Laxen 28.57 +2.72
13 Simen Engan 2001 Fauske Svømmeklubb 28.62 +2.77
14 Christoffer Dellhede 2001 Landskrona Simsällskap 28.68 +2.83
15 Nicolas Nolén 2000 Simklubben Triton 28.73 +2.88
16 Lucas Lindblom 2000 Landskrona Simsällskap 28.84 +2.99
17 Dennis Micin 2002 Karlskrona Simsällskap 28.94 +3.09
17 Mads Lind 2002 Hvidovre Svømmeklub 28.94 +3.09
19 Carl Ewertz 2002 Malmö Kappsimningsklubb 29.12 +3.27
20 Alexander Loo 2001 Kalmar Simsällskap 29.13 +3.28
21 Henrik Pap 2001 Kalmar Simsällskap 29.18 +3.33
22 Fredrik Nilsson 2002 Simklubben Triton 29.32 +3.47
23 André Philipsson Eriksson 2001 Helsingborgs Simsällskap 29.34 +3.49
24 Adam Ringdahl 1998 Malmö Kappsimningsklubb 29.39 +3.54
25 Andres Pöllänen 2001 Täby Sim 29.60 +3.75
25 Hugo Malmberg 2001 Järfälla Simsällskap 29.60 +3.75
27 Jonathan Einarsson 2001 Kungsbacka Simsällskap 29.75 +3.90
28 Karl Bohlin 2001 Göteborg Sim 30.11 +4.26
28 Leo Pekberg 2002 Ängelholms Simsällskap 30.11 +4.26
30 Tim Hagerström 1999 Malmö Kappsimningsklubb 30.85 +5.00
31 Jesper Hansson 1998 Föreningen Trelleborg Sim 30.87 +5.02
31 William Olsson 2002 Kungsbacka Simsällskap 30.87 +5.02
33 Axel Thelin 2002 Eslövs Simsällskap 31.16 +5.31
34 Tim Ericksson 2002 Kalmar Simsällskap 31.35 +5.50
35 Jesper Franzén 2002 Simklubben Sydsim 32.39 +6.54
36 Markus Engesland 2000 OI Svømming 32.55 +6.70
37 Pontus Sunnerborn 2000 Kalmar Simsällskap 33.00 +7.15
38 Alfred Thunell 2002 Landskrona Simsällskap 34.37 +8.52
Grenen officiell:  2019-07-05 15:59:38
2019-07-05 16:02:52 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Landskrona Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner