2019-11-20   13:58:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Adventsstævne 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde U. Thorborg  2005  Vest-Brøndby    38.20        1:22.23   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    40.48        1:25.87   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby    42.53        1:28.65   
Nelli Zsigri Dyndgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    42.98        1:28.94   
Sofie Riis  2005  Albertslund IF    43.00        1:33.86   
Laika Usinger  2006  Vest-Brøndby    45.34        1:35.08   
Flora Askjær-Friis Borre  2006  Hovedstadens Svømmeklub    46.96        1:40.96   
Philippa Mitchell  2006  Orient Svømning    47.91        1:42.16   
Bjørg Trærup Andersen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    47.91        1:43.39   
10  Laura Barding Nielsen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    49.22        1:46.96   
11  Vilma Brix Dauberg  2005  Hovedstadens Svømmeklub    51.14        1:48.81   
12  Ida Sofie Riber  2004  Hovedstadens Svømmeklub    51.33        1:49.03   
13  Sophia de Kort  2005  Hovedstadens Svømmeklub    53.90        1:56.22   
Freja Max Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  ESB v. 25m 
                     
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svømmeklub    42.79        1:29.35   
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømmeklub    42.67        1:29.86   
Frederikke Vesth  2007  Orient Svømning    48.08        1:42.08   
Helena Fritz Larsen  2007  Albertslund IF    50.60        1:46.12   
Ila Murphy  2007  Vest-Brøndby    50.59        1:47.17   
Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømmeklub    50.38        1:47.77   
Maria Agnes Jakobsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    51.67        1:48.66   
Hannah Bjørneboe  2007  Vest-Brøndby    54.32        1:54.00   
Nynne Kongsfelt  2007  Orient Svømning    1:05.84        2:28.41   
Clara Dam Lukowski  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  2 armt eft vend 25m 
                     
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømmeklub    48.05        1:44.07   
Marie Munk  2008  Albertslund IF    50.18        1:47.27   
Emma Panton Nielsen  2008  Glostrup Svømmeklub    51.53        1:48.85   
Liva Christensen  2008  Glostrup Svømmeklub    51.03        1:50.62   
Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  Hovedstadens Svømmeklub    58.60        1:56.77   
Andrea Busk Strodtmann  2008  Hovedstadens Svømmeklub    55.25        1:57.63   
Caroline Sofie Sørensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub    59.86        2:03.34   
Thilde Gammelvind  2008  Hovedstadens Svømmeklub    1:04.56        2:17.00   
Esther Sejr Fogtdal  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Karla Bach Tønnsen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
Maja F. E. Kamper  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
                     
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub    55.81        1:58.63   
Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømmeklub    57.46        2:00.38   
Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømmeklub    55.91        2:01.75   
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub    1:02.62        2:08.85   
Karen Sander Fotland  2009  Lyngby Svømmeklub    1:03.33        2:09.09   
                     
 
Løb 1, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Eva Hagen Rahelt  2010  Hovedstadens Svømmeklub    1:00.29        2:09.96   
Maria Holstein Arnesen  2010  Lyngby Svømmeklub    1:03.52        2:10.55   
Cirkeline Feldt-Sørensen  2010  Lyngby Svømmeklub    1:10.33        2:22.74   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby    39.98        1:24.57   
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby    43.31        1:31.80   
Viggo Vignal-Schjøth  2003  Orient Svømning    43.70        1:31.99   
William Mitchell  2004  Orient Svømning    46.57        1:39.78   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby            DNS   
Christian Andersen  2003  Orient Svømning            DSQ  Flere flyb. eft. sta 
                     
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    38.84        1:22.36   
Tristian Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    44.05        1:32.17   
Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub    43.84        1:34.35   
Valdemar Strunge  2006  Orient Svømning    1:03.82        2:16.93   
William Marquart  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  Flere flyb eft. sta. 
                     
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub    48.65        1:42.07   
Luka Kepser  2007  Albertslund IF    55.64        1:57.86   
Sylvester Lehmann  2007  Hovedstadens Svømmeklub    54.03        2:02.58   
Karl-Emil Klinggård Niels  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  2 flyben eft. start 
                     
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømmeklub    50.46        1:49.27   
Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub    57.17        2:00.77   
Konrad Falkenberg Lending  2008  Lyngby Svømmeklub    1:06.76        2:20.22   
                     
 
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Conrad Buhl  2009  Lyngby Svømmeklub    55.08        1:56.93   
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svømmeklub    58.40        2:02.77   
Jakob Hansen  2009  Swim Team Taastrup - VATCPH    58.72        2:08.32   
Matti Lundin Brockdorff  2010  Lyngby Svømmeklub    1:04.29        2:11.85   
Mathias Hald  2009  Lyngby Svømmeklub    1:10.10        2:24.72   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:32   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømmeklub            31.13   
Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby            32.92   
Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømmeklub            33.95   
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømmeklub            34.17   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            35.26   
Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby            35.77   
Marie Reno Bernack  2003  Orient Svømning            37.42   
Clara Hollenbeck  2002  Hovedstadens Svømmeklub            37.96   
Amalie Slot  2003  Hovedstadens Svømmeklub            39.17   
10  Emma Riis  2005  Albertslund IF            40.62   
11  Hannah Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            42.84   
12  Lærke Kongsfelt  2003  Orient Svømning            47.91   
Katharina Beyer Hansen  2006  Glostrup Svømmeklub            DNS   
Anna Lundbek Nüchel  2006  Orient Svømning            DSQ  ESB v. 50m 
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby            36.55   
Isabell Hansen  2007  Glostrup Svømmeklub            38.13   
Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby            39.99   
Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømmeklub            42.69   
Ila Murphy  2007  Vest-Brøndby            46.51   
Emilia Nielsen  2007  Albertslund IF            49.62   
Fenja Apsarah Redlich  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            49.63   
Maria Agnes Jakobsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:04.43   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            37.75   
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømmeklub            40.83   
Marie Munk  2008  Albertslund IF            41.63   
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømmeklub            42.42   
Clara Vestergaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub            47.71   
Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  Hovedstadens Svømmeklub            48.81   
Merle Otzen  2008  Vest-Brøndby            52.09   
Luka Revitz  2008  Vest-Brøndby            57.33   
Emma de Palo-Jonas  2008  Vest-Brøndby            57.61   
10  Liva Yri  2008  Vest-Brøndby            1:03.77   
Freja Kobbernagel  2008  Vest-Brøndby            DNS   
Ellen Bregnholt Larsen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  SW8.4 ESB v. 50m 
Frederikke M. Rasmussen  2008  Vest-Brøndby            DSQ  SW8.4 ESB v. 25m 
Sarah Kjær Jensen  2008  Vest-Brøndby            DSQ  SW8.2 asy. a v. 20m 
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby            50.88   
Esther Bang Laursen  2009  Vest-Brøndby            54.60   
Frida Christoffersen  2009  Vest-Brøndby            1:02.30   
Mille Therp  2009  Vest-Brøndby            1:10.04   
Ida Matthesen  2009  Vest-Brøndby            DNS   
Iben Vintersborg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW8.3 Asy. b v. 30m 
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2010-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømmeklub            53.50   
Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømmeklub            1:02.56   
Nora Rosenkrantz  2010  Glostrup Svømmeklub            1:14.69   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:32 
 
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømmeklub            30.31   
Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømmeklub            30.56   
Lukas Holger Pihl Holst  2004  Hovedstadens Svømmeklub            31.76   
Jonathan Zeuthen Gradman  2004  Orient Svømning            32.47   
Emil Strandquist  2005  Albertslund IF            33.81   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            35.08   
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømmeklub            42.89   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Konradas Juska  2007  Hovedstadens Svømmeklub            43.11   
Daniel Emil Lund Clliff  2007  Hovedstadens Svømmeklub            44.28   
Asbjørn Zeller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            44.60   
Karl-Emil Klinggård Niels  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:01.43   
Arthur Kvist Andreassen  2007  Vest-Brøndby            DNS   
Rasmus Groule  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Sofus Emil L. Bøgevig  2007  Vest-Brøndby            DNS   
Lukas Hitlev  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  SW8.3 Asy. ben v 20m 
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
William Bugge  2008  Glostrup Svømmeklub            45.21   
Mads Duer Laurberg  2008  Vest-Brøndby            47.23   
Cornelius K. Andreassen  2008  Vest-Brøndby            57.18   
Mads Ulslev Parbst  2008  Vest-Brøndby            1:10.53   
Noah Nygaard  2008  Vest-Brøndby            1:41.25   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2009-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2009  Glostrup Svømmeklub            48.64   
Conrad Buhl  2009  Lyngby Svømmeklub            51.27   
Frederik Salling  2009  Lyngby Svømmeklub            53.58   
Alexander Juul Lorenzen  2009  Vest-Brøndby            1:04.93   
Alfred Klie-Holde  2009  Glostrup Svømmeklub            1:07.12   
Gustav Kemplar  2009  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:36 
 
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:46   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    35.93  1:17.24  2:00.60    2:43.65   
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub    36.88  1:17.38  1:57.82    2:36.24   
Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub    37.42  1:18.35  1:59.42    2:39.15   
Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    37.80  1:19.43  2:01.22    2:41.23   
Anna Fiona Nybøll  2007  Glostrup Svømmeklub    36.20  1:18.97  2:02.82    2:43.66   
Maria Agnes Jakobsen  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    47.24  1:42.05  2:38.60    3:32.93   
Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Alma Sofie A. Bløcher  2008  Hovedstadens Svømmeklub    36.71  1:18.12  2:01.20    2:43.65   
Vigga Jørgensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub    37.12  1:21.84  2:05.43    2:46.04   
Ella Stensgaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub    37.58  1:20.12  2:05.26    2:47.98   
Andrea Busk Strodtmann  2008  Hovedstadens Svømmeklub    44.81  1:36.90  2:30.09    3:19.38   
Clara Vestergaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub    46.19  1:39.45  2:32.09    3:21.55   
Thilde Gammelvind  2008  Hovedstadens Svømmeklub    48.47  1:45.50  2:42.50    3:36.49   
Ellen Bregnholt Larsen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH    53.61  1:55.09  3:01.38    4:04.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:46 
 
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  10:47   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1956-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby    29.74  1:03.79  1:39.91    2:14.34   
Theodor Møller  2005  Vest-Brøndby    31.47  1:06.33  1:42.39    2:18.55   
Daniel Bornhøft Nielsen  2004  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby    32.32  1:09.02  1:47.20    2:23.86   
Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby    34.12  1:12.64  1:51.69    2:29.95   
Tristian Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    33.55  1:11.71  1:51.17    2:31.12   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    33.62  1:13.14  1:52.44    2:31.50   
William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    34.70  1:14.77  1:55.85    2:35.78   
                     
 
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub    33.85  1:12.38  1:52.39    2:32.27   
Simon Voldmester  2007  Hovedstadens Svømmeklub    38.02  1:20.32  2:02.95    2:41.82   
Daniel Emil Lund Clliff  2007  Hovedstadens Svømmeklub    36.99  1:19.51  2:01.30    2:43.39   
Konradas Juska  2007  Hovedstadens Svømmeklub    39.72  1:24.94  2:08.82    2:50.88   
Ib Fang Wang  2007  Hovedstadens Svømmeklub    37.45  1:22.82  2:08.62    2:53.30   
Peter Damsø  2007  Vest-Brøndby    39.50  1:24.94  2:11.72    2:56.02   
Linus Klarskov Vidovic  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.24  1:26.47  2:13.77    2:58.60   
Rasmus Groule  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:47 
 
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:19   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hsk T2 Mix 5  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:47.99   
  Andrea Busk Strodtmann  2008      46.70        46.70   
  Konradas Juska  2007      47.93        1:34.63   
  Betty Bibeyron-Wara  2008      39.57        2:14.20   
  Ib Fang Wang  2007      33.79        2:47.99   
                     
Gsk Mini Mix 1  2008  Glostrup Svømmeklub            2:53.58   
  Nynne Bugge  2008      45.01        45.01   
  Tristan Nygaard  2008      51.35        1:36.36   
  Siena Serizawa  2008      38.89        2:15.25   
  Anders Koch Jensen  2008      38.33        2:53.58   
                     
Hsk T2 Mix 6  2007  Hovedstadens Svømmeklub            3:06.99   
  Asbjørn Zeller  2007      43.94        43.94   
  Clara Vestergaard  2008      55.96        1:39.90   
  Linus Klarskov Vidovic  2007      43.24        2:23.14   
  Thilde Gammelvind  2008      43.85        3:06.99   
                     
Lyngby Ms2 Mix  2008  Lyngby Svømmeklub            3:08.57   
  Ellen-Mai Teilmann  2009      45.34        45.34   
  Emma Mollerup  2009      52.95        1:38.29   
  Matti Lundin Brockdorff  2010      48.73        2:27.02   
  Sebastian Niemann Madsen  2008      41.55        3:08.57   
                     
Gsk Mini Mix 3  2008  Glostrup Svømmeklub            3:18.48   
  Klara Rasmussen  2008      43.28        43.28   
  Jonathan V Ahm-Jantzen  2009      56.39        1:39.67   
  Maiken Stoel Nielsen  2009      50.76        2:30.43   
  Mathias Kirkebæk Korgaard  2010      48.05        3:18.48   
                     
Gsk Mini Mix 4  2009  Glostrup Svømmeklub            3:42.92   
  Alfred Klie-Holde  2009      55.69        55.69   
  Maya Bøving-Gryberg  2009      56.88        1:52.57   
  Vega Deneke Kure  2009      54.47        2:47.04   
  Henry Karll Jensen  2011      55.88        3:42.92   
                     
Gsk Mini Mix 5  2009  Glostrup Svømmeklub            3:54.99   
  Maximilian Oxenbøll  2010      56.17        56.17   
  Florian Westarp Zornhagen  2009      1:10.09        2:06.26   
  Ella Kruse Enemærke  2010      1:02.24        3:08.50   
  Ann-Louise Schledermann  2009      46.49        3:54.99   
                     
Gsk Mini Mix 2  2008  Glostrup Svømmeklub            DNS   
  Liva Christensen  2008                 
  Emma Panton Nielsen  2008                 
  William Bugge  2008                 
  Gustav Jørgensen  2009              DNS   
                     
Hsk Aquawin Mix 7  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW7.6 ESB 100m 
  Jonathan H. Pedersen  2008      50.82        50.82   
                     
Hsk Aquawin Mix 8  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW10.14 fl. sv.på b 
  Andrea Andkjær Gantzhorn  2007      44.88        44.88   
  Louis Pries  2008      54.53        1:39.41   
                     
Lyngby Ms2 Mix2  2008  Lyngby Svømmeklub            DSQ  SW6.5 ryg afsl.på ma 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:19 
 
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  11:30   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 0-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsk Mix 1  2006  Glostrup Svømmeklub            2:24.43   
  Malouca Laura Bruun  2007      35.98        35.98   
  Mathilde Johansen  2007      42.59        1:18.57   
  Xander Ravn Grønholt  2006      34.73        1:53.30   
  Alexander Oxenbøll  2006      31.13        2:24.43   
                     
Gsk Mix 2  2006  Glostrup Svømmeklub            2:27.38   
  Rasmus Egholm  2006      37.51        37.51   
  Viktor Fenger-Grøn  2006      42.33        1:19.84   
  Anna Fiona Nybøll  2007      34.79        1:54.63   
  Isabell Hansen  2007      32.75        2:27.38   
                     
Hsk T2 Mix 1  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:33.32   
  Halfdan Dahl Jespersen  2006      38.88        38.88   
  Astrid Høyer  2007      44.98        1:23.86   
  Karl Korfix Barlebo  2006      35.40        1:59.26   
  Ella Stensgaard  2008      34.06        2:33.32   
                     
Hsk T2 Mix 3  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:34.31   
  Tristian Jensen  2006      37.81        37.81   
  Asta Hindborg  2007      43.12        1:20.93   
  Karla Hebeltoft Olesen  2007      38.81        1:59.74   
  Daniel Emil Lund Clliff  2007      34.57        2:34.31   
                     
Hsk T2 Mix 4  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:39.13   
  Vigga Jacoby  2007      40.90        40.90   
  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      41.47        1:22.37   
  Alma Sofie A. Bløcher  2008      43.31        2:05.68   
  Simon Voldmester  2007      33.45        2:39.13   
                     
Gsk Mix 3  2006  Glostrup Svømmeklub            2:40.44   
  Oscar Serizawa  2006      38.58        38.58   
  Ella Kjærebye  2007      47.03        1:25.61   
  Anton Skov Grell  2004      40.09        2:05.70   
  Ida Celine Sangstad Holst  2007      34.74        2:40.44   
                     
Hsk Aquawin Mix 10  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:43.95   
  Agnete Høyer  2005      39.91        39.91   
  Lotte Dyndgaard  2003      44.35        1:24.26   
  Carl Johan Zahll Larsen  2003      40.39        2:04.65   
  Marius Hornshøj Skovø  2003      39.30        2:43.95   
                     
Hsk Aquawin Mix 9  2003  Hovedstadens Svømmeklub            3:01.97   
  Mingus E. Røn Holmberg  2008      58.16        58.16   
  Sylvester Lehmann  2007      51.90        1:50.06   
  Marie Meyer Have  2003      35.48        2:25.54   
  Sophia Drauschke  2005      36.43        3:01.97   
                     
Team Rudolf  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            3:31.28   
  Olivia Møllgaard  2008      43.01        43.01   
  Jakob Hansen  2009      56.59        1:39.60   
  Maria Agnes Jakobsen  2007      1:05.73        2:45.33   
  Karl-Emil Klinggård Niels  2007      45.95        3:31.28   
                     
10  Hsk Aquawin Mix 12  2003  Hovedstadens Svømmeklub            3:35.19   
  Kacper Rosiak  2008      53.69        53.69   
  Filip Stefansson  2003      55.19        1:48.88   
  Ophelia Kuni Buccoliero  2005      48.96        2:37.84   
  Bjørg Trærup Andersen  2004      57.35        3:35.19   
                     
Hsk Aquawin Mix 11  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW7.1 fl.flyb.v.star 
  Caspian Emche Lees  2007      53.16        53.16   
                     
Hsk T2 Mix 2  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW4.4 tyvstart v.1 s 
  Julie Philip  2007      41.08        41.08   
                     
Nissebanden  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  SW8.4 1 hånd v.afsl. 
  Lukas Hitlev  2007      57.14        57.14   
  Maja F. E. Kamper  2008      55.59        1:52.73   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:30 
 
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:06   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1956-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømmeklub    33.31        1:11.55   
Marie Reno Bernack  2003  Orient Svømning    38.06        1:25.50   
Laura Buchmann  2004  Albertslund IF    42.36        1:26.47   
Nelli Zsigri Dyndgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    42.50        1:26.93   
Nichole Juul Bømler  2005  Hovedstadens Svømmeklub    39.89        1:28.42   
Emma Riis  2005  Albertslund IF    43.33        1:29.93   
Sofie Riis  2005  Albertslund IF    42.56        1:30.76   
Laika Usinger  2006  Vest-Brøndby    45.75        1:33.07   
Freja Johanna Kepser  2005  Albertslund IF    46.14        1:35.88   
10  Ophelia Kuni Buccoliero  2005  Hovedstadens Svømmeklub    45.67        1:36.09   
11  Sophia Drauschke  2005  Hovedstadens Svømmeklub    42.29        1:37.21   
12  Asta Edelbo Pedersen  2006  Orient Svømning            1:37.85   
13  Laura Kirsten Sørensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    51.55        1:44.61   
14  Solvej Juulsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    48.44        1:45.96   
15  Freja Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:47.98   
16  Laura Barding Nielsen  2004  Hovedstadens Svømmeklub    56.22        1:50.65   
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby    37.16        1:20.06   
Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub    37.62        1:20.58   
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby    38.03        1:25.89   
Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby    42.54        1:30.84   
Hannah Bjerg Hagens  2007  Vest-Brøndby    43.58        1:33.54   
Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømmeklub    44.39        1:34.36   
Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby            1:36.24   
Frederikke Vesth  2007  Orient Svømning    45.24        1:36.83   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømmeklub    47.79        1:36.91   
10  Emilia Nielsen  2007  Albertslund IF            1:46.54   
11  Fenja Apsarah Redlich  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    58.31        1:50.46   
12  Isabella Lindgreen  2007  Albertslund IF    55.61        1:54.59   
Hannah Bjørneboe  2007  Vest-Brøndby            DSQ  SW7.6 ESB v.75 m 
Ila Murphy  2007  Vest-Brøndby            DSQ  SW9.4 ryg afsl.på ma 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH    42.76        1:30.71   
Lea F. H. Jespersen  2008  Hovedstadens Svømmeklub    42.58        1:31.82   
Marie Munk  2008  Albertslund IF    42.84        1:33.04   
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømmeklub    43.78        1:33.48   
Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømmeklub            1:37.95   
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømmeklub    44.45        1:38.09   
Emma Panton Nielsen  2008  Glostrup Svømmeklub    45.50        1:38.17   
Luka Revitz  2008  Vest-Brøndby    51.06        1:48.29   
Emma de Palo-Jonas  2008  Vest-Brøndby    55.04        1:49.30   
10  Merle Otzen  2008  Vest-Brøndby    52.51        1:49.52   
11  Mille Bækmark  2008  Albertslund IF    51.01        1:50.24   
12  Liva Yri  2008  Vest-Brøndby    2:03.89        2:03.89   
Frederikke M. Rasmussen  2008  Vest-Brøndby            DSQ  SW7.6 ESB v,75 m 
Liva Christensen  2008  Glostrup Svømmeklub            DSQ  SW9.4+6.5 rygafs.mav 
Sarah Kjær Jensen  2008  Vest-Brøndby            DSQ  SW9.4 rygafsl.på mav 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Esther Bang Laursen  2009  Vest-Brøndby    50.84        1:47.08   
Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby    50.77        1:48.28   
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømmeklub    52.82        1:50.58   
Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømmeklub    55.61        1:54.08   
Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømmeklub    56.40        1:54.58   
Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømmeklub    55.16        1:55.79   
Frida Christoffersen  2009  Vest-Brøndby    54.55        1:56.67   
Mille Therp  2009  Vest-Brøndby    1:02.11        2:06.51   
Thilde Bødiker  2009  Glostrup Svømmeklub    1:04.10        2:14.58   
10  Ida Matthesen  2009  Vest-Brøndby    1:20.07        2:32.55   
Silje Fur  2009  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW7.6 ej berør 75m 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2010-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømmeklub    56.77        2:00.20   
Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømmeklub    1:02.47        2:21.62   
Amalie Pleidrup Johansen  2010  Glostrup Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:06 
 
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:26   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømmeklub    32.99        1:13.25   
Emil Strandquist  2005  Albertslund IF    35.74        1:17.13   
Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby    36.58        1:17.58   
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby    37.70        1:19.54   
Viggo Vignal-Schjøth  2003  Orient Svømning    44.66        1:31.52   
Jonathan Zeuthen Gradman  2004  Orient Svømning            DSQ  SW8.2 asy.arm.e.st. 
Lukas Holger Pihl Holst  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW7.6 1h v. 75m 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby    34.15        1:14.68   
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    36.72        1:16.36   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby    39.67        1:19.94   
Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby    35.86        1:20.00   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby    37.93        1:21.72   
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømmeklub    36.99        1:21.86   
Xander Ravn Grønholt  2006  Glostrup Svømmeklub    39.49        1:24.20   
Alexander Oxenbøll  2006  Glostrup Svømmeklub    41.19        1:24.69   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby    41.84        1:25.11   
10  Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby    37.48        1:26.26   
11  Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømmeklub    42.07        1:28.04   
12  Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømmeklub    41.41        1:29.49   
13  William Marquart  2006  Hovedstadens Svømmeklub    54.29        1:59.98   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Peter Damsø  2007  Vest-Brøndby    42.33        1:32.54   
Jacob Hwaiz  2007  Vest-Brøndby    45.65        1:37.49   
Espen Trærup Andersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    51.82        1:52.64   
Luka Kepser  2007  Albertslund IF    57.00        1:54.44   
Lukas Hitlev  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH    59.84        2:01.74   
Caspian Emche Lees  2007  Hovedstadens Svømmeklub    1:00.67        2:05.21   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømmeklub    47.61        1:39.02   
Mads Duer Laurberg  2008  Vest-Brøndby    47.41        1:39.74   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømmeklub    49.25        1:45.95   
Cornelius K. Andreassen  2008  Vest-Brøndby    54.85        1:52.00   
Konrad Falkenberg Lending  2008  Lyngby Svømmeklub    1:01.79        2:02.97   
Mads Ulslev Parbst  2008  Vest-Brøndby    1:02.04        2:09.43   
Noah Nygaard  2008  Vest-Brøndby    1:12.83        2:26.71   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2009-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svømmeklub    56.75        1:59.09   
Alexander Juul Lorenzen  2009  Vest-Brøndby    1:01.16        2:08.09   
Henry Karll Jensen  2011  Glostrup Svømmeklub    2:13.08        2:13.08   
Victor Schou  2010  Glostrup Svømmeklub    1:06.09        2:15.09   
Mathias Kirkebæk Korgaard  2010  Glostrup Svømmeklub    1:03.58        2:15.16   
Maximilian Oxenbøll  2010  Glostrup Svømmeklub    1:07.00        2:26.00   
Florian Westarp Zornhagen  2009  Glostrup Svømmeklub    1:16.88        2:29.65   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:26 
 
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:49   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby    36.71        1:15.02   
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømmeklub    39.23        1:20.45   
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub    39.19        1:21.02   
Lotte Dyndgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    40.72        1:24.84   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby    40.90        1:24.86   
Julie Branner  2005  Hovedstadens Svømmeklub    45.24        1:33.10   
Sophia Drauschke  2005  Hovedstadens Svømmeklub    45.90        1:36.65   
Nichole Juul Bømler  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW6.4 EFB v.150m 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømmeklub    1:17.74        1:17.74   
Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.10        1:22.83   
Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svømmeklub    41.22        1:26.12   
Andrea Andkjær Gantzhorn  2007  Hovedstadens Svømmeklub    47.24        1:39.15   
Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømmeklub            DSQ  SW6.4 EFB v.75m 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lamia Taslicukur  2008  Vest-Brøndby    56.37        2:03.01   
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub    54.08        1:48.94   
Caroline Stefansen  2009  Vest-Brøndby    57.57        1:56.50   
Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub    58.19        2:02.29   
Cecilia Janning  2009  Vest-Brøndby    1:01.50        2:09.31   
Lisa Koerver Schmidt  2009  Glostrup Svømmeklub    1:01.63        2:09.64   
Liva Brobjerg Jensen  2009  Vest-Brøndby    1:12.26        2:31.35   
Varsha Dasoji  2009  Vest-Brøndby    1:20.82        2:44.23   
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maria Holstein Arnesen  2010  Lyngby Svømmeklub    54.94        1:53.50   
Cirkeline Feldt-Sørensen  2010  Lyngby Svømmeklub    56.86        1:53.52   
Nora Rosenkrantz  2010  Glostrup Svømmeklub    1:01.09        2:11.13   
Lissie Murphy  2010  Vest-Brøndby    1:10.44        2:24.75   
Ina Højsteen  2010  Vest-Brøndby    1:16.98        2:31.05   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:49 
 
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  12:49   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømmeklub    35.37        1:11.10   
Theodor Møller  2005  Vest-Brøndby    35.63        1:11.53   
Christian Andersen  2003  Orient Svømning            DSQ  SW6.4 EFB v.75m 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømmeklub    40.75        1:23.84   
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Asbjørn Zeller  2007  Hovedstadens Svømmeklub    47.76        1:37.36   
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Jonathan H. Pedersen  2008  Hovedstadens Svømmeklub    55.83        1:50.01   
Asger Gregersen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH    55.00        1:54.21   
Filip Usiewicz  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
William Bugge  2008  Glostrup Svømmeklub            DNS   
Kacper Rosiak  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW6.2 mavelig.ven75m 
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Salling  2009  Lyngby Svømmeklub    51.82        1:46.60   
Gustav Jørgensen  2009  Glostrup Svømmeklub    53.73        1:47.56   
Matti Lundin Brockdorff  2010  Lyngby Svømmeklub    54.84        1:48.18   
Bertram J. Trangbæk  2009  Vest-Brøndby    1:53.29        1:53.29   
Alfred Klie-Holde  2009  Glostrup Svømmeklub    1:01.04        2:04.40   
Jonas Packert-Frandsen  2009  Vest-Brøndby    1:04.08        2:13.66   
Noah Kobbernagel  2011  Vest-Brøndby    1:15.91        2:31.69   
Ronas Cetinkaya  2010  Vest-Brøndby    2:33.72        2:33.72   
Alexander Birk Lund  2010  Vest-Brøndby    1:16.67        2:37.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:49 
 
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:22   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby            31.69   
Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            32.44   
Marie Reno Bernack  2003  Orient Svømning            33.28   
Mathilde U. Thorborg  2005  Vest-Brøndby            33.74   
Emiline Kodal  2005  Hovedstadens Svømmeklub            33.83   
Alma Aabenhus  2005  Hovedstadens Svømmeklub            34.53   
Amalie Slot  2003  Hovedstadens Svømmeklub            35.15   
Clara Hollenbeck  2002  Hovedstadens Svømmeklub            35.22   
Andrea Mathilde Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            35.56   
10  Hannah Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            35.63   
11  Petra Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            36.69   
12  Ophelia Kuni Buccoliero  2005  Hovedstadens Svømmeklub            36.74   
13  Philippa Mitchell  2006  Orient Svømning            38.10   
14  Freja Johanna Kepser  2005  Albertslund IF            38.32   
15  Asta Juul Saaby  2005  Hovedstadens Svømmeklub            39.12   
15  Emma Guldmann  2005  Orient Svømning            39.12   
17  Vilma Brix Dauberg  2005  Hovedstadens Svømmeklub            39.99   
18  Freja Max Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            40.40   
19  Solvej Juulsgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            40.43   
20  Sille Kongsfelt  2006  Orient Svømning            41.66   
21  Linnea Nielsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            42.11   
22  Ida Sofie Riber  2004  Hovedstadens Svømmeklub            42.56   
23  Rose Gram Hansen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            43.71   
24  Mai Lundegaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            45.25   
25  Anastasija Rajovic  2005  Hovedstadens Svømmeklub            45.42   
26  Anna Kathrine Vieland Høy  2006  Hovedstadens Svømmeklub            46.97   
Anna Lundbek Nüchel  2006  Orient Svømning            DNS   
Laura Kirsten Sørensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW 4.4 Tyvstart 
Silvia Eskildsen  2003  Orient Svømning            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømmeklub            35.63   
Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub            36.44   
Fenja Apsarah Redlich  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            38.20   
Andrea Andkjær Gantzhorn  2007  Hovedstadens Svømmeklub            40.96   
Helena Fritz Larsen  2007  Albertslund IF            44.50   
Isabella Lindgreen  2007  Albertslund IF            45.44   
Nora L. Budtz Haller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            49.95   
Katrine Jo Ernst  2007  Hovedstadens Svømmeklub            50.22   
Nynne Kongsfelt  2007  Orient Svømning            53.30   
Filippa T. Landschultz  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Katrine Meyer Have  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW10.4 ej berør v.25 
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Olivia Møllgaard  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            34.67   
Mille Bækmark  2008  Albertslund IF            40.88   
Ellen Bregnholt Larsen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            49.09   
Lamia Taslicukur  2008  Vest-Brøndby            49.99   
Jensine Højmark Skaaning  2008  Albertslund IF            53.75   
Matilde Jensen  2008  Albertslund IF            55.81   
Candice Painvin  2008  Hovedstadens Svømmeklub            57.21   
Esther Sejr Fogtdal  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Karla Bach Tønnsen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
Maja F. E. Kamper  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub            42.06   
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømmeklub            42.13   
Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub            44.64   
Thea Fritz Larsen  2009  Albertslund IF            46.38   
Karen Sander Fotland  2009  Lyngby Svømmeklub            47.60   
Silje Fur  2009  Hovedstadens Svømmeklub            47.69   
Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømmeklub            48.51   
Cecilia Janning  2009  Vest-Brøndby            52.35   
Thilde Bødiker  2009  Glostrup Svømmeklub            55.48   
10  Lisa Koerver Schmidt  2009  Glostrup Svømmeklub            55.55   
11  Frederikke Rasmussen  2009  Albertslund IF            1:04.69   
12  Liva Brobjerg Jensen  2009  Vest-Brøndby            1:10.90   
13  Varsha Dasoji  2009  Vest-Brøndby            1:20.76   
                     
 
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maria Holstein Arnesen  2010  Lyngby Svømmeklub            48.24   
Eva Hagen Rahelt  2010  Hovedstadens Svømmeklub            52.40   
Ingrid Schultz  2010  Albertslund IF            59.37   
Lissie Murphy  2010  Vest-Brøndby            1:09.08   
Ina Højsteen  2010  Vest-Brøndby            1:10.23   
Alma Marie Nygaard  2011  Albertslund IF            1:33.66   
Amalie Pleidrup Johansen  2010  Glostrup Svømmeklub            DNS   
Sofie Nygaard Kofoed  2010  Albertslund IF            DNS   
Cirkeline Feldt-Sørensen  2010  Lyngby Svømmeklub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:22 
 
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:26   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jonathan Zeuthen Gradman  2004  Orient Svømning            30.11   
Carl Johan Zahll Larsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            32.71   
Viggo Vignal-Schjøth  2003  Orient Svømning            35.52   
Marius Hornshøj Skovø  2003  Hovedstadens Svømmeklub            39.05   
Luka Silla Bojsen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            44.64   
Filip Stefansson  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Oxenbøll  2006  Glostrup Svømmeklub            31.45   
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømmeklub            32.15   
Josef Shukri  2006  Vest-Brøndby            33.24   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby            34.31   
Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømmeklub            34.61   
Valdemar Strunge  2006  Orient Svømning            43.46   
William Marquart  2006  Hovedstadens Svømmeklub            47.85   
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømmeklub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ib Fang Wang  2007  Hovedstadens Svømmeklub            34.52   
Jacob Hwaiz  2007  Vest-Brøndby            37.82   
Sylvester Lehmann  2007  Hovedstadens Svømmeklub            39.12   
Luka Kepser  2007  Albertslund IF            41.55   
Espen Trærup Andersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            41.59   
Lukas Hitlev  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            42.10   
Caspian Emche Lees  2007  Hovedstadens Svømmeklub            46.77   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømmeklub            38.52   
Alexander Gadeberg Buur  2008  Hovedstadens Svømmeklub            39.52   
Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub            39.62   
Louis Pries  2008  Hovedstadens Svømmeklub            41.03   
Jonathan H. Pedersen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            41.67   
Asger Gregersen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            45.61   
Mingus E. Røn Holmberg  2008  Hovedstadens Svømmeklub            51.22   
Kacper Rosiak  2008  Hovedstadens Svømmeklub            56.07   
Filip Usiewicz  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
                     
 
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Matti Lundin Brockdorff  2010  Lyngby Svømmeklub            41.21   
Conrad Buhl  2009  Lyngby Svømmeklub            41.83   
Jakob Hansen  2009  Swim Team Taastrup - VATCPH            44.44   
Mathias Hald  2009  Lyngby Svømmeklub            46.71   
Maximilian Oxenbøll  2010  Glostrup Svømmeklub            51.02   
Noah Kobbernagel  2011  Vest-Brøndby            55.57   
Jonas Packert-Frandsen  2009  Vest-Brøndby            56.21   
Henry Karll Jensen  2011  Glostrup Svømmeklub            57.76   
Filip Nielsen  2010  Albertslund IF            1:05.93   
10  Ronas Cetinkaya  2010  Vest-Brøndby            1:15.74   
11  Magnus Riis  2009  Albertslund IF            1:20.22   
12  Alexander Birk Lund  2010  Vest-Brøndby            1:21.45   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:26 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:38   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1956-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømmeklub    35.61        1:19.86   
Nanette Skou Clausen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    40.40        1:24.76   
Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub    40.52        1:30.15   
                     
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby    39.30        1:25.89   
Anna Fiona Nybøll  2007  Glostrup Svømmeklub    37.39        1:26.96   
Asta Hindborg  2007  Hovedstadens Svømmeklub    39.85        1:27.45   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub    41.63        1:27.69   
Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    41.33        1:27.91   
Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub    41.24        1:28.53   
Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    42.54        1:29.52   
Isabell Hansen  2007  Glostrup Svømmeklub    39.72        1:29.68   
Sandra Bünsov Frederiksen  2007  Vest-Brøndby    42.58        1:38.31   
                     
 
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Vigga Jørgensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub    40.74        1:29.93   
Ella Stensgaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub    41.84        1:32.74   
Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub    42.28        1:36.23   
Lea F. H. Jespersen  2008  Hovedstadens Svømmeklub    42.78        1:36.80   
Alma Sofie A. Bløcher  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW8.4 ESB v. 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:38 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  13:35   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1956-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Anton Skov Grell  2004  Glostrup Svømmeklub    32.62        1:08.85   
William Mitchell  2004  Orient Svømning    39.30        1:28.25   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rodi Cetinkaya  2006  Vest-Brøndby    35.64        1:17.95   
Xander Ravn Grønholt  2006  Glostrup Svømmeklub    36.44        1:20.13   
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    37.30        1:22.57   
Tristian Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    39.41        1:25.98   
Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.37        1:26.79   
William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    41.63        1:28.77   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            DNS   
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub    38.84        1:23.82   
Simon Voldmester  2007  Hovedstadens Svømmeklub    41.50        1:29.01   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:35 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 17, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2007-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hsk T2 Mix 1  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:18.60   
  Alma Sofie A. Bløcher  2008      33.51        33.51   
  Daniel Emil Lund Clliff  2007      35.00        1:08.51   
  Alvilde Gemmer Hanghøj  2008      39.33        1:47.84   
  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      30.76        2:18.60   
                     
Hsk T2 Mix 3  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:24.35   
  Betty Bibeyron-Wara  2008      36.84        36.84   
  Konradas Juska  2007      34.54        1:11.38   
  Thilde Gammelvind  2008      42.54        1:53.92   
  Hans Bjørn Legind  2007      30.43        2:24.35   
                     
Hsk T2 Mix 4  2007  Hovedstadens Svømmeklub            2:29.62   
  Asbjørn Zeller  2007      36.56        36.56   
  Andrea Busk Strodtmann  2008      41.30        1:17.86   
  Linus Klarskov Vidovic  2007      36.49        1:54.35   
  Ella Stensgaard  2008      35.27        2:29.62   
                     
Gsk Mini Mix 1  2008  Glostrup Svømmeklub            2:35.22   
  Nynne Bugge  2008      38.89        38.89   
  Emma Panton Nielsen  2008      39.22        1:18.11   
  Tristan Nygaard  2008      38.61        1:56.72   
  Anders Koch Jensen  2008      38.50        2:35.22   
                     
Vest Nøddemix  2007  Vest-Brøndby            2:42.05   
  Emma de Palo-Jonas  2008      40.38        40.38   
  Mads Duer Laurberg  2008      39.05        1:19.43   
  Frederikke M. Rasmussen  2008      41.13        2:00.56   
  Cornelius K. Andreassen  2008      41.49        2:42.05   
                     
Lyngby Ms2 Mix  2008  Lyngby Svømmeklub            2:53.33   
  Sebastian Niemann Madsen  2008      41.74        41.74   
  Conrad Buhl  2009      41.80        1:23.54   
  Emma Mollerup  2009      43.81        2:07.35   
  Freya Ploug Mattson  2009      45.98        2:53.33   
                     
Gsk Mini Mix 2  2008  Glostrup Svømmeklub            2:53.88   
  Liva Christensen  2008      41.64        41.64   
  Klara Rasmussen  2008      39.36        1:21.00   
  Victor Schou  2010      53.13        2:14.13   
  Gustav Jørgensen  2009      39.75        2:53.88   
                     
Vest Bananer  2008  Vest-Brøndby            3:02.48   
  Mille Therp  2009      49.04        49.04   
  Alexander Juul Lorenzen  2009      51.20        1:40.24   
  Jacob Hwaiz  2007      36.23        2:16.47   
  Liva Yri  2008      46.01        3:02.48   
                     
Vest Frugtmix  2008  Vest-Brøndby            3:11.17   
  Noah Nygaard  2008      50.75        50.75   
  Mads Ulslev Parbst  2008      49.11        1:39.86   
  Alma Gottorp Sørensen  2009      47.84        2:27.70   
  Merle Otzen  2008      43.47        3:11.17   
                     
10  Gsk Mini Mix 3  2008  Glostrup Svømmeklub            3:11.95   
  Vega Deneke Kure  2009      43.06        43.06   
  Ella Kruse Enemærke  2010      46.35        1:29.41   
  Jonathan V Ahm-Jantzen  2009      47.19        2:16.60   
  Mathias Kirkebæk Korgaard  2010      55.35        3:11.95   
                     
11  Lyngby Ms2 Mix2  2008  Lyngby Svømmeklub            3:12.84   
  Mathias Hald  2009      44.71        44.71   
  Konrad Falkenberg Lending  2008      51.05        1:35.76   
  Maria Holstein Arnesen  2010      48.79        2:24.55   
  Cirkeline Feldt-Sørensen  2010      48.29        3:12.84   
                     
12  Gsk Mini Mix 4  2009  Glostrup Svømmeklub            3:25.87   
  Maya Bøving-Gryberg  2009      48.84        48.84   
  Maiken Stoel Nielsen  2009      50.95        1:39.79   
  Henry Karll Jensen  2011      56.00        2:35.79   
  Alfred Klie-Holde  2009      50.08        3:25.87   
                     
13  Gsk Mini Mix 5  2009  Glostrup Svømmeklub            3:27.88   
  Ann-Louise Schledermann  2009      47.10        47.10   
  Nora Rosenkrantz  2010      45.25        1:32.35   
  Florian Westarp Zornhagen  2009      1:02.16        2:34.51   
  Maximilian Oxenbøll  2010      53.37        3:27.88   
                     
14  Mini Mix 1  2008  Vest-Brøndby            3:38.10   
  Bertram J. Trangbæk  2009      47.83        47.83   
  Caroline Stefansen  2009      57.47        1:45.30   
  Cecilia Janning  2009      53.03        2:38.33   
  Jonas Packert-Frandsen  2009      59.77        3:38.10   
                     
15  Mini Mix 2  2009  Vest-Brøndby            4:55.10   
  Noah Kobbernagel  2011      1:03.04        1:03.04   
  Ina Højsteen  2010      1:13.36        2:16.40   
  Varsha Dasoji  2009      1:22.34        3:38.74   
  Alexander Birk Lund  2010      1:16.36        4:55.10   
                     
Hsk T2 Mix 2  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW10.7 Genere bane 1 
  Ib Fang Wang  2007      35.07        35.07   
  Clara Vestergaard  2008      44.01        1:19.08   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:17 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:21   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 18, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2019 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gsk Mix 1  2006  Glostrup Svømmeklub            2:07.88   
  Alexander Oxenbøll  2006      31.67        31.67   
  Viktor Fenger-Grøn  2006      32.39        1:04.06   
  Anna Fiona Nybøll  2007      33.02        1:37.08   
  Malouca Laura Bruun  2007      30.80        2:07.88   
                     
Hsk T2 Mix 5  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:08.63   
  Astrid Høyer  2007      34.06        34.06   
  Julie Philip  2007      32.71        1:06.77   
  Halfdan Dahl Jespersen  2006      31.82        1:38.59   
  Karl Korfix Barlebo  2006      30.04        2:08.63   
                     
Gsk Mix 2  2006  Glostrup Svømmeklub            2:11.56   
  Rasmus Egholm  2006      32.33        32.33   
  Xander Ravn Grønholt  2006      31.80        1:04.13   
  Isabell Hansen  2007      33.35        1:37.48   
  Mathilde Johansen  2007      34.08        2:11.56   
                     
Hsk T2 Mix 6  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:15.41   
  Maria Kjer Rasmussen  2007      36.34        36.34   
  Asta Hindborg  2007      34.04        1:10.38   
  William Folkmann  2006      32.87        1:43.25   
  Tristian Jensen  2006      32.16        2:15.41   
                     
Gsk Mix 3  2006  Glostrup Svømmeklub            2:23.83   
  Oscar Serizawa  2006      33.44        33.44   
  Anton Serizawa  2006      35.39        1:08.83   
  Ida Celine Sangstad Holst  2007      37.29        1:46.12   
  Ella Kjærebye  2007      37.71        2:23.83   
                     
Hsk Aquawin Mix 4  2003  Hovedstadens Svømmeklub            2:29.47   
  Carl Johan Zahll Larsen  2003      34.08        34.08   
  Marius Hornshøj Skovø  2003      41.74        1:15.82   
  Andrea Mathilde Jensen  2006      36.97        1:52.79   
  Nelli Zsigri Dyndgaard  2006      36.68        2:29.47   
                     
Hsk Aquawin Mix 6  2002  Hovedstadens Svømmeklub            2:36.09   
  Clara Hollenbeck  2002      36.01        36.01   
  Amalie Slot  2003      35.64        1:11.65   
  Filip Stefansson  2003      30.19        1:41.84   
  Kacper Rosiak  2008      54.25        2:36.09   
                     
Hsk Aquawin Mix 2  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:39.56   
  Freja Olsen  2005      42.77        42.77   
  Flora Askjær-Friis Borre  2006      38.59        1:21.36   
  Sylvester Lehmann  2007      39.62        2:00.98   
  Alexander Gadeberg Buur  2008      38.58        2:39.56   
                     
Istapperne  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            2:42.07   
  Olivia Møllgaard  2008      36.30        36.30   
  Asger Gregersen  2008      44.90        1:21.20   
  Fenja Apsarah Redlich  2007      38.36        1:59.56   
  Lukas Hitlev  2007      42.51        2:42.07   
                     
10  Hsk Aquawin Mix 5  2005  Hovedstadens Svømmeklub            2:47.30   
  Vilma Brix Dauberg  2005      39.19        39.19   
  Solvej Juulsgaard  2006      41.66        1:20.85   
  Espen Trærup Andersen  2007      44.71        2:05.56   
  Jonathan H. Pedersen  2008      41.74        2:47.30   
                     
11  Hsk Aquawin Mix 3  2006  Hovedstadens Svømmeklub            2:50.08   
  Caspian Emche Lees  2007      43.40        43.40   
  William Marquart  2006      48.68        1:32.08   
  Anna Obel  2006      42.17        2:14.25   
  Filippa T. Landschultz  2007      35.83        2:50.08   
                     
12  Hsk Aquawin Mix 1  2006  Hovedstadens Svømmeklub            3:29.02   
  Louis Pries  2008      39.43        39.43   
  Mingus E. Røn Holmberg  2008      52.97        1:32.40   
  Iben Vintersborg  2009      1:09.52        2:41.92   
  Anna Kathrine Vieland Høy  2006      47.10        3:29.02   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:21 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:58   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby            37.29   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            38.67   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            41.08   
Sofie Riis  2005  Albertslund IF            42.41   
Laura Buchmann  2004  Albertslund IF            42.95   
Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            43.18   
Laika Usinger  2006  Vest-Brøndby            45.93   
Emiline Kodal  2005  Hovedstadens Svømmeklub            46.45   
Nichole Juul Bømler  2005  Hovedstadens Svømmeklub            46.56   
10  Flora Askjær-Friis Borre  2006  Hovedstadens Svømmeklub            46.57   
11  Bjørg Trærup Andersen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            46.81   
12  Hannah Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            47.95   
13  Andrea Mathilde Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            49.97   
14  Ida Sofie Riber  2004  Hovedstadens Svømmeklub            50.32   
15  Alma Aabenhus  2005  Hovedstadens Svømmeklub            51.34   
16  Freja Max Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            52.36   
17  Lærke Kongsfelt  2003  Orient Svømning            52.39   
18  Petra Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            52.61   
19  Sophia de Kort  2005  Hovedstadens Svømmeklub            52.73   
20  Freja Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            53.72   
21  Laura Kirsten Sørensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            53.90   
22  Asta Juul Saaby  2005  Hovedstadens Svømmeklub            55.35   
23  Mai Lundegaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            57.23   
24  Rose Gram Hansen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:00.09   
25  Anna Kathrine Vieland Høy  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:03.79   
Anna Obel  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Emma Guldmann  2005  Orient Svømning            DNS   
Anastasija Rajovic  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW7.6 ESB 25m 
Laura Barding Nielsen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
Linnea Nielsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW7.6 ESB 25m 
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            38.65   
Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svømmeklub            41.46   
Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømmeklub            47.58   
Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub            48.00   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømmeklub            48.60   
Helena Fritz Larsen  2007  Albertslund IF            49.28   
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby            49.87   
Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømmeklub            51.13   
Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby            54.00   
10  Nora L. Budtz Haller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            57.09   
11  Katrine Jo Ernst  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:05.73   
12  Nynne Kongsfelt  2007  Orient Svømning            1:06.72   
Filippa T. Landschultz  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Hannah Bjerg Hagens  2007  Vest-Brøndby            DSQ  SW7.1 Flyb.ef.v.25m 
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømmeklub            48.04   
Emma Panton Nielsen  2008  Glostrup Svømmeklub            48.65   
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømmeklub            50.94   
Caroline Sofie Sørensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            56.28   
Esther Sejr Fogtdal  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Karla Bach Tønnsen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
Maja F. E. Kamper  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømmeklub            56.48   
Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømmeklub            58.00   
Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub            59.08   
Caroline Stefansen  2009  Vest-Brøndby            1:04.52   
Iben Vintersborg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:12.34   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømmeklub            1:02.19   
Eva Hagen Rahelt  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:04.02   
Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømmeklub            1:05.57   
Nora Rosenkrantz  2010  Glostrup Svømmeklub            1:17.33   
Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømmeklub            1:21.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:58 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:58   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mauritz Otzen  2005  Vest-Brøndby            40.51   
Christian Andersen  2003  Orient Svømning            41.08   
Sigurd Chistopher Vickery  2005  Vest-Brøndby            42.70   
Marius Hornshøj Skovø  2003  Hovedstadens Svømmeklub            51.63   
Filip Stefansson  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Luka Silla Bojsen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magnus Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            38.48   
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub            47.32   
Linus Klarskov Vidovic  2007  Hovedstadens Svømmeklub            47.80   
Peter Damsø  2007  Vest-Brøndby            49.09   
Sylvester Lehmann  2007  Hovedstadens Svømmeklub            50.96   
Jacob Hwaiz  2007  Vest-Brøndby            54.84   
Caspian Emche Lees  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW7.6 ESB v50m 
Karl-Emil Klinggård Niels  2007  Swim Team Taastrup - VATCPH            DSQ  SW7.1 fl.flyb.e.st. 
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Gadeberg Buur  2008  Hovedstadens Svømmeklub            47.37   
Louis Pries  2008  Hovedstadens Svømmeklub            51.26   
Anders Koch Jensen  2008  Glostrup Svømmeklub            54.72   
Asger Gregersen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            1:13.06   
Filip Usiewicz  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
                     
 
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jakob Hansen  2009  Swim Team Taastrup - VATCPH            57.08   
Jonathan V Ahm-Jantzen  2009  Glostrup Svømmeklub            58.26   
Henry Karll Jensen  2011  Glostrup Svømmeklub            1:05.11   
Bertram J. Trangbæk  2009  Vest-Brøndby            1:05.77   
Florian Westarp Zornhagen  2009  Glostrup Svømmeklub            1:11.15   
Victor Schou  2010  Glostrup Svømmeklub            1:18.45   
Mathias Kirkebæk Korgaard  2010  Glostrup Svømmeklub            1:22.53   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:58 
 
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  15:11   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1956-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Thea Mikkelsen  2005  Glostrup Svømmeklub    32.98  1:14.01  1:59.92    2:37.13   
Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby    35.71  1:19.85  2:04.54    2:42.62   
Liva Gottorp Sørensen  2006  Vest-Brøndby    34.42  1:18.12  2:05.13    2:44.08   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby    35.90  1:19.82  2:08.41    2:46.95   
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub    36.35  1:20.31  2:16.85    2:59.49   
Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub    40.70  1:27.90  2:21.23    3:03.52   
Lotte Dyndgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    44.14  1:32.61  2:26.36    3:08.31   
Sophia Drauschke  2005  Hovedstadens Svømmeklub    43.97  1:35.54  2:38.26    3:29.00   
Philippa Mitchell  2006  Orient Svømning    49.21  1:42.10  2:43.18    3:29.37   
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Astrid Høyer  2007  Hovedstadens Svømmeklub    41.05  1:28.21  2:20.49    2:59.96   
Maria Kjer Rasmussen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    40.98  1:28.25  2:21.48    3:01.58   
Karla Hebeltoft Olesen  2007  Hovedstadens Svømmeklub    42.01  1:29.11  2:22.80    3:02.53   
Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub    43.45  1:31.37  2:26.80    3:09.27   
Frederikke Vesth  2007  Orient Svømning    49.34  1:45.30  2:41.20    3:31.44   
                     
 
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Ella Stensgaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub    42.51  1:30.73  2:25.04    3:07.54   
Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub    42.28  1:32.62  2:31.45    3:14.40   
Vigga Jørgensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub    44.12  1:36.12  2:36.09    3:17.33   
Andrea Busk Strodtmann  2008  Hovedstadens Svømmeklub    50.06  1:44.60  2:48.56    3:37.72   
Clara Vestergaard  2008  Hovedstadens Svømmeklub    53.70  1:47.79  2:51.52    3:41.99   
Thilde Gammelvind  2008  Hovedstadens Svømmeklub    1:01.49  2:02.97  3:20.44    4:08.37   
Alvilde Gemmer Hanghøj  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW8.5 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:11 
 
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  15:22   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1956-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Theodor Møller  2005  Vest-Brøndby    33.51  1:14.49  1:57.98    2:32.83   
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Halfdan Dahl Jespersen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    38.01  1:23.90  2:15.93    2:54.32   
William Folkmann  2006  Hovedstadens Svømmeklub    40.75  1:26.31  2:18.12    2:55.20   
Karl Korfix Barlebo  2006  Hovedstadens Svømmeklub    38.11  1:23.59  2:19.13    2:57.32   
                     
 
Løb 22, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007  Hovedstadens Svømmeklub    37.10  1:20.26  2:10.48    2:47.32   
Hans Bjørn Legind  2007  Hovedstadens Svømmeklub    35.86  1:20.10  2:17.87    2:56.12   
Linus Klarskov Vidovic  2007  Hovedstadens Svømmeklub    45.82  1:38.32  2:32.67    3:14.07   
Asbjørn Zeller  2007  Hovedstadens Svømmeklub    46.88  1:37.14  2:34.31    3:14.20   
Konradas Juska  2007  Hovedstadens Svømmeklub    45.94  1:36.15  2:35.68    3:15.76   
Ib Fang Wang  2007  Hovedstadens Svømmeklub    44.66  1:34.46  2:32.67    3:16.80   
Daniel Emil Lund Clliff  2007  Hovedstadens Svømmeklub    48.26  1:37.98  2:38.50    3:19.16   
Rasmus Groule  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Simon Voldmester  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:22 
 
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  15:56   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            37.12   
Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømmeklub            37.55   
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømmeklub            38.04   
Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømmeklub            38.20   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            38.26   
Julie Branner  2005  Hovedstadens Svømmeklub            41.25   
Flora Askjær-Friis Borre  2006  Hovedstadens Svømmeklub            45.10   
Silvia Eskildsen  2003  Orient Svømning            47.86   
Sille Kongsfelt  2006  Orient Svømning            49.00   
10  Anna Kathrine Vieland Høy  2006  Hovedstadens Svømmeklub            55.01   
Anna Lundbek Nüchel  2006  Orient Svømning            DNS   
Anna Obel  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Bjørg Trærup Andersen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Emma Guldmann  2005  Orient Svømning            DNS   
                     
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømmeklub            36.23   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            41.00   
Hannah Bjerg Hagens  2007  Vest-Brøndby            41.35   
Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby            42.33   
Andrea Andkjær Gantzhorn  2007  Hovedstadens Svømmeklub            44.62   
Clara Dam Lukowski  2007  Hovedstadens Svømmeklub            48.75   
Hannah Bjørneboe  2007  Vest-Brøndby            52.28   
Katrine Meyer Have  2007  Hovedstadens Svømmeklub            54.31   
Filippa T. Landschultz  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lea F. H. Jespersen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            42.05   
Alma Sofie A. Bløcher  2008  Hovedstadens Svømmeklub            42.08   
Liva Christensen  2008  Glostrup Svømmeklub            46.02   
Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub            46.24   
Mille Bækmark  2008  Albertslund IF            50.29   
Lamia Taslicukur  2008  Vest-Brøndby            53.67   
Matilde Jensen  2008  Albertslund IF            1:01.09   
Jensine Højmark Skaaning  2008  Albertslund IF            1:03.06   
Candice Painvin  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW6.2 EFB v.25m 
                     
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub            45.98   
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømmeklub            49.30   
Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub            51.75   
Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømmeklub            51.76   
Silje Fur  2009  Hovedstadens Svømmeklub            51.95   
Thea Fritz Larsen  2009  Albertslund IF            52.97   
Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub            57.39   
Cecilia Janning  2009  Vest-Brøndby            1:01.00   
Thilde Bødiker  2009  Glostrup Svømmeklub            1:02.28   
10  Lisa Koerver Schmidt  2009  Glostrup Svømmeklub            1:02.67   
11  Liva Brobjerg Jensen  2009  Vest-Brøndby            1:11.70   
12  Varsha Dasoji  2009  Vest-Brøndby            1:12.15   
Frederikke Rasmussen  2009  Albertslund IF            DSQ  SW6.2 ej rygv. 27m 
Karen Sander Fotland  2009  Lyngby Svømmeklub            DSQ  SW6.2 mavel. ef.25m 
                     
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ingrid Schultz  2010  Albertslund IF            1:08.76   
Lissie Murphy  2010  Vest-Brøndby            1:11.22   
Ina Højsteen  2010  Vest-Brøndby            1:11.82   
Amalie Pleidrup Johansen  2010  Glostrup Svømmeklub            DNS   
Alma Marie Nygaard  2011  Albertslund IF            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
Sofie Nygaard Kofoed  2010  Albertslund IF            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:56 
 
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  16:07   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby            33.66   
Lukas Holger Pihl Holst  2004  Hovedstadens Svømmeklub            34.72   
Carl Johan Zahll Larsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            42.35   
Marius Hornshøj Skovø  2003  Hovedstadens Svømmeklub            45.70   
Luka Silla Bojsen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Carl Emil Ljungdahl  2006  Vest-Brøndby            34.21   
Erik Rasmussen  2006  Vest-Brøndby            36.44   
Xander Ravn Grønholt  2006  Glostrup Svømmeklub            38.67   
Anton Serizawa  2006  Glostrup Svømmeklub            41.44   
Valdemar Strunge  2006  Orient Svømning            51.67   
                     
 
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Espen Trærup Andersen  2007  Hovedstadens Svømmeklub            49.38   
                     
 
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Alexander Gadeberg Buur  2008  Hovedstadens Svømmeklub            48.41   
Louis Pries  2008  Hovedstadens Svømmeklub            49.80   
Konrad Falkenberg Lending  2008  Lyngby Svømmeklub            50.78   
Jonathan H. Pedersen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            52.20   
Kacper Rosiak  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
William Bugge  2008  Glostrup Svømmeklub            DNS   
Mingus E. Røn Holmberg  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW6.5 Afsl.p.mave 
                     
 
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victor Schou  2010  Glostrup Svømmeklub            1:00.09   
Maximilian Oxenbøll  2010  Glostrup Svømmeklub            1:01.79   
Jonas Packert-Frandsen  2009  Vest-Brøndby            1:03.97   
Filip Nielsen  2010  Albertslund IF            1:05.07   
Ronas Cetinkaya  2010  Vest-Brøndby            1:14.32   
Magnus Riis  2009  Albertslund IF            1:14.47   
Noah Kobbernagel  2011  Vest-Brøndby            1:15.36   
Alexander Birk Lund  2010  Vest-Brøndby            1:18.04   
Mathias Kirkebæk Korgaard  2010  Glostrup Svømmeklub            DSQ  SW10.4 ej berør. 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:07 
 
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  16:24   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1956-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ella Gohr Metz  2005  Vest-Brøndby    31.78        1:05.79   
Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømmeklub    31.99        1:06.23   
Marie Meyer Have  2003  Hovedstadens Svømmeklub    33.16        1:10.40   
Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømmeklub    34.50        1:13.04   
Mathilde U. Thorborg  2005  Vest-Brøndby    35.46        1:14.56   
Laura Buchmann  2004  Albertslund IF    36.59        1:14.96   
Lotte Dyndgaard  2003  Hovedstadens Svømmeklub    36.24        1:15.69   
Nelli Zsigri Dyndgaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub    38.04        1:18.69   
Emma Riis  2005  Albertslund IF    38.71        1:19.77   
10  Amalie Slot  2003  Hovedstadens Svømmeklub    36.63        1:20.55   
11  Emiline Kodal  2005  Hovedstadens Svømmeklub    38.27        1:20.63   
12  Clara Hollenbeck  2002  Hovedstadens Svømmeklub    37.72        1:21.59   
13  Ophelia Kuni Buccoliero  2005  Hovedstadens Svømmeklub    39.19        1:21.77   
14  Andrea Mathilde Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub    38.82        1:22.53   
15  Julie Branner  2005  Hovedstadens Svømmeklub    39.55        1:22.92   
16  Asta Edelbo Pedersen  2006  Orient Svømning    39.40        1:24.02   
17  Alma Aabenhus  2005  Hovedstadens Svømmeklub    37.70        1:24.15   
18  Freja Johanna Kepser  2005  Albertslund IF    40.81        1:24.40   
19  Lærke Kongsfelt  2003  Orient Svømning    41.87        1:28.52   
20  Sophia de Kort  2005  Hovedstadens Svømmeklub    42.34        1:31.88   
21  Linnea Nielsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    43.03        1:32.20   
22  Freja Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub    44.78        1:38.24   
Anastasija Rajovic  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Anna Obel  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Petra Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Isabell Hansen  2007  Glostrup Svømmeklub    34.91        1:13.45   
Anna Fiona Nybøll  2007  Glostrup Svømmeklub    35.80        1:14.87   
Emilia Nielsen  2007  Albertslund IF    42.33        1:31.53   
Clara Dam Lukowski  2007  Hovedstadens Svømmeklub    43.12        1:32.02   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Siena Serizawa  2008  Glostrup Svømmeklub    38.90        1:20.75   
Emma de Palo-Jonas  2008  Vest-Brøndby    44.93        1:32.10   
Frederikke M. Rasmussen  2008  Vest-Brøndby    45.81        1:34.80   
Luka Revitz  2008  Vest-Brøndby    47.37        1:38.12   
Sarah Kjær Jensen  2008  Vest-Brøndby    47.20        1:38.44   
Merle Otzen  2008  Vest-Brøndby    49.58        1:40.80   
Liva Yri  2008  Vest-Brøndby    48.98        1:45.65   
Candice Painvin  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW10.4 Ej berør 75m 
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Alma Gottorp Sørensen  2009  Vest-Brøndby    46.17        1:39.72   
Esther Bang Laursen  2009  Vest-Brøndby    47.11        1:39.82   
Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub    46.59        1:43.72   
Frida Christoffersen  2009  Vest-Brøndby    49.04        1:45.76   
Thea Fritz Larsen  2009  Albertslund IF    49.96        1:47.92   
Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub    54.23        1:48.89   
Mille Therp  2009  Vest-Brøndby    52.86        1:54.30   
Caroline Stefansen  2009  Vest-Brøndby    57.89        2:04.03   
Ida Matthesen  2009  Vest-Brøndby    1:08.66        2:19.29   
                     
 
Løb 25, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømmeklub    56.85        2:04.72   
Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømmeklub    57.32        2:05.02   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:24 
 
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  16:32   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Esben Rasmussen  2004  Vest-Brøndby    29.22        1:02.07   
Anders Thøgersen  2005  Glostrup Svømmeklub    30.62        1:05.41   
Emil Strandquist  2005  Albertslund IF    32.14        1:06.56   
Carl Johan Zahll Larsen  2003  Hovedstadens Svømmeklub    35.78        1:13.72   
William Mitchell  2004  Orient Svømning    36.96        1:16.06   
Filip Stefansson  2003  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hugo Haakansson  2006  Vest-Brøndby    33.87        1:11.13   
Sebastian Egenhardt  2006  Vest-Brøndby    34.86        1:12.01   
Alexander Oxenbøll  2006  Glostrup Svømmeklub    34.62        1:12.29   
Rasmus Egholm  2006  Glostrup Svømmeklub    34.52        1:12.60   
Viktor Fenger-Grøn  2006  Glostrup Svømmeklub    34.37        1:14.13   
Oscar Serizawa  2006  Glostrup Svømmeklub    36.00        1:16.99   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Tristan Nygaard  2008  Glostrup Svømmeklub    42.24        1:27.01   
Sebastian Niemann Madsen  2008  Lyngby Svømmeklub    44.81        1:33.88   
Mads Duer Laurberg  2008  Vest-Brøndby    44.04        1:33.90   
Cornelius K. Andreassen  2008  Vest-Brøndby    46.74        1:36.09   
Mads Ulslev Parbst  2008  Vest-Brøndby    52.82        1:48.23   
Noah Nygaard  2008  Vest-Brøndby    53.88        1:50.48   
Mingus E. Røn Holmberg  2008  Hovedstadens Svømmeklub    55.26        1:57.34   
                     
 
Løb 26, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Gustav Jørgensen  2009  Glostrup Svømmeklub    41.45        1:28.27   
Frederik Salling  2009  Lyngby Svømmeklub    47.96        1:40.43   
Bertram J. Trangbæk  2009  Vest-Brøndby    49.11        1:40.69   
Mathias Hald  2009  Lyngby Svømmeklub    49.99        1:44.68   
Alfred Klie-Holde  2009  Glostrup Svømmeklub    58.18        2:08.28   
Florian Westarp Zornhagen  2009  Glostrup Svømmeklub    1:08.05        2:24.44   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark