2019-11-21   05:16:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Niumästerskapen 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 20 september 2018 kl. 15:00

Document
Resultat
NIU-mästerskapen 2018
Arrangör:
Plats: Vilundabadet Svensk Simidrott & Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 sep 2018 till den 21 sep 2018
Event 12, 4x50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening FINA Tid Diff
1 Polhemskolan 2000 Polhemskolan 660 1:34.86
Isak Larsson 2000 +0.70 23.44 23.44
Jens Christiansen 2001 AJ7901 +0.41 23.58 47.02
Victor Bergstrand 2000 AI8100 +0.22 47.84 1:34.86
Gustav Östlund 2000 AH1100 -.-- 1:34.86
2 Filbornaskolan 1999 Filbornaskolan 648 1:35.45 +0.59
Stefan Varga 2000 AH3500 +0.67 24.35 24.35
Isak Vikström 1999 AJ3199 +0.20 24.25 48.60
Daniel Fischer 2002 AC0302 +0.38 23.76 1:12.36
Emil Hassling 2000 AC1900 +0.15 23.09 1:35.45
3 Sandagymnasiet 2001 Sandagymnasiet 591 1:38.40 +3.54
Anton Steindl 2000 AB2900 +0.70 24.55 24.55
Tim Lärkfeldt 2000 AC9900 +0.15 24.18 48.73
Peter Jivanov 2002 AV8902 +0.01 24.15 1:12.88
Oscar Hegmegi 2001 AB9301 +0.14 25.52 1:38.40
4 ProCiviats 2000 ProCivitas 560 1:40.20 +5.34
Primus Olsson 2000 AV7100 +0.69 25.71 25.71
Christoffer Dellhede 2001 AD0501 +0.22 24.33 50.04
Nicolas Nolén 2000 AG4500 +0.27 25.60 1:15.64
Robin Falk 2001 AJ9101 +0.38 24.56 1:40.20
5 Väsby/Arlanda 1999 Väsby Gymnasium & Arlandagy 544 1:41.17 +6.31
Simon Brandt 2000 AJ4700 +0.70 24.79 24.79
Karl Frylmark 1999 AK6599 +0.28 24.71 49.50
Martin Melinder 2001 AG1301 +0.36 51.67 1:41.17
Christopher Lindholm 2002 AQ1702 -.-- 1:41.17
6 Sundsvalls gymnasium 2000 Sundsvalls gymnasium 543 1:41.19 +6.33
Christopher Andrén 2000 AK0100 +0.71 24.84 24.84
Johan Ekengren 2001 AA6901 +0.22 25.16 50.00
Robin Björklund 2002 AA9502 +0.43 25.82 1:15.82
Jonathan Hiltonsson 2000 AH1300 +0.47 25.37 1:41.19
7 Fredrika Bremergymnasiet 2000 Fredrika Bremergymnasiet 540 1:41.40 +6.54
Anton Mylläri 2001 AB9501 +0.71 25.21 25.21
Theodor Fridh 2002 AT3302 +0.43 26.43 51.64
Klaudius  Schreck 2001 AN2701 +0.37 49.76 1:41.40
Anton Marijanovic 2000 AG0100 +1.79 1:41.40
8 Malmö Idrottsgymnasium 2000 Malmö Idrottsgymnasium 536 1:41.68 +6.82
Anders Ludvigsson 2000 AV8500 +0.69 24.95 24.95
Vilhelm Andersson 2002 AE1502 +0.53 26.11 51.06
Filip Hinderup 2001 AH5101 +0.43 50.62 1:41.68
Gustaf Palmqvist 2001 AC5101 -.-- 1:41.68
9 Sven Eriksonsgymnasiet 2000 Sven Eriksonsgymnasiet 521 1:42.59 +7.73
Elliot Olsson 1999 AD2799 +0.75 24.87 24.87
David Reinholdsson 2002 AI3502 +0.34 24.92 49.79
Linus Holmdahl 2001 AE4101 +0.39 26.33 1:16.12
David Engström 2001 AM1701 +0.24 26.47 1:42.59
10 Solna gymnasium 2000 Solna gymnasium 520 1:42.70 +7.84
Johan Hennert 2001 AL6901 +0.74 25.00 25.00
Daniel Karlsson 2001 AL0901 +0.33 27.21 52.21
Andreas Wallén 2002 AP9302 +0.19 25.36 1:17.57
Jonas Malmring 2001 AO1701 +0.29 25.13 1:42.70
11 Uddevalla gymnasieskola 2000 Uddevalla gymnasieskola 479 1:45.54 +10.68
Oskar Gustafson 2002 AE1302 +0.79 25.38 25.38
Alexander Assor 2000 AE2900 +0.30 25.95 51.33
Oskar Robertsson 2000 AE6100 +0.27 27.22 1:18.55
Edwin Larsson 2001 AB3501 +0.26 26.99 1:45.54
2018-09-20 17:40:50 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner