Tulokset IKM aluekilpailu, Pohjois-Suomi
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantaiaamu
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2018 alkukilpailut PS | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 10:28 | |||
Järjestäjä | HaHe, KemPy, OU ja OuLo | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 02 marraskuu 2018 |
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Tuukka Orre | 2007 | 259 | 31.77 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 34.06 | |||||||||
2 | Nooa Kaunisto | 2007 | 256 | 31.89 | ||||||
Kemin Uimaseura | 31.48 | |||||||||
3 | Leevi Väyrynen | 2007 | 208 | 34.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.04 | |||||||||
4 | Joonas Keränen | 2007 | 191 | 35.16 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.46 | |||||||||
5 | Eduard Chirica | 2007 | 180 | 35.86 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.27 | |||||||||
6 | Rasmus Kinnunen | 2007 | 167 | 36.79 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 36.86 | |||||||||
7 | Oskari Hakkarainen | 2007 | 163 | 37.08 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 36.10 | |||||||||
8 | Lauri Junttari | 2007 | 157 | 37.48 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 36.31 | |||||||||
9 | Eetu Kahelin | 2007 | 154 | 37.76 | ||||||
Oulun Lohet | 38.81 | |||||||||
10 | Aapo Alaniska | 2007 | 148 | 38.30 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 39.31 | |||||||||
11 | Iiro Tapaninen | 2007 | 147 | 38.33 | ||||||
Oulun Lohet | 40.41 | |||||||||
12 | Sandy Yin | 2007 | 136 | 39.31 | ||||||
Oulun Lohet | 39.06 | |||||||||
13 | Alexey Savelyev | 2007 | 130 | 39.91 | ||||||
Oulun Lohet | 40.41 | |||||||||
14 | Julius Katajaharju | 2007 | 129 | 40.06 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 40.48 | |||||||||
15 | Lars Forchini | 2007 | 108 | 42.44 | ||||||
Oulun Lohet | 41.82 | |||||||||
16 | Viljo Soini | 2007 | 85 | 45.95 | ||||||
Oulun Lohet | 45.30 | |||||||||
- | Niko Kumpulainen | 2007 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.08 | |||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Weeti Niemi | 2006 | 267 | 31.44 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 32.72 | |||||||||
2 | Eetu Huuki | 2006 | 219 | 33.57 | ||||||
Oulun Lohet | 34.42 | |||||||||
3 | Arttu Kortetjärvi | 2006 | 217 | 33.71 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.05 | |||||||||
4 | Markus Tervaskanto | 2006 | 216 | 33.74 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 33.53 | |||||||||
5 | Elmeri Kaihua | 2006 | 214 | 33.85 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 34.32 | |||||||||
6 | Jesse Koskinen | 2006 | 214 | 33.87 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 34.80 | |||||||||
7 | Juha-Pekka Heikkinen | 2006 | 202 | 34.52 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 35.62 | |||||||||
8 | Miika Suorsa | 2006 | 192 | 35.07 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.17 | |||||||||
9 | Jean Väisänen | 2006 | 177 | 36.08 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 36.27 | |||||||||
10 | Riku Keskiaho | 2006 | 157 | 37.49 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 37.15 | |||||||||
11 | Julius Jakkula | 2006 | 128 | 40.15 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 38.02 | |||||||||
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | Ilm.aika | Code | ||||||||
1 | Ronny Brännkärr | 2002 | 640 | 23.50 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 23.26 | |||||||||
2 | Matias Rajavaara | 2002 | 499 | 25.53 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 25.71 | |||||||||
3 | Lasse Pulkkinen | 2002 | 487 | 25.75 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 26.05 | |||||||||
3 | Ville Korpilähde | 2002 | 487 | 25.75 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 25.76 | |||||||||
5 | Joakim Harjaks | 2002 | 468 | 26.09 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 26.82 | |||||||||
6 | Juho Keränen | 2002 | 421 | 27.03 | ||||||
Oulun Lohet | 26.78 | |||||||||
7 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 420 | 27.05 | ||||||
Oulun Lohet | 26.14 | |||||||||
8 | Karlo Kilpinen | 2003 | 393 | 27.64 | ||||||
Kemin Uimaseura | 27.72 | |||||||||
9 | Tudor Ratiu | 2003 | 383 | 27.89 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | 27.29 | |||||||||
10 | Arttu Haipus | 2004 | 381 | 27.93 | ||||||
Oulun Lohet | 27.62 | |||||||||
11 | Atte Leinonen | 2004 | 368 | 28.25 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 29.05 | |||||||||
12 | Sihan Yu | 2003 | 365 | 28.33 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 28.75 | |||||||||
13 | Roope Mutanen | 2003 | 351 | 28.70 | ||||||
Haukiputaan Heitto | 28.11 | |||||||||
14 | Roope Hyvärinen | 2003 | 329 | 29.32 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | 28.95 | |||||||||
15 | Roni Heikkinen | 2005 | 315 | 29.75 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 30.13 | |||||||||
16 | Tuomas Orre | 2005 | 271 | 31.29 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 31.64 | |||||||||
17 | Aapo Karjalainen | 2004 | 250 | 32.13 | ||||||
Kajaanin Uimaseura | 32.41 | |||||||||
18 | Artturi Väänänen | 2005 | 241 | 32.54 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 32.54 | |||||||||
19 | Leevi Sipilä | 2003 | 238 | 32.65 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 34.72 | |||||||||
20 | Elmeri Kauppila | 2004 | 237 | 32.71 | ||||||
Oulun Lohet | 33.15 | |||||||||
21 | Niko Savilakso | 2003 | 234 | 32.87 | ||||||
Oulun Lohet | 33.11 | |||||||||
22 | Eemeli Korhonen | 2003 | 218 | 33.66 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | 33.64 | |||||||||
23 | Joel Hassinen | 2005 | 213 | 33.89 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 34.74 | |||||||||
24 | Ilari Raesalmi | 2005 | 196 | 34.84 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | 35.27 | |||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 03 marraskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 10:28 |