2019-11-19   05:00:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for FynRundt1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag d. 6/10-2018

Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FynRundt 1    Udskriftsdato  06 oktober 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  10:38   
  Arrangør  FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 oktober 2018         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Luca Hertzog  2005    313  34.41        1:12.01   
  Ringe Svømme Klub  1:13.11                 
                     
Frederik Nielsen  2006    293  36.67        1:13.59   
  Nyborg Svømmeklub  1:17.64                 
                     
Mikkel Møller Nielsen  2006    277  36.96        1:14.97   
  Ringe Svømme Klub  1:14.71                 
                     
Gustav Jørgensen  2004    266  36.64        1:16.05   
  Tommerup Svømme Klub  1:35.61                 
                     
Emil Brandt Bertelsen  2004    254  37.37        1:17.21   
  Svendborg Svømme Klub  1:17.54                 
                     
Teodor Thuelund  2005    226  38.93        1:20.27   
  Nyborg Svømmeklub  1:21.94                 
                     
Oskar Mühring  2006    202  40.55        1:23.32   
  Nyborg Svømmeklub  1:25.83                 
                     
Mads Kristensen  2005    197  38.88        1:23.95   
  Svendborg Svømme Klub  1:29.96                 
                     
Mathias Westergaard  2004    188  41.45        1:25.30   
  Svendborg Svømme Klub  1:31.24                 
                     
10  William Romer Jørgensen  2005    186  40.26        1:25.70   
  Svendborg Svømme Klub  1:26.40                 
                     
11  Alexander R. S. Pedersen  2006    174  42.03        1:27.46   
  H2Odense  1:28.04                 
                     
12  Jim Louis Thomsen  2005    170  42.25        1:28.22   
  Svendborg Svømme Klub  1:42.40                 
                     
13  Nicklas Bay Rasmussen  2007    163  1:29.45        1:29.45   
  H2Odense  1:30.79                 
                     
14  Ahmed Tabesh  2003    140  45.91        1:34.04   
  Frem Odense  1:36.36                 
                     
15  Harald Heyde Engvad  2007    137  47.09        1:34.72   
  Frem Odense  1:42.10                 
                     
16  Mathias Møller Nielsen  2008    93  1:47.77        1:47.77   
  Ringe Svømme Klub  1:51.86                 
                     
17  Zander Finsen  2007    81  55.65        1:53.01   
  Frem Odense  2:05.29                 
                     
18  Emil A. Larsen  2007    80  54.81        1:53.25   
  Frem Odense  2:00.20                 
                     
19  Danilo Vaarning  2009    49  2:13.50        2:13.50   
  Nyborg Svømmeklub  2:09.69                 
                     
20  Hjalte Møller Carlsen  2008    37  2:26.49        2:26.49   
  Nyborg Svømmeklub  2:26.12                 
                     
Gilbert Eskildsen  2008              DNS   
  Nyborg Svømmeklub  1:54.76                 
                     
Josef Assing Hvidt  2006              DSQ  Ej fort bevæg 50m 
  Frem Odense  1:48.36                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 oktober 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  10:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark