Tulokset Regionsmesterskab Nordsjælland
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionalt årgangsmesterskab | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Frederiksværk | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederiksværk Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julius Svarrer | 2005 | Slangerup Svømmeklub | 28.57 | ||||||
2 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 30.50 | ||||||
3 | August Arup Neergaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 30.72 | ||||||
4 | Emil Kruse Enemærke | 2005 | Herlev Svømning | 30.88 | ||||||
5 | Frederik Stender-Petersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 30.98 | ||||||
6 | William Bogø Andersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.02 | ||||||
7 | Tobias Rosengaard | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 31.09 | ||||||
8 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 31.17 | ||||||
9 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 31.28 | ||||||
10 | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | 31.82 | ||||||
11 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 31.86 | ||||||
12 | Furkan Guler | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 32.10 | ||||||
13 | William Bendix Schmidt | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.11 | ||||||
14 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 32.29 | ||||||
15 | Oscar Svensson | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 32.46 | ||||||
16 | Alexander Halken | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 32.81 | ||||||
17 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.91 | ||||||
18 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.20 | ||||||
19 | Laurits Boserup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.25 | ||||||
20 | Joakim Hjulmand-Lassen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.28 | ||||||
21 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 33.29 | ||||||
22 | Erik Schmidt | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 33.53 | ||||||
23 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.72 | ||||||
24 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | Holbæk Svømme Klub | 34.15 | ||||||
25 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 34.53 | ||||||
26 | Malthe Funk Larsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 34.62 | ||||||
27 | Teodor Roed Schøning | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.85 | ||||||
28 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 36.56 | ||||||
29 | Oscar Rybak-Andersen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 37.18 | ||||||
- | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Carl Emil Lundgaard | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | DSQ | tyvstart sw4.4 | |||||
- | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart sw4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Frederiksværk Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:50 |