2019-11-15   04:36:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Adventsstævne 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  14:58   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Natascha Packert-Frandsen  2005  Vest-Brøndby            37.29   
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            38.67   
Anna Blom Bygum  2006  Vest-Brøndby            41.08   
Sofie Riis  2005  Albertslund IF            42.41   
Laura Buchmann  2004  Albertslund IF            42.95   
Agnete Høyer  2005  Hovedstadens Svømmeklub            43.18   
Laika Usinger  2006  Vest-Brøndby            45.93   
Emiline Kodal  2005  Hovedstadens Svømmeklub            46.45   
Nichole Juul Bømler  2005  Hovedstadens Svømmeklub            46.56   
10  Flora Askjær-Friis Borre  2006  Hovedstadens Svømmeklub            46.57   
11  Bjørg Trærup Andersen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            46.81   
12  Hannah Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            47.95   
13  Andrea Mathilde Jensen  2006  Hovedstadens Svømmeklub            49.97   
14  Ida Sofie Riber  2004  Hovedstadens Svømmeklub            50.32   
15  Alma Aabenhus  2005  Hovedstadens Svømmeklub            51.34   
16  Freja Max Andersen  2003  Hovedstadens Svømmeklub            52.36   
17  Lærke Kongsfelt  2003  Orient Svømning            52.39   
18  Petra Iversen Hellfach  2006  Hovedstadens Svømmeklub            52.61   
19  Sophia de Kort  2005  Hovedstadens Svømmeklub            52.73   
20  Freja Olsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            53.72   
21  Laura Kirsten Sørensen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            53.90   
22  Asta Juul Saaby  2005  Hovedstadens Svømmeklub            55.35   
23  Mai Lundegaard  2006  Hovedstadens Svømmeklub            57.23   
24  Rose Gram Hansen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            1:00.09   
25  Anna Kathrine Vieland Høy  2006  Hovedstadens Svømmeklub            1:03.79   
Anna Obel  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Emma Guldmann  2005  Orient Svømning            DNS   
Anastasija Rajovic  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW7.6 ESB 25m 
Laura Barding Nielsen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
Linnea Nielsen  2005  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW7.6 ESB 25m 
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Amstrup Riis  2007  Vest-Brøndby            38.65   
Mathilde Johansen  2007  Glostrup Svømmeklub            41.46   
Ella Kjærebye  2007  Glostrup Svømmeklub            47.58   
Vigga Jacoby  2007  Hovedstadens Svømmeklub            48.00   
Ida Celine Sangstad Holst  2007  Glostrup Svømmeklub            48.60   
Helena Fritz Larsen  2007  Albertslund IF            49.28   
Mikkeline H. Jacobsen  2007  Vest-Brøndby            49.87   
Emma Westarp Zornhagen  2007  Glostrup Svømmeklub            51.13   
Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby            54.00   
10  Nora L. Budtz Haller  2007  Hovedstadens Svømmeklub            57.09   
11  Katrine Jo Ernst  2007  Hovedstadens Svømmeklub            1:05.73   
12  Nynne Kongsfelt  2007  Orient Svømning            1:06.72   
Filippa T. Landschultz  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Hannah Bjerg Hagens  2007  Vest-Brøndby            DSQ  SW7.1 Flyb.ef.v.25m 
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Klara Rasmussen  2008  Glostrup Svømmeklub            48.04   
Emma Panton Nielsen  2008  Glostrup Svømmeklub            48.65   
Nynne Bugge  2008  Glostrup Svømmeklub            50.94   
Caroline Sofie Sørensen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            56.28   
Esther Sejr Fogtdal  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Karla Bach Tønnsen  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
Maja F. E. Kamper  2008  Swim Team Taastrup - VATCPH            DNS   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Maya Bøving-Gryberg  2009  Glostrup Svømmeklub            56.48   
Maiken Stoel Nielsen  2009  Glostrup Svømmeklub            58.00   
Kamille Drejer Mikkelsen  2009  Lyngby Svømmeklub            59.08   
Caroline Stefansen  2009  Vest-Brøndby            1:04.52   
Iben Vintersborg  2009  Hovedstadens Svømmeklub            1:12.34   
                     
 
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ella Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømmeklub            1:02.19   
Eva Hagen Rahelt  2010  Hovedstadens Svømmeklub            1:04.02   
Asta Kruse Enemærke  2010  Glostrup Svømmeklub            1:05.57   
Nora Rosenkrantz  2010  Glostrup Svømmeklub            1:17.33   
Rosalina M. Postgaard  2010  Glostrup Svømmeklub            1:21.93   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark