Tulokset Vest Junior/Senior Langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lørdag kl. 09.00
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Vest JuniorSenior Langbane |
|
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
10:09 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 marts 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 400m Medley Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Fenger |
2003 |
|
|
1:09.13 |
2:27.18 |
3:45.57 |
|
4:54.49 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:07.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Philip Andersen Ravn |
2002 |
|
|
1:04.53 |
2:22.49 |
3:52.26 |
|
4:58.14 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:52.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Magnus Mikkelsen |
2001 |
|
|
1:07.29 |
2:28.85 |
3:49.35 |
|
5:00.19 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
4:49.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Daniel Damsbo |
2003 |
|
|
1:11.25 |
2:30.68 |
3:59.97 |
|
5:06.24 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tobias Svenningsen |
2003 |
|
|
1:10.51 |
2:33.23 |
3:56.24 |
|
5:06.83 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
|
|
1:02.92 |
2:26.78 |
3:58.48 |
|
5:09.18 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
5:01.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
|
1:13.96 |
2:36.19 |
4:03.53 |
|
5:13.98 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
5:11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Luis Velasquez |
2001 |
|
|
1:09.39 |
2:34.85 |
4:01.10 |
|
5:14.17 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
5:03.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mathias Lindberg Laursen |
2003 |
|
|
1:06.29 |
2:33.47 |
4:03.78 |
|
5:16.32 |
|
|
Holstebro Svømme Club |
4:50.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonas Kjær |
2003 |
|
|
1:10.90 |
2:29.73 |
4:03.09 |
|
5:17.53 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
4:56.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Valdemar Wichmann |
2003 |
|
|
1:05.71 |
2:26.16 |
4:04.03 |
|
5:20.19 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
|
|
1:05.76 |
2:28.36 |
4:07.64 |
|
5:22.12 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
5:05.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laurits Sigaard |
2003 |
|
|
1:06.82 |
2:31.99 |
4:07.51 |
|
5:22.68 |
|
|
Erritsø Gymnastik Og IF |
5:16.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Simon Degn |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Neddyk o/15 m eft st |
|
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
5:01.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
09 marts 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:09 |
|