2020-06-01   08:29:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2019    Udskriftsdato  05 maj 2019   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  10:42   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  03 maj 2019         
 
 
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-2001 
Sponsor: Slagter Jesper 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.13 2018-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sophie Amalie Schøn  1999    594  33.78        1:08.96   
  Farum Svømmeklub  1:06.49                 
                     
Zenia Aarestrup  2001    546  34.15        1:10.95   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:05.66                 
                     
Carolina Sahl Rasmussen  2001    422  36.34        1:17.28  Deltager ikke i finalen 
  Farum Svømmeklub  1:14.52                 
                     
Nicoline Huusfelt  2000    420  37.73        1:17.40  Deltager ikke i finalen 
  Frederiksværk Svømmeklub  1:15.87                 
                     
 
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2004 
Sponsor: Slagter Jesper 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 58.73 2016-05-19 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Farum Cup Senior: Victoria Bierre (2000) 1:03.13 2018-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Tea Winblad  2004    632  33.05        1:07.56   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:07.91                 
                     
Mollie Morfelt  2003    592  34.36        1:09.07   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:08.69                 
                     
Ella Stenholt  2003    589  33.25        1:09.16  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub  1:05.51                 
                     
Johanna Ingner  2002    531  34.78        1:11.61  Deltager ikke i finalen 
  Malmö Kappsimningsklubb  1:12.19                 
                     
Claudia Sperling  2002    528  34.22        1:11.74   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.11                 
                     
Julie K Rose  2003    508  35.11        1:12.65   
  Sigma Swim Allerød  1:10.25                 
                     
Karoline K. Larsen  2004    502  35.59        1:12.93   
  Farum Svømmeklub  1:10.52                 
                     
Maj Jensen  2003    495  35.27        1:13.29   
  Farum Svømmeklub  1:12.50                 
                     
Lærke Vinneck Hansen  2004    468  36.63        1:14.67   
  Lyngby Svømmeklub  1:11.28                 
                     
10  Ester Eilertsson  2003    450  37.22        1:15.67   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:13.89                 
                     
11  Emma Vega Thorsen  2004    439  37.08        1:16.29   
  Vest-Brøndby  1:10.29                 
                     
12  Laura Jørgensen  2004    426  37.15        1:17.05   
  Helsinge Svømmeklub  1:17.62                 
                     
13  Therese Sand Frederiksen  2003    405  37.67        1:18.36   
  Sigma Swim Allerød  1:11.68                 
                     
14  Astrid Permin  2003    358  39.38        1:21.64   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.69                 
                     
15  Anne Sofie Devantier  2004    357  38.64        1:21.75   
  Hvidovre Svømmeklub  1:19.97                 
                     
16  Isabella Victoria Nimb  2004    353  39.90        1:22.06   
  Sigma Swim Birkerød  1:22.66                 
                     
17  Nicole Ahlbeck  2003    348  39.30        1:22.40   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:21.01                 
                     
18  Isabella Ravn Jensen  2004    339  40.38        1:23.11   
  Lyngby Svømmeklub  1:24.90                 
                     
Amalie Lund  2004              DSQ  SW 6.2 Ej fors bevæ 
  Helsinge Svømmeklub  1:23.27                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  05 maj 2019 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark