2019-11-14   18:36:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Niumästerskapen 2018

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Torsdag 20 september 2018 kl. 15:00

Document
Resultat
NIU-mästerskapen 2018
Arrangör:
Plats: Vilundabadet Svensk Simidrott & Väsby SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 sep 2018 till den 21 sep 2018
Event 7, 200m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Stenhård 2000 Filbornaskolan +0.69 615 2:20.19
50m: 33.65
100m: 1:09.18
(35.53)
150m: 1:44.69
(35.51)
200m: 2:20.19
(35.50)
2 Tova Andersson 2001 Väsby Gymnasium & Arlandagy +0.65 604 2:21.01 +0.82
50m: 33.47
100m: 1:09.70
(36.23)
150m: 1:45.77
(36.07)
200m: 2:21.01
(35.24)
3 Elise Öberg 2002 Sundsvalls gymnasium +0.66 593 2:21.89 +1.70
50m: 33.30
100m: 1:09.17
(35.87)
150m: 1:45.89
(36.72)
200m: 2:21.89
(36.00)
4 Davilda Lareva 2000 Malmö Idrottsgymnasium +0.57 568 2:23.89 +3.70
50m: 32.86
100m: 1:08.69
(35.83)
150m: 1:45.87
(37.18)
200m: 2:23.89
(38.02)
5 Emma Vileus 2001 ProCivitas +0.71 543 2:26.12 +5.93
50m: 34.26
100m: 1:10.67
(36.41)
150m: 1:48.28
(37.61)
200m: 2:26.12
(37.84)
6 Jenny Virtanen 2002 Solna gymnasium +0.74 538 2:26.53 +6.34
50m: 34.47
100m: 1:10.69
(36.22)
150m: 1:48.41
(37.72)
200m: 2:26.53
(38.12)
7 Emilia Forsberg 2003 Tibble Gymnasium -.-- 524 2:27.84 +7.65
50m: 34.94
100m: 1:11.90
(36.96)
150m: 1:49.66
(37.76)
200m: 2:27.84
(38.18)
8 Elina Sjöholm 2000 Polhemskolan +0.81 523 2:27.90 +7.71
50m: 35.13
100m: 1:12.59
(37.46)
150m: 1:49.77
(37.18)
200m: 2:27.90
(38.13)
9 Elin Ristl 1999 Väsby Gymnasium & Arlandagy +0.77 520 2:28.26 +8.07
50m: 34.29
100m: 1:11.25
(36.96)
150m: 1:49.88
(38.63)
200m: 2:28.26
(38.38)
10 Wilma Svensson 2002 Sannarpsgymnasiet +0.75 508 2:29.34 +9.15
50m: 34.61
100m: 1:12.08
(37.47)
150m: 1:50.72
(38.64)
200m: 2:29.34
(38.62)
11 Marie-Chantal Ballnus 2002 Dragonskolan -.-- 483 2:31.90 +11.71
50m: 34.76
100m: 1:13.40
(38.64)
150m: 1:52.97
(39.57)
200m: 2:31.90
(38.93)
12 Frida Rödin 2000 ProCivitas -.-- 472 2:33.04 +12.85
50m: 34.50
100m: 1:12.96
(38.46)
150m: 1:52.70
(39.74)
200m: 2:33.04
(40.34)
13 Alexandra Vartiainen 2001 Stockholms Idrottsgymnasium +0.77 464 2:33.96 +13.77
50m: 36.24
100m: 1:15.23
(38.99)
150m: 1:55.10
(39.87)
200m: 2:33.96
(38.86)
14 Moa Karlsson 2002 Polhemskolan -.-- 452 2:35.36 +15.17
50m: 36.55
100m: 1:15.50
(38.95)
150m: 1:55.87
(40.37)
200m: 2:35.36
(39.49)
15 Mariam Istiphan 2001 Sandagymnasiet -.-- 447 2:35.86 +15.67
50m: 35.48
100m: 1:13.72
(38.24)
150m: 1:54.92
(41.20)
200m: 2:35.86
(40.94)
16 Klara Stigsson 2001 Sannarpsgymnasiet -.-- 437 2:37.07 +16.88
50m: 36.64
100m: 1:15.47
(38.83)
150m: 1:56.33
(40.86)
200m: 2:37.07
(40.74)
17 Emmie Davis 2002 Sandagymnasiet -.-- 433 2:37.49 +17.30
50m: 37.57
100m: 1:16.70
(39.13)
150m: 1:57.10
(40.40)
200m: 2:37.49
(40.39)
18 Lovisa Alsop 2001 Uddevalla gymnasieskola +0.73 372 2:45.68 +25.49
50m: 37.95
100m: 1:19.82
(41.87)
150m: 2:03.04
(43.22)
200m: 2:45.68
(42.64)
2018-09-20 16:58:43 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Väsby Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner