2020-04-08   04:46:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim Regionfinal Östsvenska

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 Söndagen 11 november 2018 kl. 09.00

Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Sum-Sim region 4    Utskriftsdatum  11 november 2018   
  Tävlingsort  Jönköping    Utskriftstid  15:52   
  Arrangör  Jönköpings Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 november 2018         
 
 
Gren 41, 4X100m Frisim P 16 o y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Jönköpings Simsällskap  2002  Jönköpings Simsällskap            3:39.00   
  Peter Jivanov  2002      25.57  53.71      53.71   
  Job Sanders  2003      25.06  52.88      1:46.59   
  Eldin Nukovic  2002      26.00  55.78      2:42.37   
  Patrik Petkoczi  2002      26.84  56.63      3:39.00   
                     
Växjö Simsällskap  2002  Växjö Simsällskap            3:45.75   
  Alvin Eriksson  2003      26.62  56.70      56.70   
  Anton Strand  2003      26.90  57.59      1:54.29   
  Oskar Axandersson  2002      25.39  53.45      2:47.74   
  Emanuel Tidåsen  2002      27.73  58.01      3:45.75   
                     
Linköpings Allmänna SS  2002  Linköpings Allmänna SS            3:46.84   
  Nicola Lundqvist  2002      26.61  55.64      55.64   
  Sebastian Nilsson  2002      27.28  57.80      1:53.44   
  Ruben Staaf  2002      27.24  56.65      2:50.09   
  Elias Axelsson  2002      27.19  56.75      3:46.84   
                     
Norrköpings Kappsimningsklubb  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:47.75   
  Emil Kernen  2002      26.09  53.67      53.67   
  Eric Lundström Silke  2003      27.49  57.14      1:50.81   
  Nikola Petrovic  2004      28.21  1:00.08      2:50.89   
  Sergej Basov  2003      26.68  56.86      3:47.75   
                     
Kalmar Simsällskap  2002  Kalmar Simsällskap            3:48.97   
  Philip Turkowitch  2003      26.89  56.15      56.15   
  Carl Lingström  2002      26.26  55.34      1:51.49   
  Gusten Helgesson  2002      26.84  56.16      2:47.65   
  Tim Ericksson  2002      28.68  1:01.32      3:48.97   
                     
Oskarshamns Simsällskap  2003  Oskarshamns Simsällskap            4:01.63   
  Edvin Karlsson  2004      28.64  1:00.46      1:00.46   
  Fabian Lagström  2004      27.89  58.97      1:59.43   
  Viktor Henrysson  2003      26.27  56.52      2:55.95   
  Jakob Nyström  2003      31.20  1:05.68      4:01.63   
                     
Linköpings Allmänna SS Lag 2  2002  Linköpings Allmänna SS            4:03.68   
  Erik Wallin  2003      28.24  1:00.15      1:00.15   
  William Barkehed  2003      28.14  59.59      1:59.74   
  Isak Lust  2002      28.51  1:00.47      3:00.21   
  Olle Almén  2003      30.27  1:03.47      4:03.68   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 november 2018 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  15:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner