2021-11-27   07:25:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Regionalt Brnestvne 2018    Udskriftsdato  27 oktober 2018   
  Stvne by  Frederikssund    Udskriftstidspunkt  12:56   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Frederikssund Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  27 oktober 2018         
 
 
Lb 4, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Andreas Hammer Dohn  2006  Lyngby Svmmeklub    35.86        1:13.57   
Carl Johan Mllenbach  2006  Gentofte Svmme Klub    39.29        1:19.15   
Hector Kaltoft  2006  Sigma Swim Birkerd    39.92        1:19.83   
Maximillian Udar  2006  Gentofte Svmme Klub    38.89        1:19.92   
Elias Bach-Jensen  2006  Sigma Swim Birkerd    39.68        1:20.28   
Frederik Gersby  2006  Sigma Swim Allerd    39.37        1:20.89   
Magnus Jacobsen  2006  Sigma Swim Birkerd    39.78        1:20.98   
Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Svmmeklub    39.51        1:21.36   
Alexander Nrby  2006  Hrsholm Svmmeforening    40.18        1:21.92   
10  David Johannes Dahl  2006  Gentofte Svmme Klub    40.90        1:23.36   
11  William Brix Shoel  2006  Gladsaxe Svmmeklub    41.31        1:24.79   
12  Christian Nimb  2006  Gentofte Svmme Klub    41.13        1:25.29   
13  Noah Anker-Mller  2006  Sigma Swim Allerd    41.60        1:25.34   
14  August Taul  2006  Gentofte Svmme Klub    42.93        1:26.69   
Carl Gustav Skovgaard  2006  Sllerd Svmmeklub            DSQ  efb v 75 m 
Linus Heinrichsen  2006  Helsingr Svmmeklub            DSQ  efb v 25 m 
                     
 
Lb 4, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
Nicholas Castella  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    33.87        1:08.85   
Sebastian R. Bjerg  2007  Sllerd Svmmeklub    38.78        1:18.70   
Loui Krag  2007  Frederikssund Svmmeklub    40.11        1:21.32   
Lucas Linderoth  2007  Sigma Swim Allerd    38.44        1:21.44   
Jonathan Nyegaard  2007  Roskilde Svmning    40.30        1:22.04   
Victor Juhl Hansen  2007  Gladsaxe Svmmeklub    39.71        1:22.16   
August Due  2007  Gentofte Svmme Klub    41.65        1:22.85   
Nikolai Stender-Petersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub    40.57        1:23.47   
Lucas Misander  2007  Gentofte Svmme Klub    41.34        1:23.81   
10  Victor Buck  2007  Holbk Svmme Klub    39.96        1:24.51   
11  Balder H. Mikkelsen  2007  Frederikssund Svmmeklub    41.48        1:24.54   
12  Christoffer Bo Andersen  2007  Roskilde Svmning    41.66        1:25.80   
13  Asger Hvilsom  2007  Helsingr Svmmeklub    41.81        1:26.15   
14  Thor Andersen  2007  Sllerd Svmmeklub    42.33        1:26.86   
15  Andreas Bendtsen  2007  Helsingr Svmmeklub    43.81        1:27.03   
16  Max Bendixen  2007  Lyngby Svmmeklub    43.25        1:27.55   
17  Jonas Wilms Jensen  2007  Svmmeklubben Triton Ballerup    42.51        1:28.59   
18  Jacob Uldall-Jessen  2007  JGI Svmning    44.96        1:28.67   
19  Mathias Hemmingsen  2007  Lyngby Svmmeklub    45.41        1:28.79   
20  Mathias Garset Petersen  2007  Sllerd Svmmeklub    44.31        1:31.94   
21  Sebastian Bruun Ibsen  2007  Roskilde Svmning    44.56        1:33.11   
22  Frej Matias Krog  2007  Holbk Svmme Klub    47.35        1:34.89   
23  Johan Paaske  2007  Sllerd Svmmeklub    47.52        1:35.40   
24  Rasmus Edske  2007  Gladsaxe Svmmeklub    46.11        1:35.61   
25  David Knudsen  2007  Slangerup Svmmeklub    47.72        1:35.86   
26  Nicolai Hertz  2007  Sllerd Svmmeklub    47.54        1:37.38   
27  Frederik Find  2007  Gentofte Svmme Klub    47.68        1:37.79   
28  Theodor Nytoft Bergmann  2007  Gentofte Svmme Klub    48.38        1:38.44   
29  Noah El-Nagdy  2007  Hrsholm Svmmeforening    49.62        1:41.24   
Frederik Mindegaard  2007  Gentofte Svmme Klub            DSQ  efb 25 m 
Mark Nielsen  2007  Gentofte Svmme Klub            DSQ  efb 75 m 
Victor Rnne  2007  Herlev Svmning            DSQ  efb 50 m 
Viktor Lange  2007  Roskilde Svmning            DSQ  efb 50 m 
Walter N Falborg Pedersen  2007  Gladsaxe Svmmeklub            DSQ  efb v 25 m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.08  Udskriftsdato  27 oktober 2018 
Licens til Frederikssund Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  12:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner