2020-04-09   06:12:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut ES1    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:33   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Matilda Leppänen  2007    423  38.39        1:23.07   
  Cetus Espoo  1:25.48                 
                     
Jenni Korkeamäki  2007    387  40.10        1:25.50   
  Cetus Espoo  1:29.43                 
                     
Iida Tawast  2007    331  42.94        1:30.06   
  Simmis Grani  1:32.82                 
                     
Petra Nieminen  2007    329  42.64        1:30.25   
  Cetus Espoo  1:36.76                 
                     
Anja Miao  2007    303  44.33        1:32.84   
  Cetus Espoo  1:34.45                 
                     
Pinja Lepistö  2007    291  44.34        1:34.03   
  Helsingin Uimarit  1:38.99                 
                     
Ellen Lindell  2007    289  44.59        1:34.23   
  Cetus Espoo  1:45.36                 
                     
Ida Savolainen  2007    282  45.07        1:35.09   
  Cetus Espoo  1:49.21                 
                     
Enna Äyrämöinen  2007    277  44.98        1:35.58   
  Cetus Espoo  1:39.56                 
                     
10  Anna Salo  2007    270  45.65        1:36.40   
  Cetus Espoo  1:36.87                 
                     
11  Dominika Stalinskaja  2007    259  45.98        1:37.74   
  Cetus Espoo  1:44.22                 
                     
12  Milja Weckström  2007    241  47.90        1:40.16   
  Helsingin Uimarit  1:45.84                 
                     
13  Milka Marjakaarto  2007    238  48.06        1:40.58   
  Cetus Espoo  1:45.80                 
                     
14  Sandra Savolainen  2007    211  49.03        1:44.74   
  Cetus Espoo  1:44.48                 
                     
15  Emma Nissinen  2007    205  50.39        1:45.72   
  Cetus Espoo  1:47.74                 
                     
16  Ida Paaskoski  2007    186  50.88        1:49.09   
  Cetus Espoo  2:01.78                 
                     
17  Anna Lindholm  2007    184  50.73        1:49.57   
  Cetus Espoo  1:53.82                 
                     
18  Hilma Ahonen  2007    179  52.67        1:50.55   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:52.68                 
                     
19  Olivia Aravirta  2007    172  53.91        1:52.01   
  Helsingfors Simsällskap  1:53.99                 
                     
20  Sofie Apajasalo  2007    137  57.24        2:00.95   
  Helsingin Uimarit  2:00.71                 
                     
Emilia Timonen  2007              DNS   
  Helsingin Uimarit                   
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Wilma Sundt  2006    515  36.78        1:17.75   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.06                 
                     
Janina Granberg  2006    489  37.31        1:19.14   
  Helsingfors Simsällskap  1:22.38                 
                     
Iisa-Lotta Rantaniitty  2006    443  38.50        1:21.76   
  Cetus Espoo  1:22.74                 
                     
Sofie Nauklér  2006    347  41.71        1:28.67   
  Simmis Grani  1:29.97                 
                     
Enni Tammilehto  2006    344  42.31        1:28.99   
  Cetus Espoo  1:30.50                 
                     
Cécilia Richard  2006    341  42.37        1:29.19   
  Cetus Espoo  1:31.17                 
                     
Emmi Nieminen  2006    340  42.53        1:29.26   
  Helsingfors Simsällskap  1:31.05                 
                     
Iiris Soilevaara  2006    317  42.30        1:31.41   
  Cetus Espoo  1:28.87                 
                     
Helmi Räsänen  2006    295  43.86        1:33.66   
  Simmis Grani  1:36.84                 
                     
10  Ninja Brelo  2006    285  44.63        1:34.67   
  Cetus Espoo  1:34.47                 
                     
11  Tua Iivanainen  2006    282  46.23        1:35.09   
  Helsingfors Simsällskap  1:37.88                 
                     
12  Lily Päivänen  2006    276  45.48        1:35.75   
  Helsingfors Simsällskap  1:35.88                 
                     
13  Ella Kalliokari  2006    270  46.01        1:36.42   
  Cetus Espoo  1:35.98                 
                     
14  Unna Korja  2006    268  46.15        1:36.63   
  Helsingfors Simsällskap  1:33.99                 
                     
15  Alicja Milczarek  2006    265  46.50        1:37.05   
  Cetus Espoo  1:36.73                 
                     
16  Kia Mäennenä  2006    257  46.26        1:37.98   
  Cetus Espoo  1:33.67                 
                     
17  Amanda Nilsson  2006    252  46.22        1:38.72   
  Cetus Espoo  1:39.23                 
                     
18  Laura Zurban  2006    240  47.63        1:40.26   
  Cetus Espoo  1:37.76                 
                     
19  Heta Kosunen  2006    239  46.81        1:40.43   
  Cetus Espoo  1:40.90                 
                     
20  Lotta Lönnqvist  2006    236  47.77        1:40.84   
  Cetus Espoo  1:46.50                 
                     
21  Selma Korhonen  2006    228  48.04        1:41.95   
  Helsingin Uimarit  1:44.55                 
                     
22  Seliina Viitala  2006    221  48.66        1:43.03   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Liina Saario  2006    212  49.66        1:44.50   
  ORCA Helsinki  1:56.85                 
                     
24  Peppi Virokannas  2006    210  49.99        1:44.78   
  ORCA Helsinki  1:44.51                 
                     
25  Olesia Leshchuk  2006    192  49.98        1:47.95   
  Cetus Espoo  1:46.84                 
                     
26  Venla Almira  2006    178  51.51        1:50.72   
  Simmis Grani                   
                     
27  Milla Liimatainen  2006    155  54.26        1:55.94   
  ORCA Helsinki  1:58.19                 
                     
28  Eerika Itkonen  2006    131  58.29        2:02.58   
  Simmis Grani                   
                     
Vivian Vesa  2006              DSQ   
  Cetus Espoo  1:59.57                 
  SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuuli Pippuri  2005    554  35.87        1:15.89   
  Cetus Espoo  1:15.47                 
                     
Kira Lindroos  2005    523  37.00        1:17.37   
  Cetus Espoo  1:19.58                 
                     
Inka Vahtola  2005    508  36.89        1:18.13   
  Cetus Espoo  1:19.03                 
                     
Rina Rantanen  2005    502  37.81        1:18.42   
  Cetus Espoo  1:17.22                 
                     
Sofi Andström  2005    461  38.57        1:20.69   
  ORCA Helsinki  1:21.98                 
                     
Ronja Nevanko  2005    456  38.34        1:20.98   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:20.54                 
                     
Sofia Rinne  2005    448  38.15        1:21.46   
  Cetus Espoo  1:22.46                 
                     
Ellen Kettunen  2005    439  38.50        1:22.02   
  Cetus Espoo  1:20.37                 
                     
Saara Raulos  2005    433  38.68        1:22.42   
  Cetus Espoo  1:22.70                 
                     
10  Kaarina Rihte  2005    432  39.83        1:22.44   
  Cetus Espoo  1:29.84                 
                     
11  Melissa Miettinen  2005    432  39.46        1:22.48   
  Helsingin Uimarit  1:24.68                 
                     
12  Meri Luoma  2005    414  39.20        1:23.67   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:22.48                 
                     
13  Lotta Nevalainen  2005    392  41.41        1:25.20   
  Cetus Espoo  1:26.89                 
                     
14  Emma Lönnberg  2005    375  40.60        1:26.47   
  Cetus Espoo  1:25.76                 
                     
15  Hanna Martola  2005    369  41.58        1:26.91   
  Cetus Espoo  1:27.03                 
                     
16  Säde Ryynänen  2005    353  41.85        1:28.16   
  Cetus Espoo  1:25.51                 
                     
17  Sanni Räty  2005    351  42.54        1:28.33   
  Helsingfors Simsällskap  1:29.57                 
                     
18  Juulia Lindfors  2005    343  41.07        1:29.02   
  Cetus Espoo  1:29.54                 
                     
19  Siiri Päivärinta  2005    343  40.63        1:29.07   
  Cetus Espoo  1:37.84                 
                     
20  Maria Mustonen  2005    323  42.57        1:30.83   
  ORCA Helsinki  1:30.81                 
                     
21  Ronja Kero  2005    323  42.52        1:30.84   
  ORCA Helsinki  1:36.21                 
                     
22  Iida Siltala  2005    290  44.00        1:34.15   
  Cetus Espoo  1:43.59                 
                     
23  Veera Kopponen  2005    265  45.89        1:37.02   
  HTU Stadi                   
                     
24  Ronja Ristevirta  2005    239  47.43        1:40.38   
  Cetus Espoo  1:43.14                 
                     
25  Nea Hollström  2005    224  48.32        1:42.59   
  Cetus Espoo  1:42.29                 
                     
26  Leenu Karolina Kinnunen  2005    190  52.16        1:48.36   
  Cetus Espoo  1:56.32                 
                     
27  Milla Tahvanainen  2005    169  53.49        1:52.71   
  Cetus Espoo  1:51.02                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lotta Pälsi  2004    599  34.74        1:13.97   
  Helsingfors Simsällskap  1:12.59                 
                     
Peppi Vesalainen  2004    546  35.89        1:16.29   
  Helsingfors Simsällskap  1:18.43                 
                     
Helmiina Toivonen  2004    522  36.71        1:17.43   
  Helsingfors Simsällskap  1:19.16                 
                     
Anna Edwards  2004    516  36.33        1:17.73   
  Helsingfors Simsällskap  1:14.62                 
                     
Greta Beszteri  2004    515  36.48        1:17.76   
  Cetus Espoo  1:17.39                 
                     
Pinja Nieminen  2004    455  38.35        1:21.05   
  Cetus Espoo  1:21.43                 
                     
Aada Rissanen  2004    424  38.75        1:23.00   
  Cetus Espoo  1:22.79                 
                     
Aava Aula  2004    400  39.40        1:24.63   
  Helsingin Uimarit  1:25.60                 
                     
Beata Koroknay-Pál  2004    373  41.48        1:26.63   
  Cetus Espoo  1:29.70                 
                     
10  Linda Ilonen  2004    357  41.92        1:27.83   
  Cetus Espoo  1:25.86                 
                     
11  Sara Pöllänen  2004    162  53.65        1:54.32   
  HTU Stadi  2:08.88                 
                     
Iisa Karpela  2004              DNS   
  Cetus Espoo  1:26.38                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Laura Lahtinen  2003    765  32.03        1:08.18   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.93                 
                     
Siiri Einiö  2003    664  33.46        1:11.45   
  Gladius Kirkkonummi  1:09.77                 
                     
Cindy Palm  2003    537  35.74        1:16.71   
  Cetus Espoo  1:14.45                 
                     
Winona Forslund  2003    533  35.55        1:16.88   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:18.51                 
                     
Milla-Lotta Tapanainen  2003    518  36.58        1:17.60   
  Cetus Espoo  1:17.17                 
                     
Kreetta Uusitalo  2003    471  38.02        1:20.10   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:22.52                 
                     
Sofia Långström  2003    414  39.26        1:23.64   
  Cetus Espoo  1:23.01                 
                     
Julia Peltola  2003    413  39.43        1:23.69   
  Cetus Espoo  1:22.56                 
                     
Oona Lehtola  2003    405  39.26        1:24.26   
  Helsingfors Simsällskap  1:23.18                 
                     
10  Siiri Kokko  2003    385  40.07        1:25.71   
  Helsingfors Simsällskap  1:26.29                 
                     
11  Martina Uusitalo  2003    352  41.99        1:28.25   
  Cetus Espoo  1:27.87                 
                     
12  Nicole Sundell  2003    345  41.86        1:28.90   
  ORCA Helsinki  1:28.34                 
                     
13  Lotta Heinimäki  2003    337  42.79        1:29.54   
  Helsingfors Simsällskap  1:29.11                 
                     
14  Delia Helena Aho  2003    299  43.77        1:33.19   
  Cetus Espoo  1:32.46                 
                     
15  Vivian Ljungqvist  2003    229  49.14        1:41.91   
  ORCA Helsinki  1:46.04                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner