Results for Farum Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2019 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 18:06 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 03 maj 2019 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Grahovac | 1999 | 649 | 28.96 | 59.72 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 59.16 | |||||||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 649 | 29.06 | 59.72 | |||||
Farum Svømmeklub | 59.71 | |||||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 610 | 29.74 | 1:00.96 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.69 | |||||||||
4 | Katja Korbo Petersson | 2001 | 582 | 29.64 | 1:01.90 | |||||
JGI Svømning | 1:00.05 | |||||||||
5 | Simone Jørgensen | 1999 | 533 | 30.48 | 1:03.76 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:02.90 | |||||||||
6 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 455 | 31.44 | 1:07.23 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:16.51 | |||||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Sponsor: Barebells |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1987) 52.69 2017-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 |
Farum Cup Senior: Pernille Blume (1994) 54.85 2013-05-05 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kristina Orban | 2004 | 636 | 29.13 | 1:00.11 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:00.37 | |||||||||
2 | Johanna Ingner | 2002 | 625 | 29.26 | 1:00.47 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.51 | |||||||||
3 | Stine Saaby Schmidt | 2002 | 597 | 29.87 | 1:01.40 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.94 | |||||||||
4 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 590 | 29.98 | 1:01.63 | |||||
Vest-Brøndby | 1:00.94 | |||||||||
5 | Ester Eilertsson | 2003 | 559 | 30.54 | 1:02.74 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.94 | |||||||||
6 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 559 | 30.13 | 1:02.75 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.20 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 maj 2019 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:06 |