2020-01-21   10:47:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2019    Udskriftsdato  05 maj 2019   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 maj 2019         
 
 
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2001-2003 
Sponsor: Osteboden, Farum 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 56.80 2018-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Eg Ibsen  2002    562  30.43        1:02.82   
  Sigma Swim Birkerød  1:02.22                 
                     
Filip Hinderup  2001    538  31.26        1:03.74   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:03.57                 
                     
Christian Crone  2001    520  31.13        1:04.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:01.70                 
                     
Bo Beckman  2002    514  31.08        1:04.71   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:07.29                 
                     
Alfred Højberg  2002    500  31.59        1:05.31   
  Sigma Swim Birkerød  1:04.51                 
                     
Nicklas Andersen  2001    455  32.27        1:07.41   
  Helsinge Svømmeklub  1:02.74                 
                     
Oscar Cleemann  2003    444  33.01        1:07.96  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømmeklub  1:03.97                 
                     
Leonard Steen Jensen  2003    435  32.76        1:08.40   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.47                 
                     
Daniel Didriksen  2002    434  33.00        1:08.48   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:08.54                 
                     
10  Andreas Hoffmann  2003    427  33.33        1:08.82   
  Sigma Swim Birkerød  1:06.12                 
                     
11  Zilas Aarestrup  2003    426  33.31        1:08.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:06.14                 
                     
12  Christian Ong Hansen  2001    405  33.47        1:10.05   
  Farum Svømmeklub  1:09.75                 
                     
13  Liam Bech  2003    393  34.34        1:10.77   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:06.54                 
                     
14  Christoffer Skinhøj  2003    376  34.21        1:11.80   
  Gentofte Svømme Klub  1:09.72                 
                     
15  Christoffer W Frederiksen  2003    342  36.09        1:14.13   
  Lyngby Svømmeklub  1:12.79                 
                     
16  Bror Textor-Broch  2003    334  36.36        1:14.67  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  1:13.53                 
                     
Rasmus Thode Møller  2002              DSQ  ove15m neddyk start 
  Farum Svømmeklub  1:14.55                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark