Resultater for Regionaltstævne
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2018 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og NIF Svøm | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2018 |
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 458 | 58.29 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 58.87 | |||||||||
2 | Gustav Steen Andersen | 2006 | 382 | 1:01.89 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.97 | |||||||||
3 | Petar Trkulja | 2006 | 363 | 1:02.98 | ||||||
Næstved IF | 1:06.64 | |||||||||
4 | Zacharias Houmann | 2006 | 344 | 1:04.09 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:08.82 | |||||||||
5 | Joachim Poulsen | 2006 | 325 | 1:05.34 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:08.19 | |||||||||
6 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 318 | 1:05.82 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.99 | |||||||||
7 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 314 | 1:06.09 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.16 | |||||||||
8 | Laurits Poulsen | 2006 | 290 | 1:07.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:09.89 | |||||||||
9 | Tobias Melhede | 2006 | 276 | 1:08.98 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.52 | |||||||||
10 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 274 | 1:09.12 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.09 | |||||||||
11 | Simon Hejbroch | 2006 | 272 | 1:09.32 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.02 | |||||||||
12 | Frederik Vestergaard | 2006 | 264 | 1:10.00 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.59 | |||||||||
13 | Rasmus Egholm | 2006 | 258 | 1:10.57 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:12.28 | |||||||||
14 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 249 | 1:11.40 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.20 | |||||||||
15 | Marcus Skov Zacho | 2006 | 247 | 1:11.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.26 | |||||||||
16 | Vincent Borup Schärer | 2006 | 242 | 1:12.09 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:12.28 | |||||||||
17 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 240 | 1:12.29 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.20 | |||||||||
18 | Viktor Sønder Koch | 2006 | 230 | 1:13.33 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.50 | |||||||||
19 | William Folkmann | 2006 | 227 | 1:13.63 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.27 | |||||||||
20 | Anders Andresen | 2006 | 221 | 1:14.29 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 1:18.07 | |||||||||
21 | Hugo Haakansson | 2006 | 215 | 1:14.99 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:10.52 | |||||||||
22 | Mark Dimon | 2006 | 212 | 1:15.26 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:14.97 | |||||||||
23 | Mads G. Skovly Larsen | 2006 | 208 | 1:15.83 | ||||||
Næstved IF | 1:14.09 | |||||||||
24 | Oscar Serizawa | 2006 | 201 | 1:16.66 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:14.50 | |||||||||
25 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 197 | 1:17.21 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:18.64 | |||||||||
26 | Thor Sean Tørngren | 2006 | 183 | 1:19.10 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:20.79 | |||||||||
- | Victor Hemmingsen | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.05 | |||||||||
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Otto Cairo | 2007 | 296 | 1:07.42 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.09 | |||||||||
2 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 286 | 1:08.14 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.24 | |||||||||
3 | Felix Holkenfeldt Be Berg | 2007 | 277 | 1:08.93 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.86 | |||||||||
4 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 275 | 1:09.03 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:10.16 | |||||||||
5 | Storm Melgaard | 2007 | 251 | 1:11.20 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:15.80 | |||||||||
6 | Christian Quist | 2007 | 242 | 1:12.08 | ||||||
SVØM Korsør | 1:13.28 | |||||||||
7 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | 233 | 1:12.97 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:12.80 | |||||||||
8 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 230 | 1:13.30 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:16.17 | |||||||||
9 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 207 | 1:15.86 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.03 | |||||||||
10 | Laurits Erichsen | 2007 | 204 | 1:16.23 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:20.38 | |||||||||
11 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 204 | 1:16.27 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:22.23 | |||||||||
12 | William Hvid | 2007 | 201 | 1:16.62 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.69 | |||||||||
13 | Mathias Johansen | 2007 | 199 | 1:16.86 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.36 | |||||||||
14 | Mathias Larsen | 2007 | 197 | 1:17.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.82 | |||||||||
15 | Konradas Juska | 2007 | 193 | 1:17.67 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.87 | |||||||||
16 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 192 | 1:17.83 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:21.07 | |||||||||
17 | Marinus Leisvig | 2007 | 192 | 1:17.88 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.04 | |||||||||
18 | Emil Lejbølle | 2007 | 191 | 1:17.99 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.07 | |||||||||
19 | Linus Klarskov Vidovic | 2007 | 191 | 1:18.01 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.79 | |||||||||
20 | Jacob Riiber Hvid | 2007 | 182 | 1:19.24 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.62 | |||||||||
21 | Peter Damsø | 2007 | 181 | 1:19.40 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.73 | |||||||||
22 | Daniel Emil Lund Cliff | 2007 | 181 | 1:19.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.26 | |||||||||
23 | Ib Fang Wang | 2007 | 177 | 1:20.01 | MD1 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:27.97 | |||||||||
24 | Herman Plehn Prehn | 2007 | 177 | 1:20.01 | MD2 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.67 | |||||||||
25 | Asbjørn Zeller | 2007 | 174 | 1:20.47 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.40 | |||||||||
26 | August Juul-Andersen | 2007 | 168 | 1:21.39 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 1:23.51 | |||||||||
27 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 168 | 1:21.41 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:20.58 | |||||||||
28 | Jeppe Nielsen | 2007 | 168 | 1:21.44 | ||||||
Næstved IF | 1:24.01 | |||||||||
29 | Carl Gustav Christensen | 2007 | 161 | 1:22.47 | MD1 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.38 | |||||||||
30 | Charlie Bastillini-Noval | 2007 | 161 | 1:22.47 | MD2 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:21.73 | |||||||||
31 | Jacob Hwaiz | 2007 | 160 | 1:22.66 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:26.37 | |||||||||
32 | Storm Useinovski Krat | 2007 | 142 | 1:26.09 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.54 | |||||||||
33 | Jonathan Petersen | 2007 | 139 | 1:26.75 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.05 | |||||||||
34 | Gustav Hejl-Rasmussen | 2007 | 133 | 1:27.84 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:29.27 | |||||||||
35 | Hector Vildrik Thougaard | 2007 | 115 | 1:32.21 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.39 | |||||||||
36 | Anton Dam Rydberg | 2007 | 106 | 1:34.86 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:36.12 | |||||||||
- | Hans-August Wessel | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:42.16 | |||||||||
- | Nicky Kort | 2007 | DNS | |||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:46.63 | |||||||||
- | Lauge Schønau | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:40.34 | |||||||||
- | Victor Bjørneborg | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:14.55 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 28 oktober 2018 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 11:30 |