2019-11-18   03:20:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Niumästerskapen 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 20 september 2018 kl. 15:00

Document
Resultat
NIU-mästerskapen 2018
Arrangör:
Plats: Vilundabadet Svensk Simidrott & Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 sep 2018 till den 21 sep 2018
Event 1, 4x100m Medley Mixed - Final
Plac Namn Född Förening FINA Tid Diff
1 Filbornaskolan lag 1 2000 Filbornaskolan 4:05.27
Stefan Varga 2000 AH3500 +0.56 27.67 57.44 57.44
Emil Hassling 2000 AC1900 +0.08 28.83 1:02.77 2:00.21
Julia Stenhård 2000 AN1200 +0.18 29.20 1:04.16 3:04.37
Clara Thomasson 2001 BD6601 +0.35 28.59 1:00.90 4:05.27
2 Polhemskolan 2000 Polhemskolan 4:07.30 +2.03
Isak Larsson 2000 +0.80 27.91 58.32 58.32
Hanna Bergman 2001 AF9601 +0.54 32.16 1:09.59 2:07.91
Jens Christiansen 2001 AJ7901 +0.37 26.51 58.78 3:06.69
Moa Karlsson 2002 AC1202 +0.27 29.26 1:00.61 4:07.30
3 Sundsvalls gymnasium 2000 Sundsvalls gymnasium 4:08.24 +2.97
Elise Öberg 2002 AE8402 +0.68 31.72 1:04.77 1:04.77
Jonathan Hiltonsson 2000 AH1300 +0.41 30.84 1:06.37 2:11.14
Robin Björklund 2002 AA9502 +0.25 27.02 59.28 3:10.42
Gloria Muzito 2002 BO6202 +0.30 27.59 57.82 4:08.24
4 Väsby/Arlanda 2001 Väsby Gymnasium & Arlandagy 4:08.26 +2.99
Tova Andersson 2001 AH8201 +0.72 31.67 1:05.82 1:05.82
Karl Frylmark 1999 AK6599 +0.29 29.06 1:03.05 2:08.87
Christopher Lindholm 2002 AQ1702 +0.24 27.17 59.37 3:08.24
Julia Björkén 2001 AL1601 +0.25 28.38 1:00.02 4:08.26
5 ProCiviats 2000 ProCivitas 4:08.60 +3.33
Christoffer Dellhede 2001 AD0501 +0.75 28.57 58.85 58.85
Carl Gerstenfeld 2002 AI5902 +0.45 31.26 1:07.39 2:06.24
Isabelle Sering 2002 AI2602 +0.17 28.93 1:03.34 3:09.58
Stina Lindberg 2000 AC6200 +0.33 27.53 59.02 4:08.60
6 Malmö Idrottsgymnasium 2000 Malmö Idrottsgymnasium 4:11.30 +6.03
Isabell Revstedt 2001 AN2801 +0.63 31.26 1:05.09 1:05.09
Gustav Englund 2001 AO6701 +0.22 30.50 1:05.91 2:11.00
Joar Modigh 2001 AO1101 +0.46 27.44 58.71 3:09.71
Nicola Lindell 2001 BV2401 +0.24 29.11 1:01.59 4:11.30
7 Filbornaskolan lag 2 1999 Filbornaskolan 4:16.80 +11.53
Elly Palm 2001 BP4401 +0.71 33.75 1:10.23 1:10.23
Nelly Rasmusson 2001 AO7201 +0.22 35.77 1:16.16 2:26.39
William Kerman 2001 AA6501 +0.12 27.06 58.57 3:24.96
Daniel Fischer 2002 AC0302 +0.32 24.41 51.84 4:16.80
8 Solna gymnasium 2000 Solna gymnasium 4:17.23 +11.96
Jenny Virtanen 2002 BS0202 +0.79 33.93 1:09.34 1:09.34
Johan Hennert 2001 AL6901 +0.29 30.75 1:07.69 2:17.03
Jonas Malmring 2001 AO1701 +0.24 25.51 58.04 3:15.07
Therese Baltzarsson 2001 AE5201 +0.21 30.29 1:02.16 4:17.23
9 Stockholms Idrottsgymnasium 2000 Stockholms Idrottsgymnasium 4:22.46 +17.19
Tuva Glimmerud-Gullbjörk 2000 BP6600 +0.79 31.95 1:06.82 1:06.82
Caroline Wallenborg 2000 AL3800 +0.54 34.36 1:13.82 2:20.64
Linus Thörn 2002 AN6102 +0.09 30.06 1:06.28 3:26.92
Gabriel Henkel 2001 AS3301 +0.32 26.66 55.54 4:22.46
10 Uddevalla gymnasieskola 2000 Uddevalla gymnasieskola 4:27.33 +22.06
Edwin Larsson 2001 AB3501 +0.64 30.54 1:04.01 1:04.01
Fanny Aronsson 2000 BE5400 +0.33 35.30 1:16.49 2:20.50
Alexander Assor 2000 AE2900 +0.15 27.89 1:02.16 3:22.66
Linnea Persson 2002 AL1802 +0.12 30.12 1:04.67 4:27.33
- Sandagymnasiet 2000 Sandagymnasiet DSQ
Mariam Istiphan 2001 BG4201 +0.62 34.30 1:11.31 1:11.31
Anton Steindl 2000 AB2900 +0.27 30.58 1:06.52 2:17.83
Peter Jivanov 2002 AV8902 -0.04
Victoria Danielsson 2002 BP6802 +0.35
- Ehrensvärdska gymnasiet 2002 Ehrensvärdska gymnasiet DSQ
Linn Rosenius 2002 AA4602 +0.66 31.92 1:06.54 1:06.54
Disa Gladher 2002 AA2202 +0.46 36.32 1:21.12 2:27.66
Dennis Micin 2002 AX3902 +0.24 29.37 1:06.16 3:33.82
Marcus Barkrot 2002 AD7502 -0.08
2018-09-20 15:19:58 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner