2020-06-01   08:29:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2019    Udskriftsdato  04 maj 2019   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  11:13   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 maj 2019         
 
 
Løb 13, 200m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2004 
Sponsor: FC Nordsjælland 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.00 2017-05-28 
Farum Cup Senior: Jaqueline Hippi (1996) 2:18.93 2015-05-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tea Winblad  2004    628  30.85  1:10.62  1:52.74    2:27.24   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:26.81                 
                     
Kristina Orban  2004    598  31.68  1:11.55  1:54.52    2:29.62   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:28.86                 
                     
Maria Lund  2003    579  32.09  1:09.89  1:56.63    2:31.28   
  Sigma Swim Birkerød  2:29.07                 
                     
Cecilie Wiuff  2000    578  29.78  1:09.23  1:55.83    2:31.34   
  JGI Svømning  2:27.51                 
                     
Johanna Andersson  2002    560  32.76  1:14.13  1:55.67    2:32.97   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:25.84                 
                     
Anna Myhre Rottensten  2003    553  34.30  1:16.24  1:59.07    2:33.57   
  Lyngby Svømmeklub  2:30.31                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    536  33.07  1:15.52  1:57.74    2:35.20  Deltager ikke i finalen 
  Slangerup Svømmeklub  2:30.87                 
                     
Klara Reeh  1999    530  32.10  1:11.92  2:00.40    2:35.80  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  2:28.99                 
                     
Mollie Morfelt  2003    525  34.95  1:14.79  2:01.58    2:36.28   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:36.48                 
                     
10  Pernille Elm Jensen  2003    524  32.92  1:17.83  1:59.31    2:36.40  Deltager ikke i finalen 
  JGI Svømning  2:35.62                 
                     
11  Silja Nielsdóttir Hansen  2001    520  33.76  1:16.88  2:01.63    2:36.79  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømmeklub  2:25.85                 
                     
12  Cathrine Toftelund Larsen  2003    504  32.89  1:13.97  2:02.64    2:38.40   
  Lyngby Svømmeklub  2:37.57                 
                     
13  Fiona Andrea Have  2004    497  33.74  1:17.11  2:03.80    2:39.16   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.31                 
                     
14  Michelle Mortensen  2002    495  32.83  1:14.92  2:05.34    2:39.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:34.77                 
                     
15  Freja Møller  2004    494  35.08  1:18.99  2:02.77    2:39.51   
  Slangerup Svømmeklub  2:42.73                 
                     
16  Therese Sand Frederiksen  2003    487  33.23  1:15.84  2:03.60    2:40.25   
  Sigma Swim Allerød  2:36.45                 
                     
17  Luna Emilie Olsen  2003    482  31.84  1:12.12  2:02.18    2:40.77   
  Slangerup Svømmeklub  2:38.90                 
                     
18  Malou Soelberg  2004    480  33.72  1:15.52  2:03.61    2:41.05   
  Gentofte Svømme Klub  2:39.43                 
                     
19  Cecilie Elkjær  2001    477  31.99  1:11.23  2:02.14    2:41.38  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svømmeklub  2:34.54                 
                     
20  Amalie Brammer Kærgaard  2004    447  34.40  1:20.41  2:07.93    2:44.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:47.51                 
                     
21  Sarah Sejr Aagaard  2000    445  33.00  1:15.00  2:04.48    2:45.12   
  Farum Svømmeklub  2:40.01                 
                     
22  Lærke Vinneck Hansen  2004    441  36.33  1:18.94  2:08.25    2:45.67   
  Lyngby Svømmeklub  2:43.15                 
                     
23  Nanna Udby Laugesen  2004    414  36.19  1:19.01  2:11.46    2:49.19   
  Hvidovre Svømmeklub  2:52.11                 
                     
24  Emma Kjer Rasmussen  2004    409  36.03  1:22.94  2:10.55    2:49.77   
  Hvidovre Svømmeklub  2:42.47                 
                     
25  Agnes Gustafson  2003    408  36.24  1:26.36  2:12.00    2:50.01   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:52.18                 
                     
26  Astrid Permin  2003    399  36.25  1:20.52  2:12.03    2:51.27   
  Gentofte Svømme Klub  2:50.43                 
                     
27  Maja Hallberg Langkilde  2004    393  39.05  1:25.15  2:14.05    2:52.10   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:50.04                 
                     
28  Pernille Møller Leisted  2002    380  38.98  1:27.47  2:14.82    2:53.98   
  Helsinge Svømmeklub  2:58.13                 
                     
29  Ida Björkdahl  2002    371  37.27  1:20.85  2:14.56    2:55.41   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:48.08                 
                     
30  Asta H Jensen  2000    356  40.03  1:28.77  2:16.55    2:57.88   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:57.43                 
                     
31  Hilma Sörum  2004    333  39.73  1:25.03  2:20.33    3:01.85   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:58.59                 
                     
Emma Vega Thorsen  2004              DSQ  SW 9.4 Afslut mave 
  Vest-Brøndby  2:45.11                 
                     
Luna Trojlsgaard  2004              DSQ  SW 9.4 Afslut mave 
  Frederiksværk Svømmeklub  2:42.40                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  04 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark