2019-11-21   05:18:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Niumästerskapen 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 20 september 2018 kl. 15:00

Document
Resultat
NIU-mästerskapen 2018
Arrangör:
Plats: Vilundabadet Svensk Simidrott & Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 sep 2018 till den 21 sep 2018
Event 3, 800m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Hallbäck 2000 Filbornaskolan +0.84 711 8:56.87
50m: 30.67
100m: 1:03.58
(32.91)
150m: 1:37.09
(33.51)
200m: 2:10.99
(33.90)
250m: 2:44.97
(33.98)
300m: 3:18.57
(33.60)
350m: 3:52.39
(33.82)
400m: 4:26.37
(33.98)
450m: 5:00.20
(33.83)
500m: 5:34.32
(34.12)
550m: 6:08.60
(34.28)
600m: 6:42.82
(34.22)
650m: 7:16.81
(33.99)
700m: 7:50.78
(33.97)
750m: 8:24.64
(33.86)
800m: 8:56.87
(32.23)
2 Esther Rydbeck Nordén 2001 Tibble Gymnasium +0.79 711 8:57.00 +0.13
50m: 30.02
100m: 1:02.91
(32.89)
150m: 1:36.70
(33.79)
200m: 2:10.53
(33.83)
250m: 2:44.58
(34.05)
300m: 3:18.47
(33.89)
350m: 3:52.33
(33.86)
400m: 4:26.27
(33.94)
450m: 5:00.18
(33.91)
500m: 5:34.32
(34.14)
550m: 6:08.65
(34.33)
600m: 6:42.98
(34.33)
650m: 7:16.93
(33.95)
700m: 7:50.96
(34.03)
750m: 8:24.81
(33.85)
800m: 8:57.00
(32.19)
3 Ebba  Andersson 2001 Väsby Gymnasium & Arlandagy +0.77 642 9:15.46 +18.59
50m: 31.45
100m: 1:05.62
(34.17)
150m: 1:40.47
(34.85)
200m: 2:15.48
(35.01)
250m: 2:50.87
(35.39)
300m: 3:26.37
(35.50)
350m: 4:01.79
(35.42)
400m: 4:37.06
(35.27)
450m: 5:12.53
(35.47)
500m: 5:48.01
(35.48)
550m: 6:23.49
(35.48)
600m: 6:58.69
(35.20)
650m: 7:33.74
(35.05)
700m: 8:08.71
(34.97)
750m: 8:43.63
(34.92)
800m: 9:15.46
(31.83)
4 Moa Karlsson 2002 Polhemskolan +0.85 641 9:15.67 +18.80
50m: 31.42
100m: 1:05.29
(33.87)
150m: 1:39.96
(34.67)
200m: 2:14.84
(34.88)
250m: 2:50.10
(35.26)
300m: 3:25.35
(35.25)
350m: 4:00.67
(35.32)
400m: 4:36.06
(35.39)
450m: 5:11.73
(35.67)
500m: 5:47.12
(35.39)
550m: 6:22.13
(35.01)
600m: 6:57.22
(35.09)
650m: 7:32.36
(35.14)
700m: 8:07.46
(35.10)
750m: 8:42.30
(34.84)
800m: 9:15.67
(33.37)
5 Mary Lagoguez 2001 Polhemskolan +0.78 638 9:16.66 +19.79
50m: 32.60
100m: 1:07.56
(34.96)
150m: 1:42.11
(34.55)
200m: 2:17.23
(35.12)
250m: 2:51.77
(34.54)
300m: 3:26.89
(35.12)
350m: 4:02.06
(35.17)
400m: 4:37.41
(35.35)
450m: 5:12.49
(35.08)
500m: 5:47.54
(35.05)
550m: 6:22.72
(35.18)
600m: 6:57.99
(35.27)
650m: 7:33.28
(35.29)
700m: 8:08.77
(35.49)
750m: 8:43.94
(35.17)
800m: 9:16.66
(32.72)
6 Josephine Mikkelsen 2002 ProCivitas +0.86 626 9:20.34 +23.47
50m: 31.76
100m: 1:05.55
(33.79)
150m: 1:40.07
(34.52)
200m: 2:14.96
(34.89)
250m: 2:50.00
(35.04)
300m: 3:24.99
(34.99)
350m: 4:00.40
(35.41)
400m: 4:35.90
(35.50)
450m: 5:11.62
(35.72)
500m: 5:47.33
(35.71)
550m: 6:22.87
(35.54)
600m: 6:58.45
(35.58)
650m: 7:33.70
(35.25)
700m: 8:09.32
(35.62)
750m: 8:44.94
(35.62)
800m: 9:20.34
(35.40)
7 Emma Roloff 2002 Fredrika Bremergymnasiet +0.91 605 9:26.71 +29.84
50m: 32.21
100m: 1:06.55
(34.34)
150m: 1:41.52
(34.97)
200m: 2:17.24
(35.72)
250m: 2:53.30
(36.06)
300m: 3:29.24
(35.94)
350m: 4:04.83
(35.59)
400m: 4:41.00
(36.17)
450m: 5:16.90
(35.90)
500m: 5:52.88
(35.98)
550m: 6:28.88
(36.00)
600m: 7:04.75
(35.87)
650m: 7:40.64
(35.89)
700m: 8:16.45
(35.81)
750m: 8:51.85
(35.40)
800m: 9:26.71
(34.86)
8 Cornelia Eklund 2000 Väsby Gymnasium & Arlandagy +0.76 599 9:28.51 +31.64
50m: 32.10
100m: 1:06.90
(34.80)
150m: 1:42.31
(35.41)
200m: 2:17.63
(35.32)
250m: 2:53.45
(35.82)
300m: 3:29.26
(35.81)
350m: 4:04.84
(35.58)
400m: 4:40.82
(35.98)
450m: 5:16.96
(36.14)
500m: 5:53.12
(36.16)
550m: 6:29.18
(36.06)
600m: 7:05.47
(36.29)
650m: 7:41.53
(36.06)
700m: 8:17.53
(36.00)
750m: 8:53.28
(35.75)
800m: 9:28.51
(35.23)
9 Elise Öberg 2002 Sundsvalls gymnasium +0.72 577 9:35.71 +38.84
50m: 32.13
100m: 1:07.32
(35.19)
150m: 1:43.42
(36.10)
200m: 2:19.78
(36.36)
250m: 2:56.21
(36.43)
300m: 3:32.88
(36.67)
350m: 4:08.84
(35.96)
400m: 4:45.77
(36.93)
450m: 5:22.30
(36.53)
500m: 5:59.01
(36.71)
550m: 6:35.24
(36.23)
600m: 7:12.07
(36.83)
650m: 7:48.99
(36.92)
700m: 8:25.44
(36.45)
750m: 9:01.61
(36.17)
800m: 9:35.71
(34.10)
10 Felicia Östlund 2002 Stockholms Idrottsgymnasium +0.81 566 9:39.18 +42.31
50m: 32.74
100m: 1:07.76
(35.02)
150m: 1:43.43
(35.67)
200m: 2:19.54
(36.11)
250m: 2:55.64
(36.10)
300m: 3:32.27
(36.63)
350m: 4:08.87
(36.60)
400m: 4:45.30
(36.43)
450m: 5:21.63
(36.33)
500m: 5:58.32
(36.69)
550m: 6:35.33
(37.01)
600m: 7:12.16
(36.83)
650m: 7:48.85
(36.69)
700m: 8:26.10
(37.25)
750m: 9:03.10
(37.00)
800m: 9:39.18
(36.08)
11 Isabel Nordström 2001 Solna gymnasium +0.83 564 9:39.90 +43.03
50m: 33.00
100m: 1:09.48
(36.48)
150m: 1:47.06
(37.58)
200m: 2:24.25
(37.19)
250m: 3:01.41
(37.16)
300m: 3:38.35
(36.94)
350m: 4:14.82
(36.47)
400m: 4:51.26
(36.44)
450m: 5:27.84
(36.58)
500m: 6:04.09
(36.25)
550m: 6:40.62
(36.53)
600m: 7:17.00
(36.38)
650m: 7:53.13
(36.13)
700m: 8:29.58
(36.45)
750m: 9:06.06
(36.48)
800m: 9:39.90
(33.84)
12 Linnea Lindgren 2001 Väsby Gymnasium & Arlandagy +0.79 561 9:40.92 +44.05
50m: 32.92
100m: 1:08.27
(35.35)
150m: 1:44.65
(36.38)
200m: 2:20.72
(36.07)
250m: 2:56.86
(36.14)
300m: 3:33.41
(36.55)
350m: 4:10.18
(36.77)
400m: 4:47.11
(36.93)
450m: 5:23.78
(36.67)
500m: 6:00.82
(37.04)
550m: 6:37.72
(36.90)
600m: 7:14.53
(36.81)
650m: 7:51.44
(36.91)
700m: 8:28.02
(36.58)
750m: 9:04.70
(36.68)
800m: 9:40.92
(36.22)
13 Klara Eriksson 2000 Fria Läroverken +0.83 542 9:47.87 +51.00
50m: 31.65
100m: 1:06.82
(35.17)
150m: 1:42.38
(35.56)
200m: 2:18.75
(36.37)
250m: 2:55.41
(36.66)
300m: 3:32.57
(37.16)
350m: 4:09.63
(37.06)
400m: 4:46.82
(37.19)
450m: 5:24.14
(37.32)
500m: 6:01.99
(37.85)
550m: 6:39.96
(37.97)
600m: 7:17.84
(37.88)
650m: 7:55.84
(38.00)
700m: 8:33.81
(37.97)
750m: 9:11.13
(37.32)
800m: 9:47.87
(36.74)
14 Johanna Ingner 2002 Malmö Idrottsgymnasium +0.85 518 9:56.81 +59.94
50m: 33.15
100m: 1:10.12
(36.97)
150m: 1:48.11
(37.99)
200m: 2:26.15
(38.04)
250m: 3:04.33
(38.18)
300m: 3:42.42
(38.09)
350m: 4:20.51
(38.09)
400m: 4:59.19
(38.68)
450m: 5:36.97
(37.78)
500m: 6:14.67
(37.70)
550m: 6:52.93
(38.26)
600m: 7:31.20
(38.27)
650m: 8:08.63
(37.43)
700m: 8:46.23
(37.60)
750m: 9:22.86
(36.63)
800m: 9:56.81
(33.95)
15 Emilia Ström 2002 Uddevalla gymnasieskola +0.86 513 9:58.67 +1:01.80
50m: 33.53
100m: 1:10.18
(36.65)
150m: 1:47.58
(37.40)
200m: 2:25.28
(37.70)
250m: 3:02.71
(37.43)
300m: 3:40.34
(37.63)
350m: 4:18.33
(37.99)
400m: 4:56.40
(38.07)
450m: 5:34.61
(38.21)
500m: 6:12.85
(38.24)
550m: 6:51.17
(38.32)
600m: 7:29.19
(38.02)
650m: 8:07.12
(37.93)
700m: 8:45.61
(38.49)
750m: 9:22.93
(37.32)
800m: 9:58.67
(35.74)
16 Nelly Antlöv 2002 Sannarpsgymnasiet +0.79 496 10:05.44 +1:08.57
50m: 33.38
100m: 1:09.88
(36.50)
150m: 1:47.03
(37.15)
200m: 2:24.43
(37.40)
250m: 3:01.76
(37.33)
300m: 3:39.71
(37.95)
350m: 4:18.07
(38.36)
400m: 4:56.63
(38.56)
450m: 5:35.15
(38.52)
500m: 6:13.84
(38.69)
550m: 6:52.73
(38.89)
600m: 7:31.39
(38.66)
650m: 8:10.12
(38.73)
700m: 8:49.08
(38.96)
750m: 9:27.62
(38.54)
800m: 10:05.44
(37.82)
17 Emily Lamb 2000 Fredrika Bremergymnasiet +0.85 473 10:14.98 +1:18.11
50m: 33.45
100m: 1:10.50
(37.05)
150m: 1:49.24
(38.74)
200m: 2:28.27
(39.03)
250m: 3:06.60
(38.33)
300m: 3:45.54
(38.94)
350m: 4:24.65
(39.11)
400m: 5:03.46
(38.81)
450m: 5:42.37
(38.91)
500m: 6:21.06
(38.69)
550m: 6:59.74
(38.68)
600m: 7:38.28
(38.54)
650m: 8:17.49
(39.21)
700m: 8:56.83
(39.34)
750m: 9:35.86
(39.03)
800m: 10:14.98
(39.12)
18 Disa Gladher 2002 Ehrensvärdska gymnasiet +0.78 415 10:42.44 +1:45.57
50m: 34.68
100m: 1:12.54
(37.86)
150m: 1:52.58
(40.04)
200m: 2:33.03
(40.45)
250m: 3:13.54
(40.51)
300m: 3:54.43
(40.89)
350m: 4:35.55
(41.12)
400m: 5:16.68
(41.13)
450m: 5:57.90
(41.22)
500m: 6:39.09
(41.19)
550m: 7:20.10
(41.01)
600m: 8:01.28
(41.18)
650m: 8:42.32
(41.04)
700m: 9:23.08
(40.76)
750m: 10:03.46
(40.38)
800m: 10:42.44
(38.98)
2018-09-20 16:31:57 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner