2019-11-20   04:02:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Glostrup Adventsstævne 2018

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Adventsstævne 2018    Udskriftsdato  02 december 2018   
  Stævne by  Glostrup    Udskriftstidspunkt  15:56   
  Arrangør  Glostrup svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  02 december 2018         
 
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1956-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rikke Therp  2006  Vest-Brøndby            37.12   
Freya Ry Nielsen  2005  Glostrup Svømmeklub            37.55   
Leonora M Postgaard  2006  Glostrup Svømmeklub            38.04   
Regitze Rosenkrantz  2006  Glostrup Svømmeklub            38.20   
Marie Nissov-Johansen  2006  Vest-Brøndby            38.26   
Julie Branner  2005  Hovedstadens Svømmeklub            41.25   
Flora Askjær-Friis Borre  2006  Hovedstadens Svømmeklub            45.10   
Silvia Eskildsen  2003  Orient Svømning            47.86   
Sille Kongsfelt  2006  Orient Svømning            49.00   
10  Anna Kathrine Vieland Høy  2006  Hovedstadens Svømmeklub            55.01   
Anna Lundbek Nüchel  2006  Orient Svømning            DNS   
Anna Obel  2006  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Bjørg Trærup Andersen  2004  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
Emma Guldmann  2005  Orient Svømning            DNS   
                     
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malouca Laura Bruun  2007  Glostrup Svømmeklub            36.23   
Julie Philip  2007  Hovedstadens Svømmeklub            41.00   
Hannah Bjerg Hagens  2007  Vest-Brøndby            41.35   
Agnes Højsteen  2007  Vest-Brøndby            42.33   
Andrea Andkjær Gantzhorn  2007  Hovedstadens Svømmeklub            44.62   
Clara Dam Lukowski  2007  Hovedstadens Svømmeklub            48.75   
Hannah Bjørneboe  2007  Vest-Brøndby            52.28   
Katrine Meyer Have  2007  Hovedstadens Svømmeklub            54.31   
Filippa T. Landschultz  2007  Hovedstadens Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lea F. H. Jespersen  2008  Hovedstadens Svømmeklub            42.05   
Alma Sofie A. Bløcher  2008  Hovedstadens Svømmeklub            42.08   
Liva Christensen  2008  Glostrup Svømmeklub            46.02   
Betty Bibeyron-Wara  2008  Hovedstadens Svømmeklub            46.24   
Mille Bækmark  2008  Albertslund IF            50.29   
Lamia Taslicukur  2008  Vest-Brøndby            53.67   
Matilde Jensen  2008  Albertslund IF            1:01.09   
Jensine Højmark Skaaning  2008  Albertslund IF            1:03.06   
Candice Painvin  2008  Hovedstadens Svømmeklub            DSQ  SW6.2 EFB v.25m 
                     
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ellen-Mai Teilmann  2009  Lyngby Svømmeklub            45.98   
Vega Deneke Kure  2009  Glostrup Svømmeklub            49.30   
Freya Ploug Mattson  2009  Lyngby Svømmeklub            51.75   
Ann-Louise Schledermann  2009  Glostrup Svømmeklub            51.76   
Silje Fur  2009  Hovedstadens Svømmeklub            51.95   
Thea Fritz Larsen  2009  Albertslund IF            52.97   
Emma Mollerup  2009  Lyngby Svømmeklub            57.39   
Cecilia Janning  2009  Vest-Brøndby            1:01.00   
Thilde Bødiker  2009  Glostrup Svømmeklub            1:02.28   
10  Lisa Koerver Schmidt  2009  Glostrup Svømmeklub            1:02.67   
11  Liva Brobjerg Jensen  2009  Vest-Brøndby            1:11.70   
12  Varsha Dasoji  2009  Vest-Brøndby            1:12.15   
Frederikke Rasmussen  2009  Albertslund IF            DSQ  SW6.2 ej rygv. 27m 
Karen Sander Fotland  2009  Lyngby Svømmeklub            DSQ  SW6.2 mavel. ef.25m 
                     
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ingrid Schultz  2010  Albertslund IF            1:08.76   
Lissie Murphy  2010  Vest-Brøndby            1:11.22   
Ina Højsteen  2010  Vest-Brøndby            1:11.82   
Amalie Pleidrup Johansen  2010  Glostrup Svømmeklub            DNS   
Alma Marie Nygaard  2011  Albertslund IF            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
Sofie Nygaard Kofoed  2010  Albertslund IF            DSQ  SW4.4 Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  02 december 2018 
Licens til Glostrup Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark