2022-11-30   08:53:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionsmesterskab Nordsjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  10:58   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 1, 4X50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Gentofte Piger 1  2005  Gentofte Svmme Klub            2:02.58   
  Alberte Kreiser-Petersen  2005      31.36        31.36   
  Liva la Cour  2006      32.22        1:03.58   
  Kristine Nilsson Norby  2005      29.88        1:33.46   
  Cecilie Care Helmark  2005      29.12        2:02.58   
                     
Sigma Piger 1  2005  Sigma Swim            2:06.69   
  Astrid Mulipola  2006      31.19        31.19   
  Agnete Boelt  2006      31.35        1:02.54   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      31.98        1:34.52   
  Caroline Bach Mindested  2005      32.17        2:06.69   
                     
Gsc Piger 1  2005  Gladsaxe Svmmeklub            2:07.49   
  Nikoline Marie Lange  2005      30.26        30.26   
  Monika Dragieva  2006      32.08        1:02.34   
  Kamma Rasmussen  2006      33.04        1:35.38   
  Ellen Marie Ulrich-Jrgen  2005      32.11        2:07.49   
                     
Helsingr K2 Piger 1  2005  Helsingr Svmmeklub            2:07.62   
  Emmely stman Pedersen  2005      31.20        31.20   
  Caroline Trjgaard  2005      31.86        1:03.06   
  Caroline Sgaard Pedersen  2005      31.18        1:34.24   
  Mikkeline Rud Wiberg  2005      33.38        2:07.62   
                     
Herlev Piger 1  2005  Herlev Svmning            2:08.01   
  Josephine Thomsen  2005      30.57        30.57   
  Signe Eie  2005      33.88        1:04.45   
  Kaja Waag Kallese  2005      33.38        1:37.83   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      30.18        2:08.01   
                     
Skjoldmer  2005  Roskilde Svmning            2:08.19   
  Sofie Lykke Petersen  2005      31.50        31.50   
  Antoinette Zafra  2005      32.12        1:03.62   
  Cille Winskov Rasmussen  2006      32.36        1:35.98   
  Juliane Bo Andersen  2005      32.21        2:08.19   
                     
A6 Piger 1  2005  A6            2:10.03   
  Ida Skov Kragh  2006      31.47        31.47   
  Silja Brage  2005      32.46        1:03.93   
  SIF Bramm  2006      33.93        1:37.86   
  Mille Frydendahl  2006      32.17        2:10.03   
                     
Sllerd Piger A  2005  Sllerd Svmmeklub            2:15.79   
  Ida Marie Platzer  2005      31.38        31.38   
  Mille Vester-Christensen  2005      33.69        1:05.07   
  Frederikke Larsen  2005      34.77        1:39.84   
  Anna Rjel  2006      35.95        2:15.79   
                     
Sigma Piger 2  2005  Sigma Swim            2:16.81   
  Catrine Porsdal  2005      34.13        34.13   
  Andrea Lindberg Vede  2006      33.40        1:07.53   
  Asta Hjberg  2005      32.42        1:39.95   
  Camilla Porsdal  2005      36.86        2:16.81   
                     
10  Lyngby Royal Girls  2005  Lyngby Svmmeklub            2:17.99   
  Kathrine E. Larsen  2005      33.89        33.89   
  Mathilde Severs  2006      33.73        1:07.62   
  Emily Reuter  2006      35.44        1:43.06   
  Marie Elster  2006      34.93        2:17.99   
                     
11  Gentofte Piger 2  2005  Gentofte Svmme Klub            2:18.20   
  Alba Mantoni  2006      34.04        34.04   
  Nanja Frahm-Falkenberg  2006      34.31        1:08.35   
  Anna R. Strbek  2005      34.79        1:43.14   
  Cecilie G. Mortensen  2005      35.06        2:18.20   
                     
12  Hs Piger  2005  Hrsholm Svmmeforening            2:19.28   
  Caroline Salskov Jensen  2005      32.56        32.56   
  Sasha Nezdiikovskaia  2005      35.78        1:08.34   
  Freja Mathilde Kaas  2006      38.59        1:46.93   
  Alba Vendelboe-Schack  2005      32.35        2:19.28   
                     
13  Helsingr K2 Piger 2  2005  Helsingr Svmmeklub            2:22.21   
  Rebecca Maria Bagger  2005      37.92        37.92   
  Katrine G. Kristensen  2005      35.97        1:13.89   
  Caroline Villum Frch  2005      32.27        1:46.16   
  Filippa Martinsen  2005      36.05        2:22.21   
                     
14  Hils Tserne  2005  Hillerd Svmmeklub            2:23.67   
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      33.77        33.77   
  Silje Lyse Legaard  2006      36.57        1:10.34   
  Caroline Henning  2005      38.36        1:48.70   
  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006      34.97        2:23.67   
                     
15  Vrlse Piger  2006  Vrlse Svmmeklub            2:24.83   
  Ella Bdker Thomsen  2005      38.18        38.18   
  Amalie Helfelt  2006      38.34        1:16.52   
  Fiona Jensen  2006      35.49        1:52.01   
  Iben Ebdrup Norling  2005      32.82        2:24.83   
                     
16  Herlev Piger 2  2005  Herlev Svmning            2:29.50   
  Andrea Kiefer-Hansen  2006      36.84        36.84   
  Ellen Simoni Alfast  2006      36.08        1:12.92   
  Sofija Rnne  2006      37.35        1:50.27   
  Luna Larsson  2006      39.23        2:29.50   
                     
17  A6 Piger 2  2005  A6            2:31.01   
  Julie Merl Larsen  2005      37.67        37.67   
  Jasmin Kjrsgaard  2006      39.92        1:17.59   
  Anna Dietrichsen  2006      37.62        1:55.21   
  Ronja K. S. Josephsen  2005      35.80        2:31.01   
                     
18  Gsc Piger 2  2005  Gladsaxe Svmmeklub            2:31.32   
  Jasmine Lkkegaard  2006      36.20        36.20   
  Maja Damkjr Bartels  2006      37.59        1:13.79   
  Bianca Roos  2006      38.89        1:52.68   
  Henriette Roos  2006      38.64        2:31.32   
                     
Helsingr K3  2005  Helsingr Svmmeklub            DSQ  1 hnd vend sw8.4 
  Lucca Kanstrup-Clausen  2006      40.00        40.00   
  Andrea Seborg  2006      37.62        1:17.62   
                     
Triton Havfruer  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  For sen tilmeld 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:58 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 2 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  10:39   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 2, 4X50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sigma Drenge 1  2004  Sigma Swim            1:57.07   
  Alexander Vergereau  2004      28.61        28.61   
  William lshj  2004      28.48        57.09   
  Mads Liechti  2004      29.49        1:26.58   
  Theodor Wernberg Lvgreen  2005      30.49        1:57.07   
                     
Helsingr K2 Drenge  2004  Helsingr Svmmeklub            1:57.81   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      27.65        27.65   
  Bjrn Cramer Hansen  2004      32.42        1:00.07   
  Lucas T. Mortensen  2004      29.69        1:29.76   
  Eigil Sigfusson  2004      28.05        1:57.81   
                     
A6 Drenge 1  2004  A6            1:58.06   
  Julius Svarrer  2005      28.76        28.76   
  Anders K. Kortegaard  2004      29.68        58.44   
  Noah Tranum  2004      30.53        1:28.97   
  Frederik Lund Hirsbak  2004      29.09        1:58.06   
                     
Vikinger  2005  Roskilde Svmning            1:58.18   
  Carl-Emil Echardt  2005      27.87        27.87   
  Pelle Colmorten  2004      28.93        56.80   
  Emil Isaksen  2005      31.62        1:28.42   
  Malte Hagbarth Jrgensen  2005      29.76        1:58.18   
                     
Gsc Drenge 1  2004  Gladsaxe Svmmeklub            1:58.76   
  Niels Krogh-Olsen  2004      29.40        29.40   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      29.42        58.82   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      29.73        1:28.55   
  Frederik Stender-Petersen  2005      30.21        1:58.76   
                     
Herlev Kngte  2004  Herlev Svmning            2:00.61   
  Emil Kruse Enemrke  2005      30.56        30.56   
  Gabriel Elmedyb  2004      29.11        59.67   
  Jeppe Bayer Christensen  2005      31.18        1:30.85   
  Mathias Lindgaard  2004      29.76        2:00.61   
                     
Sllerd Drenge A  2004  Sllerd Svmmeklub            2:02.86   
  Alfred Balslev Jrgensen  2004      29.24        29.24   
  Julian Birch  2004      30.08        59.32   
  Marius Lundsteen Brndum  2005      30.57        1:29.89   
  Sebastian Alexander West  2004      32.97        2:02.86   
                     
Gentofte Drenge 1  2004  Gentofte Svmme Klub            2:03.53   
  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      30.86        30.86   
  Oskar Luckow Larsen  2004      29.06        59.92   
  August Arup Neergaard  2005      30.38        1:30.30   
  August Slvsteen  2005      33.23        2:03.53   
                     
Team Tz  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:04.73   
        30.13        30.13   
        33.24        1:03.37   
        32.50        1:35.87   
        28.86        2:04.73   
                     
10  Hs Drenge  2004  Hrsholm Svmmeforening            2:05.04   
  Lucas Kaav  2004      30.86        30.86   
  Illia Bulba  2005      31.54        1:02.40   
  Oscar Svensson  2005      31.74        1:34.14   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      30.90        2:05.04   
                     
11  Gsc Drenge 2  2004  Gladsaxe Svmmeklub            2:06.17   
  William Bog Andersen  2005      31.39        31.39   
  William Bendix Schmidt  2005      31.55        1:02.94   
  Mathias Bartholin Bruhn  2004      32.18        1:35.12   
  William Leth  2004      31.05        2:06.17   
                     
12  Frederikssund  2004  Frederikssund Svmmeklub            2:07.00   
  Bertram Olesen  2005      33.12        33.12   
  Victor Dyrhauge  2004      31.75        1:04.87   
  Lau Lykke Wennicke  2004      32.58        1:37.45   
  Lucas Nielsen  2004      29.55        2:07.00   
                     
13  Sigma Drenge 2  2005  Sigma Swim            2:07.51   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      31.69        31.69   
  Villads Arfelt  2004      31.79        1:03.48   
  Tobias Rosengaard  2005      30.32        1:33.80   
  Oscar Boyer  2004      33.71        2:07.51   
                     
14  Gentofte Drenge 2  2004  Gentofte Svmme Klub            2:11.27   
  Alexander Griffin  2004      33.49        33.49   
  Laurits Boserup  2005      32.63        1:06.12   
  Joakim Hjulmand-Lassen  2005      31.74        1:37.86   
  Erik Schmidt  2005      33.41        2:11.27   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:39 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  11:06   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 3, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Cecilie Care Helmark  2005  Gentofte Svmme Klub    31.04  1:05.06  1:40.41    2:15.84   
Caroline Trjgaard  2005  Helsingr Svmmeklub    31.36  1:05.57  1:42.07    2:17.40   
Asta Palmund  2005  Roskilde Svmning    32.05  1:07.38  1:43.70    2:19.00   
Juliane Bo Andersen  2005  Roskilde Svmning    32.41  1:08.03  1:44.33    2:19.86   
Esther Haudrum Larsen  2005  Vrlse Svmmeklub    33.46  1:09.11  1:45.37    2:22.69   
Malou Nielsen  2005  Farum Svmmeklub    33.34  1:09.79  1:47.25    2:24.49   
Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingr Svmmeklub    32.69  1:09.02  1:47.28    2:24.81   
Asta Hjberg  2005  Sigma Swim Birkerd    32.81  1:09.69  1:48.59    2:25.12   
Josefine Nielsen  2005  Frederiksvrk Svmmeklub    33.31  1:11.78  1:51.57    2:25.85   
10  Signe Eie  2005  Herlev Svmning    33.80  1:11.83  1:50.06    2:27.16   
11  Signe Holm Hansen  2005  Vrlse Svmmeklub    34.89  1:13.06  1:51.01    2:27.74   
12  Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svmme Klub    33.32  1:10.83  1:49.85    2:28.01   
13  Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svmmeklub    34.77  1:12.41  1:51.10    2:28.32   
14  Anna Olivia Kirchhoff  2005  Hillerd Svmmeklub    33.90  1:13.11  1:52.27    2:28.81   
15  Anna R. Strbek  2005  Gentofte Svmme Klub    35.60  1:14.24  1:52.48    2:28.95   
16  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerd    35.51  1:14.14  1:53.20    2:29.83   
17  Mathilde Thor Mller  2005  Farum Svmmeklub    32.97  1:12.16  1:52.28    2:29.97   
18  Kaja Waag Kallese  2005  Herlev Svmning    34.60  1:13.75  1:52.90    2:30.34   
19  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerd    34.79  1:13.81  1:52.66    2:31.29   
20  Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hrsholm Svmmeforening    34.78  1:13.62  1:53.47    2:32.09   
21  Caroline Henning  2005  Hillerd Svmmeklub    35.00  1:13.52  1:53.51    2:32.23   
22  Liv Salhauge  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup    35.02  1:14.20  1:54.38    2:32.40   
23  Mille Vester-Christensen  2005  Sllerd Svmmeklub    34.60  1:12.28  1:52.19    2:32.56   
24  Julie Merl Larsen  2005  JGI Svmning    36.37  1:15.57  1:55.69    2:35.36   
25  Filippa Martinsen  2005  Helsingr Svmmeklub    35.25  1:14.30  1:55.49    2:35.47   
26  Frederikke Larsen  2005  Sllerd Svmmeklub    36.89  1:17.77  1:58.76    2:35.90   
27  Martha Bdker Thomsen  2005  Vrlse Svmmeklub    37.64  1:18.66  2:00.83    2:40.52   
28  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svmmeklub    38.38  1:20.15  2:03.01    2:44.18   
                     
 
Lb 3, 200m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Alberte Pedersen  2006  Holbk Svmme Klub    32.80  1:08.89  1:45.86    2:22.64   
Liva la Cour  2006  Gentofte Svmme Klub    33.94  1:10.96  1:48.74    2:25.22   
Molly Szczepanski  2006  Gentofte Svmme Klub    33.91  1:10.92  1:49.21    2:26.06   
Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerd    34.38  1:11.66  1:50.80    2:29.58   
Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svmme Klub    34.75  1:13.85  1:53.89    2:30.90   
Jasmine Lkkegaard  2006  Gladsaxe Svmmeklub    34.91  1:13.59  1:53.42    2:32.24   
Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svmmeklub    35.82  1:15.38  1:55.48    2:34.38   
Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svmning    36.21  1:16.55  1:57.66    2:35.87   
Julie Heurlin Lunding  2006  Gentofte Svmme Klub    36.97  1:17.17  1:57.82    2:36.46   
10  Lrke Stenholt Rpke  2006  JGI Svmning    36.28  1:15.97  1:57.28    2:36.57   
11  Fiona Jensen  2006  Vrlse Svmmeklub    34.35  1:13.26  1:56.31    2:37.28   
12  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svmmeklub    34.34  1:14.10  1:55.99    2:38.24   
13  Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svmme Klub    37.15  1:17.88  1:58.82    2:38.39   
14  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svmmeklub    37.48  1:19.26  2:00.01    2:39.17   
15  Signe Munk Hvid  2006  Sllerd Svmmeklub    38.09  1:19.22  2:00.47    2:39.23   
16  Anna Rjel  2006  Sllerd Svmmeklub    37.71  1:19.94  2:02.26    2:40.28   
17  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svmmeklub    38.25  1:20.14  2:01.06    2:42.29   
18  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerd    36.37  1:17.57  2:00.66    2:42.64   
19  Silje Lyse Legaard  2006  Hillerd Svmmeklub    39.01  1:20.90  2:02.17    2:42.77   
20  Amalie Carlsen Risager  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    38.71  1:21.18  2:03.45    2:43.71   
21  Johanne Hummelmose  2006  Gentofte Svmme Klub    33.33  1:16.04  2:00.62    2:44.01   
22  Ada Haslv Brunsgaard  2006  Gentofte Svmme Klub    35.61  1:17.58  2:00.99    2:44.42   
23  Dina Shapley  2006  Sllerd Svmmeklub    37.07  1:19.91  2:04.08    2:44.84   
24  Nana Andersen  2006  Holbk Svmme Klub    38.09  1:21.31  2:06.64    2:50.32   
Jasmin Kjrsgaard  2006  Slangerup Svmmeklub              akut syg 
Anna Dietrichsen  2006  Slangerup Svmmeklub            DSQ  sw5.2 125 ej berr 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:06 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  11:27   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 4, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svmme Klub    29.58  1:01.47  1:34.32    2:06.61   
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Svmmeklub    29.51  1:01.45  1:33.91    2:07.35   
Bertram Grn Brandelev  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.20  1:03.34  1:37.57    2:11.24   
Julian Birch  2004  Sllerd Svmmeklub    30.32  1:03.06  1:37.43    2:12.82   
Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub    31.56  1:06.00  1:40.45    2:13.53   
Emil Witzner Hansen  2004  Svmmeklubben Laksen    31.66  1:07.43  1:43.09    2:17.06   
Bjrn Cramer Hansen  2004  Helsingr Svmmeklub    30.51  1:05.04  1:41.62    2:17.24   
Mats Krger  2004  Farum Svmmeklub    31.94  1:07.58  1:44.09    2:17.36   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerd    32.72  1:07.78  1:43.49    2:18.10   
10  Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerd    31.84  1:06.24  1:42.57    2:18.68   
11  Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerd    33.34  1:10.23  1:44.77    2:19.01   
12  Marco Stub Olssen  2004  Svmmeklubben Laksen    32.00  1:07.47  1:43.70    2:19.09   
13  William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerd    32.90  1:09.69  1:44.85    2:20.03   
14  Mads Holger From  2004  JGI Svmning    33.37  1:09.81  1:47.02    2:22.42   
15  Eigil Sigfusson  2004  Helsingr Svmmeklub    34.09  1:11.67  1:50.11    2:22.80   
16  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerd    33.22  1:10.76  1:47.25    2:24.05   
17  Mathias Bartholin Bruhn  2004  Gladsaxe Svmmeklub    33.00  1:10.06  1:48.02    2:25.00   
18  Frederik Taubert Lgager  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.58  1:11.37  1:49.74    2:26.19   
19  Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svmning    32.25  1:09.23  1:48.21    2:26.43   
20  Emil Stenholt Rpke  2004  JGI Svmning    32.63  1:10.51  1:49.39    2:28.21   
                     
 
Lb 4, 200m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Cornelius Olsen  2005  Farum Svmmeklub    31.25  1:05.25  1:40.41    2:15.19   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svmmeklub    30.34  1:04.48  1:40.79    2:16.29   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svmmeklub    30.40  1:05.03  1:41.09    2:16.45   
Marius Lundsteen Brndum  2005  Sllerd Svmmeklub    30.59  1:04.80  1:41.26    2:16.66   
Oscar Svensson  2005  Hrsholm Svmmeforening    32.61  1:08.76  1:44.71    2:19.15   
Furkan Guler  2005  Holbk Svmme Klub    33.07  1:10.13  1:47.54    2:21.37   
Bertram Olesen  2005  Frederikssund Svmmeklub    31.63  1:08.13  1:45.17    2:21.59   
Alexander Halken  2005  Sllerd Svmmeklub    32.48  1:08.83  1:46.43    2:22.90   
Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svmme Klub    32.73  1:09.31  1:46.36    2:22.90   
10  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim Birkerd    33.80  1:10.88  1:47.58    2:23.11   
11  Gustav Mrk Rasmussen  2005  Holbk Svmme Klub    32.77  1:09.59  1:47.72    2:24.39   
12  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  Gentofte Svmme Klub    32.84  1:08.69  1:46.32    2:24.91   
13  Anders Junker  2005  Gladsaxe Svmmeklub    33.66  1:10.76  1:49.11    2:25.44   
14  Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Svmmeklub    32.64  1:10.89  1:50.35    2:26.29   
15  Magnus Kiemer  2005  Vrlse Svmmeklub    33.39  1:10.83  1:49.53    2:26.70   
16  Erik Schmidt  2005  Gentofte Svmme Klub    33.52  1:11.44  1:50.27    2:29.07   
17  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hrsholm Svmmeforening    34.08  1:12.62  1:52.79    2:32.14   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:27 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  12:51   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 7, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svmme Klub    33.24  1:09.96  1:47.61    2:24.97   
Juliane Bo Andersen  2005  Roskilde Svmning    35.87    1:56.05    2:35.97   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerd    37.87  1:17.81  1:58.17    2:36.08   
Emmely stman Pedersen  2005  Helsingr Svmmeklub    36.08  1:16.48  1:57.62    2:37.94   
Josefine Staudt  2005  Gladsaxe Svmmeklub    37.40  1:17.40  1:58.17    2:38.56   
Josefine Nielsen  2005  Frederiksvrk Svmmeklub    36.28  1:16.44  1:58.32    2:39.06   
Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingr Svmmeklub    36.40  1:16.50  1:58.06    2:39.24   
Signe Holm Hansen  2005  Vrlse Svmmeklub    37.65  1:18.62  2:00.20    2:40.98   
Asta Hjberg  2005  Sigma Swim Birkerd    37.81  1:19.04  2:01.30    2:42.81   
10  Signe Eie  2005  Herlev Svmning    38.74  1:20.04  2:02.15    2:43.77   
11  Esther Haudrum Larsen  2005  Vrlse Svmmeklub    39.66  1:21.74  2:03.78    2:45.54   
12  Kaja Waag Kallese  2005  Herlev Svmning    39.34  1:21.51  2:05.04    2:47.14   
13  Liv Salhauge  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup    41.06  1:24.05  2:07.59    2:50.05   
14  Caroline Henning  2005  Hillerd Svmmeklub    41.26  1:24.20  2:08.26    2:50.31   
15  Anna Mundt Karup  2005  Holbk Svmme Klub    39.20  1:22.09  2:07.57    2:50.45   
16  Emma Mlholm  2005  Hillerd Svmmeklub    42.00  1:26.51  2:11.06    2:52.58   
17  Rebecca Maria Bagger  2005  Helsingr Svmmeklub    41.51  1:26.01  2:09.90    2:53.43   
18  Martha Bdker Thomsen  2005  Vrlse Svmmeklub    42.54  1:27.03  2:12.84    2:56.82   
19  Caroline Sgaard Pedersen  2005  Helsingr Svmmeklub    42.58  1:27.06  2:13.51    2:59.17   
Mille Vester-Christensen  2005  Sllerd Svmmeklub              akut syg 
Ida Marie Platzer  2005  Sllerd Svmmeklub            DSQ  ej fors bev sw6.4 
                     
 
Lb 7, 200m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Dikte Johanne Schrder  2006  Gentofte Svmme Klub    38.24  1:19.93  2:01.69    2:41.68   
Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svmmeklub    40.72  1:23.63  2:06.80    2:48.09   
Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svmmeklub    41.56  1:25.15  2:09.36    2:50.98   
Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerd    41.29  1:25.56  2:10.38    2:52.94   
Anna Dietrichsen  2006  Slangerup Svmmeklub    40.59  1:24.97  2:10.03    2:53.26   
Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svmme Klub    42.26  1:26.94  2:11.58    2:53.98   
Freja Mathilde Kaas  2006  Hrsholm Svmmeforening    41.51  1:24.87  2:09.89    2:54.39   
Liv Waag Kallese  2006  Herlev Svmning    42.23  1:27.07  2:12.05    2:54.69   
Amalie Helfelt  2006  Vrlse Svmmeklub    41.08  1:26.48  2:11.08    2:54.86   
10  Ada Haslv Brunsgaard  2006  Gentofte Svmme Klub    40.52  1:23.83  2:09.68    2:54.88   
11  Laura Lind-Christensen  2006  Sigma Swim Allerd    41.52  1:27.38  2:14.27    3:00.00   
12  Amalie Carlsen Risager  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    42.83  1:29.01  2:14.90    3:00.11   
13  Anna Rjel  2006  Sllerd Svmmeklub    42.90  1:29.59  2:16.74    3:01.50   
Jasmin Kjrsgaard  2006  Slangerup Svmmeklub              akut syg 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:51 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  13:10   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 8, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Emil Witzner Hansen  2004  Svmmeklubben Laksen    35.28  1:13.60  1:51.94    2:29.01   
William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte Svmme Klub    35.94  1:14.74  1:53.86    2:30.82   
Mikkel Nielsen  2004  Holbk Svmme Klub    36.43  1:15.22  1:54.57    2:32.22   
Noah Tranum  2004  JGI Svmning    35.50  1:13.50  1:53.15    2:33.39   
Kasper Thorn  2004  Lyngby Svmmeklub    36.87  1:16.05  1:55.65    2:33.60   
Frederik Taubert Lgager  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    36.52  1:16.14  1:56.02    2:34.52   
Alexander Griffin  2004  Gentofte Svmme Klub    37.95  1:17.28  1:56.35    2:34.87   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerd    37.12  1:16.68  1:56.44    2:36.09   
Sren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Svmmeklub    36.65  1:17.15  1:57.47    2:36.73   
10  Frederik Sandbjerg  2004  Sllerd Svmmeklub    37.47  1:17.88  1:58.56    2:37.69   
11  Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svmning    36.45  1:16.60  1:57.83    2:38.47   
12  Marco Stub Olssen  2004  Svmmeklubben Laksen    37.59  1:17.76  1:59.57    2:39.67   
13  Sebastian Alexander West  2004  Sllerd Svmmeklub    38.69  1:20.66  2:02.01    2:41.53   
14  Mathias Bartholin Bruhn  2004  Gladsaxe Svmmeklub    36.97  1:17.90  2:00.62    2:42.20   
15  Lucas T. Mortensen  2004  Helsingr Svmmeklub    37.95  1:19.12  2:01.03    2:42.78   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerd            DSQ  neddyk ved afs sw6.3 
Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerd            DSQ  neddyk 200m sw6.3 
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerd            DSQ  ej for bev 75 sw6.4 
                     
 
Lb 8, 200m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
William Bog Andersen  2005  Gladsaxe Svmmeklub    35.16  1:13.62  1:52.12    2:28.04   
Anders Junker  2005  Gladsaxe Svmmeklub    35.27  1:13.52  1:51.94    2:28.22   
Louie Hansen  2005  Gentofte Svmme Klub    35.23  1:13.46  1:52.22    2:29.39   
Teodor Roed Schning  2005  Helsingr Svmmeklub    36.63  1:18.82  2:00.15    2:40.17   
Magnus Kiemer  2005  Vrlse Svmmeklub    38.22  1:19.32  2:00.72    2:40.54   
Joakim Hjulmand-Lassen  2005  Gentofte Svmme Klub    36.25  1:16.79  1:59.47    2:42.06   
Oscar Svensson  2005  Hrsholm Svmmeforening    38.41  1:20.06  2:02.56    2:43.22   
Fabian Holst Krabbe  2005  Vrlse Svmmeklub    40.33  1:22.97  2:05.80    2:45.57   
Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hrsholm Svmmeforening    40.03  1:24.97  2:10.05    2:54.27   
August Slvsteen  2005  Gentofte Svmme Klub            DSQ  ej fort bev sw6.4 
Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  ej fort bev sw6.4 
Philip Rindum  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  ej for bev 175 sw6.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:10 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  13:32   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 9, 400m Frisvmning Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerd    1:10.37  2:22.86  3:35.55    4:45.05   
Caroline Trjgaard  2005  Helsingr Svmmeklub    1:10.15  2:22.55  3:35.59    4:45.21   
Asta Palmund  2005  Roskilde Svmning    1:10.95  2:27.55  3:43.77    4:56.31   
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svmme Klub    1:14.75  2:35.49  3:55.01    5:10.36   
Mille Korndal-Henriksen  2005  Farum Svmmeklub    1:12.95  2:33.16  3:52.77    5:10.98   
Kaja Waag Kallese  2005  Herlev Svmning    1:16.49  2:37.76  3:56.62    5:12.37   
Anna Olivia Kirchhoff  2005  Hillerd Svmmeklub    1:15.51  2:35.61  3:56.90    5:14.77   
Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svmning    1:15.58  2:36.78  3:56.84    5:16.53   
Esther Haudrum Larsen  2005  Vrlse Svmmeklub    1:17.02  2:37.59  3:57.47    5:16.64   
10  Sasha Nezdiikovskaia  2005  Hrsholm Svmmeforening    1:18.21  2:41.46  4:04.95    5:24.94   
11  Mathilde Thor Mller  2005  Farum Svmmeklub    1:17.14  2:40.83  4:04.28    5:25.59   
12  Iben Ebdrup Norling  2005  Vrlse Svmmeklub    1:20.16  2:45.46  4:10.90    5:30.98   
                     
 
Lb 9, 400m Frisvmning Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svmme Klub    1:13.27  2:30.79  3:48.84    5:05.36   
Liva la Cour  2006  Gentofte Svmme Klub    1:16.43  2:35.78  3:55.55    5:12.90   
Dikte Johanne Schrder  2006  Gentofte Svmme Klub    1:18.06  2:41.60  4:05.33    5:24.46   
Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svmning    1:18.32  2:42.57  4:07.36    5:26.79   
Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svmmeklub    1:19.05  2:43.67  4:08.09    5:27.04   
Julie Heurlin Lunding  2006  Gentofte Svmme Klub    1:18.68  2:42.90  4:07.82    5:31.49   
Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svmmeklub    1:22.66  2:50.65  4:15.82    5:39.42   
Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerd    1:19.11  2:45.46  4:11.94    5:40.02   
Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svmmeklub    1:21.62  2:50.08  4:17.37    5:40.97   
10  Johanne Hummelmose  2006  Gentofte Svmme Klub    1:17.85  2:45.67  4:14.75    5:41.95   
11  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svmmeklub    1:20.45  2:47.50  4:16.19    5:43.86   
12  Silje Lyse Legaard  2006  Hillerd Svmmeklub    1:20.43  2:49.80  4:20.73    5:46.45   
13  Alma Lind Babin  2006  Lyngby Svmmeklub    1:25.47  2:54.02  4:22.30    5:48.29   
14  Fiona Jensen  2006  Vrlse Svmmeklub    1:24.46  2:55.43  4:26.49    5:52.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:32 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 10, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svmmeklub    1:07.27  2:16.88  3:27.11    4:37.12   
Mats Krger  2004  Farum Svmmeklub    1:08.76  2:20.24  3:33.51    4:44.83   
William Leth  2004  Gladsaxe Svmmeklub    1:08.58  2:22.75  3:35.68    4:46.36   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerd    1:09.89  2:23.11  3:36.57    4:50.28   
Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svmning    1:08.91  2:24.12  3:40.66    4:56.58   
William Leander Agerskov  2004  Sigma Swim Allerd    1:10.81  2:25.67  3:42.34    4:56.63   
Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerd    1:13.40  2:31.80  3:49.12    5:05.09   
Alexander Griffin  2004  Gentofte Svmme Klub    1:14.52  2:33.80  3:52.68    5:10.83   
                     
 
Lb 10, 400m Frisvmning Herrer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Julius Svarrer  2005  Slangerup Svmmeklub    1:03.34  2:10.13  3:16.60    4:21.78   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svmmeklub    1:08.15  2:20.93  3:34.58    4:45.66   
Cornelius Olsen  2005  Farum Svmmeklub    1:09.01  2:22.36  3:35.44    4:47.09   
Louie Uldall  2005  Hillerd Svmmeklub    1:08.98  2:22.78  3:36.67    4:47.62   
Laurits Boserup  2005  Gentofte Svmme Klub    1:09.53  2:24.55  3:41.53    4:57.88   
Philip Rindum  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup    1:14.14  2:31.95  3:49.20    5:02.22   
Magnus Kiemer  2005  Vrlse Svmmeklub    1:15.21  2:34.27  3:51.04    5:04.55   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  15:28   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 13, 200m Medley Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svmning    32.10  1:11.48  1:54.53    2:28.76   
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svmning    32.56  1:10.95  1:55.06    2:29.20   
Silja Brage  2005  JGI Svmning    33.40  1:13.57  1:56.24    2:30.70   
Juliane Bo Andersen  2005  Roskilde Svmning    34.79  1:13.90  2:03.67    2:40.34   
Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerd    34.83  1:15.63  2:05.99    2:41.30   
Antoinette Zafra  2005  Roskilde Svmning    34.97  1:17.01  2:05.45    2:42.26   
Emmely stman Pedersen  2005  Helsingr Svmmeklub    32.85  1:15.15  2:04.72    2:43.08   
Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerd    38.08  1:19.96  2:07.28    2:43.13   
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svmme Klub    32.94  1:16.20  2:04.86    2:43.16   
10  Anna R. Strbek  2005  Gentofte Svmme Klub    39.04  1:20.99  2:08.48    2:44.62   
11  Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svmning    33.50  1:15.89  2:08.84    2:44.84   
12  Ellen Marie Ulrich-Jrgen  2005  Gladsaxe Svmmeklub    35.52  1:17.32  2:07.23    2:45.04   
13  Anna Mundt Karup  2005  Holbk Svmme Klub    37.27  1:23.05  2:08.34    2:46.34   
14  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svmmeklub    35.89  1:19.13  2:07.45    2:46.69   
15  Ida-Marie Nrgaard  2005  Frederiksvrk Svmmeklub    38.04  1:22.10  2:08.88    2:47.11   
16  Ronja K. S. Josephsen  2005  Slangerup Svmmeklub    39.10  1:23.63  2:09.27    2:47.63   
17  Iben Ebdrup Norling  2005  Vrlse Svmmeklub    36.20  1:21.67  2:12.40    2:50.30   
18  Signe Holm Hansen  2005  Vrlse Svmmeklub    37.77  1:21.08  2:10.86    2:50.32   
19  Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerd    40.63  1:26.80  2:11.24    2:50.89   
20  Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerd    39.74  1:22.96  2:12.89    2:51.02   
21  Julie Merl Larsen  2005  JGI Svmning    40.62  1:25.85  2:14.27    2:53.50   
22  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerd    38.69  1:24.47  2:13.50    2:54.63   
23  Kaja Waag Kallese  2005  Herlev Svmning    38.47  1:22.65  2:16.37    2:54.96   
24  Asta Palmund  2005  Roskilde Svmning    38.82  1:25.09  2:18.15    2:55.91   
25  Josefine Nielsen  2005  Frederiksvrk Svmmeklub    39.92  1:23.76  2:17.69    2:57.11   
26  Filippa Martinsen  2005  Helsingr Svmmeklub    38.39  1:25.70  2:21.45    3:01.23   
27  Martha Bdker Thomsen  2005  Vrlse Svmmeklub    42.51  1:27.75  2:21.63    3:02.34   
28  Kaisa Falkenberg Lending  2005  Lyngby Svmmeklub    45.98  1:32.93  2:25.80    3:07.05   
Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svmme Klub            DSQ  asynk ben fly sw8.3 
Frederikke Larsen  2005  Sllerd Svmmeklub            DSQ  tyvstart sw4.4 
Signe Eie  2005  Herlev Svmning            DSQ  ej rygl v 100 sw6.5 
                     
 
Lb 13, 200m Medley Damer, Finaler 13 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svmmeklub    34.12  1:15.81  1:57.85    2:32.49   
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svmning    34.27  1:15.28  1:59.15    2:34.59   
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerd    33.58  1:13.05  1:58.50    2:35.22   
Ida Skov Kragh  2006  Slangerup Svmmeklub    33.95  1:14.27  1:59.09    2:36.32   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerd    34.13  1:15.23  2:00.17    2:39.23   
Andrea Lindberg Vede  2006  Sigma Swim Allerd    35.49  1:17.20  2:06.94    2:43.56   
Alba Mantoni  2006  Gentofte Svmme Klub    36.23  1:16.42  2:06.06    2:44.92   
SIF Bramm  2006  JGI Svmning    36.19  1:21.29  2:09.31    2:45.22   
Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svmmeklub    40.26  1:23.14  2:11.97    2:50.98   
10  Jasmine Lkkegaard  2006  Gladsaxe Svmmeklub    38.15  1:21.53  2:13.22    2:50.99   
11  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerd    39.49  1:22.91  2:13.00    2:51.37   
12  Emilie Wilms Jensen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    37.08  1:21.53  2:13.62    2:52.36   
13  Emily Reuter  2006  Lyngby Svmmeklub    40.20  1:24.69  2:12.85    2:53.78   
14  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svmme Klub    38.59  1:24.06  2:13.47    2:54.19   
15  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svmmeklub    39.97  1:25.75  2:12.88    2:55.10   
16  Dikte Johanne Schrder  2006  Gentofte Svmme Klub    39.28  1:24.06  2:16.40    2:56.61   
17  Maja Damkjr Bartels  2006  Gladsaxe Svmmeklub    42.38  1:28.03  2:17.17    2:56.88   
18  Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svmme Klub    38.87  1:24.36  2:17.06    2:57.20   
19  Marie Elster  2006  Lyngby Svmmeklub    39.18  1:27.72  2:17.61    2:58.90   
20  Amalie Carlsen Risager  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    38.45  1:23.36  2:18.31    2:59.41   
21  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svmning    40.02  1:25.12  2:18.13    2:59.74   
22  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svmmeklub    41.34  1:30.52  2:20.26    3:01.23   
23  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svmmeklub    39.84  1:25.86  2:22.40    3:02.31   
24  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svmmeklub    47.47  1:32.38  2:22.04    3:03.03   
25  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svmmeklub    44.26  1:30.42  2:22.13    3:04.25   
26  Isabella Koch Juhl  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    43.46  1:32.40  2:24.16    3:07.95   
Freja Mathilde Kaas  2006  Hrsholm Svmmeforening            DSQ  1 h vend 125 sw7.6 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:28 
 
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  15:57   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 14, 200m Medley Herrer, Finaler 15 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svmme Klub    30.15  1:06.79  1:52.43    2:23.19   
Silas Waterval  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    31.73  1:08.18  1:51.98    2:24.60   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svmning    31.55  1:08.83  1:52.51    2:25.46   
Eigil Sigfusson  2004  Helsingr Svmmeklub    31.06  1:11.53  1:55.05    2:32.32   
Alfred Balslev Jrgensen  2004  Sllerd Svmmeklub    31.99  1:15.15  1:59.48    2:33.14   
Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svmning    32.20  1:12.75  1:58.29    2:33.66   
Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub    31.27  1:10.73  1:57.67    2:33.90   
Pelle Colmorten  2004  Roskilde Svmning    31.00  1:13.24  2:00.47    2:35.59   
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerd    33.19  1:16.11  2:01.77    2:35.75   
10  Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerd    36.57  1:18.21  2:00.21    2:36.11   
11  Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svmmeklub    34.48  1:15.35  2:01.31    2:36.43   
12  Bjrn Cramer Hansen  2004  Helsingr Svmmeklub    34.57  1:16.22  2:01.20    2:37.00   
13  Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerd    36.74  1:20.05  2:03.78    2:37.95   
14  Emil Witzner Hansen  2004  Svmmeklubben Laksen    34.38  1:15.38  2:02.89    2:38.71   
15  Lau Lykke Wennicke  2004  Frederikssund Svmmeklub    35.07  1:16.89  2:03.74    2:38.73   
16  Frederik Taubert Lgager  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    36.12  1:17.77  2:03.50    2:40.01   
17  Sren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Svmmeklub    38.33  1:19.89  2:05.42    2:40.32   
18  Lucas T. Mortensen  2004  Helsingr Svmmeklub    32.02  1:14.82  2:04.37    2:40.41   
19  Marco Stub Olssen  2004  Svmmeklubben Laksen    33.19  1:15.25  2:04.60    2:43.52   
20  Sebastian Alexander West  2004  Sllerd Svmmeklub    34.35  1:17.68  2:06.38    2:43.58   
21  Oscar Boyer  2004  Sigma Swim Birkerd    36.69  1:20.12  2:09.48    2:46.21   
22  Alexander Griffin  2004  Gentofte Svmme Klub    39.01  1:24.88  2:08.97    2:48.07   
Lucas Kaav  2004  Hrsholm Svmmeforening            DSQ  esb 150 sw7.6 
Thor Majvig Mogensen  2004  Hillerd Svmmeklub            DSQ  Tyvstart sw4.4 
                     
 
Lb 14, 200m Medley Herrer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svmning    28.45  1:05.70  1:46.00    2:18.52   
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingr Svmmeklub    28.63  1:03.40  1:45.55    2:19.40   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerd    31.71  1:10.37  1:52.38    2:26.66   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerd    32.09  1:10.60  1:54.65    2:27.70   
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svmning    32.52  1:12.16  1:57.49    2:31.60   
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerd Svmmeklub    32.13  1:11.30  1:55.09    2:31.68   
Malte Hagbarth Jrgensen  2005  Roskilde Svmning    32.91  1:14.10  1:58.29    2:33.14   
Marius Lundsteen Brndum  2005  Sllerd Svmmeklub    33.00  1:13.50  1:58.75    2:33.50   
Theodor Wernberg Lvgreen  2005  Sigma Swim Allerd    33.12  1:14.22  2:01.99    2:37.39   
10  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svmmeklub    35.49  1:17.32  2:00.72    2:37.60   
11  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerd    36.67  1:16.76  2:05.29    2:39.44   
12  William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svmmeklub    33.58  1:13.66  2:03.73    2:40.02   
13  William Breuner  2005  Roskilde Svmning    36.20  1:17.96  2:05.08    2:40.83   
14  Louie Hansen  2005  Gentofte Svmme Klub    35.67  1:16.50  2:04.45    2:41.53   
15  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svmme Klub    37.35  1:19.02  2:06.41    2:42.08   
16  Emil Isaksen  2005  Roskilde Svmning    34.69  1:17.14  2:06.92    2:43.55   
17  Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerd    36.26  1:17.54  2:06.25    2:44.50   
18  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim Birkerd    39.64  1:22.83  2:09.64    2:46.14   
19  Bertram Olesen  2005  Frederikssund Svmmeklub    36.80  1:22.72  2:10.22    2:47.08   
20  Furkan Guler  2005  Holbk Svmme Klub    34.65  1:21.38  2:10.59    2:47.39   
21  Fabian Holst Krabbe  2005  Vrlse Svmmeklub    39.38  1:23.13  2:11.19    2:50.67   
Gustav Mrk Rasmussen  2005  Holbk Svmme Klub            DSQ  ej sam berr sw7.6 
Laurits Boserup  2005  Gentofte Svmme Klub            DSQ  svm p mav sw6.2 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  15:57 
 
Resultat Lb 15 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 15 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  16:17   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 15, 4X50m Rygsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Gentofte Piger 1  2005  Gentofte Svmme Klub            2:12.15   
  Kristine Nilsson Norby  2005      31.58        31.58   
  Cecilie Care Helmark  2005      32.04        1:03.62   
  Alba Mantoni  2006      34.38        1:38.00   
  Cecilie G. Mortensen  2005      34.15        2:12.15   
                     
Sigma Piger 1  2005  Sigma Swim            2:17.00   
  Agnete Boelt  2006      34.70        34.70   
  Astrid Mulipola  2006      34.07        1:08.77   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      34.40        1:43.17   
  Asta Hjberg  2005      33.83        2:17.00   
                     
A6 Piger 1  2005  A6            2:17.23   
  Ida Skov Kragh  2006      34.08        34.08   
  Mille Frydendahl  2006      33.49        1:07.57   
  Silja Brage  2005      35.24        1:42.81   
  SIF Bramm  2006      34.42        2:17.23   
                     
Herlev Piger 1  2005  Herlev Svmning            2:17.84   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      34.31        34.31   
  Kaja Waag Kallese  2005      37.47        1:11.78   
  Signe Eie  2005      34.64        1:46.42   
  Josephine Thomsen  2005      31.42        2:17.84   
                     
Gsc Piger 1  2005  Gladsaxe Svmmeklub            2:18.29   
  Nikoline Marie Lange  2005      33.50        33.50   
  Josefine Staudt  2005      34.53        1:08.03   
  Ellen Marie Ulrich-Jrgen  2005      35.09        1:43.12   
  Kamma Rasmussen  2006      35.17        2:18.29   
                     
Helsingr K2 Piger 1  2005  Helsingr Svmmeklub            2:18.66   
  Emmely stman Pedersen  2005      34.21        34.21   
  Caroline Trjgaard  2005      33.41        1:07.62   
  Caroline Villum Frch  2005      36.10        1:43.72   
  Mikkeline Rud Wiberg  2005      34.94        2:18.66   
                     
Skjoldmer  2005  Roskilde Svmning            2:22.23   
  Juliane Bo Andersen  2005      34.77        34.77   
  Antoinette Zafra  2005      35.26        1:10.03   
  Sofie Lykke Petersen  2005      35.41        1:45.44   
  Cille Winskov Rasmussen  2006      36.79        2:22.23   
                     
Gentofte Piger 2  2005  Gentofte Svmme Klub            2:25.58   
  Dikte Johanne Schrder  2006      37.02        37.02   
  Anna R. Strbek  2005      36.39        1:13.41   
  Liva la Cour  2006      36.39        1:49.80   
  Alberte Kreiser-Petersen  2005      35.78        2:25.58   
                     
Hs Piger  2005  Hrsholm Svmmeforening            2:27.11   
  Alba Vendelboe-Schack  2005      34.51        34.51   
  Freja Mathilde Kaas  2006      38.36        1:12.87   
  Sasha Nezdiikovskaia  2005      38.10        1:50.97   
  Caroline Salskov Jensen  2005      36.14        2:27.11   
                     
10  Sigma Piger 2  2005  Sigma Swim            2:27.58   
  Catrine Porsdal  2005      34.68        34.68   
  Camilla Porsdal  2005      37.06        1:11.74   
  Andrea Lindberg Vede  2006      37.52        1:49.26   
  Cecilie Rud  2006      38.32        2:27.58   
                     
11  Lyngby Royal Girls  2005  Lyngby Svmmeklub            2:29.07   
  Victoria Wiingaard  2006      38.42        38.42   
  Mathilde Severs  2006      34.94        1:13.36   
  Emily Reuter  2006      38.50        1:51.86   
  Laura Cecilie Salling  2006      37.21        2:29.07   
                     
12  Gsc Piger 2  2005  Gladsaxe Svmmeklub            2:32.00   
  Jasmine Lkkegaard  2006      37.20        37.20   
  Monika Dragieva  2006      37.09        1:14.29   
  Henriette Roos  2006      37.84        1:52.13   
  Maria Claudia S. Hansen  2006      39.87        2:32.00   
                     
13  Vrlse Piger  2006  Vrlse Svmmeklub            2:33.05   
  Esther Haudrum Larsen  2005      36.28        36.28   
  Fiona Jensen  2006      39.22        1:15.50   
  Ella Bdker Thomsen  2005      39.91        1:55.41   
  Amalie Helfelt  2006      37.64        2:33.05   
                     
14  Helsingr K2 Piger 2  2005  Helsingr Svmmeklub            2:34.13   
  Rebecca Maria Bagger  2005                 
  Katrine G. Kristensen  2005      1:45.41        1:45.41   
  Filippa Martinsen  2005      48.71        2:34.12   
  Caroline Sgaard Pedersen  2005            2:34.13   
                     
15  Herlev Piger 2  2005  Herlev Svmning            2:35.47   
  Liv Waag Kallese  2006      40.67        40.67   
  Ellen Simoni Alfast  2006      38.61        1:19.28   
  Sofija Rnne  2006      39.84        1:59.12   
  Andrea Kiefer-Hansen  2006      36.35        2:35.47   
                     
16  A6 Piger 2  2005  A6            2:35.62   
  Anna Dietrichsen  2006      39.38        39.38   
  Lrke Stenholt Rpke  2006      39.64        1:19.02   
  Julie Merl Larsen  2005      39.03        1:58.05   
  Ronja K. S. Josephsen  2005      37.57        2:35.62   
                     
17  Triton Havfruer  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:38.62   
  Emilie Wilms Jensen  2006      37.78        37.78   
  Amalie Carlsen Risager  2006      39.66        1:17.44   
  Isabella Koch Juhl  2006      42.71        2:00.15   
  Liv Salhauge  2005      38.47        2:38.62   
                     
18  Helsingr K3  2005  Helsingr Svmmeklub            2:42.47   
  Sofie Anker Nielsen  2006      40.47        40.47   
  Olga Vejlby  2006      40.93        1:21.40   
  Andrea Seborg  2006      41.30        2:02.70   
  Lucca Kanstrup-Clausen  2006      39.77        2:42.47   
                     
Hils Tserne  2005  Hillerd Svmmeklub            DSQ  tyvstart sw4.4 
  Caroline Henning  2005      37.32        37.32   
  Emma Mlholm  2005      40.33        1:17.65   
                     
Sllerd Piger A  2005  Sllerd Svmmeklub            DSQ  tyvstart sw4.4 
  Anna Rjel  2006      40.04        40.04   
  Ida Marie Platzer  2005      33.50        1:13.54   
  Frederikke Larsen  2005      39.23        1:52.77   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:17 
 
Resultat Lb 16 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 16 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  16:27   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 16, 4X50m Rygsvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Gsc Drenge 1  2004  Gladsaxe Svmmeklub            2:04.31   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      30.71        30.71   
  Niels Krogh-Olsen  2004      31.18        1:01.89   
  Frederik Stender-Petersen  2005      31.80        1:33.69   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      30.62        2:04.31   
                     
Gentofte Drenge 1  2004  Gentofte Svmme Klub            2:07.63   
  Oskar Luckow Larsen  2004      31.03        31.03   
  William Hoffmann Hyldig  2004      32.73        1:03.76   
  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      31.20        1:34.96   
  Louie Hansen  2005      32.67        2:07.63   
                     
A6 Drenge 1  2004  A6            2:07.80   
  Julius Svarrer  2005      30.47        30.47   
  Anders K. Kortegaard  2004      31.57        1:02.04   
  Emil Witzner Hansen  2004      33.05        1:35.09   
  Marco Stub Olssen  2004      32.71        2:07.80   
                     
Sigma Drenge 1  2004  Sigma Swim            2:08.31   
  Alexander Vergereau  2004      29.83        29.83   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      33.19        1:03.02   
  William lshj  2004      32.15        1:35.17   
  Villads Arfelt  2004      33.14        2:08.31   
                     
Helsingr K2 Drenge  2004  Helsingr Svmmeklub            2:09.67   
  Eigil Sigfusson  2004      31.83        31.83   
  Bjrn Cramer Hansen  2004      33.86        1:05.69   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      30.23        1:35.92   
  Lucas T. Mortensen  2004      33.75        2:09.67   
                     
Herlev Kngte  2004  Herlev Svmning            2:13.66   
  Emil Kruse Enemrke  2005      33.64        33.64   
  Mathias Lindgaard  2004      33.30        1:06.94   
  Gabriel Elmedyb  2004      32.50        1:39.44   
  Jeppe Bayer Christensen  2005      34.22        2:13.66   
                     
Hs Drenge  2004  Hrsholm Svmmeforening            2:17.37   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      32.53        32.53   
  Rasmus Fabricius Pedersen  2005      36.99        1:09.52   
  Illia Bulba  2005      33.13        1:42.65   
  Lucas Kaav  2004      34.72        2:17.37   
                     
Sllerd Drenge A  2004  Sllerd Svmmeklub            2:17.52   
  Julian Birch  2004      32.25        32.25   
  Marius Lundsteen Brndum  2005      34.19        1:06.44   
  Sebastian Alexander West  2004      36.91        1:43.35   
  Alfred Balslev Jrgensen  2004      34.17        2:17.52   
                     
Sigma Drenge 2  2005  Sigma Swim            2:19.52   
  Theodor Wernberg Lvgreen  2005      34.20        34.20   
  William Leander Agerskov  2004      35.43        1:09.63   
  Oscar Boyer  2004      36.37        1:46.00   
  Tobias Rosengaard  2005      33.52        2:19.52   
                     
10  Gentofte Drenge 2  2004  Gentofte Svmme Klub            2:21.53   
  Joakim Hjulmand-Lassen  2005      34.61        34.61   
  Erik Schmidt  2005      35.02        1:09.63   
  Alexander Griffin  2004      35.58        1:45.21   
  August Slvsteen  2005      36.32        2:21.53   
                     
Gsc Drenge 2  2004  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  efb 75 sw6.4 
  William Bendix Schmidt  2005      33.88        33.88   
                     
Team Tz  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  tyvstart sw4.4 
  Silas Waterval  2004      32.86        32.86   
                     
Vikinger  2005  Roskilde Svmning            DSQ  efb 25 sw6.4 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:27 
 
Resultat Lb 17 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 17 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  10:24   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 17, 4X50m Brystsvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sigma Piger 1  2005  Sigma Swim            2:23.18   
  Caroline Bach Mindested  2005      35.19        35.19   
  Asta Hjberg  2005      37.22        1:12.41   
  Astrid Mulipola  2006      35.13        1:47.54   
  Nikoline R. Amstrup  2005      35.64        2:23.18   
                     
A6 Piger 1  2005  A6            2:25.07   
  Mille Frydendahl  2006      36.45        36.45   
  Ida Skov Kragh  2006      35.72        1:12.17   
  Ronja K. S. Josephsen  2005      36.21        1:48.38   
  Silja Brage  2005      36.69        2:25.07   
                     
Gentofte Piger 1  2005  Gentofte Svmme Klub            2:28.78   
  Anna R. Strbek  2005      37.76        37.76   
  Kristine Nilsson Norby  2005      36.64        1:14.40   
  Alberte Kreiser-Petersen  2005      38.24        1:52.64   
  Cecilie Care Helmark  2005      36.14        2:28.78   
                     
Gsc Piger 1  2005  Gladsaxe Svmmeklub            2:32.82   
  Monika Dragieva  2006      38.75        38.75   
  Nikoline Marie Lange  2005      37.54        1:16.29   
  Josefine Staudt  2005      38.12        1:54.41   
  Henriette Roos  2006      38.41        2:32.82   
                     
Lyngby Royal Girls  2005  Lyngby Svmmeklub            2:35.07   
  Mathilde Severs  2006      35.68        35.68   
  Alma Olivarius  2005      39.31        1:14.99   
  Emily Reuter  2006      38.70        1:53.69   
  Nina Katrine N. Nissen  2006      41.38        2:35.07   
                     
Sllerd Piger A  2005  Sllerd Svmmeklub            2:36.22   
  Ida Marie Platzer  2005      36.27        36.27   
  Mille Vester-Christensen  2005      37.43        1:13.70   
  Frederikke Larsen  2005      38.78        1:52.48   
  Asta-Marie Mailund Clan  2006      43.74        2:36.22   
                     
Helsingr K2 Piger 1  2005  Helsingr Svmmeklub            2:37.72   
  Caroline Villum Frch  2005      36.29        36.29   
  Mikkeline Rud Wiberg  2005      38.67        1:14.96   
  Caroline Sgaard Pedersen  2005      41.65        1:56.61   
  Caroline Trjgaard  2005      41.11        2:37.72   
                     
Sigma Piger 2  2005  Sigma Swim            2:41.07   
  Agnete Boelt  2006      38.52        38.52   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      41.36        1:19.88   
  Catrine Porsdal  2005      40.18        2:00.06   
  Isabella Ludvigsen  2005      41.01        2:41.07   
                     
Skjoldmer  2005  Roskilde Svmning            2:41.52   
  Cille Winskov Rasmussen  2006      38.57        38.57   
  Antoinette Zafra  2005      41.22        1:19.79   
  Juliane Bo Andersen  2005      39.75        1:59.54   
  Asta Palmund  2005      41.98        2:41.52   
                     
10  Gentofte Piger 2  2005  Gentofte Svmme Klub            2:41.54   
  Molly Szczepanski  2006      40.04        40.04   
  Cecilie G. Mortensen  2005      40.43        1:20.47   
  Liva la Cour  2006      40.39        2:00.86   
  Alba Mantoni  2006      40.68        2:41.54   
                     
11  Gsc Piger 2  2005  Gladsaxe Svmmeklub            2:44.89   
  Bianca Roos  2006      40.48        40.48   
  Kamma Rasmussen  2006      41.48        1:21.96   
  Maja Damkjr Bartels  2006      41.19        2:03.15   
  Maria Claudia S. Hansen  2006      41.74        2:44.89   
                     
12  A6 Piger 2  2005  A6            2:45.92   
  SIF Bramm  2006      40.45        40.45   
  Lrke Stenholt Rpke  2006      41.63        1:22.08   
  Anna Dietrichsen  2006      43.22        2:05.30   
  Julie Merl Larsen  2005      40.62        2:45.92   
                     
13  Hs Piger  2005  Hrsholm Svmmeforening            2:48.33   
  Caroline Salskov Jensen  2005      40.21        40.21   
  Astrid Hjuler Britze  2006      44.29        1:24.50   
  Sasha Nezdiikovskaia  2005      42.75        2:07.25   
  Alba Vendelboe-Schack  2005      41.08        2:48.33   
                     
14  Helsingr K3  2005  Helsingr Svmmeklub            2:48.37   
  Andrea Seborg  2006      42.49        42.49   
  Sofie Anker Nielsen  2006      40.80        1:23.29   
  Fiona Emilie West  2006      43.04        2:06.33   
  Lucca Kanstrup-Clausen  2006      42.04        2:48.37   
                     
15  Triton Havfruer  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:48.70   
  Liv Salhauge  2005      40.97        40.97   
  Isabella Koch Juhl  2006      41.85        1:22.82   
  Daniella Li West  2006      44.07        2:06.89   
  Emilie Wilms Jensen  2006      41.81        2:48.70   
                     
16  Vrlse Piger  2006  Vrlse Svmmeklub            2:53.69   
  Ella Bdker Thomsen  2005      45.08        45.08   
  Iben Ebdrup Norling  2005      42.12        1:27.20   
  Martha Bdker Thomsen  2005      43.97        2:11.17   
  Amalie Helfelt  2006      42.52        2:53.69   
                     
17  Helsingr K2 Piger 2  2005  Helsingr Svmmeklub            2:56.52   
  Emmely stman Pedersen  2005      40.23        40.23   
  Katrine G. Kristensen  2005      45.35        1:25.58   
  Olga Vejlby  2006      46.44        2:12.02   
  Filippa Martinsen  2005      44.50        2:56.52   
                     
Herlev Piger 1  2005  Herlev Svmning            DSQ  Tyvstart sw10.11 
  Andrea Kiefer-Hansen  2006      41.34        41.34   
                     
Hils Tserne  2005  Hillerd Svmmeklub            DSQ  Tyvstart sw4.4 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:24 
 
Resultat Lb 18 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 18 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 18, 4X50m Brystsvmning Herre, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sigma Drenge 1  2004  Sigma Swim            2:16.88   
  Mads Liechti  2004      34.24        34.24   
  Tobias Rosengaard  2005      33.91        1:08.15   
  Villads Arfelt  2004      34.09        1:42.24   
  Alexander Vergereau  2004      34.64        2:16.88   
                     
Vikinger  2005  Roskilde Svmning            2:17.95   
  Carl-Emil Echardt  2005      31.93        31.93   
  Pelle Colmorten  2004      34.97        1:06.90   
  William Breuner  2005      35.95        1:42.85   
  Malte Hagbarth Jrgensen  2005      35.10        2:17.95   
                     
Gentofte Drenge 1  2004  Gentofte Svmme Klub            2:20.31   
  Laurits Boserup  2005      35.12        35.12   
  Oskar Luckow Larsen  2004      35.66        1:10.78   
  August Arup Neergaard  2005      33.64        1:44.42   
  Alexander Griffin  2004      35.89        2:20.31   
                     
Gsc Drenge 1  2004  Gladsaxe Svmmeklub            2:22.36   
  Niels Krogh-Olsen  2004      35.55        35.55   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      34.03        1:09.58   
  Sren Wandall Ohlsen  2004      36.67        1:46.25   
  Nicholas H. Hansen  2005      36.11        2:22.36   
                     
A6 Drenge 1  2004  A6            2:25.03   
  Anders K. Kortegaard  2004      32.47        32.47   
  Frederik Lund Hirsbak  2004      35.64        1:08.11   
  Julius Svarrer  2005      37.41        1:45.52   
  Emil Witzner Hansen  2004      39.51        2:25.03   
                     
Sllerd Drenge A  2004  Sllerd Svmmeklub            2:25.92   
  Julian Birch  2004      34.74        34.74   
  Alfred Balslev Jrgensen  2004      36.66        1:11.40   
  Alexander Halken  2005      36.66        1:48.06   
  Sebastian Alexander West  2004      37.86        2:25.92   
                     
Herlev Kngte  2004  Herlev Svmning            2:26.87   
  Jeppe Bayer Christensen  2005      38.82        38.82   
  Gabriel Elmedyb  2004      35.81        1:14.63   
  Mathias Lindgaard  2004      37.50        1:52.13   
  Emil Kruse Enemrke  2005      34.74        2:26.87   
                     
Gsc Drenge 2  2004  Gladsaxe Svmmeklub            2:31.14   
  William Bog Andersen  2005      36.46        36.46   
  Frederik Stender-Petersen  2005      37.77        1:14.23   
  William Bendix Schmidt  2005      40.54        1:54.77   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      36.37        2:31.14   
                     
Frederikssund  2004  Frederikssund Svmmeklub            2:31.79   
  Bertram Olesen  2005      36.52        36.52   
  Lucas Nielsen  2004      38.20        1:14.72   
  Lau Lykke Wennicke  2004      39.97        1:54.69   
  Victor Dyrhauge  2004      37.10        2:31.79   
                     
10  Gentofte Drenge 2  2004  Gentofte Svmme Klub            2:33.31   
  Carl Emil Lundgaard  2005      38.78        38.78   
  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      36.30        1:15.08   
  Erik Schmidt  2005      39.00        1:54.08   
  William Hoffmann Hyldig  2004      39.23        2:33.31   
                     
11  Sigma Drenge 2  2005  Sigma Swim            2:33.39   
  Mads Naver  2004      37.38        37.38   
  Malthe Funk Larsen  2005      39.34        1:16.72   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      38.27        1:54.99   
  Magnus Tullberg  2005      38.40        2:33.39   
                     
12  Team Tz  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:35.34   
  Frederik Taubert Lgager  2004      38.28        38.28   
  Philip Rindum  2005      42.22        1:20.50   
  Bertram Grn Brandelev  2004      36.96        1:57.46   
  Silas Waterval  2004      37.88        2:35.34   
                     
13  Hs Drenge  2004  Hrsholm Svmmeforening            2:41.59   
  Rasmus Fabricius Pedersen  2005      42.79        42.79   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      33.94        1:16.73   
  Frederik Rink Larsen  2004      46.15        2:02.88   
  Oscar Svensson  2005      38.71        2:41.59   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 19, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerd            31.13   
Ida Skov Kragh  2006  Slangerup Svmmeklub            31.50   
Liva la Cour  2006  Gentofte Svmme Klub            32.49   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svmmeklub            33.67   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            34.06   
SIF Bramm  2006  JGI Svmning            34.19   
Andrea Lindberg Vede  2006  Sigma Swim Allerd            34.28   
Alberte Pedersen  2006  Holbk Svmme Klub            34.72   
Fiona Jensen  2006  Vrlse Svmmeklub            35.39   
10  Julie Heurlin Lunding  2006  Gentofte Svmme Klub            35.46   
11  Marie Elster  2006  Lyngby Svmmeklub            35.81   
12  Jasmine Lkkegaard  2006  Gladsaxe Svmmeklub            35.90   
13  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svmning            36.00   
14  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Hillerd Svmmeklub            36.17   
15  Johanne Hummelmose  2006  Gentofte Svmme Klub            36.23   
16  Dikte Johanne Schrder  2006  Gentofte Svmme Klub            36.57   
17  Anna Rjel  2006  Sllerd Svmmeklub            36.70   
18  Silje Lyse Legaard  2006  Hillerd Svmmeklub            36.71   
19  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svmme Klub            36.93   
20  Amalie Carlsen Risager  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            37.02   
21  Amalie Rose Sndergaard  2006  Hrsholm Svmmeforening            37.23   
22  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svmmeklub            38.02   
23  Maja Damkjr Bartels  2006  Gladsaxe Svmmeklub            38.17   
24  Anna Hinsch Lauritzen  2006  Gentofte Svmme Klub            38.40   
25  Olga Vejlby  2006  Helsingr Svmmeklub            38.46   
26  Luna Larsson  2006  Herlev Svmning            38.71   
27  Sofija Rnne  2006  Herlev Svmning            38.95   
28  Anna Dietrichsen  2006  Slangerup Svmmeklub            39.26   
29  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svmmeklub            39.31   
30  Liva Wissing  2006  Sigma Swim Allerd            39.46   
31  Andrea Seborg  2006  Helsingr Svmmeklub            39.68   
32  Daniella Li West  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup            39.94   
33  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingr Svmmeklub            40.55   
34  Merle Asmussen  2006  Frederikssund Svmmeklub            46.74   
Jasmin Kjrsgaard  2006  Slangerup Svmmeklub            DNS   
Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svmme Klub            DSQ  Tyvstart sw4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:45 
 
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  10:50   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 20, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Julius Svarrer  2005  Slangerup Svmmeklub            28.57   
Marius Lundsteen Brndum  2005  Sllerd Svmmeklub            30.50   
August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svmme Klub            30.72   
Emil Kruse Enemrke  2005  Herlev Svmning            30.88   
Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Svmmeklub            30.98   
William Bog Andersen  2005  Gladsaxe Svmmeklub            31.02   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerd            31.09   
Cornelius Olsen  2005  Farum Svmmeklub            31.17   
Theodor Wernberg Lvgreen  2005  Sigma Swim Allerd            31.28   
10  Magnus Lfquist  2005  Sigma Swim Allerd            31.82   
11  Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svmning            31.86   
12  Furkan Guler  2005  Holbk Svmme Klub            32.10   
13  William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svmmeklub            32.11   
14  Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svmmeklub            32.29   
15  Oscar Svensson  2005  Hrsholm Svmmeforening            32.46   
16  Alexander Halken  2005  Sllerd Svmmeklub            32.81   
17  Philip Rindum  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup            32.91   
18  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svmmeklub            33.20   
19  Laurits Boserup  2005  Gentofte Svmme Klub            33.25   
20  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  Gentofte Svmme Klub            33.28   
21  Jonatan Hagbarth Jrgense  2005  Roskilde Svmning            33.29   
22  Erik Schmidt  2005  Gentofte Svmme Klub            33.53   
23  Anders Junker  2005  Gladsaxe Svmmeklub            33.72   
24  Gustav Mrk Rasmussen  2005  Holbk Svmme Klub            34.15   
25  Magnus Kiemer  2005  Vrlse Svmmeklub            34.53   
26  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerd            34.62   
27  Teodor Roed Schning  2005  Helsingr Svmmeklub            34.85   
28  Sebastian Mller-Munke  2005  Roskilde Svmning            36.56   
29  Oscar Rybak-Andersen  2005  Gentofte Svmme Klub            37.18   
Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum Svmmeklub            DNS   
Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svmme Klub            DNS   
Mathias Toft Cortsen  2005  Herlev Svmning            DSQ  tyvstart sw4.4 
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerd            DSQ  Tyvstart sw4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:50 
 
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svmme Klub    35.24  1:17.48  2:01.26    2:46.44   
Iben Ebdrup Norling  2005  Vrlse Svmmeklub    37.39  1:22.30  2:07.59    2:50.30   
Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svmmeklub    36.51  1:18.23  2:02.75    2:50.39   
Esther Haudrum Larsen  2005  Vrlse Svmmeklub    39.09  1:23.44  2:09.54    2:58.62   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  10:57 
 
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  11:09   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
William lshj  2004  Sigma Swim Birkerd    30.80  1:07.66  1:44.26    2:22.51   
Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svmmeklub    33.86  1:11.66  1:50.54    2:30.67   
Pelle Colmorten  2004  Roskilde Svmning    31.49  1:09.77  1:51.83    2:33.68   
Noah Tranum  2004  JGI Svmning    32.79  1:11.36  1:52.12    2:35.82   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svmmeklub    34.25  1:14.57  1:56.74    2:39.65   
Michael Halck  2004  Lyngby Svmmeklub    33.64  1:13.22  1:56.21    2:39.83   
Alfred Balslev Jrgensen  2004  Sllerd Svmmeklub    33.97  1:13.86  1:57.18    2:40.43   
William Leth  2004  Gladsaxe Svmmeklub    33.96  1:15.22  1:57.11    2:42.09   
Silas Waterval  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup            DSQ  esb 175 sw8.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:09 
 
Resultat Lb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  12:02   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 25, 400m Medley Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Juliane Bo Andersen  2005  Roskilde Svmning    1:21.91  2:43.89  4:21.37    5:36.85   
Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svmme Klub    1:22.45  2:46.41  4:24.51    5:45.84   
Camilla Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerd    1:28.00  2:52.99  4:35.10    5:52.22   
Alma Olivarius  2005  Lyngby Svmmeklub    1:26.22  2:52.65  4:36.91    5:57.78   
Julie Merl Larsen  2005  JGI Svmning    1:31.79  3:04.81  4:44.78    6:05.66   
Emma Mlholm  2005  Hillerd Svmmeklub    1:36.85  3:06.29  5:00.70    6:22.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:02 
 
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  12:10   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 26, 400m Medley Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    100m  200m  300m    Opnet  Status 











 
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Svmmeklub    1:09.49  2:28.17  4:01.40    5:10.85   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svmmeklub    1:14.99  2:36.64  4:08.79    5:22.42   
William Hoffmann Hyldig  2004  Gentofte Svmme Klub    1:25.10  2:48.67  4:27.76    5:43.72   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerd            DSQ  mavelig 200 sw6.5 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:10 
 
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  12:33   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 27, 100m Medley Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Mathilde Severs  2006  Lyngby Svmmeklub    32.54        1:10.21   
Mille Frydendahl  2006  Slangerup Svmmeklub    34.12        1:11.87   
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svmning    35.19        1:13.39   
Alba Mantoni  2006  Gentofte Svmme Klub    34.75        1:15.82   
Alberte Pedersen  2006  Holbk Svmme Klub    36.52        1:17.79   
Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svmme Klub    36.62        1:18.02   
Molly Szczepanski  2006  Gentofte Svmme Klub    37.39        1:19.19   
Dikte Johanne Schrder  2006  Gentofte Svmme Klub    36.42        1:19.65   
Andrea Kiefer-Hansen  2006  Herlev Svmning    38.50        1:20.24   
10  Christine Stubbe Lundsby  2006  Gentofte Svmme Klub    38.11        1:21.32   
11  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svmmeklub    37.93        1:21.45   
12  Fiona Jensen  2006  Vrlse Svmmeklub    37.63        1:21.96   
13  Marie Elster  2006  Lyngby Svmmeklub    38.66        1:21.99   
14  Freja Mathilde Kaas  2006  Hrsholm Svmmeforening    38.29        1:22.05   
15  Anna Dietrichsen  2006  Slangerup Svmmeklub    38.17        1:22.29   
16  Lrke Stenholt Rpke  2006  JGI Svmning    39.51        1:22.38   
17  Amalie Carlsen Risager  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    37.47        1:22.49   
18  Anna Rjel  2006  Sllerd Svmmeklub    39.04        1:22.77   
19  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svmning    37.42        1:22.94   
20  Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svmmeklub    40.31        1:23.06   
21  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006  Hillerd Svmmeklub    38.73        1:23.31   
22  Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svmmeklub    39.63        1:23.46   
23  Amalie Helfelt  2006  Vrlse Svmmeklub    37.96        1:23.58   
24  Lucca Kanstrup-Clausen  2006  Helsingr Svmmeklub    39.34        1:24.73   
25  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svmmeklub    38.82        1:24.89   
26  Isabella Koch Juhl  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    40.72        1:25.43   
27  Sofie Anker Nielsen  2006  Helsingr Svmmeklub    39.50        1:25.44   
28  Victoria Wiingaard  2006  Lyngby Svmmeklub    37.77        1:25.46   
29  Liv Waag Kallese  2006  Herlev Svmning    40.47        1:26.04   
30  Andrea Seborg  2006  Helsingr Svmmeklub    40.66        1:26.22   
31  Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Svmmeklub    41.58        1:26.78   
32  Signe Munk Hvid  2006  Sllerd Svmmeklub    41.96        1:27.50   
33  Astrid Hjuler Britze  2006  Hrsholm Svmmeforening    41.77        1:27.72   
34  Silje Lyse Legaard  2006  Hillerd Svmmeklub    40.17        1:28.16   
35  Daniella Li West  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    43.54        1:29.23   
36  Fiona Emilie West  2006  Helsingr Svmmeklub    44.70        1:35.68   
Liva la Cour  2006  Gentofte Svmme Klub            DSQ  Tyvstart sw4.4 
Nana Andersen  2006  Holbk Svmme Klub            DSQ  Tyvstart sw 4.4 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:33 
 
Resultat Lb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  12:38   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 28, 100m Medley Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingr Svmmeklub    28.66        1:03.65   
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svmning    30.48        1:03.74   
Malte Hagbarth Jrgensen  2005  Roskilde Svmning    32.21        1:10.06   
Louie Uldall  2005  Hillerd Svmmeklub    32.79        1:10.43   
William Breuner  2005  Roskilde Svmning    33.32        1:10.73   
Vincent Matras  2005  Gladsaxe Svmmeklub    33.53        1:11.65   
Laurits Boserup  2005  Gentofte Svmme Klub    35.36        1:12.29   
Alexander Halken  2005  Sllerd Svmmeklub    34.71        1:12.46   
Bertram Olesen  2005  Frederikssund Svmmeklub    35.55        1:13.83   
10  Emil Isaksen  2005  Roskilde Svmning    33.89        1:14.03   
11  Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svmme Klub    35.47        1:14.22   
12  Erik Schmidt  2005  Gentofte Svmme Klub    33.86        1:14.29   
13  Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerd    34.05        1:14.98   
14  Furkan Guler  2005  Holbk Svmme Klub    34.66        1:16.07   
15  Louie Hansen  2005  Gentofte Svmme Klub    35.26        1:16.59   
16  Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Svmmeklub    35.76        1:16.95   
17  Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim Birkerd    38.22        1:17.00   
18  Jonatan Hagbarth Jrgense  2005  Roskilde Svmning    37.23        1:17.07   
19  Gustav Mrk Rasmussen  2005  Holbk Svmme Klub    37.89        1:19.33   
20  Oscar Rybak-Andersen  2005  Gentofte Svmme Klub    37.32        1:19.42   
21  Teodor Roed Schning  2005  Helsingr Svmmeklub    35.06        1:19.75   
22  Philip Rindum  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup    35.95        1:19.98   
23  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  Hrsholm Svmmeforening    37.28        1:19.99   
24  Fabian Holst Krabbe  2005  Vrlse Svmmeklub    37.35        1:20.11   
25  Magnus Lfquist  2005  Sigma Swim Allerd    36.08        1:21.52   
26  Sebastian Mller-Munke  2005  Roskilde Svmning    37.21        1:21.67   
27  Mathias Toft Cortsen  2005  Herlev Svmning    37.57        1:22.42   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:38 
 
Resultat Lb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 31, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Caroline Villum Frch  2005  Helsingr Svmmeklub    38.31  1:20.42  2:03.23    2:44.31   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svmning    37.64  1:19.47  2:02.17    2:44.62   
Silja Brage  2005  JGI Svmning    39.14  1:21.32  2:04.04    2:46.22   
Ida Marie Platzer  2005  Sllerd Svmmeklub    38.88  1:22.28  2:06.74    2:49.66   
Nikoline R. Amstrup  2005  Sigma Swim Birkerd    40.47  1:24.35  2:08.81    2:54.57   
Ida-Marie Nrgaard  2005  Frederiksvrk Svmmeklub    39.72  1:26.14  2:11.88    2:54.59   
Asta Hjberg  2005  Sigma Swim Birkerd    40.28  1:26.59  2:11.78    2:54.65   
Ronja K. S. Josephsen  2005  Slangerup Svmmeklub    40.21  1:24.78  2:11.01    2:57.05   
Frederikke Larsen  2005  Sllerd Svmmeklub    41.23  1:26.64  2:12.77    2:58.22   
10  Alberte Kreiser-Petersen  2005  Gentofte Svmme Klub    42.71  1:29.81  2:18.41    3:06.58   
11  Patricia Petersen  2005  Lyngby Svmmeklub    42.90  1:30.44  2:18.63    3:07.11   
12  Liv Salhauge  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup    44.00  1:32.91  2:21.52    3:09.30   
13  Julie Merl Larsen  2005  JGI Svmning    43.92  1:32.06  2:21.10    3:10.11   
14  Olivia Cruse  2005  Hillerd Svmmeklub    42.30  1:32.13  2:23.53    3:14.46   
15  Caroline Henning  2005  Hillerd Svmmeklub    45.01  1:34.62  2:25.58    3:16.43   
16  Ella Bdker Thomsen  2005  Vrlse Svmmeklub    47.14  1:40.50  2:35.09    3:27.87   
                     
 
Lb 31, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerd    38.13  1:22.71  2:08.53    2:52.77   
Henriette Roos  2006  Gladsaxe Svmmeklub    41.33  1:27.30  2:13.76    2:59.85   
Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svmmeklub    40.26  1:27.17  2:14.07    3:00.31   
Emily Reuter  2006  Lyngby Svmmeklub    42.17  1:30.07  2:17.43    3:04.21   
Mathilde Rmer  2006  Farum Svmmeklub    43.28  1:32.18  2:20.56    3:06.53   
Molly Szczepanski  2006  Gentofte Svmme Klub    41.53  1:28.92  2:17.72    3:06.71   
Nina Katrine N. Nissen  2006  Lyngby Svmmeklub    43.03  1:31.39  2:21.13    3:07.25   
Sofia Yuwei Zhang  2006  Lyngby Svmmeklub    42.49  1:30.41  2:18.95    3:07.97   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Svmmeklub    41.33  1:28.46  2:18.15    3:09.58   
10  Maja Damkjr Bartels  2006  Gladsaxe Svmmeklub    43.76  1:32.95  2:22.18    3:10.29   
11  Marie Elster  2006  Lyngby Svmmeklub    45.31  1:35.07  2:25.09    3:14.01   
12  Andrea Seborg  2006  Helsingr Svmmeklub    43.83  1:32.74  2:24.09    3:14.12   
13  Isabella Koch Juhl  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    44.96  1:35.69  2:27.04    3:16.65   
14  Amalie Helfelt  2006  Vrlse Svmmeklub    44.93  1:36.03  2:27.64    3:18.68   
15  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svmning    44.88  1:36.80  2:28.26    3:20.03   
16  Astrid Hjuler Britze  2006  Hrsholm Svmmeforening    46.07  1:38.39  2:32.03    3:23.26   
17  Anna Dietrichsen  2006  Slangerup Svmmeklub    46.64  1:39.10  2:32.79    3:26.29   
18  Nana Andersen  2006  Holbk Svmme Klub    48.15  1:42.68  2:39.16    3:32.66   
19  Asta-Marie Mailund Clan  2006  Sllerd Svmmeklub    47.62  1:44.05  2:39.35    3:33.22   
Lrke Stenholt Rpke  2006  JGI Svmning            DSQ  crawlben v 75 sw7.5 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:08 
 
Resultat Lb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  14:23   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 32, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Anders K. Kortegaard  2004  JGI Svmning    36.12  1:17.64  1:59.83    2:40.00   
Alexander Griffin  2004  Gentofte Svmme Klub    37.71  1:19.51  2:01.85    2:44.03   
Michael Halck  2004  Lyngby Svmmeklub    37.95  1:20.52  2:03.74    2:45.23   
Julian Birch  2004  Sllerd Svmmeklub    37.72  1:19.76  2:02.88    2:45.81   
Villads Arfelt  2004  Sigma Swim Birkerd    38.39  1:21.42  2:04.94    2:46.16   
Sren Wandall Ohlsen  2004  Gladsaxe Svmmeklub    37.76  1:20.34  2:04.29    2:47.80   
Mads Naver  2004  Sigma Swim Allerd    39.19  1:22.18  2:05.60    2:49.06   
Kasper Thorn  2004  Lyngby Svmmeklub    38.56  1:22.60  2:07.05    2:50.63   
Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svmmeklub    41.17  1:26.13  2:10.81    2:54.43   
10  Mikkel Nielsen  2004  Holbk Svmme Klub    40.63  1:25.40  2:10.65    2:55.43   
11  Frederik Lund Hirsbak  2004  JGI Svmning    40.03  1:26.09  2:11.78    2:57.31   
12  Frederik Taubert Lgager  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    40.85  1:27.27  2:14.64    2:59.33   
13  Sebastian Alexander West  2004  Sllerd Svmmeklub    41.47  1:28.92  2:16.92    3:03.84   
14  Bertram Nyegaard  2004  Roskilde Svmning    40.55  1:27.79  2:16.21    3:04.31   
15  Bertram Grn Brandelev  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    40.55  1:28.09  2:16.93    3:04.92   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svmning            DSQ  esb 100 sw7.6 
Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerd            DSQ  2 flyben sw7.1 
                     
 
Lb 32, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m  100m  150m    Opnet  Status 











 
Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerd Svmmeklub    37.23  1:18.53  2:00.57    2:43.10   
Laurits Boserup  2005  Gentofte Svmme Klub    37.06  1:19.38  2:02.07    2:44.75   
Alexander Halken  2005  Sllerd Svmmeklub    39.80  1:25.00  2:10.23    2:54.43   
Carl Emil Lundgaard  2005  Gentofte Svmme Klub    40.73  1:25.78  2:11.03    2:55.56   
Oliver Lassen  2005  Sigma Swim Birkerd    39.45  1:24.26  2:11.58    2:58.75   
Erik Schmidt  2005  Gentofte Svmme Klub    41.01  1:26.57  2:13.29    3:00.89   
Magnus Tullberg  2005  Sigma Swim Birkerd    41.01  1:28.41  2:14.75    3:01.18   
Fabian Holst Krabbe  2005  Vrlse Svmmeklub    42.02  1:28.48  2:16.12    3:04.04   
Oscar Rybak-Andersen  2005  Gentofte Svmme Klub    44.64  1:33.78  2:24.20    3:13.28   
Andreas Velschow Malmolin  2005  Farum Svmmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:23 
 
Resultat Lb 33 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 33 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  14:38   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 33, 4X50m Frisvmning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sigma Piger 1  2005  Sigma Swim            1:54.45   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      29.07        29.07   
  Caroline Bach Mindested  2005      28.13        57.20   
  Andrea Lindberg Vede  2006      29.23        1:26.43   
  Agnete Boelt  2006      28.02        1:54.45   
                     
Gentofte Piger 1  2005  Gentofte Svmme Klub            1:54.85   
  Cecilie Care Helmark  2005      27.99        27.99   
  Alberte Kreiser-Petersen  2005      29.77        57.76   
  Kristine Nilsson Norby  2005      28.33        1:26.09   
  Liva la Cour  2006      28.76        1:54.85   
                     
Herlev Piger 1  2005  Herlev Svmning            1:57.38   
  Signe Eie  2005      30.32        30.32   
  Amanda Da Silva B. Madsen  2005      28.95        59.27   
  Kaja Waag Kallese  2005      30.55        1:29.82   
  Josephine Thomsen  2005      27.56        1:57.38   
                     
Helsingr K2 Piger 1  2005  Helsingr Svmmeklub            1:58.30   
  Caroline Trjgaard  2005      29.49        29.49   
  Caroline Sgaard Pedersen  2005      29.42        58.91   
  Mikkeline Rud Wiberg  2005      30.46        1:29.37   
  Emmely stman Pedersen  2005      28.93        1:58.30   
                     
A6 Piger 1  2005  A6            1:58.54   
  Mille Frydendahl  2006      30.58        30.58   
  SIF Bramm  2006      30.01        1:00.59   
  Silja Brage  2005      29.44        1:30.03   
  Ida Skov Kragh  2006      28.51        1:58.54   
                     
Skjoldmer  2005  Roskilde Svmning            1:59.45   
  Asta Palmund  2005      30.74        30.74   
  Antoinette Zafra  2005      29.67        1:00.41   
  Juliane Bo Andersen  2005      29.61        1:30.02   
  Klara Frida Johansen  2005      29.43        1:59.45   
                     
Gsc Piger 1  2005  Gladsaxe Svmmeklub            1:59.51   
  Nikoline Marie Lange  2005      28.82        28.82   
  Ellen Marie Ulrich-Jrgen  2005      29.27        58.09   
  Monika Dragieva  2006      30.93        1:29.02   
  Kamma Rasmussen  2006      30.49        1:59.51   
                     
Sllerd Piger A  2005  Sllerd Svmmeklub            2:02.46   
  Ida Marie Platzer  2005      29.97        29.97   
  Mille Vester-Christensen  2005      28.76        58.73   
  Anna Rjel  2006      31.54        1:30.27   
  Frederikke Larsen  2005      32.19        2:02.46   
                     
Lyngby Royal Girls  2005  Lyngby Svmmeklub            2:03.55   
  Mathilde Severs  2006      29.39        29.39   
  Kathrine E. Larsen  2005      31.52        1:00.91   
  Alma Olivarius  2005      30.91        1:31.82   
  Victoria Wiingaard  2006      31.73        2:03.55   
                     
10  Hs Piger  2005  Hrsholm Svmmeforening            2:03.63   
  Caroline Salskov Jensen  2005      30.48        30.48   
  Alba Vendelboe-Schack  2005      29.52        1:00.00   
  Sasha Nezdiikovskaia  2005      31.82        1:31.82   
  Freja Mathilde Kaas  2006      31.81        2:03.63   
                     
11  Sigma Piger 2  2005  Sigma Swim            2:03.67   
  Astrid Mulipola  2006      30.69        30.69   
  Asta Hjberg  2005      29.75        1:00.44   
  Catrine Porsdal  2005      30.76        1:31.20   
  Camilla Porsdal  2005      32.47        2:03.67   
                     
12  Vrlse Piger  2006  Vrlse Svmmeklub            2:06.54   
  Martha Bdker Thomsen  2005      33.09        33.09   
  Iben Ebdrup Norling  2005      30.88        1:03.97   
  Signe Holm Hansen  2005      31.58        1:35.55   
  Esther Haudrum Larsen  2005      30.99        2:06.54   
                     
13  Triton Havfruer  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup            2:07.31   
  Emilie Wilms Jensen  2006      32.23        32.23   
  Amalie Carlsen Risager  2006      33.22        1:05.45   
  Sophie Lrke Sandell  2005      30.56        1:36.01   
  Liv Salhauge  2005      31.30        2:07.31   
                     
14  Gsc Piger 2  2005  Gladsaxe Svmmeklub            2:08.29   
  Josefine Staudt  2005      30.78        30.78   
  Jasmine Lkkegaard  2006      31.77        1:02.55   
  Maria Claudia S. Hansen  2006      33.20        1:35.75   
  Maja Damkjr Bartels  2006      32.54        2:08.29   
                     
15  Helsingr K2 Piger 2  2005  Helsingr Svmmeklub            2:09.82   
  Caroline Villum Frch  2005      31.90        31.90   
  Katrine G. Kristensen  2005      32.83        1:04.73   
  Rebecca Maria Bagger  2005      32.82        1:37.55   
  Filippa Martinsen  2005      32.27        2:09.82   
                     
16  Helsingr K3  2005  Helsingr Svmmeklub            2:12.80   
  Lucca Kanstrup-Clausen  2006      33.80        33.80   
  Sofie Anker Nielsen  2006      31.64        1:05.44   
  Olga Vejlby  2006      33.59        1:39.03   
  Andrea Seborg  2006      33.77        2:12.80   
                     
17  Herlev Piger 2  2005  Herlev Svmning            2:13.16   
  Luna Larsson  2006      33.90        33.90   
  Sofija Rnne  2006      34.24        1:08.14   
  Ellen Simoni Alfast  2006      33.54        1:41.68   
  Andrea Kiefer-Hansen  2006      31.48        2:13.16   
                     
18  A6 Piger 2  2005  A6            2:14.22   
  Anna Dietrichsen  2006      35.43        35.43   
  Lrke Stenholt Rpke  2006      33.84        1:09.27   
  Ronja K. S. Josephsen  2005      31.59        1:40.86   
  Julie Merl Larsen  2005      33.36        2:14.22   
                     
Hils Tserne  2005  Hillerd Svmmeklub            DSQ  Tyvstart sw10.11 
  Anna Olivia Kirchhoff  2005      30.10        30.10   
  Emma Mlholm  2005      35.05        1:05.15   
  Caroline Henning  2005      32.04        1:37.19   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:38 
 
Resultat Lb 34 (Finaler) - Officiel
Resultat Lb 34 (Finaler) - Officiel 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  28 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  14:46   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 34, 4X50m Frisvmning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Sigma Drenge 1  2004  Sigma Swim            1:49.36   
  Alexander Vergereau  2004      26.73        26.73   
  William lshj  2004      27.34        54.07   
  Mads Liechti  2004      27.61        1:21.68   
  Tobias Rosengaard  2005      27.68        1:49.36   
                     
Gsc Drenge 1  2004  Gladsaxe Svmmeklub            1:49.41   
  Carl Krabbe Heldgaard  2004      27.22        27.22   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      27.18        54.40   
  William Bog Andersen  2005      28.80        1:23.20   
  Niels Krogh-Olsen  2004      26.21        1:49.41   
                     
Vikinger  2005  Roskilde Svmning            1:49.43   
  Carl-Emil Echardt  2005      26.41        26.41   
  Pelle Colmorten  2004      27.06        53.47   
  William Breuner  2005      27.90        1:21.37   
  Malte Hagbarth Jrgensen  2005      28.06        1:49.43   
                     
Legendens Lakajer  2004  Gentofte Svmme Klub            1:49.53   
  Valdemar Birn-Bringgaard  2004      27.40        27.40   
  Oskar Luckow Larsen  2004      26.48        53.88   
  August Arup Neergaard  2005      27.32        1:21.20   
  Laurits Boserup  2005      28.33        1:49.53   
                     
A6 Drenge 1  2004  A6            1:51.77   
  Julius Svarrer  2005      27.07        27.07   
  Anders K. Kortegaard  2004      27.65        54.72   
  Frederik Lund Hirsbak  2004      27.84        1:22.56   
  Emil Witzner Hansen  2004      29.21        1:51.77   
                     
Helsingr K2 Drenge  2004  Helsingr Svmmeklub            1:51.82   
  Valdemar Menck Nielsen  2005      26.20        26.20   
  Teodor Roed Schning  2005      31.40        57.60   
  Lucas T. Mortensen  2004      27.58        1:25.18   
  Eigil Sigfusson  2004      26.64        1:51.82   
                     
Sllerd Drenge A  2004  Sllerd Svmmeklub            1:53.12   
  Julian Birch  2004      27.56        27.56   
  Alfred Balslev Jrgensen  2004      27.37        54.93   
  Marius Lundsteen Brndum  2005      28.68        1:23.61   
  Sebastian Alexander West  2004      29.51        1:53.12   
                     
Frederikssund  2004  Frederikssund Svmmeklub            1:53.21   
  Lau Lykke Wennicke  2004      29.07        29.07   
  Victor Dyrhauge  2004      29.40        58.47   
  Lucas Nielsen  2004      27.49        1:25.96   
  Bertram Olesen  2005      27.25        1:53.21   
                     
Gsc Drenge 2  2004  Gladsaxe Svmmeklub            1:54.68   
  Mathias Bartholin Bruhn  2004      29.08        29.08   
  William Bendix Schmidt  2005      28.63        57.71   
  Frederik Stender-Petersen  2005      28.07        1:25.78   
  William Leth  2004      28.90        1:54.68   
                     
10  Sigma Drenge 2  2005  Sigma Swim            1:56.20   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      28.63        28.63   
  Villads Arfelt  2004      28.65        57.28   
  Theodor Wernberg Lvgreen  2005      29.43        1:26.71   
  William Leander Agerskov  2004      29.49        1:56.20   
                     
11  Hs Drenge  2004  Hrsholm Svmmeforening            1:57.50   
  Oscar Svensson  2005      29.14        29.14   
  Sebastian Hviid Larsen  2004      27.02        56.16   
  Frederik Rink Larsen  2004      30.68        1:26.84   
  Rasmus Fabricius Pedersen  2005      30.66        1:57.50   
                     
12  Team Tz  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup            1:57.77   
  Bertram Grn Brandelev  2004      27.58        27.58   
  Philip Rindum  2005      31.09        58.67   
  Frederik Taubert Lgager  2004      30.96        1:29.63   
  Silas Waterval  2004      28.14        1:57.77   
                     
13  Gentofte Drenge 2  2004  Gentofte Svmme Klub            2:00.28   
  William Hoffmann Hyldig  2004      30.26        30.26   
  Joakim Hjulmand-Lassen  2005      29.72        59.98   
  Carl Emil Lundgaard  2005      30.75        1:30.73   
  Erik Schmidt  2005      29.55        2:00.28   
                     
Herlev Kngte  2004  Herlev Svmning            DSQ  tyvstart sw10.11 
  Mathias Lindgaard  2004      28.77        28.77   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  14:46 
 
Resultat Lb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  11:51   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Cecilie Care Helmark  2005  Gentofte Svmme Klub    30.62        1:05.84   
Kristine Nilsson Norby  2005  Gentofte Svmme Klub    31.58        1:07.44   
Amanda Da Silva B. Madsen  2005  Herlev Svmning    31.75        1:07.47   
Josephine Thomsen  2005  Herlev Svmning    31.88        1:08.24   
Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Svmmeklub    31.45        1:08.42   
Emmely stman Pedersen  2005  Helsingr Svmmeklub    32.40        1:10.29   
Ida Marie Platzer  2005  Sllerd Svmmeklub    32.99        1:10.49   
Silja Brage  2005  JGI Svmning    33.27        1:10.68   
Sofie Lykke Petersen  2005  Roskilde Svmning    32.87        1:10.73   
10  Caroline Salskov Jensen  2005  Hrsholm Svmmeforening    34.06        1:12.48   
11  Caroline Trjgaard  2005  Helsingr Svmmeklub    33.56        1:12.74   
12  Antoinette Zafra  2005  Roskilde Svmning    34.49        1:13.66   
13  Caroline Sofie Aagaard  2005  Sigma Swim Birkerd    33.63        1:14.46   
14  Kathrine E. Larsen  2005  Lyngby Svmmeklub    35.40        1:14.68   
15  Iben Ebdrup Norling  2005  Vrlse Svmmeklub    35.17        1:14.93   
16  Ellen Marie Ulrich-Jrgen  2005  Gladsaxe Svmmeklub    35.64        1:15.95   
17  Caroline Bach Mindested  2005  Sigma Swim Allerd    36.19        1:16.84   
18  Alba Vendelboe-Schack  2005  Hrsholm Svmmeforening    36.58        1:17.38   
19  Catrine Porsdal  2005  Sigma Swim Birkerd    36.43        1:18.55   
20  Alma Olivarius  2005  Lyngby Svmmeklub    37.98        1:20.27   
21  Ida-Marie Nrgaard  2005  Frederiksvrk Svmmeklub    37.46        1:20.40   
22  Cecilie G. Mortensen  2005  Gentofte Svmme Klub    37.36        1:20.75   
23  Mikkeline Rud Wiberg  2005  Helsingr Svmmeklub    36.64        1:21.11   
24  Anna Mundt Karup  2005  Holbk Svmme Klub    36.40        1:21.43   
25  Signe Eie  2005  Herlev Svmning    36.30        1:22.48   
26  Anna R. Strbek  2005  Gentofte Svmme Klub    39.46        1:22.66   
27  Ronja K. S. Josephsen  2005  Slangerup Svmmeklub    38.95        1:26.00   
28  Katrine G. Kristensen  2005  Helsingr Svmmeklub    39.17        1:29.26   
29  Isabella Ludvigsen  2005  Sigma Swim Allerd    40.02        1:30.18   
30  Filippa Martinsen  2005  Helsingr Svmmeklub    41.95        1:30.56   
Caroline Sgaard Pedersen  2005  Helsingr Svmmeklub            DSQ  Tyvstart sw4.4 
                     
 
Lb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Agnete Boelt  2006  Sigma Swim Allerd    32.41        1:11.14   
Ida Skov Kragh  2006  Slangerup Svmmeklub    33.04        1:11.54   
Astrid Mulipola  2006  Sigma Swim Allerd    33.49        1:11.99   
Cille Winskov Rasmussen  2006  Roskilde Svmning    33.97        1:13.02   
Liva la Cour  2006  Gentofte Svmme Klub    34.29        1:15.53   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Svmmeklub    34.47        1:15.63   
Mille Frydendahl  2006  Slangerup Svmmeklub    35.09        1:17.12   
Alba Mantoni  2006  Gentofte Svmme Klub    35.84        1:17.39   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Svmmeklub    35.52        1:17.47   
10  Stella Demuth Andersen  2006  Gentofte Svmme Klub    36.00        1:18.15   
11  Andrea Lindberg Vede  2006  Sigma Swim Allerd    36.16        1:18.61   
12  SIF Bramm  2006  JGI Svmning    36.57        1:19.74   
13  Emilie Wilms Jensen  2006  Svmmeklubben Triton Ballerup    35.26        1:19.83   
14  Alberte Pedersen  2006  Holbk Svmme Klub    37.35        1:20.31   
15  Mathilde Severs  2006  Lyngby Svmmeklub    37.49        1:20.37   
16  Anna E.e. Balle  2006  Gentofte Svmme Klub    37.54        1:21.49   
17  Silje Lyse Legaard  2006  Hillerd Svmmeklub    38.42        1:22.34   
18  Ellen Simoni Alfast  2006  Herlev Svmning    38.86        1:22.42   
18  Marie Elster  2006  Lyngby Svmmeklub    38.24        1:22.42   
20  Jasmine Lkkegaard  2006  Gladsaxe Svmmeklub    38.76        1:23.36   
21  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  Gentofte Svmme Klub    37.61        1:23.77   
22  Emily Reuter  2006  Lyngby Svmmeklub    38.85        1:25.45   
23  Laura Cecilie Salling  2006  Lyngby Svmmeklub    41.65        1:27.53   
24  Cecilie Rud  2006  Sigma Swim Allerd    41.49        1:29.31   
25  Sofija Rnne  2006  Herlev Svmning    42.26        1:30.38   
26  Ada Haslv Brunsgaard  2006  Gentofte Svmme Klub    42.33        1:34.22   
27  Amalie Rose Sndergaard  2006  Hrsholm Svmmeforening    44.36        1:34.69   
28  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Svmmeklub    42.11        1:35.90   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  11:51 
 
Resultat Lb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 106 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  12:14   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Oskar Luckow Larsen  2004  Gentofte Svmme Klub    30.01        1:02.83   
William lshj  2004  Sigma Swim Birkerd    29.50        1:03.04   
Niels Krogh-Olsen  2004  Gladsaxe Svmmeklub    29.54        1:03.61   
Alexander Vergereau  2004  Sigma Swim Birkerd    30.15        1:05.49   
Gabriel Elmedyb  2004  Herlev Svmning    31.13        1:06.57   
Kasper Thorn  2004  Lyngby Svmmeklub    30.95        1:06.69   
Eigil Sigfusson  2004  Helsingr Svmmeklub    30.93        1:06.90   
Carl Krabbe Heldgaard  2004  Gladsaxe Svmmeklub    31.84        1:06.95   
Silas Waterval  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    30.99        1:06.96   
10  Lucas Nielsen  2004  Frederikssund Svmmeklub    30.97        1:07.04   
11  Mathias Lindgaard  2004  Herlev Svmning    32.02        1:07.49   
12  Phillip Niemann Madsen  2004  Lyngby Svmmeklub    32.36        1:08.21   
13  Pelle Colmorten  2004  Roskilde Svmning    30.19        1:08.27   
14  Alfred Balslev Jrgensen  2004  Sllerd Svmmeklub    31.90        1:08.43   
15  Lucas Kaav  2004  Hrsholm Svmmeforening    32.10        1:08.54   
16  Frederik Lund Hirsbak  2004  JGI Svmning    32.52        1:09.04   
17  Mads Liechti  2004  Sigma Swim Birkerd    32.53        1:09.14   
18  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  Gentofte Svmme Klub    31.90        1:09.63   
19  Bertram Grn Brandelev  2004  Svmmeklubben Triton Ballerup    32.29        1:10.48   
20  Julian Birch  2004  Sllerd Svmmeklub    32.37        1:10.57   
21  Anders K. Kortegaard  2004  JGI Svmning    32.01        1:11.18   
22  Lucas T. Mortensen  2004  Helsingr Svmmeklub    31.74        1:11.46   
23  Michael Halck  2004  Lyngby Svmmeklub    32.97        1:11.60   
24  Emil Stenholt Rpke  2004  JGI Svmning    33.50        1:12.59   
25  Victor Dyrhauge  2004  Frederikssund Svmmeklub    33.43        1:12.61   
26  Sebastian Hviid Larsen  2004  Hrsholm Svmmeforening    33.84        1:13.80   
27  Alexander Asmussen  2004  Frederiksvrk Svmmeklub    34.88        1:15.68   
28  Lau Lykke Wennicke  2004  Frederikssund Svmmeklub    33.56        1:16.05   
29  Frederik Sandbjerg  2004  Sllerd Svmmeklub    34.96        1:17.24   
30  Victor Bornemann  2004  Sigma Swim Allerd    37.63        1:25.11   
Noah Tranum  2004  JGI Svmning            DSQ  ej sam berr sw8.4 
Thor Majvig Mogensen  2004  Hillerd Svmmeklub            DSQ  ej sam berr sw8.4 
William Leth  2004  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  Tyvstart sw4.4 
                     
 
Lb 106, 100m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Carl-Emil Echardt  2005  Roskilde Svmning    28.17        1:02.14   
Julius Svarrer  2005  Slangerup Svmmeklub    29.60        1:03.46   
Valdemar Menck Nielsen  2005  Helsingr Svmmeklub    29.25        1:03.97   
Sebastian Sand Gottlieb  2005  Sigma Swim Allerd    31.19        1:06.85   
Malte Hagbarth Jrgensen  2005  Roskilde Svmning    31.15        1:07.63   
Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Svmmeklub    32.65        1:08.85   
Tobias Rosengaard  2005  Sigma Swim Birkerd    32.15        1:09.32   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Svmmeklub    33.02        1:09.34   
Theodor Wernberg Lvgreen  2005  Sigma Swim Allerd    32.45        1:09.51   
10  Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svmning    32.46        1:09.74   
11  Marius Lundsteen Brndum  2005  Sllerd Svmmeklub    32.53        1:10.31   
12  Morten Lindblom Andersen  2005  Hillerd Svmmeklub    31.79        1:10.35   
13  Emil Kruse Enemrke  2005  Herlev Svmning    32.72        1:11.08   
14  August Arup Neergaard  2005  Gentofte Svmme Klub    32.06        1:11.88   
15  William Bog Andersen  2005  Gladsaxe Svmmeklub    32.53        1:12.09   
16  William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Svmmeklub    33.86        1:12.26   
17  Louie Uldall  2005  Hillerd Svmmeklub    33.40        1:12.32   
18  Illia Bulba  2005  Hrsholm Svmmeforening    33.58        1:13.53   
19  Magnus Lfquist  2005  Sigma Swim Allerd    33.59        1:14.58   
20  Philip Rindum  2005  Svmmeklubben Triton Ballerup    34.20        1:14.83   
21  William Breuner  2005  Roskilde Svmning    33.90        1:15.36   
22  Emil Isaksen  2005  Roskilde Svmning    33.31        1:15.64   
23  Cornelius Olsen  2005  Farum Svmmeklub    34.60        1:15.88   
24  Erik Schmidt  2005  Gentofte Svmme Klub    34.69        1:15.93   
25  Gustav Mrk Rasmussen  2005  Holbk Svmme Klub    35.50        1:16.14   
26  Nicholas H. Hansen  2005  Gladsaxe Svmmeklub    34.25        1:16.16   
27  Alexander Halken  2005  Sllerd Svmmeklub    35.05        1:16.57   
28  Furkan Guler  2005  Holbk Svmme Klub    34.14        1:16.74   
29  August Slvsteen  2005  Gentofte Svmme Klub    35.84        1:16.95   
30  Malthe Funk Larsen  2005  Sigma Swim Allerd    35.52        1:17.34   
31  Anders Junker  2005  Gladsaxe Svmmeklub    36.01        1:18.15   
32  Mathias Toft Cortsen  2005  Herlev Svmning    37.92        1:26.28   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederiksvrk Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:14 
 
Resultat Lb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt rgangsmesterskab    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederiksvrk    Udskriftstidspunkt  14:36   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederiksvrk Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 111, 100m Brystsvmning Damer, Finaler 14 r 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status