2020-03-31   19:32:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Etelä-Suomi 1

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2018 alkukilpailut ES1    Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  18:51   
  Järjestäjä  Cetus         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  02 marraskuu 2018         
 
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Boris Minkovski  2006    298  38.60        1:23.19   
  Cetus Espoo  1:27.34                 
                     
Jani Ekman  2006    245  41.40        1:28.87   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:29.03                 
                     
Tomi Silander  2006    235  42.44        1:30.09   
  Cetus Espoo  1:36.75                 
                     
Aarne Nuutinen  2006    206  44.38        1:34.14   
  Cetus Espoo  1:36.68                 
                     
Lasse Niemi  2006    202  45.58        1:34.64   
  Helsingin Uimarit  1:37.14                 
                     
Mikael Rasinmäki  2006    200  45.27        1:35.04   
  Cetus Espoo  1:38.37                 
                     
Lassi Leppänen  2006    186  46.57        1:37.29   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:39.51                 
                     
Aarne Laurila  2006    182  46.32        1:38.07   
  Cetus Espoo  1:43.49                 
                     
Aleksi Sinisalo  2006    181  46.96        1:38.28   
  Cetus Espoo  1:42.43                 
                     
10  Niko Antman  2006    178  46.72        1:38.77   
  Gladius Kirkkonummi  1:43.21                 
                     
11  Luis Valero de la Iglesia  2006    173  47.53        1:39.77   
  Cetus Espoo  1:42.31                 
                     
12  Benjamin Winqvist  2006    166  47.06        1:41.15   
  Cetus Espoo  1:40.11                 
                     
13  Emil Tirkkonen  2006    133  51.34        1:48.89   
  Cetus Espoo  2:00.64                 
                     
14  Anton Ahonen  2006    106  56.30        1:57.48   
  Cetus Espoo  1:57.32                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Samuel Halminen  2005    357  35.90        1:18.32   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.09                 
                     
Serhat Kalin  2005    340  36.89        1:19.66   
  ORCA Helsinki  1:23.08                 
                     
Veikka Leväsalo  2005    283  39.56        1:24.68   
  Helsingfors Simsällskap  1:26.06                 
                     
Eemil Reijonen  2005    277  40.48        1:25.29   
  Cetus Espoo  1:24.29                 
                     
Teo Mattelmäki  2005    265  40.78        1:26.48   
  Cetus Espoo  1:31.60                 
                     
Anton Kettunen  2005    260  40.78        1:27.04   
  Gladius Kirkkonummi  1:28.10                 
                     
Eeli Partanen  2005    250  41.59        1:28.23   
  Cetus Espoo  1:31.47                 
                     
Jimi Kurkikangas  2005    244  41.09        1:28.88   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:31.64                 
                     
Miska Sarkkinen  2005    223  42.67        1:31.63   
  Helsingin Uimarit  1:34.21                 
                     
10  Niko Partanen  2005    180  45.84        1:38.43   
  ORCA Helsinki  1:36.71                 
                     
11  Aleksander Sibirtsev  2005    180  47.10        1:38.49   
  Helsingfors Simsällskap  1:39.36                 
                     
12  Evan Mustonen  2005    179  45.30        1:38.67   
  Cetus Espoo  1:38.53                 
                     
13  Oscar Westerberg  2005    155  47.14        1:43.42   
  Cetus Espoo  1:52.30                 
                     
14  Otto Tuominen  2005    142  49.93        1:46.50   
  Helsingfors Simsällskap  1:48.47                 
                     
15  Artem Haikara  2005    142  48.27        1:46.54   
  Cetus Espoo  1:51.19                 
                     
16  Ivan Gavrilov  2005    141  49.37        1:46.60   
  Cetus Espoo  1:49.62                 
                     
17  Anton Visulainen  2005    137  50.62        1:47.73   
  HTU Stadi  1:51.44                 
                     
18  Pauli Rantatupa  2005    136  51.69        1:47.97   
  Cetus Espoo  1:57.82                 
                     
19  Aaro Ruuskanen  2005    128  50.67        1:50.29   
  HTU Stadi  1:58.57                 
                     
20  Mihail Pavljuk  2005    124  51.39        1:51.26   
  Helsingfors Simsällskap  1:47.89                 
                     
21  Totte Teittinen  2005    109  55.38        1:56.23   
  Cetus Espoo  1:53.65                 
                     
22  Riku Forsberg  2005    89  58.29        2:04.33   
  Cetus Espoo  2:03.36                 
                     
Ahti Liimatainen  2005              DNS   
  Helsingin Uimarit  1:35.07                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Davin Lindholm  2004    608  30.08        1:05.61   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.18                 
                     
Veerti Juurakko  2004    439  34.59        1:13.12   
  Cetus Espoo  1:12.20                 
                     
Samuli Masalin  2004    356  36.82        1:18.46   
  Cetus Espoo  1:31.35                 
                     
Juuso Pulkkinen  2004    341  37.75        1:19.53   
  Cetus Espoo  1:19.17                 
                     
Lucas Lönnblad  2004    327  37.75        1:20.66   
  Cetus Espoo  1:28.57                 
                     
Masih Tantula  2004    295  39.55        1:23.50   
  Simmis Grani  1:25.10                 
                     
Justus Holtari  2004    289  38.75        1:24.11   
  Cetus Espoo  1:26.03                 
                     
Joonas Patrik Pylvänäinen  2004              DSQ   
  Cetus Espoo  1:34.67                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Marcus Forsel  2003    629  30.65        1:04.89   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.42                 
                     
Lassi Haimi  2003    560  31.80        1:07.43   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.35                 
                     
Niklas Hatakka  2003    487  33.64        1:10.65   
  Cetus Espoo  1:12.37                 
                     
Alexander Huhtala  2003    459  34.27        1:12.04   
  Cetus Espoo  1:15.99                 
                     
Oskari Repo  2003    436  34.75        1:13.29   
  Cetus Espoo  1:14.06                 
                     
Elis Fokin  2003    358  36.95        1:18.30   
  Helsingfors Simsällskap  1:20.28                 
                     
Lucas Tepponen  2003    346  37.04        1:19.17   
  Helsingin Uimarit  1:21.64                 
                     
Niko Silander  2003    125  51.97        1:51.05   
  Cetus Espoo  2:01.25                 
                     
Aleksi Koprinen  2003              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap  1:07.03                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Luukas Vainio  2003              DSQ   
  Cetus Espoo  1:10.62                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mihail Khanoukaev  2002    632  30.81        1:04.78   
  Cetus Espoo  1:04.96                 
                     
Oskari Aalto  2002    624  30.23        1:05.07   
  Helsingfors Simsällskap  1:05.51                 
                     
Verneri Viisanen  2002    600  31.38        1:05.90   
  Cetus Espoo  1:04.65                 
                     
Daniel Rinne  2002    525  32.27        1:08.90   
  Cetus Espoo  1:10.69                 
                     
Danila Shishinin  2002    472  32.97        1:11.41   
  ORCA Helsinki  1:14.25                 
                     
Onni Järvinen  2002    410  34.44        1:14.84   
  HTU Stadi  1:15.50                 
                     
Heikki Väkeväinen  2002    376  35.76        1:17.00   
  Gladius Kirkkonummi  1:19.39                 
                     
Muhammed Tantula  2002    346  37.35        1:19.20   
  Simmis Grani  1:22.60                 
                     
Kirill Karppi  2002    300  39.53        1:23.00   
  Helsingin Uimarit  1:21.83                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.08  Tulostuspäivämäärä  02 marraskuu 2018 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  18:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner