2021-11-27   06:55:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för LH-Games 2019

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag EM

Document
Resultat
LH-Games 2019
Arrangör:
Plats: Citadellbadet HS & LS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 5 jul 2019 till den 7 jul 2019
Gren 9, 4X50m Frisim H 15år oä 15 och äldre - Final
Sponsor: HEMMAKVÄLL
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Landskrona Simsällskap lag 1 21 Landskrona Simsällskap 1:37.73
Emil Hassling 2000 AC1900 +0.69 23.88 23.88
Christoffer Dellhede 2001 AD0501 -.-- 24.51 48.39
Hampus Svensson 1999 AE5199 +0.25 24.85 1:13.24
Alfred Christensson 1998 AH0398 -.-- 24.49 1:37.73
2 Hvidovre 22 Hvidovre Svømmeklub 1:40.35 +2.62
Oliver Jacobsen 1997 9781AQ +0.69 23.99 23.99
Gustav Haugård Hansen 2002 0279AD -.-- 24.30 48.29
Mathias Parkhøi 2003 0383AD +0.11 26.12 1:14.41
Mads Lind 2002 0255AI -.-- 25.94 1:40.35
3 HS Lag 1 Pojkar 15oä 19 Helsingborgs Simsällskap 1:43.45 +5.72
Gustaf Hansson 2001 AD5101 +0.72 25.43 25.43
André Philipsson Eriksson 2001 AH1501 -.-- 25.69 51.12
Gustav Persson 2000 AJ4500 +0.08 25.13 1:16.25
Kalle Edelhamre 2003 AI3303 -.-- 27.20 1:43.45
4 Landskrona Simsällskap lag 2 19 Landskrona Simsällskap 1:44.98 +7.25
Filip Cederholm 2003 AI0303 +0.72 26.85 26.85
Casper Svärd 2001 AC0101 -.-- 26.59 53.44
Lucas Lindblom 2000 AG8500 +0.26 25.41 1:18.85
Markus Rydgren 2003 AM3303 -.-- 26.13 1:44.98
5 Föreningen Trelleborg Sim 23 Föreningen Trelleborg Sim 1:45.68 +7.95
Victor Lloyd 1996 AH8796 +0.67 26.25 26.25
Ludvig Romare 2004 AA2704 -.-- 25.87 52.12
Max Ringström 2004 AA8304 +0.20 26.89 1:19.01
Gabriel Olsson 2004 AA3704 -.-- 26.67 1:45.68
6 SK Triton 19 Simklubben Triton 1:45.98 +8.25
Arvid Nilsson 2003 AK4303 +0.73 26.51 26.51
Nicolas Nolén 2000 AG4500 -.-- 26.26 52.77
Fredrik Nilsson 2002 AA8302 +0.42 25.41 1:18.18
Noel Persson 2002 AG2702 -.-- 27.80 1:45.98
7 Simklubben S02 16 Simklubben S 02 1:48.33 +10.60
Vide Troberg Eskola 2003 AN3303 +0.70 27.63 27.63
Linus Olofsson 2003 AL6503 -.-- 27.22 54.85
Oscar Sjöström 2003 AA2103 +0.23 26.97 1:21.82
Felix Wrakén 2003 AB8903 -.-- 26.51 1:48.33
8 OI Svømming G1 sr. 19 OI Svømming 1:48.44 +10.71
Kristian Eide Haugholt 2004 +0.77 27.69 27.69
Markus Engesland 2000 -.-- 26.83 54.52
Adam Skare 2003 +0.44 26.69 1:21.21
Noah Lockhart 2003 -.-- 27.23 1:48.44
9 1 LH Hs Dreingir 1 17 Havnar Svimjifelag 1:50.66 +12.93
Høgni Hoydal Thomassen 2002 +0.66 28.22 28.22
Jóhannis Erlendsson 2003 -.-- 26.50 54.72
Niklas Jógvan Arge 2004 +0.29 28.73 1:23.45
Jónas L. Schiller 2003 -.-- 27.21 1:50.66
10 Täby Sim 18 Täby Sim 1:51.68 +13.95
David Alonso 2003 AS6703 +0.63 27.19 27.19
Andres Pöllänen 2001 AM5901 -.-- 28.95 56.14
Jousef Hanna 2003 AS3503 +0.47 28.83 1:24.97
Wilhelm Muzikants 2001 AJ2901 -.-- 26.71 1:51.68
11 Kungsbacka Simsällskap Lag 1 24 Kungsbacka Simsällskap 1:51.75 +14.02
Jonathan Einarsson 2001 AQ4101 +0.67 27.81 27.81
William Olsson 2002 AT7502 -.-- 29.36 57.17
Hugo Hilmersson 2002 AV7102 +0.16 28.35 1:25.52
Niklas Sandberg 1995 AQ1195 -.-- 26.23 1:51.75
12 Värnamo Simsällskap 16 Värnamo Simsällskap 1:56.64 +18.91
Anton Bäckman 2003 AD7103 +0.72 26.90 26.90
Hugo Ringblom 2004 AB2104 +0.29 28.79 55.69
Anders Runeqvist 2005 AI4105 +0.53 29.80 1:25.49
Carl Thelin 2004 AT2304 +0.26 31.15 1:56.64
13 Landskrona Simsällskap lag 3 17 Landskrona Simsällskap 1:56.73 +19.00
Jesper Ring 2003 AF6103 +0.68 28.77 28.77
Alfred Thunell 2002 AI9902 -.-- 29.18 57.95
Marcus Riis 2004 AM5504 +0.38 28.85 1:26.80
Johannes Edman 2004 AT7704 -.-- 29.93 1:56.73
14 Kalmar Simsällskap 19 Kalmar Simsällskap 1:56.74 +19.01
Pontus Sunnerborn 2000 AM7900 +0.77 29.48 29.48
Tim Ericksson 2002 AZ3502 -.-- 27.81 57.29
Ludvig Asplund 2003 AR5703 +0.34 29.18 1:26.47
Gustav Franzén 2004 AT1504 -.-- 30.27 1:56.74
2019-07-05 19:02:40 Resultathantering: WinGrodan 2.3 Licensierad till: Landskrona Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner