2020-05-31   19:49:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 113 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2019    Udskriftsdato  05 maj 2019   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  12:50   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 maj 2019         
 
 
Løb 113, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Cecilie Wiuff (2000) 28.18 2018-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Agnete Boelt  2006    485          31.09   
  Sigma Swim Allerød  31.21                 
Astrid Mulipola  2006    480          31.19   
  Sigma Swim Allerød  30.62                 
Rebecca Petersen  2005    466          31.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.92                 
Mathilde Severs  2006    439          32.12   
  Lyngby Svømmeklub  32.43                 
Caroline Sofie Aagaard  2005    427          32.44   
  Sigma Swim Birkerød  32.39                 
Alma Olivarius  2005    416          32.71   
  Lyngby Svømmeklub  33.27                 
Asta Højberg  2005    404          33.02   
  Sigma Swim Birkerød  36.61                 
Mikkeline Timmerman  2005    397          33.23   
  Hvidovre Svømmeklub  35.53                 
Julie Heurlin Lunding  2006    391          33.39   
  Gentofte Svømme Klub  34.45                 
10  Sara Kaarup Andersen  2006    390          33.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  34.33                 
11  Christine Stubbe Lundsby  2006    379          33.75   
  Gentofte Svømme Klub  35.26                 
12  Marie Elster  2006    378          33.76   
  Lyngby Svømmeklub  34.32                 
13  Beatrice Ask  2005    374          33.90   
  Malmö Kappsimningsklubb  36.98                 
14  Lærke Dann-Nielsen  2005    369          34.06   
  Hvidovre Svømmeklub  41.04                 
15  Anna E.e. Balle  2006    366          34.15   
  Gentofte Svømme Klub  34.51                 
16  Rikke Parkhøi  2006    365          34.18   
  Hvidovre Svømmeklub  34.47                 
17  Nanja Frahm-Falkenberg  2006    350          34.64   
  Gentofte Svømme Klub  34.31                 
18  Mathilde Thor Møller  2005    332          35.25   
  Farum Svømmeklub  35.82                 
19  Sofia Yuwei Zhang  2006    323          35.59   
  Lyngby Svømmeklub  36.63                 
20  Laura Cecilie Salling  2006    319          35.73   
  Lyngby Svømmeklub  33.82                 
21  Ada Hasløv Brunsgaard  2006    292          36.79   
  Gentofte Svømme Klub  37.20                 
22  Emma Ingner  2005    277          37.44   
  Malmö Kappsimningsklubb  39.53                 
23  Nikoline R. Amstrup  2005    261          38.21   
  Sigma Swim Birkerød  36.78                 
24  Alma Lind Babin  2006    249          38.82   
  Lyngby Svømmeklub  38.73                 
Nicoline Mørch Andersen  2005              DNS   
  Hvidovre Svømmeklub  39.25                 
Aurora Troldahl Jakobsen  2005              DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
  Helsinge Svømmeklub  36.87                 
 
Løb 113, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2007-2019 
Sponsor: CMP CapitalMarketPartners 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 26.92 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Cecilie Wiuff (2000) 28.18 2018-05-05 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Gram Peters  2007    388          33.48   
  Helsinge Svømmeklub  35.07                 
Rebecca Bell  2007    322          35.63   
  Lyngby Svømmeklub  36.00                 
Maria Kjer Rasmussen  2007    313          35.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.00                 
Ella Stensgaard  2008    309          36.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.12                 
Natasja Boesgaard  2007    250          38.75   
  Frederiksværk Svømmeklub  39.05                 
Maja Vejborg  2007    244          39.06   
  Gentofte Svømme Klub  40.30                 
Nikoline E. Larsen  2007    240          39.26   
  Lyngby Svømmeklub  40.79                 
Ingrid Due Nygaard  2007    227          39.99   
  Lyngby Svømmeklub  42.12                 
Caroline Victoria Reedtz  2007    223          40.24   
  Gentofte Svømme Klub  44.63                 
10  Liya Arnholtz  2007    207          41.25   
  Helsinge Svømmeklub  45.28                 
11  Anna Sofie Skov  2008    203          41.52   
  Hvidovre Svømmeklub  40.90                 
12  Wilma E L Raagefelt  2008    171          43.94   
  Hvidovre Svømmeklub  42.34                 
13  Clara Vestergaard  2008    130          48.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.39                 
14  Zeline Helsen Lintrup  2007    104          51.82   
  Hvidovre Svømmeklub  58.61                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark