2023-01-28   00:19:58
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Mastersmestaruusuinnit (50m) 2018

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Masters-mestaruuskilpailut    Tulostuspivmr  27 lokakuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  10:15   
  Jrjestj  SK- Uintiklubi Turku ry & Aurajoen Uinti ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  26 lokakuu 2018         
 
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 85 - 89 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sauli Juhani Uusi-Kokko  1933    27  2:28.33        5:03.60   
  Kauhajoen Karhu  4:51.30                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Malk  1937    579  51.78        1:43.68   
  Cetus Espoo  1:37.77                 
                     
Klaus Bremer  1938    540  51.11        1:46.10   
  Helsingfors Simsllskap  1:45.59                 
                     
Martti Lahti  1937    266  1:03.18        2:14.30   
  Cetus Espoo  2:06.99                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mauri Ekholm  1943    316  55.21        1:53.22   
  Riihimen Uimaseura  1:45.21                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hannu Kuokkanen  1948    646  42.24        1:25.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls  1:25.53                 
                     
Markku Makkonen  1948    318  51.87        1:47.56   
  Savonlinnan Uimaseura  1:40.24                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pekka Siltanen  1949    285  51.19        1:46.00   
  Oulun Uinti 1906  1:50.03                 
                     
Heikki Pyklinen  1952    282  52.50        1:46.38   
  Swimming Jyvskyl  1:56.04                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Kainulainen  1954    215  52.95        1:51.82   
  Kuopion Uimaseura  1:49.02                 
                     
Ralf Sund  1955    172  57.60        2:00.53   
  Helsingfors Simsllskap  1:45.19                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Juha Iivonen  1959    527  39.45        1:18.61   
  Lappeenrannan Uimarit  1:13.94                 
                     
Sergey Skorobogatov  1962    393  41.77        1:26.64   
  Neva Stars  1:19.80                 
                     
Tom Nylund  1959    366  43.58        1:28.70   
  Swimming Team Rauma  1:22.79                 
                     
Taito Nurmi  1961    279  46.71        1:37.15   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Antero Elovaara  1959    237  49.90        1:42.57   
  Cetus Espoo  1:36.99                 
                     
Heikki Posio  1963    179  53.45        1:52.50   
  Kempeleen Pyrint                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tero Kinnunen  1965    569  36.13        1:14.30   
  Swimming Jyvskyl  1:11.90                 
                     
Lauri Heikkil  1964    483  38.54        1:18.47   
  S.C.Pingviinit  1:17.11                 
                     
Kai-Asser Skog  1966    418  39.39        1:22.33   
  Lappeenrannan Uimarit  1:20.29                 
                     
Jussi Kanste  1966    408  39.25        1:22.97   
  Haukiputaan Heitto  1:22.27                 
                     
Jukka Pellinen  1967    359  41.67        1:26.58   
  Swimming Jyvskyl  1:26.57                 
                     
Tuomo Jrvinen  1964    203  49.83        1:44.61   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ari Savulahti  1972    146  53.27        1:54.11   
  Riihimen Uimaseura                   
                     
Jyrki Laaksonheimo  1970    142  55.86        1:55.08   
  Hyvinkn Uimaseura  1:56.39                 
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Johan Engstrm  1975    612  33.77        1:09.55   
  Tuusulan Uimaseura  1:12.72                 
                     
Jon Berndtsson  1976    425  35.71        1:18.54   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
Olli Yl-Jarkko  1975    333  41.38        1:25.16   
  Hyvinkn Uimaseura                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Petteri Kallio  1983    483  34.81        1:13.77   
  Vanders                   
                     
Jouni Leimukoski  1979    432  36.92        1:16.58   
  Octopus Lohja                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tomi Miettinen  1986    449  34.82        1:12.99   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Erno Leppnen  1985    352  38.27        1:19.17   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 6, 100m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Pilpola  1993    623  31.10        1:05.41   
  Aurajoen Uinti  1:02.88                 
                     
Juha Silventoinen  1993    572  32.44        1:07.30   
  Lappeenrannan Uimarit  1:07.30                 
                     
Oskari Alanen  1990    392  37.39        1:16.30   
  Aurajoen Uinti  1:10.72                 
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspivmr  27 lokakuu 2018 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  10:15 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner