Resultater for RSK International
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Finaler
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | RSK International 2018 | Udskriftsdato | 24 november 2018 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 21:15 | |||
Arrangør | Ringe Svømme-Klub (RSK) | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 november 2018 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Pedersen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 28.68 | ||||||
2 | Marloes Ekkelboom | 1997 | Waspo Nordhorn | 28.95 | ||||||
3 | Alberte Korsgaard | 2001 | Ringe Svømme Klub | 29.47 | ||||||
4 | Janni Martinussen | 2001 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 29.49 | ||||||
5 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | Ringe Svømme Klub | 29.77 | ||||||
6 | Catharina Mundt | 1997 | Waspo Nordhorn | 29.81 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Broholm | 2003 | Ringe Svømme Klub | 27.50 | ||||||
2 | Line Vestergaard Hansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 29.21 | ||||||
3 | Thea Inge Madsen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 29.70 | ||||||
4 | Julie T. Sørensen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 29.83 | ||||||
5 | Maria Bech Andersen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 30.14 | ||||||
6 | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | 31.35 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 28.81 | ||||||
2 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 29.77 | ||||||
3 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 30.26 | ||||||
4 | Svenja Niehaus | 2004 | Waspo Nordhorn | 30.59 | ||||||
5 | Josefine S Jørgensen | 2004 | H2Odense | 30.61 | ||||||
6 | Laura Østerby Clausen | 2004 | Tommerup Svømme Klub | 31.66 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Flora Fogh Rubenius | 2005 | Svømmeklubben Delfinen Strib | 29.53 | ||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 29.79 | ||||||
3 | Agnete Habermann | 2005 | H2Odense | 30.08 | ||||||
4 | Mathilde Stilund | 2005 | Frem Odense | 30.48 | ||||||
5 | Rikke Bruun-Petersen | 2005 | Tommerup Svømme Klub | 31.07 | ||||||
6 | Sandy Ngoc Hoang Tran | 2005 | H2Odense | 31.14 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 30.82 | ||||||
2 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 31.05 | ||||||
3 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 31.46 | ||||||
4 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 32.52 | ||||||
5 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 32.61 | ||||||
6 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 33.43 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anne Bruun-Petersen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 32.11 | ||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 32.77 | ||||||
3 | Inken van Slooten | 2007 | Waspo Nordhorn | 34.27 | ||||||
4 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | Horsens Svømmeklub | 34.55 | ||||||
5 | Karoline Jørgensen | 2007 | Tommerup Svømme Klub | 35.07 | ||||||
6 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 35.81 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 34.32 | ||||||
2 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 36.91 | ||||||
3 | Kirstine Sabroe Sørensen | 2008 | Horsens Svømmeklub | 37.41 | ||||||
4 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 38.12 | ||||||
5 | Ella Krogager Jensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 39.30 | ||||||
6 | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 42.36 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 40.02 | ||||||
2 | Carla Korsgaard | 2009 | Ringe Svømme Klub | 42.33 | ||||||
3 | Vigga Rasmussen | 2009 | Horsens Svømmeklub | 42.44 | ||||||
4 | Nanna Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 42.75 | ||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2019 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Dyrelund Rasmussen | 2010 | Ringe Svømme Klub | 50.58 | ||||||
2 | Mille Lundgreen | 2010 | Ringe Svømme Klub | 56.15 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 24 november 2018 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 21:15 |