Results for Syyskisat 2018
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Syyskisat 2018 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 | |||
Kilpailun paikkakunta | Salo | Tulostusaika | 18:00 | |||
Järjestäjä | Salon Uimarit ry | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Laji 20, 100m SU P13, M, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Eero Mäenpää | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 36.96 | 1:16.44 | |||||
2 | Joonatan Davie | 2006 | Aurajoen Uinti | 37.73 | 1:16.50 | |||||
3 | Felix Kandolin | 2007 | Aurajoen Uinti | 38.59 | 1:19.78 | |||||
4 | Jasper Oikarainen | 2005 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.35 | 1:19.79 | |||||
5 | Aaro Imppola | 2006 | Uinti Hyvinkää | 41.04 | 1:23.42 | |||||
6 | Romeo Manner | 2008 | Aurajoen Uinti | 42.62 | 1:26.56 | |||||
7 | Alex Mukkulainen | 2006 | Aurajoen Uinti | 43.00 | 1:28.88 | |||||
8 | Alex Yli-Salomäki | 2006 | Aurajoen Uinti | 45.56 | 1:33.79 | |||||
9 | Aaron Hannula | 2005 | Uimaseura Kaarina | 48.10 | 1:38.03 | |||||
10 | Finn Taylor | 2006 | Aurajoen Uinti | 48.28 | 1:38.67 | |||||
11 | Nikolas Ruotsalo | 2006 | Octopus Lohja | 48.31 | 1:40.23 | |||||
12 | Samuel Revo | 2006 | Someron Esa | 48.47 | 1:40.39 | |||||
13 | Patric Meriholvi | 2007 | Raision Urheilijat | 51.32 | 1:47.53 | |||||
14 | Eetu Niemi | 2007 | Octopus Lohja | 53.69 | 1:48.75 | |||||
15 | Severi Saario | 2008 | Uinti-Vakka | 54.83 | 1:50.89 | |||||
16 | Eemeli Havia | 2010 | Salon Uimarit | 1:01.21 | 2:03.73 | |||||
- | Max Yli-Salomäki | 2006 | Aurajoen Uinti | DSQ | ||||||
SW 6.4 Ei kosketusta seinään käännöksessä | ||||||||||
- | Veeti Akkanen | 2006 | Salon Uimarit | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 20, 100m SU P13, M, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Jeremia Varonen | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 33.72 | 1:10.05 | |||||
2 | Egor Malyshkov | 2003 | Salon Uimarit | 36.27 | 1:15.11 | |||||
3 | Rasmus Rekola | 2004 | Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | 39.84 | 1:22.70 | |||||
4 | Sharo Mamandi | 2002 | Aurajoen Uinti | 39.79 | 1:22.88 | |||||
Tekijä: WinGrodan 1.26.08 | Tulostuspäivämäärä | 29 syyskuu 2018 |
Lisenssinhaltija: Salon Uimarit | Tulostusaika | 18:00 |