2022-11-26   09:48:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Farum Cup 2019

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Resultat Lb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  Farum Cup 2019    Udskriftsdato  04 maj 2019   
  Stvne by  Farum    Udskriftstidspunkt  08:50   
  Arrangr  Farum Svmmeklub         
  Bassin  50m         
  Stvne dato  03 maj 2019         
 
 
Lb 10, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 0-2000 
Sponsor: Farum Tandpleje Center 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jkupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jkupsson (1994) 26.07 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Philip Greve  1998    592          28.58   
  Farum Svmmeklub  30.48                 
Sten Ludvigsson  1998    531          29.62  Deltager ikke i finalen 
  Malm Kappsimningsklubb  28.87                 
Casper Davidsen  1999    458          31.13   
  Vest-Brndby  30.75                 
Bjrn Sandbeck  1999              DNS   
  Gentofte Svmme Klub  30.97                 
 
Lb 10, 50m Rygsvmning Herrer, Indledende rg. 2001-2003 
Sponsor: Farum Tandpleje Center 
Dansk Rekord Senior: Magnus Jkupsson (1994) 25.43 2016-04-15 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
Farum Cup Senior: Magnus Jkupsson (1994) 26.07 2017-05-06 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Riedel Lentz  2001    625          28.06   
  Gladsaxe Svmmeklub  27.10                 
Alfred August Grubert  2001    596          28.51   
  Gladsaxe Svmmeklub  29.13                 
William Textor Broch  2001    576          28.83   
  Lyngby Svmmeklub  28.56                 
Filip Hinderup  2001    489          30.46  Deltager ikke i finalen 
  Malm Kappsimningsklubb  30.56                 
Oscar Cleemann  2003    482          30.59  Deltager ikke i finalen 
  Hvidovre Svmmeklub  29.84                 
Christian Crone  2001    476          30.73   
  Gladsaxe Svmmeklub  28.84                 
Daniel Didriksen  2002    466          30.95  Deltager ikke i finalen 
  Frederiksvrk Svmmeklub  30.84                 
Christian Ong Hansen  2001    423          31.95   
  Farum Svmmeklub  32.39                 
Andreas Hoffmann  2003    415          32.16   
  Sigma Swim Birkerd  31.56                 
10  Axel Andrn  2001    407          32.38   
  Malm Kappsimningsklubb  46.43                 
11  Nicolai Therkelsen  2003    401          32.52   
  Svmmeklubben Laksen  31.88                 
12  Zilas Aarestrup  2003    383          33.04   
  Gladsaxe Svmmeklub  32.25                 
13  Carl Magnus Krievs  2002    372          33.35   
  Vest-Brndby  34.36                 
14  Christoffer Skinhj  2003    369          33.45   
  Gentofte Svmme Klub  33.85                 
15  Rasmus Thode Mller  2002    368          33.49   
  Farum Svmmeklub  31.63                 
16  Bror Textor-Broch  2003    361          33.69   
  Lyngby Svmmeklub  34.49                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  04 maj 2019 
Licens til Farum Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  08:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner